Skocz do zawartości
IGNORED

ICEPower 1200as2 - budowa integry / końcówki


dankam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z pętla masy jakiś czas walczyłem, niby ogarnął i jest ok. Raz wszystko spiąłem i nie wypinamy gra to według mnie ok, ale tak jak pisałem chcę się pozbyć kabli i włączania wszystkiego po kolei . Pierwsze co muszę zrobić to kupić jakąś obudowę . Może ktoś ma bo mu się nie che już bawić w DIY. Będę kupował dość wysoką na 17 cm. Uparłem się aby postawić te moduły w pionie. Będę miał więcej miejsca w środku obudowy 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje zasilić z ICE dodatkowe małe moduły.Sa to moduły podświetlenia i sterowania wskaźnikami mocy.Z tego co wyczytałem mamy do dyspozycji +-15v 500mA,+5V 1A,i 12V 100mA. Ja potrzebuję koło 12V ,mam zamiar zabrać z tego zasilania +-15V .wygląda że z tym nie powinno być problemów . Drugi problem to pomiar mocy wyjściowej.Uklad sterowania miernikami ma dwa wejścia wysokonapięciowe i dwa niskonapieciowe mierzone względem masy.Problem polega na tym że ICE na wyjściu nie ma masy ,tylko sygnał różnicowy.Ma ktoś pomysł jak to podłączyć?Może jest jakieś wyjście monitora gdzie podłącze sterowanie wskaźnikami.Oczywisie wskaźniki można skalibrować każdy z kanałów osobno.Moze należy zakupić inne moduły sterowania wskaźnikami które potrafią być odseparowane od wzmacniacza .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęciliście mnie do tego modułu swoimi opisami.

Po podpięciu jednego modułu pod preamp Onkyo PR SC5009 scena mnie rozwaliła.

Nie jestem w stanie czegoś porównywalnego osiągnąć przy pomocy Denona X8500HA.

Już mam cztery takie końcówki i w wolnym czasie mam zamiar złożyć z nich końcówkę mocy podpiętą właśnie pod Denona X8500HA.

Zastanawiam się tylko w jaką obudowę wcisnąć 4 moduły tak żeby to ładnie wyglądało i współgrało z Denonem.

Potrzebuję też porady jak wykorzystać Triggera w tej płycie i jak to wszystko spiąć z moim Denonem tak żeby przy odpaleniu Preampa odpalała się również Icepower ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to ktoś sprzedaje w PL? Ja bym chętnie kupił dwie sztuki w cenie 1250 zł/sztuka. Gdyby się znaleźli chętni na jeszcze 10 sztuk, to niewiele drożej można by temat ogarnąć w zbliżonej cenie zamawiając paczkę 12 sztuk u producenta.

W dniu 13.03.2024 o 23:19, Mixy napisał:

Panowie

Dzialalem dotychczas na 1200AS2 (+ RME ADI-2 DAC) i bylem naprawde zadowolony. 

Jak sie okazuje, sytuacja sie zmienia/zmienila, i moge sobie pozwolic (dostalem spadek) na cos naprawde mega grubego i mysle np o:

-Pass INT-250

-Bladelius Oden

-Gryphon Diablo 120/300

-Hegel H390/H590

-Musical Fidelity M6-500i / M8xi
-Krell K300i
-Lyngdorf TDAI3400
-Mark Levinson 532H

-Pathos Kratos

-Electrocompaniet ECI 6 mk ii

Tylko....nie wiem czy mi sie chce to wszystko wypozyczac i latac z tym bo....czy bedzie to wyrazny skok jakosciowy w stosunku do 1200AS2 czy nie az tak bo 1200AS2 juz gra na takim poziomie ze nawet juz grube piece AB powyzej nie beda graly duzo lepiej a raczej roznica bedzie bardziej w niuansach/detalach?
Pytam w kontekscie czy ktos z uzytkownikow 1200AS2 mial okazje w swoim systemi wypiac 1200AS2 i wpiac, ktorys z powyzszych wzmakow i jaki byl efekt? Bylo wow o wiele lepiej czy bez szalu?
Dzieki 

Ps. slucham muzy elektronicznej stad dla mnie najwazniejsze jest uber dynamika, skala grania i bas z kosmosu

ja bym się raczej bawił w tej sytuacji preampami/źródłami/głośnikami/Subami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, K8v8M napisał:

Nie wiem jak u dystrybutora, przy zakupie 12 sztuk u producenta wychodzi ok 1300 zł z przesyłką

Powiem tak, jak załatwisz za te pieniądze to chętni się znajdą bez problemu, też wezmę kilka sztuk. 

Rejestruj się na stronie i wysyłaj zapytanie o zakup. 

