Skocz do zawartości
IGNORED

XTZ SUB 12.17 EDGE obniżka ceny


bl4ck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

...Xajas nazywa moje suby " fiatami " poprzez brak ich dotychczasowego dostrojenia i wyciągnięcia z nich tego co najlepsze żeby mogły pokazać na co je naprawdę stać i w 100% się z tym zgadzam , ja już to wiem i nad tym właśnie pracuje ale to tyczy się was wszystkich poza [mention=22833]Bipo[/mention] który ma to zrobione jak należy ( no może jeszcze ktoś o kim nie wiem ) . Nie chodzi mi tylko o kalibracje Maćka ale każdej innej firmy zajmującej się tym profesjonalnie . Za ile czasu będziecie mogli zrobić to co oni ? Wydaje wam się że to trzeba robić dopiero przy dużych subach skoro to najczęściej jest powiązane w waszych wpisach , błąd.  Każdy głośnik/kolumna może grać lepiej po pomiarach/kalibracji  a tym bardziej jeżeli jest ich 5,7,9,czy 11  - pomyślcie logicznie ...

 No to mnie pozytywnie zaskoczyles. Nareszcie cos rozsadnego, tak trzymac Jak jeszcze zrozumiesz, ze sa tacy, ktorym nie zalezy na szybkim wyniku przy pomocy „profesjonalisty“ i traktuja to wszystko jako wyzwanie, mozliwosc zrobienia/stworzenia wszystkiego samemu, w oparciu o zdobyte doswiadczenia i wiedze. Pamietaj, subwoofery, obojetnie czy za €200 czy za €2000 za kilka lat mozesz wyrzucic i kupic nowe, ale zdobyta wiedza, doswiadczenie, satysfakcja z stworzenia czegos wlasnego i rozszerzone horyzonty pozostaja. Tego ci nikt nie zabierze.Jest takie powiedzenie: ucz sie ucz, bo wiedza to do potegi klucz.

 

Tego jeszcze nie zrozumiales

 

PS.

Kupic gotowca (w szerokim tego slowa znaczeniu, zarowno klocki jak i uslugi) to kazdy glupi potrafi, to tylko kwestja otwarcia portfela. Ale aby stworzyc cos samemu, do tego trzeba troche grypsu

A w takim wypadku nie cena i renoma produktu sie liczy, tylko jak inteligentnie zgrasz (nawet najprostsze) elementy w calosciowy, zintegrowany system.

 

 

80% sukcesu to glowa i inicjatywa, a 20% to portfel

Sa tacy, ktorzy kompensuja brak glowy portfelem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, xajas napisał:

 

Sa tacy, ktorzy kompensuja brak glowy portfelem

Znowu bredzisz.  Sam nie jesteś tego wszystkiego zrobić co firma a chcesz przez te obelgi powiedzieć że taki Lolek będzie śmigał,  kalibrował, dsp ustawiał i przeskoczy lata nauki i doświadczenia bo kupił majka i najważniejsze......bo mu się chce ? Bzdury , bzdury, bzdury.  Kupi majka to będzie miał zabawkę za pińcet a ty nawet przez codzienne korepetycje nie będziesz w stanie mu wszystkiego wytłumaczyć i nauczyć od podstaw bo tak samo nie masz wiedzy na ten temat , to co wiesz to praktyka i własne doświadczenia ale brakuje ci tak samo podstaw . 

Nie masz prawa nazywać tak mnie jak i innych korzystających z tego typu usług bo to jedyne wyjście w sytuacji gdzie mnie to po prostu nie interesuje , to jest logicznym wyjściem a idiotą jest ten który myśli że sam to ogarnie i da radę.  To nie ambicja tylko głupota!! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Sf_svs napisał:

Znowu bredzisz.  Sam nie jesteś tego wszystkiego zrobić co firma a chcesz przez te obelgi powiedzieć że taki Lolek będzie śmigał,  kalibrował, dsp ustawiał i przeskoczy lata nauki i doświadczenia bo kupił majka i najważniejsze......bo mu się chce ? Bzdury , bzdury, bzdury.  Kupi majka to będzie miał zabawkę za pińcet a ty nawet przez codzienne korepetycje nie będziesz w stanie mu wszystkiego wytłumaczyć i nauczyć od podstaw bo tak samo nie masz wiedzy na ten temat , to co wiesz to praktyka i własne doświadczenia ale brakuje ci tak samo podstaw . 

 

 

Czemu nie jest w stanie? 

Przeciez on nie buduje glosnika od podstaw tylko kupuje gotowe rozwiazanie. DSP kupuje gotowe rozwiazanie, jedynie obudowe robi samodzielnie lub zleca.   Kalibruje tez za pomoca "instrukcji". 

 

Wiec co tu takiego odkrywczego? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Sf_svs napisał:

przeskoczy lata nauki i doświadczenia

Kto taki ma lata nauki i doświadczenia ? W czym konkretnie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Warm Hoxton napisał:

Kto taki ma lata nauki i doświadczenia ? W czym konkretnie ?

