Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Snell Acoustics


zwyczajnyjerzy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, wociech napisał:

Bardzo dziękuję. 8 Ohm.

Swoją drogą, niskie ceny mają na takie Snelle w USA. 

To patrz tutaj:

https://www.finn.no/bap/forsale/ad.html?finnkode=297537580

Pewnie pójdą za 3-3,5 tyś Nok. Rynek norweski jest już niestety przetrzebiony ale jeszcze nożna trafić coś fajnego. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich. Również od tygodnia stałem się szczęśliwym posiadaczem kolumn Snell typ D. Co sądzicie o nich, znacie te kolumny? Z jakim wzmacniaczem warto je połączyć? U mnie obecnie grają z Sharp Optonica SM 3636 DAC zewnętrzny Topping E50 do tego podpięta Malina i odtwarzacz CD Marantz. Posiadam jeszcze wzmacniacz JVC JA-S55 i końcówkę mocy NAD C 275 BEE. Według mnie kolumny te są bardzo dobre ale chciałbym poznać opinie innych którzy posiadają albo posiadali te kolumny. Pozdrawiam

IMG_20230722_145950.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Chciałbym się przywitać w klubie Snell i przenieść się z klubu Harberth. Obecnie posiadam 7es-3 które już wystawiłem na sprzedaż, bo przesiadłem się na lampę. I stąd moje pytanie który model polecacie do pokoju 18m ustawienie na dłuższej ścianie odległość od ściany ok 40cm lampa w klasie A 6080 10W 8ohm. Nie koniecznie mi zależy na basie a muzyka prawie wszystko oprócz ciężkiego rocka szczególnie nastawienie na wokale… dziękuję za wszystkie wskazówki. Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, cichy500 napisał:

Chciałbym się przywitać w klubie Snell i przenieść się z klubu Harberth. Obecnie posiadam 7es-3 które już wystawiłem na sprzedaż, bo przesiadłem się na lampę. I stąd moje pytanie który model polecacie do pokoju 18m ustawienie na dłuższej ścianie odległość od ściany ok 40cm lampa w klasie A 6080 10W 8ohm. Nie koniecznie mi zależy na basie a muzyka prawie wszystko oprócz ciężkiego rocka szczególnie nastawienie na wokale… dziękuję za wszystkie wskazówki. Darek

U mnie nieco inne wzmocnienie ale częściowo również oparte o lampę. Przedwzmacniacz lampowy z końcówką mocy.

Posiadam podobny metraż  pokoju co Ty i u mnie dobrze graja JlV, ElV oraz Elll.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam w klubie.

Choć ostatnio "babrzę się" raczej w głosnikach z lat 70-ych zapragnąłem spróbować legendy czyli Snella.

Ktos mi powie czy tu są oryginalne zawieszenia:

image;s=1000x700

image;s=1000x700

 

To dwie rózne pary znalezione na OLX.

 

Jest jeszcze para K III:

image;s=1000x700

 

Dzieki i pozdro

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, pmcomp napisał:

Witam w klubie.

Choć ostatnio "babrzę się" raczej w głosnikach z lat 70-ych zapragnąłem spróbować legendy czyli Snella.

Ktos mi powie czy tu są oryginalne zawieszenia:

image;s=1000x700

image;s=1000x700

 

To dwie rózne pary znalezione na OLX.

 

Jest jeszcze para K III:

image;s=1000x700

 

Dzieki i pozdro

https://www.ebay.com/itm/225755641362

Większość jest już po wymianie zawieszeń wiec to już zamienniki a kolor różni się w zależności od dostawcy, producenta pianek.

Ważne aby zawieszenia były piankowe a nie gumowe.

Ja kupuję pianki jedynie w Audiofriends.nl 

We wszystkich Snell-ach które posiadałem wymieniałem zawieszenia głośników niskotonowych. Oryginały po niemal trzydziestu latach użytkowania kruszyły się w palcach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak gra J III vs K III?

Chodzi mi o odmienność konstrukcji czyli BR vs OZ. I raczej o prowadzenie basu. W OZ bas powinien być lepiej kontrolowany.

E III chyba nie będzie wchodzić w rachube bo to duże podłogowe monstra choć ten wysokotonowiec z tyłu kusi 🙂 .

 

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.11.2023 o 13:57, pmcomp napisał:

A jak gra J III vs K III?

Chodzi mi o odmienność konstrukcji czyli BR vs OZ. I raczej o prowadzenie basu. W OZ bas powinien być lepiej kontrolowany.

E III chyba nie będzie wchodzić w rachube bo to duże podłogowe monstra choć ten wysokotonowiec z tyłu kusi 🙂 .

 

Idz w J2 albo J3. 
Tam jest Vifka, która robi całą srednice. Będzie mniej basu niż w e3, ale w mniejszych metrażach powinno super siąść z lampką.

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
1 hour ago, julius-6 said:

W końcu dokonało się. Udało mi się choć na chwilę wstawić legendardne A2  

 

Gratulacje.

Śledzę z zaciekawieniem twoich przygód ze sprzętem i poniekąd za sprawą komentarzy i opinii zdecydowałem się na zakup Snell E3, które lada dzień powinny być gotowe do wysyłki po generalnym odświeżeniu.

Ciekaw jestem jak wypadną na tle moich Art Deco 8…

Edytowane przez Maciej Zadorozny
blad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maciej Zadorozny napisał:

Gratulacje.

Śledzę z zaciekawieniem twoich przygód ze sprzętem i poniekąd za sprawą komentarzy i opinii zdecydowałem się na zakup Snell E3, które lada dzień powinny być gotowe do wysyłki po generalnym odświeżeniu.

Ciekaw jestem jak wypadną na tle moich Art Deco 8…

Zdziwisz się ile życia może być w muzyce. Detal, przestrzeń pójdzie w dół, ale na Snell muzyka żyje. Zawsze warto parkę mieć w garażu jakby sie bardziej filski dzwiek znudził : )

Warto je nieco podnieść 10-20cm różnie (chyba że bardzo duzy metraż) i dać jakies dobre nogi/podstawy.

 

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minutes ago, julius-6 said:

Zdziwisz się ile życia może być w muzyce. Detal, przestrzeń pójdzie w dół, ale na Snell muzyka żyje. Zawsze warto parkę mieć w garażu jakby sie bardziej filski dzwiek znudził : )

Warto je nieco podnieść 10-20cm różnie (chyba że bardzo duzy metraż) i dać jakies dobre nogi/podstawy.

 

Oby, oby..... standy maja byc zrobione wg. zasady: ucho mniej wiecej, lub ponizej wysokosci glosnika wyskotonowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.