Jump to content
SebastianK

Audio

Recommended Posts

Witam, posiadam kolumny STX300+ i wzmacniacz Nod C326BEE. Cały zestaw stoi w salonie (około 50m2) jest to przestrzeń otwarta. Słuchając muzyki kolumny nie oddają efektu jaki bym oczekiwał. Myślę, że wzmacniacz jest za słaby. Zastanawiam się nad zmianą nad amplituner. konkretnie myślę o modelu Yamaha R-N803D. Proszę o poradę czy zmiana wzmacniacza na amplituner pomoże w odtwarzaniu lepszego dźwięku. A może Państwo zna lepsze rozwiązanie. 
Dziękuję z góry za pomoc.

Amplitunery to zło, jeśli chodzi o ich zastosowanie do odsłuchu stereo. W cenie zakupu wzmacniacza kupujesz wzmacniacz dwu kanałowy, a za amplituner w tej samej cenie dostajesz wzmacniacz na 6 lub więcej kanałów, procesory do dźwięku i muzyki, oraz wiele innych wejść do obsługi, dlatego jakość zastosowanych elementów jest sporo niższa niż w przypadku wzmacniacza. 

A może winowajcą jest pogłos w pomieszczeniu?

Ustroje dopasowane do Twego wnętrza.

facebook.com/AcousticL

www.AcousticLab.pl

Amplitunery to zło, jeśli chodzi o ich zastosowanie do odsłuchu stereo. W cenie zakupu wzmacniacza kupujesz wzmacniacz dwu kanałowy, a za amplituner w tej samej cenie dostajesz wzmacniacz na 6 lub więcej kanałów, procesory do dźwięku i muzyki, oraz wiele innych wejść do obsługi, dlatego jakość zastosowanych elementów jest sporo niższa niż w przypadku wzmacniacza. 

Ale wiesz o czym piszesz?

Yamaha R-N803D vs. A-S801 - czyli amplituner vs. wzmacniacz.

308db5e82283d1edd3de4ef94a7a27ab.jpg

3b1d7bae173b21f18dbaab0a12f598b6.jpg

If you want the job done right, hire a professional.

czego to zdjęcie dowodzi? Bo oprócz gniazd, trafa i radiatorów cała reszta jest inna?
Tego że nie umiesz czytać?

W cenie zakupu wzmacniacza kupujesz wzmacniacz dwu kanałowy, a za amplituner w tej samej cenie dostajesz wzmacniacz na 6 lub więcej kanałów,

If you want the job done right, hire a professional.

W dniu 22.12.2019 o 13:40, Acoustic Lab napisał:

W cenie zakupu wzmacniacza kupujesz wzmacniacz dwu kanałowy, a za amplituner w tej samej cenie dostajesz wzmacniacz na 6 lub więcej kanałów, procesory do dźwięku i muzyki, oraz wiele innych wejść do obsługi,

Słyszałeś może o amplitunerach STEREO?

Otóż jest coś takiego- od pokrewnych wzmacniaczy stereo różnią się wyswietlaczem do radia, kompletnym odbiornikiem radiowym, niewiele wiekszym od pudełka zapałek i paroma przyciskami wiecej na przedzie. Nawet płyta główna bywa identyczna.

Myśl, zanim znowu palniesz głupstwo.

ale facet ma racje, amplitunery w stereo grają słabiej, nie koniecznie źle. Budżetowe grają słabo nawet w kinie.

Ty też nie rozumiesz, że amplituner nie musi być wielokanałowym urządzeniem przeznaczonym do kina domowego, tylko zwyczajnym wzmacniaczem stereofonicznym z wbudowanym radiem?

Takie coś pod względem jakości gra dokładnie tak samo, jak odpowiadający mu wzmacniacz stereo. (Oczywiście mam na myśli zaszeregowanie w ofercie danego producenta.)

Edited by porlick

Witam i na wstępie przepraszam za off top ale nie odnajduję się na tym forum i nie wiem gdzie najlepiej zadać takie pytanie. Problem mam taki, że w bardzo okazyjnej cenie kupiłem kolumny Klipsch R-26PF, czyli aktywne. Nie ma żadnej regulacji barwy, ani niskich ani wysokich, chciałbym mieć klasyczną możliwość zmiany barwy. Czy mogę puszczać na nie sygnał z wzmacniacza? Jak to podłączyć? Aby dźwięk z tv, pc itp mógł zostać uprzednio nieco " podrasowany " ? Dlaczego nie kupiłem wersji pasywnej i byłby problem z głowy? Bo najtaniej widziałem za 1600~zł a ja za swoje zapłaciłem 900 🙂 Pozdrawiam 

Potrzebujesz przedwzmacniacza z regulacją tonów i przełącznikiem źródeł, ewentualnie załatwi sprawę wzmacniacz zintegrowany (popularnie zwany po prostu wzmacniaczem), ale wyposażony w złącza pre-out i main-in. Rozpinasz w takim zworki i z pre-out wychodzisz na kolumny aktywne. W takim wzmacniaczu dokonujesz wszelkich regulacji, z głośnością włącznie.

14 godzin temu, porlick napisał:

Potrzebujesz przedwzmacniacza z regulacją tonów i przełącznikiem źródeł, ewentualnie załatwi sprawę wzmacniacz zintegrowany (popularnie zwany po prostu wzmacniaczem), ale wyposażony w złącza pre-out i main-in. Rozpinasz w takim zworki i z pre-out wychodzisz na kolumny aktywne. W takim wzmacniaczu dokonujesz wszelkich regulacji, z głośnością włącznie.

Dziękuję Ci bardzo 🙂

Ehh.. Nie mogę sobie poradzić ze znalezieniem sprzętu który miał by te dwa wyjścia... Komuś może przychodzi na myśl coś nie drogiego co powinno się spisać?