Ja w tropieniu i ujeżdżaniu trolli,  już Cię namierzam. Postój z boku jak do tej pory a może ktoś kiedyś ci pomoże jak puści w niepamięć twoje wyzwiska i ataki .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Znowu bredzisz.  Sam nie jesteś tego wszystkiego zrobić co firma a chcesz przez te obelgi powiedzieć że taki Lolek będzie śmigał,  kalibrował, dsp ustawiał i przeskoczy lata nauki i doświadczenia bo kupił majka i najważniejsze......bo mu się chce ? Bzdury , bzdury, bzdury.  Kupi majka to będzie miał zabawkę za pińcet a ty nawet przez codzienne korepetycje nie będziesz w stanie mu wszystkiego wytłumaczyć i nauczyć od podstaw bo tak samo nie masz wiedzy na ten temat , to co wiesz to praktyka i własne doświadczenia ale brakuje ci tak samo podstaw .

Nie masz zielonego pojecia o tym, na jakim poziomie jest moj stan wiedzy w tej dziedzinie. Abys byl w stanie ocenic cos takiego, musisz samemu miec przynajmniej minimum pojecia o tej materii. Jesli sie nie ma opanowanej nawet postawowej tabliczki mnozenia, nie powinno sie dyskutowac o fizyce kwantowej  

 

To dyskusja z slepym o kolorach.

 

BTW.

Powtarzasz ciagle jeden i ten sam blad. Bierzesz siebie za wzorzec i punkt odniesienia.

Najwyzszy czas pogodzic sie z nastepujacym drobiazgiem: To ze ze ty jestes zbyt ciemny, by pojac i poradzic sobie z pewnymi tematami, nie znaczy ze inni sobie z nimi nie poradza. Nie porownuj swoich mozliwosci i umiejetnosci z mozliwosciami i umiejetnosciami innych osob

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz wspominasz korepetycje, to dodam jeden drobiazg/ciekawostke: korepetycjami z maty i fizyki zarobilem na pierwszego Fiacika

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, xajas napisał:

 

To ze ze ty jestes zbyt ciemny, by pojac pewne tematy, nie znaczy ze inni sobie z tym nie poradza. Nie porownuj swoich mozliwosci i umiejetnosci z mozliwosciami i umiejetnosciami innych osob.

Znowu obrażasz jak kwestionuję to co potrafisz czyli G potrafisz skoro chcesz żeby wszyscy dookoła o tym wiedzieli , zero skromności tylko popisywanie się.  Lansujesz w ten sposób właśnie modę na zakupy takowego sprzętu i własnoręcznie strojenie systemu . Jeżeli to jest wykonalne wg ciebie znaczy to tylko że nie wykonujesz wszystkiego jak trzeba i co trzeba . To co umiesz może i jest proste tzn podłączenie sprzętu ale już interpretacja wyników i to co z nimi dalej zrobić żeby uzyskać poprawę to co innego o czym Lolo niebawem się przekona jak i inni którzy w te brednie uwierzą.  Myślisz że sam majk to klucz do sukcesu ? Sory zapomniałem że i dsp sobie kupicie ??? już widzę wysyp używanych majków po zejściu na ziemię.  Łatwiej zrobić samemu głośniki ze skrzynek po kartoflach/ kapuście,  niż wykonać ww pomiary .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Łatwiej zrobić samemu głośniki ze skrzynek po kartoflach/ kapuście,  niż wykonać ww pomiary .

 

To prawda, ale tylko dla kmiotkow znajacych sie jedynie na kartoflach i kapuscie.

 

PS.

Prosze nie zrozumiec tego jako obraze rolnikow chodujacych kartofle i kapuste, dla ktorych mam duzy szacunek. Kmiotek i rolnik to nie to samo

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A stolarz i majsterkowicz to nie specjalista audio czy co gorsza specjalista od kalibracji i pomiarów.  Najwyżej krzykacz ...bo tak mu się wydaje. 

Sorry może faktycznie to nie skrzynki , wspomniałeś coś o Ikei hahahaha

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Sorry może faktycznie to nie skrzynki , wspomniałeś coś o Ikei hahahaha 

 

Nie nie, to pasuje, to sa poprostu skrzynki z IKEI. Mam kilka takich. To sa skrzynki (tutaj w trakcie pomiarow), ktore takie skrzynki jak twoje zjadaja na sniadanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty się nie przechwalaj tylko już Lolowi tłumacz co i jak skoro kliknął " kup teraz " no chyba że był w tym mały haczyk , teraz go poinformujesz ile korepetycje kosztują.  W sumie nielicha strategia,  pierw namawiasz do majków a potem udzielasz płatnych instrukcji ?? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
..teraz go poinformujesz ile korepetycje kosztują.  W sumie nielicha strategia,  pierw namawiasz do majków a potem udzielasz płatnych instrukcji  

Kiedys robilem to dla pieniedzy, dzisiaj jestem w tej wygodnej sytuacji, ze robie to darmowo tylko dla przyjemnosci, a na Fiaciki zarabiam w inny sposob 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie przekonasz jak widzę twoje "dokonania " co nie świadczy że przez tyle lat nie dowiedziałeś się jak funkcjonuje majk pomiarowy co powinieneś teraz przekazać Lolowi. Koniec tematu bo od tytułowego deczko odstaje przez ostatnie 10 stron.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Sf_svs napisał:

A stolarz i majsterkowicz to nie specjalista audio czy co gorsza specjalista od kalibracji i pomiarów.  Najwyżej krzykacz ...bo tak mu się wydaje. 

