Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw stereo – brak decyzji i wiedzy.


masgar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jest to mój pierwszy post. Witam więc wszystkich serdecznie.

Proszę o pomoc w wyborze, doborze sprzętu stereo. Chciałbym kupić amplituner oraz kolumny głośnikowe podłogowe.

Rodzaj muzyki – bardzo różny, tradycyjny (piękne głosy), reggae, pop, krajowe country. Żadne łubu-dubu, heavy metal, ciężki rock. Coś co się przyjemnie słucha wieczorami ze szklaneczką dobrej whisky. Coś odwrotnego co słuchają moi synowie.

Pomieszczenie – salon około 20 m2, umeblowany, strefa odsłuchu około 3-4 metrów.

Nie wiem jak dobrać sprzęt, jeżeli chodzi o jego parametry. Muzyka będzie słuchana z głośnością taką, aby docenić głos/y wykonawcy/ów oraz wsłuchać się w muzykę i jej jakość. Nie wiem, czy lepiej mieć dużą moc i dużo decybeli i odtwarzać w małym procencie, czy lepiej mniejsze moce i odtwarzanie w górnych granicach. Gdzie wyłapanie jakości głosu wykonawcy i dźwięku instrumentów jest optymalne, najlepsze. Nie jestem audiofilem i na technicznych szczegółach się nie znam. Chcę być bardzo, ale to bardzo zadowolony ze słuchania dobrej (w mojej ocenie) muzyki.

Jestem prawie zdecydowany na amplituner Onkyo RX 8250 lub 8270 z HDMI.

Jeżeli chciałbym wykorzystać TV to muszę mieć z HDMI, czy podłączenie osiągnę w inny sposób bez utraty jakości.

Sprawa trudniejsza jest z głośnikami.

Czy wybór Pylon Audio jest dobrym rozwiązaniem. Oczywiście z tej półki cenowej niższej. Takie zestawy jak: Sapphire, Opal, Topaz, Pearl – serie dla pomieszczeń w moim przedziale.

 

Oczywiście są inne firmy i modele, które biorę pod uwagę. Np: Q Acustic QA A3050i; Dali Concept 6; Heco Superiol; Canton GLE 470 lub 490; Monitor audio MR6; Magnat shadow 207 lub Supreme 1002;   Tannoy Merkury 7,4 lub Revolution XT 6F  lub JBL E80, E90.

Nie jestem jeszcze zdecydowany, czy nowe, czy używane. To chyba zależy, czy wpadnie jakaś dobra możliwość zakupu zestawu używanego. Może ktoś z kolegów ma na zbyciu z wiedzą, że jest to sprzęt bardzo dobry.

Chciałbym się zmieścić do 4-5k za całość. Zależy mi na jakości, ale nie chcę przepłacać z zasady, że droższe to lepsze, nie jestem snobem, ani nie mam tak dużej kasy.

Pomóżcie mi podjąć decyzję. Sam mogę popełnić wiele błędów. Chciałbym mieć coś z czego będę ja zadowolony i oczywiście żonę również uszczęśliwię.

Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, masgar napisał:

Jeżeli chciałbym wykorzystać TV to muszę mieć z HDMI, czy podłączenie osiągnę w inny sposób bez utraty jakości.

Przewód optyczny zastąpi HDMI.

Godzinę temu, masgar napisał:

Chciałbym się zmieścić do 4-5k za całość. Zależy mi na jakości, ale nie chcę przepłacać z zasady, że droższe to lepsze, nie jestem snobem, ani nie mam tak dużej kasy.

Jeśli zależy Ci na jakości brzmienia weź pod uwagę Yamahę R-N803D. Do tego sparował bym to z kolumnami Tannoy Mercury 7.4 lub Melodiką BL40 mk3. 
Pozdrawiam.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, masgar napisał:

Czy wybór Pylon Audio jest dobrym rozwiązaniem. Oczywiście z tej półki cenowej niższej. Takie zestawy jak: Sapphire, Opal, Topaz, Pearl – serie dla pomieszczeń w moim przedziale.

Oczywiście są inne firmy i modele, które biorę pod uwagę. Np: Q Acustic QA A3050i; Dali Concept 6; Heco Superiol; Canton GLE 470 lub 490; Monitor audio MR6; Magnat shadow 207 lub Supreme 1002;   Tannoy Merkury 7,4 lub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  lub JBL E80, E90.