Jak będziesz działał to zapytaj też o 2000as2.

Jest droższy o 30$ ale myślę że warto kupić nowszy model. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.03.2024 o 17:38, freedi napisał:

buduję powoli ko;cówkę 10.1 do kina.. chyba :).. Będzie złożona z 2x1200as2+1x1200as1+3x400a2

@freediwygląda to bardzo ciekawie. Czy będziesz może opisywał na forum? Chętnie poczytam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Seb1 Nie wiem czy będzie w tym coś ciekawego 🤭... Ice to Ice,ma wzmacniać to co mu się poda. Na razie mam moduły do 5 kanałów :1200as2,1200as1 i 400a2 i zacną obudowę z modushop. Jak czas i finanse pozwolą, to coś się z tego zrobi. Mocą będzie porażało, nie wiem czy są na rynku fabryczne końcówki w tej konfiguracji o takim potencjalne? Nieważne, jak coś wyrzeźbię, to się pochwalę.

opakowanie do tego-druga od dołu. 

Pozdro! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 1200as2 w stereo i na razie nic więcej do szczęścia mi nie potrzeba. W kinie Pioneer też daje sobie radę bardzo dobrze. Za jakiś czas będę je chciał rozbudować do współczesnych formatów i taka końcówka na Icepower była by idealna. Zastanawiam się tylko, czy niższe modele różnią  się znacznie barwą od 1200as2? Zapotrzebowanie na moc w głośnikach efektowych nie jest tak wysokie, jak we frontowych, a i można trochę kasy zaoszczędzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typ który poświęcił swój kanał na YT głównie icepower (ten z Litwy) i który produkuje do nich obudowy twierdzi że 250AS1 jest również świetny (niewiele ustępuje 1200as2 w kwestii jakości dźwięku). Tylko to nie wychodzi aż tak dużo taniej jeśli potrzebujesz dwóch kanałów. 

Te moduły są jednak tak tanie że chyba bym nie oszczędzał mimo wszystko. 

Szczególnie jakby się dało zrobić jakiś wspólny zakup w cenie ok 1300 zł. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez K8v8M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Seb1 napisał:

Mam 1200as2 w stereo i na razie nic więcej do szczęścia mi nie potrzeba. W kinie Pioneer też daje sobie radę bardzo dobrze. Za jakiś czas będę je chciał rozbudować do współczesnych formatów i taka końcówka na Icepower była by idealna. Zastanawiam się tylko, czy niższe modele różnią  się znacznie barwą od 1200as2? Zapotrzebowanie na moc w głośnikach efektowych nie jest tak wysokie, jak we frontowych, a i można trochę kasy zaoszczędzić.

Dlatego wszystkie moduły będą niby z tej samej serii co 1200AS2,który zasili fronty, centralny z 1200AS1 a reszta będzie (chociaż nie tak do końca, ze wzgl na zasilanie właśnie tej reszty) ze skromnego 400a2,który wg opisu że strony sklepu wygląda tak:

"Model 400A2 wykorzystuje najnowszą, niestandardową i opatentowaną technologię chipsetu ICEedge. Pozwala to na uzyskanie wysokiego wzmocnienia napięcia i doskonałej jakości dźwięku przy bardzo niskim poziomie szumów, typowym 34 µV przy stosunku sygnału do szumu wynoszącym 121,5 dB. Ten wydajny wzmacniacz mocy audio przeznaczony jest do sterowania dwoma głośnikami 4Ω lub jednym głośnikiem 8Ω w trybie BTL. Został specjalnie zaprojektowany do dobrej współpracy z modułem zasilania 1500S-69V i szyną wieszaka DC 1200AS1 lub 1200AS2 . "

Także powinno być wszystko dobrze. I fakt sam Ice nawet 1200as2 jest relatywnie  tani w porównaniu do gotowych konstrukcji i swoich możliwości ale konstrukcja 5 czy 10 kanałowa, jakoś tam spakowana, z odpowiednią biżuterią,będzie już potrzebować budżetu paru tysięcy.. Budżetu za który dostaniemy już rozsądny ampli.. Nie wiem, czy to już takie ekonomiczne rozwiązanie. Ale nie o to w tym wszystkim przecież chodzi.. 

@Seb1Jak chcesz najrozsądniejsze go rozwiązania dla swojego systemu kd to 2.1 oparte na 1200as2 i 400as2w BTL wydaje mi się właśnie takim zestawem.. Jak się sprawdzi ten mniejszy? Nie wiem, bo nawet nie mam na razie ciśnienia go rozpakować 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że to jest rozsądna konfiguracja. Na razie nie spieszy mi się za bardzo ze zmianą  ampli, ale będę śledził rozwój tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.