Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Snell Acoustics


zwyczajnyjerzy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, rejsowiec napisał:

"To złącze to tylko zaślepka" - cytat z wiadomości sprzedającego. Zatem odpada. Zatem H80?

Jeżeli ma tylko plumkać w pokoju dziennym to jak najbardziej . Hegle i tak mają słabe DAC . Dopiero od H190 jest chyba montowane coś lepszego .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Cześć 😉 jestem posiadaczem J/IV, które napędzam lampą 300b SE DIY oraz klonem ANK L-1 PP. Z racji posiadania małego dziecka poszukuję dodatkowo „wintydżowego” amplitunera z początku lat 70. Podobają mi się wysokie modele Yamahy z serii CR czy Sansui np. modele 7000, 5500 czy 771-881. Które ampli lepiej zgra się ze Snellami? Czy np. Yamaha nie zagra zbyt ostro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, osobiście wolałbym chyba sansui. Musisz mieć świadomość, że 99% sprzętów z tamtych lat bedzie potrzebować miniumum przeglądu. Druga sprawa czy bezwzględnie musi być to amplituner czy może być wzmacniacz? Bardzo dobre amplitunery choć mało popularne to Kirksaeter. Ja osobiście również lubie markę hitachi jest kilka ciekawych modeli amplitunerów hitachi z serii SR. Np. sr-704 spokojnie napędzi Twoje snelle. 

Edytowane przez zibi079
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich,

Zastanawiam się nad kolumnami Snell do Sansui Au70 (klon). Pomieszczenie 23 metry.

Proszę o poradę, który model zagrałby z nimi tak,  żeby pojawiła się ulga dla duszy, błogi uśmiech na twarzy i muzyczny zachwyt🙂

Może ktoś z klubowiczów posiada odpowiadający model do sprzedaży?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.02.2023 o 09:00, wociech napisał:

Witam wszystkich,

Zastanawiam się nad kolumnami Snell do Sansui Au70 (klon). Pomieszczenie 23 metry.

Proszę o poradę, który model zagrałby z nimi tak,  żeby pojawiła się ulga dla duszy, błogi uśmiech na twarzy i muzyczny zachwyt🙂

Może ktoś z klubowiczów posiada odpowiadający model do sprzedaży?

 

Zarówno E3 jak i C4 beda do tego metrażu bdb. 
Żeby bylo błogo na duszy Snellowi wystarczy lampa. 

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, wociech napisał:

Bardzo wszystkim dziękuję za porady i proszę o przyjęcie do klubu, jako posiadacza właśnie zakupionych snelli E2.

Po pierwszych odsłuchach u siebie (niestety dopiero po weekendzie) napiszę więcej.

Riczi75, julius-6, zibi079 - dzięki...

 

Czekam na opinię i gratuluję.

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszych, niezbyt długich, odsłuchach.

 

Porównywałem mój dotychczasowy zestaw: streamer Node 2i, przedwzmacniacz ATC CA2, końcówka mocy ATC P2, kolumny ATC SCM40,

oraz lampizowany odtwarzacz cd Denon 1460, klon Sansui AU70 (produkcji IGSAUDIO), kolumny Snell E2.

 

Zestaw z kolumnami Snell gra z wyraźnie bardziej przestrzenną sceną, dźwięk wypełnia pokój, ale jest uporządkowany i spójny. Barwa jest bardziej plastyczna, lekko zaokrąglona, bardzo przyjemna w odbiorze. Nie powoduje to jednak wyraźnego pogorszenia analityczności i precyzji. Wszystkie detale słychać dokładnie i wyraźnie. Nie jest to barwna plama wymieszanych kolorów, a raczej wiele kolorowych szczegółów dających spójny obraz.

Przy niskich poziomach głośności gra zdecydowanie lepiej niż ATC. Jest to, w mojej ocenie, wyśmienite połączenie do cichego słuchania spokojnej muzyki.

Zestaw ATC jest za to bardziej dynamiczny, słychać bardzo dużą moc i swobodę pokonywania muzycznych trudności. Z łatwością radzi sobie z utworami, z którymi zestaw lampowy ma kłopoty przy głośniejszym odsłuchu. Muzyka jest analityczna i precyzyjna w każdym zakresie. To także bardzo atrakcyjny dźwięk, ale inaczej podany.

Jeśli moja opinia po dłuższych odsłuchach się zmieni, bądź poszerzy postaram się ją na forum uzupełnić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, wociech napisał:

Uważam, że to bardzo dobre połączenie, pod warunkiem, że nie oczekuje się od zestawu audio dostarczania muzyki bez znieksztalceń przy wysokich (wiem, że to względne pojęcie) poziomach głośności.

W moim wieku to już tylko ciche plumkanie 😉.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.