Najpierw podjedź sobie gdzieś i odsłuchaj chociaż kilka par głośników, które bierzesz pod uwagę. Będzie już coś wiadomo w którym iść kierunku, bo póki co to jest wróżenie z fusów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maraudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali Zenzor 7 będziesz naprawdę zadowolony , nie daj się namówić za żadne skarby na oberon

oczywiscie z onkyo bo z yamachą źle brzmią

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, masgar napisał:

Witam

Jest to mój pierwszy post. Witam więc wszystkich serdecznie.

Proszę o pomoc w wyborze, doborze sprzętu stereo. Chciałbym kupić amplituner oraz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) podłogowe.

Rodzaj muzyki – bardzo różny, tradycyjny (piękne głosy), reggae, pop, krajowe country. Żadne łubu-dubu, heavy metal, ciężki rock. Coś co się przyjemnie słucha wieczorami ze szklaneczką dobrej whisky. Coś odwrotnego co słuchają moi synowie.

Pomieszczenie – salon około 20 m2, umeblowany, strefa odsłuchu około 3-4 metrów.

Nie wiem jak dobrać sprzęt, jeżeli chodzi o jego parametry. Muzyka będzie słuchana z głośnością taką, aby docenić głos/y wykonawcy/ów oraz wsłuchać się w muzykę i jej jakość. Nie wiem, czy lepiej mieć dużą moc i dużo decybeli i odtwarzać w małym procencie, czy lepiej mniejsze moce i odtwarzanie w górnych granicach. Gdzie wyłapanie jakości głosu wykonawcy i dźwięku instrumentów jest optymalne, najlepsze. Nie jestem audiofilem i na technicznych szczegółach się nie znam. Chcę być bardzo, ale to bardzo zadowolony ze słuchania dobrej (w mojej ocenie) muzyki.

Jestem prawie zdecydowany na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) RX 8250 lub 8270 z HDMI.

Jeżeli chciałbym wykorzystać TV to muszę mieć z HDMI, czy podłączenie osiągnę w inny sposób bez utraty jakości.

Sprawa trudniejsza jest z głośnikami.

Czy wybór Pylon Audio jest dobrym rozwiązaniem. Oczywiście z tej półki cenowej niższej. Takie zestawy jak: Sapphire, Opal, Topaz, Pearl – serie dla pomieszczeń w moim przedziale.

 

Oczywiście są inne firmy i modele, które biorę pod uwagę. Np: Q Acustic QA A3050i; Dali Concept 6; Heco Superiol; Canton GLE 470 lub 490; Monitor audio MR6;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) lub Supreme 1002;   Tannoy Merkury 7,4 lub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 lub JBL E80, E90.

Nie jestem jeszcze zdecydowany, czy nowe, czy używane. To chyba zależy, czy wpadnie jakaś dobra możliwość zakupu zestawu używanego. Może ktoś z kolegów ma na zbyciu z wiedzą, że jest to sprzęt bardzo dobry.

Chciałbym się zmieścić do 4-5k za całość. Zależy mi na jakości, ale nie chcę przepłacać z zasady, że droższe to lepsze, nie jestem snobem, ani nie mam tak dużej kasy.

Pomóżcie mi podjąć decyzję. Sam mogę popełnić wiele błędów. Chciałbym mieć coś z czego będę ja zadowolony i oczywiście żonę również uszczęśliwię.

Pozdrowienia

to onkyo jest ok. Nie daj sie wkrecic w droga elektronike + tanie glosniki. Przy obecnym poziomie nawet najtanszej, za dzwiek w 99% odpowiada glosnik + akustyka pokoju. Cokolwiek >50W bedzie ok z przecietnymi glosnikami. No chyba, ze masz duzy problem z akustyka i mozesz skorygowac tylko elektronicznie.

