Skocz do zawartości
IGNORED

single ended


robbit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Sine Metu napisał:

Ok, teoretycznie i diablo upraszczając - co wtedy po odcięciu jednej gałęzi i podłączeniem drugiej do masy?

 

Przez głośnik popłynie spory prąd stały jeżeli to klasa A albo tylko jedna połówka przebiegu jeżeli klasa B. Albo i to i to. 

No i gdzie ta masa... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Przez głośnik popłynie spory prąd stały jeżeli to klasa A albo tylko jedna połówka przebiegu jeżeli klasa B. Albo i to i to. 
No i gdzie ta masa... 
Widzę że złe pytanie zadałem.

Ale ok. Jaki sygnał płynie we wzmacniaczu symetrycznym, połówkowy czy pełny w przeciwfazie?
I ok, wiem że możesz mnie łapać za słówka pozostawiając meritum bez odpowiedzi. Przeżyję.


BTW. Takie coś jak poniżej, to też jest cyklotron?

38339b53a6eb2fb0991ca5c0b145082c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś to jest circlotron właśnie, oczywiście pomijając sprzężenia i polaryzacje. Coś takiego jak wzmacniacz symetryczny ma wiele odmian i tak po prostu nie da się odpowiedzieć. Generalnie na pewno w przeciwfazie, ale w zależności od polaryzacji na wyjsciu jest albo pełny sinus w klasie A, połówka w klasie B albo trochę więcej niż połówka w klasie AB. Generalnie koncepcja circlotronu jest z techniki lampowej, w której nie ma komplementarnych lamp, a tranzystory są komplementarne i nie potrzebują odwracania fazy do pracy, czyli koncepcyjne to jest najzwyklejsza końcówka mocy z komplementarnymi tranzystorami albo i takimi samymi sterowanymi z odwracacza fazy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez przemak

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Sine Metu napisał:

Dziękuję emoji106.png

Szczęśliwie w tzw. hajendzie nikt takich pytań nie zadaje.

Solid State Single MOSFET

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ta, jasne. Nie pracuje w klasie A, więc to bzdura, zresztą w recenzjach piszą wyraźnie o parze tranzystorów wyjściowych ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka - zobacz, co powstanie, jak ten twój schemacie trochę inaczej narysować. Znajomy widok, nie? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Ta, jasne. Nie pracuje w klasie A, więc to bzdura, zresztą w recenzjach piszą wyraźnie o parze tranzystorów wyjściowych
6moons powołał się na recenzję Pacuły i ja dlatego odwołuję się do schematu ideowego, bo to głupota jakaś wyszła.

Jeden techniczny idiota powołuje się na opinię innego technicznego idioty i mamy potwierdzoną opinię że to Hi-End?

Spójrz na schemat (jeżeli nie masz dostępu do hifiengine, to Ci wyślę).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Sine Metu napisał:

6moons powołał się na recenzję Pacuły i ja dlatego odwołuję się do schematu ideowego, bo to głupota jakaś wyszła.

Jeden techniczny idiota powołuje się na opinię innego technicznego idioty i mamy potwierdzoną opinię że to Hi-End?

Spójrz na schemat (jeżeli nie masz dostępu do hifiengine, to Ci wyślę).

Wyślij. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Sine Metu napisał:
3 minuty temu, przemak napisał:
Na hifiengine tego reimyo nie ma... 

No Reimyio nie ma.

No to o czym piszesz? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Sine Metu napisał:

No przecież podałem wcześniej.

Solid State Single MOSFET

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No to właśnie jest Reimyio albo ja czegoś nie rozumiem... 

21 minut temu, Sine Metu napisał:

Yamaha A-S1100

No to on jest, tylko co? Jest jak w tym schemacie uproszczonym, całość jest mocno skomplikowana i nie podejmę się poważnej analizy. Natomiast na pewno nie jest to wzmacniacz w klasie A, bo by musiał kilowata z sieci brać ciągle ?

Natomiast warto sobie uświadomić, jak rysowałem wcześniej, że to jest dla prądu zmiennego zwykła końcówka przeciwsobna na tranzystorach mocy tego samego typu przewodnictwa, czyli jakby quasi-komplementarna albo ze sterowaniem/odwracaczem  transformatorowym, jak np. w radiu Koliber albo starych wzmacniaczach fendera.  Krótko mówiąc podstawowy i pierwszy rodzaj wzmacniacza tranzystorowego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez przemak

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



No to on jest, tylko co? Jest jak w tym schemacie uproszczonym, całość jest mocno skomplikowana i nie podejmę się poważnej analizy.


Ok, podawałem link do schematu na hifiengine. Ale ok, tu jest do ściągniętego pdf.

Wiem, że próbujemy nazwać to co jeszcze nie było nazwane. No ale dlaczego by nie my http://cloud.tapatalk.com/s/5e069c2c0605d/hfe_yamaha_a-s1100_service_en-1.pdf

.
No dobra, jakby co to tu jest schemat.

https://www.hifiengine.com/manual_library/yamaha/a-s1100.shtml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Sine Metu napisał:
48 minut temu, przemak napisał:
Na hifiengine tego reimyo nie ma... 

No Reimyio nie ma.

Ja mam ten schemat, pisałem o nim wyżej. Nie wiem, czego oczekujesz, potwierdzenia, że to jest single Ended? Ok, spoko. To końcówka lampowa 4xel34 to aż cztery single Ended na kanał ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



Ja mam ten schemat, pisałem o nim wyżej. Nie wiem, czego oczekujesz, potwierdzenia, że to jest single Ended?