IMHO, min. kasy w elektronike, kable itp, max. w kolumny. Z trzymajacych jakosc to np. Revel, Phonar.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że do takiej muzyki Onkyo będzie ok. Ja osobiście mam R-N855 z Dynaudio Emit M20 i wszyskie wokale brzmią bardzo fajnie, naturalnie. Np. świetnie wychodzi Leonard Cohen. Co prawda też uważam, że ogromne znaczenie ma dobór głośników i one mają największy wpływ na charakter brzmienia. Z Pylonów słuchałem Diamond Monitor i szczerze mówiąc niżej bym nie celował. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Andy2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, S4Home napisał:

Przewód optyczny zastąpi HDMI.

Wymienione amplitunery są stereo. Nie mają na pokładzie dekoderów Dolby/DTS. Jeżeli dźwięk jest zapisany w którymś z tych systemów to musi być w odtwarzaczu przekonwertowany na PCM (amplituner to łyknie) albo wypuszczony z odtwarzacza w postaci analogowej.

Obraz z odtwarzacza bezpośrednio HDMI na telewizor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bobcat napisał:

Wymienione amplitunery są stereo. Nie mają na pokładzie dekoderów Dolby/DTS. Jeżeli dźwięk jest zapisany w którymś z tych systemów to musi być w odtwarzaczu przekonwertowany na PCM (amplituner to łyknie) albo wypuszczony z odtwarzacza w postaci analogowej.

Obraz z odtwarzacza bezpośrednio HDMI na telewizor.

Dzięki za odpowiedzi i rady. 

Bobcat, proszę, jeżeli można jaśniej. Przewód optyczny zamiast HDMI i będzie ok. Wystarczy Onkyo 8250?

Jestem zdecydowany na Onkyo TX 8250 lub 8270 (zależy od wyjaśnienia wyżej)

Głośniki - Bardzo trudny wybór. Jestem bliżej tych:

Q ACUSTIC 3050i

HECO AURORA 700

INDIANA LINE NOTA 550X

PYLON AUDIO PEARL 25

Mają grać miękko bez bardzo wyraźnych basów. Poradźcie jak widzicie ten wybór. Zgadzam się całkowicie, że głośniki są najważniejsze. Tak jak ze spaniem, łóżko mało istotne, ale materac ma być wypas. 

Mogę pójść w używkę amplitunera i nadwyżkę w głośniki. Może inne droższe, dadzą mi to co chcę.

Co do przesłuchania w salonie. Boję się, że dla mnie nie będzie to wartością dodaną. Głośniki z jednej powiedzmy grupy będą brzmieć podobnie. Koledzy wy żyjecie muzyką i wasza opinia więcej dla mnie będzie pomocą. Chyba, że się mylę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, masgar napisał:

Dzięki za odpowiedzi i rady. 

Bobcat, proszę, jeżeli można jaśniej. Przewód optyczny zamiast HDMI i będzie ok. Wystarczy Onkyo 8250?

Jestem zdecydowany na Onkyo TX 8250 lub 8270 (zależy od wyjaśnienia wyżej)

Głośniki - Bardzo trudny wybór. Jestem bliżej tych:

Q ACUSTIC 3050i

HECO AURORA 700

INDIANA LINE NOTA 550X

PYLON AUDIO PEARL 25

Mają grać miękko bez bardzo wyraźnych basów. Poradźcie jak widzicie ten wybór. Zgadzam się całkowicie, że głośniki są najważniejsze. Tak jak ze spaniem, łóżko mało istotne, ale materac ma być wypas. 

Mogę pójść w używkę amplitunera i nadwyżkę w głośniki. Może inne droższe, dadzą mi to co chcę.

Co do przesłuchania w salonie. Boję się, że dla mnie nie będzie to wartością dodaną. Głośniki z jednej powiedzmy grupy będą brzmieć podobnie. Koledzy wy żyjecie muzyką i wasza opinia więcej dla mnie będzie pomocą. Chyba, że się mylę.

 

tak, mylisz sie :) Opinie jakie tu dostaniesz sa czysto subiektywnymi wrazeniami z mocno bylejakich odsluchow na ktore duzo wiekszy wplyw niz sama jakosc dzwieku ma marka, wyglad, cena, miejsce odsluchu, triki sprzedawcy. Recenzje w prasie tez mozna miedzy bajki wlozyc. Jesli juz czyms sie sugerowac poza wlasnym odsluchem to pomiarami. Najistotniejsze sa, w tej kolejnosci: niskie znieksztalcenia liniowe, charakterystyki kierunkowe, brak rezonansow, znieksztalcenia nieliniowe.

Zerknij na Rys. 1. Q-ACOUSTIC Q 3050i - charakterystyka przetwarzania w całym pasmie akustycznym, na różnych osiach.

https://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/3043-q-acoustics-3050i

Tu dla porownania kolumny, ktore maja szanse zagrac dobrze:

https://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/123-phonar-p5

BTW, te pomiary w Audio jakies podejzane sa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8250 nie ma w ogóle HDMI. Dlatego proponuję jak napisałem: odtwarzacz HDMI do telewizora (tędy pójdzie obraz) oraz albo analogiem albo cyfrowo (koaksjalny lub optyczny) bezpośrednio do amplitunera. Pamiętaj że jeśli używasz cyfrowego musisz ustawić odtwarzacz tak, aby na wyjściu wypuszczał nie bitstream lecz PCM (bez tego dźwięku zapisanego w Dolby lub DTS nie odtworzy w ogóle).

8270 ma HDMI. Możesz więc podłączyć odtwarzacz tą drogą do amplitunera i z niego wyjść na telewizor ale odradzam. Takie połączenie lubi być czasem kapryśne, ponadto zdaniem bardzo wymagających i rygorystycznych widzów w pewnym stopniu degraduje jakość obrazu.

Głośniki proponuję rozważ coś ze stajni Monitor Audio. Bardzo ładnie współpracują z elektroniką Onkyo. Aby nie przesadzać i pozostać na tej samej półce jakościowej optymalną opcją byłaby seria Bronze. 

Radzę i zachęcam uzupełnić zestaw subwooferem. Jest to bardzo przydatne nawet jeśli decydujesz się na podłogówki (Bronze 5 lub 6) a wręcz konieczne jeśli głośnikami głównymi będą monitory (Bronze 2). Jaki subwoofer? Teoretycznie wypadałoby powiedzieć: Bronze W10, ale bez przesady (2790 zł). Doskonale spisuje się Monitor MRW10 (1990 zł) który nota bene schodzi niżej niż W10. A jeżeli chcesz subwoofer od wyspecjalizowanego producenta tychże to za cenę niższą niż W10 masz coś znacznie lepszego: SVS-SB1000, REL-T5i (obydwa dostępne na rynku polskim) albo BK XLS2000-FF MK2 (musisz sobie indywidualnie sprowadzić z UK, zamówienie składa się na stronie BK).

Napisałem na podstawie doświadczenia własnego, żadnych przypadkowych odsłuchów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, masgar napisał:

Chcę być bardzo, ale to bardzo zadowolony ze słuchania dobrej (w mojej ocenie) muzyki.

kino domowe i muzyka stereo to sa tylko teoretycznie podobne światy

zacznij od kolumn i wzmacniacza , na których masz szansę spełnić swoje marzenia o dobrym dzwieku

kolumny nalezy kupić nowe, bo nigdy nie wiadomo jak były użytkowane

na początek polecam te

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obraz.thumb.png.807aa48dfa016fbd4b7bd418723ec6ab.png

wzmacniacz , który spokojnie je wysteruje i da przyjemnośc ze słuchania

możesz kupić uzywany

polecam na start audiolaba

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popularne "amplitunery  stereo" nie mają nic wspólnego z Hifi Stereo ? Grają jak opluwane amplitunery KD drugiego poziomu w trybie direct ;> Łatwo sprawdzić porównując to z czymkolwiek XD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Bobcat napisał:

Wymienione amplitunery są stereo. Nie mają na pokładzie dekoderów Dolby/DTS. Jeżeli dźwięk jest zapisany w którymś z tych systemów to musi być w odtwarzaczu przekonwertowany na PCM (amplituner to łyknie) albo wypuszczony z odtwarzacza w postaci analogowej.

Obraz z odtwarzacza bezpośrednio HDMI na telewizor.

Po co Dolby/DTS na stereofonicznym sprzęcie?