Śmieszy mnie że Reimyo musi być lepsze od Yamahy że względu na cenę.

Reymio KAP-777 vs. Yamaha A-S3000 (a jeżeli chodzi o samą symetryczną końcówkę mocy, to 2100 i 1100).

115 tys zł vs. 5 tys zł?

http://www.highfidelity.pl/@main-819&lang=

Czyż nabywcy wytworu Pana Kiuchi nie mogą się poczuć zrobieni lekko w bambuko?

I aby było bez nierozumienia, to się nie odnosi do żadnego z forumowiczów - tylko do samego kręcenia lodów na audiofilach.

W Anglii sklepy zamawiają od producenta, a nie od dystrybutora. I sprzęt nie jest tak drogi jak w Polsce.

K... Panowie z Polski, da się zrobić dużą kasę na obrocie -zwłaszcza pomijając hurtownie. Po prostu, przestańcie od nich zamawiać - sami padną.

W tej branży, wbrew temu czego was uczą, zarabia się nie na marży tylko na obrocie - to produkt masowy jest, sorry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się i w dodatku gra do dupy jak ta moja yamaha dziś kupiona , może się " wygrzeje " jak tu niektórzy mówią , ale szczerze wątpię , kompletne dno za 6000 zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
zgadza się i w dodatku gra do dupy jak ta moja yamaha dziś kupiona , może się " wygrzeje " jak tu niektórzy mówią , ale szczerze wątpię , kompletne dno za 6000 zł
Reymio KAP-777 wyprzedają po 95 tys zł - w sumie, okazja - nawet nie będziesz musiał dużo dopłacić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , muszę sie odnieść do mojego poprzedniego wpisu , otóż muszę stwierdzić że jednak ta yamaha gra znakomicie , nie tak do czego byłem przyzwyczajony czyli bardziej konturowo , ale za to bardziej szczegółowo i precyzyjnie , moje początkowe rozczarowanie minęło całkowicie . Jeszcze tylko kolumienki zmienię i będzie bajka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 12/28/2019 at 1:55 AM, Sine Metu said:

I aby było bez nierozumienia, to się nie odnosi do żadnego z forumowiczów - tylko do samego kręcenia lodów na audiofilach.


W Anglii sklepy zamawiają od producenta, a nie od dystrybutora. I sprzęt nie jest tak drogi jak w Polsce.

K... Panowie z Polski, da się zrobić dużą kasę na obrocie -zwłaszcza pomijając hurtownie. Po prostu, przestańcie od nich zamawiać - sami padną.

W tej branży, wbrew temu czego was uczą, zarabia się nie na marży tylko na obrocie - to produkt masowy jest, sorry.

 

No patrz, to ja chyba nie wiem gdzie szukać. 

Ostatnio sprawdzałem kilka klocków i dziwnym trafem ceny w całej Europie, z UK włącznie, są takie same, z dokładnością do kursu danej waluty. Niektóre klocki nawet troszkę tańsze w Polsce. Wyjątkiem są Stany, gdzie nie ma VATu. 

Owszem, w przypadku urządzeń starszych, głównie schodzących z rynku pojawiają się już większe różnice. 

Ale wygląda na to, że w większości przypadków cenę detaliczną narzuca producent, a nie lokalny dystrybutor. 

Produktem masowym są w tej chwili wszelkiej maści "głośniki bluetooth" I soundbary. W coraz mniejszym stopniu klasyczne kino domowe. Typowe stereo to obecnie niestety raczej nisza. Tak jest nie tylko w Polsce, ale też w innych krajach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ale to nadal Znacznie niższy podatek od VATu w UE. Z tego co kojarzę, to w niektórych stanach jest jeszcze niższy niż te 7%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, tomek7776 said:

unia to kolchoz,zdychajacy kolchoz.bez pomyslu na rozwoj,zycie.

prymitywne rzady do tego prowadza.

Lapczywosc europejskich producentow i wysokie podatki prowadza do zaglady tego kolchozu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Ja mam ten schemat, pisałem o nim wyżej. Nie wiem, czego oczekujesz, potwierdzenia, że to jest single Ended?

 

Przypadkiem zajrzałem w test Yamahy A-S2000 i teraz już wiem skąd mi się wzięło to single-ended

 

Układ końcówek jest w całości tranzystorowy, symetryczny (z "pływającą" masą). Oparto go o rzadko stosowany układ z tranzystorami o tej samej polaryzacji (NPN) w każdej gałęzi układu push-pull. Zwykle mamy wówczas do czynienia z układem quasi-komplementarnym. Jak się jednak sugeruje w kilku źródłach, Yamaha zbudowała wzmacniacz w ten sposób, że mamy w każdym kanale dwa wzmacniacze single- ended, połączone w mostku.

 

https://audio.com.pl/testy/stereo/odtwarzacz-cd-wzmacniacz/1410-cd-s2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minutes ago, Sine Metu said:


 

 


Przypadkiem zajrzałem w test Yamahy A-S2000:

Układ końcówek jest w całości tranzystorowy, symetryczny (z "pływającą" masą). Oparto go o rzadko stosowany układ z tranzystorami o tej samej polaryzacji (NPN) w każdej gałęzi układu push-pull. Zwykle mamy wówczas do czynienia z układem quasi-komplementarnym. Jak się jednak sugeruje w kilku źródłach, Yamaha zbudowała wzmacniacz w ten sposób, że mamy w każdym kanale dwa wzmacniacze single- ended, połączone w mostku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czyli jak? Single ended czy nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.