11 godzin temu, masgar napisał:

Q ACUSTIC 3050i

HECO AURORA 700

INDIANA LINE NOTA 550X

PYLON AUDIO PEARL 25

Pod Onkyo zdecydowanie Aurora 700 - ciepłe brzmienie współgra dobrze z tą elektroniką.
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Bobcat napisał:

 

8270 ma HDMI. Możesz więc podłączyć odtwarzacz tą drogą do amplitunera i z niego wyjść na telewizor ale odradzam. Takie połączenie lubi być czasem kapryśne, ponadto zdaniem bardzo wymagających i rygorystycznych widzów w pewnym stopniu degraduje jakość obrazu.

Dzięki za wyjaśnienie. Jeżeli coś kumam to wydumałem, że 8250 będzie ok. 

2 godziny temu, Krzaku666 napisał:

Rozumiem, ale żeby wyjść z propozycji do kupna to muszę przyjąć jakieś rozwiązania. Decyzja o zakupie Onkyo TX 8250 zapadła i proszę jedynie o pomoc w wyborze głośników podłogowych, dwie sztuki, bez dodatkowych innych np. subwoofer. O tych i innych potem.

 

9 godzin temu, Bobcat napisał:

 

Głośniki proponuję rozważ coś ze stajni Monitor Audio. Bardzo ładnie współpracują z elektroniką Onkyo. Aby nie przesadzać i pozostać na tej samej półce jakościowej optymalną opcją byłaby seria Bronze. 

 

Dzięki za info. Rozeznam się o Monitor Audio. Z mojej listy nic godnego uwagi?

9 godzin temu, slawek.xm napisał:

na początek polecam te

Myślę, że to nie moja liga. Są piękne i pewnie grają również wspaniale.  

 

Koledzy ja chcę pójść o krok naprzód. Amplituner mam (na razie wirtualnie). Teraz podłogówki. 

Revel, Phonar, Monitot Audio - sprawdzę i się zastanowie.

Mój wstępny wybór jest be, czy da rade.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, S4Home napisał:

Pod Onkyo zdecydowanie Aurora 700 - ciepłe brzmienie współgra dobrze z tą elektroniką.

Takie też uzyskałem opinie. Jestem bliżej, ale jeszcze trzeba pytać. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, S4Home napisał:

Po co Dolby/DTS na stereofonicznym sprzęcie?

Znam wiele osób które nie są zdeklarowanymi fanami KD, wolą muzykę w stereo i taki mają sprzęt. A że czasem sobie również coś obejrzą - dlatego telewizor i odtwarzacz BD mają podłączony do amplitunera stereo i w takiej wersji mają dźwięk.

Brak Dolby/DTS w amplitunerze nie jest żadnym problemem, gdyż każdy szanujący się odtwarzacz ma na pokładzie stosowne dekodery.

Zauważ ponadto że obydwa amplitunery Onkyo mają wśród wejść również pozycje BD/DVD, TV i CBL/SAT. A więc są przewidziane do pracy nie tylko w obszarze pure audio, ale video również.

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Pod Onkyo zdecydowanie Aurora 700 - ciepłe brzmienie współgra dobrze z tą elektroniką.

A co powiesz o czymś ze stajni Monitor Audio? Znam z własnego doświadczenia i mogę z pełnym przekonaniem polecić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam oddzielnie kino i stereo i nie wyobrazam sobie oglądać film lub koncert na BD w stereo. Jaki konkretnie model MA, i do czego podlaczone, miało by  byc? Posiadałem bx 5 do tego marantz, CA, advance Acoustic, Creek Pioneer, harman. Pzdr

PS. I sprawdziły się  z Advance Acoustic. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Bobcat napisał:

Zauważ ponadto że obydwa amplitunery Onkyo mają wśród wejść również pozycje BD/DVD, TV i CBL/SAT. A więc są przewidziane do pracy nie tylko w obszarze pure audio, ale video również.

No jest podpisane i na tyle by było. Spodziewa się "podpięcia".

50 minut temu, Bobcat napisał:

A co powiesz o czymś ze stajni Monitor Audio? Znam z własnego doświadczenia i mogę z pełnym przekonaniem polecić.

Również mogę śmiało polecić. Bronze 6 można w sumie porównać do budżetu w którym jest Aurora 700 z tego wątku. Brzmienie nasycone, lekko twardsze w niskich zakresach, sporo średnicy, w górze nie należą do najspokojniejszych kolumn, dlatego trzeba podejść z rozwagą w momencie pracy z amplitunerem stereo Onkyo.

Masz na myśli jakiś konkretny model?
A i zapomniał bym  - świetne wykonanie Monitor Audio ?
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie trzeba dopasować wzmocnienie które uspokoi wyższą średnicę ? ale są użytkownicy którzy tego oczekują w brzmieniu więc nie ma sprawy. Pzdr 

A wykonanie zgadzam się B. Dobre. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, S4Home napisał:

Masz na myśli jakiś konkretny model?

Tak. Monitor Audio Bronze 2 wsparte subwoofem Monitor MRW-10. Przyznam że bardzo zacnie to brzmi. Tylko zestrojenie kolumn głównych z subwooferem było żmudnym i czasochłonnym zadaniem. Wymagało cyzelowania zarówno wzmocnienia jak i częstotliwości odcięcia na MRW-10 o przysłowiowe "ćwierć włoska" w tę i weftę. Ale w końcu się udało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pewnie dla Kolegi który pisze że brak mu wiedzy,taka konfiguracja to pewnie pikuś ?, nie Pan Pikuś ? Pzdr

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bobcat napisał:

Tak. Monitor Audio Bronze 2 wsparte subwoofem Monitor MRW-10. Przyznam że bardzo zacnie to brzmi. Tylko zestrojenie kolumn głównych z subwooferem było żmudnym i czasochłonnym zadaniem. Wymagało cyzelowania zarówno wzmocnienia jak i częstotliwości odcięcia na MRW-10 o przysłowiowe "ćwierć włoska" w tę i weftę. Ale w końcu się udało.

Z jaką elektroniką współpracuje twój sprzęt ? ?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, S4Home napisał:

Z jaką elektroniką współpracuje twój sprzęt ? ?

Pozdrawiam.

Onkyo amplituner TX-8220 i odtwarzacz BD-SP353, sparowany również przez Bluetooth ze smartfonem LG Q7.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Bobcat napisał:

Onkyo amplituner TX-8220 i odtwarzacz BD-SP353, sparowany również przez Bluetooth ze smartfonem LG Q7.

Można by było pomyśleć nad zmianą elektroniki w przyszłości. Z Monitor Audio Bronze 2 idzie sporo więcej wycisnąć. ?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, S4Home napisał:

Można by było pomyśleć nad zmianą elektroniki w przyszłości.

Na jaką?

Z wymienionej jestem całkowicie zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawą opcją było by zamienienie amplitunera na wzmacniacz np na NAD C326 BEE lub 356 BEE - często łączone z kolumnami serii Bronze ?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wzmacniacz to jaki tuner radiowy? Musi mieć FM i DAB+, lubię to mieć i korzystam. AM może być też ale niekoniecznie.

Poza tym wchodzisz na zupełnie inną półkę cenową. NAD 326 kosztuje 1800 zł, 356 - 2700 zł. Ile tuner dodatkowo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, dedal75 napisał:

I pewnie dla Kolegi który pisze że brak mu wiedzy,taka konfiguracja to pewnie pikuś ?, nie Pan Pikuś ? Pzdr

Nie znam Pana Pikusia, nawet z widzenia.

Jak się zdecyduję na zakup i trochę posłucham to również wyedukuję się i wtedy nawiążę do ciekawych rozmów. Jestem coraz bliżej podjęcia decyzji. Zestaw tych czterech głośników jest do przyjęcia, dorzucam jeszcze Monitor Audio z serii Bronze 5 i gdybym załapał gdzieś dobry serii Silver (choć to trochę wyższa półka). Zaciekawiły mnie te kolumny. Skupiam się na nich. Jeżeli nikt mnie nie przekona, aby którąś propozycje odrzucić (jestem do przekonania) to wybór jest zawężony do tych moich pozycji.  

Duże brawa dla was, bardzo mi pomagacie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się wyedukujesz ale to nie jest 2+2..i fajnie by było zapoznać się z jakim kolwiek modelem MA może to nie Twoje granie, bo dla mnie specyficzne, napewno też przez aluminiowe membrany, i wyższą średnicę. Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od paru dni MA Bronze 2 i mi bardzo robią bo ja lubie jasny i szczególowy dzwięk, w domu mam Cantony  :)
MA to marka absolutnie top premium, w każdym detalu :) Aż zdiwne że to Anglicy ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.