Sorry może faktycznie to nie skrzynki , wspomniałeś coś o Ikei hahahaha

zbudowanie KAŻDEJ kolumny wymaga wiedzy dużo większej niż pomiar i kalibracja,  każda konstrukcja to również pomiary do których dodatkowo musisz mieć warunki. Po za tym składając gotowy i otwarty projekt uzyskujemy bardzo dobry współczynnik jakość / cena czego nie znajdziemy w żadnych marketowcyh produktach. 

Oczywiście subwoofery są względnie proste do policzenia ale byle matoł zbuduje klocek adekwatny do poziomu konstruktora.

Sam pomiar pomieszczenia jest jedną z najprostszych możliwych rzeczy, ustawianie sprzętu to również żadna filozofia, małpa dojdzie nawet metodą prób i błędów.

16 minut temu, xajas napisał:

Kiedys robilem to dla pieniedzy, dzisiaj jestem w tej wygodnej sytuacji, ze robie to darmowo tylko dla przyjemnosci, a na Fiaciki zarabiam w inny sposob 

HP LP22/2475 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysl.

 

Czyli zmiana tematu.

 

Wlasnie sie dowiiedzialem, ze bardzo ciekawy program do kalibracji/korekcji akustyki Dirac Live jest ponownie dostepny w wersji lecacej na PC albo MAC.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jest to moim zdaniem bardzo dobry program. Jego glowna zaleta jest absolutna prostota w zastosowaniu. Uzywalem go kilka lat temu zarowno w domu jak i w samochodach i wyniki byly zaskakujaco dobre. Wtedy moglem go testowac ponad miesiac darmowo. Mysle ze ponownie wersja demo jest dostepna za darmo.

 

Wazne jest by poswiecic troche czasu na wyprobowanie roznych przebiegow docelowego pasma czestotliwosci (Target)

 

Goraco polecam kazdemu posiadaczowi mikrofonu pomiarowego. Nawet taki prosty program pokazuje, jakie mozliwosci tkwia w korekcji pomieszczenia za pomoca DRC/DSP

 

 

IMG_3529.thumb.jpg.323163dd0bf562ecafec358799a403c4.jpg

 

IMG_3530.thumb.jpg.30238594ba511fa691484c629ffcf0e7.jpg

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, fetek napisał:

 

Sam pomiar pomieszczenia jest jedną z najprostszych możliwych rzeczy, ustawianie sprzętu to również żadna filozofia, małpa dojdzie nawet metodą prób i błędów.

 

Już widzę ten wysyp naiwnych szympansów z majkami do których nawet nie dorastasz skoro motasz się z tym dwa lata - pomyśl czasem jakie wnioski ktoś może wyciągnąć z Twojego ględzenia zanim strzelasz sobie w kolana jak teraz .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sf_svs napisał:

Już widzę ten wysyp naiwnych szympansów z majkami do których nawet nie dorastasz skoro motasz się z tym dwa lata - pomyśl czasem jakie wnioski ktoś może wyciągnąć z Twojego ględzenia zanim strzelasz sobie w kolana jak teraz .

Dorośniesz, będziesz miał dzieci to zobaczysz jak Ci się priorytety zmienią, wszystko wywalisz przez okno a kino znowu zamienisz w mieszkanie. Zobaczymy kto się wtedy będzie śmiał.

Godzinę temu, Sf_svs napisał:

pomyśl czasem jakie wnioski ktoś może wyciągnąć z Twojego ględzenia zanim strzelasz sobie w kolana jak teraz .

no właśnie... strzał w 10!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak z innej beczki. Mam do Was takie pytanie.Po wykonanej kalibracji podczas seansu podglosniacie suba? Jak tak, to w ampli czy bezpośrednio w subie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, piskle smoka napisał:

A ja tak z innej beczki. Mam do Was takie pytanie.Po wykonanej kalibracji podczas seansu podglosniacie suba? Jak tak, to w ampli czy bezpośrednio w subie?

nie,  jeśli ścieżka wymaga zwiększenia głośności to taka informacja jest zapisana w kanale i korektę automatycznie wykonuje elektronika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sf_svs napisał:

Mnie nie przekonasz jak widzę twoje "dokonania " co nie świadczy że przez tyle lat nie dowiedziałeś się jak funkcjonuje majk pomiarowy co powinieneś teraz przekazać Lolowi. Koniec tematu bo od tytułowego deczko odstaje przez ostatnie 10 stron.

Prosze nie naduzywac mojego Nicku. 

 

Nikt, nic nikomu nie jest winien. Moja sprawa co kupuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lolo2 napisał:

Prosze nie naduzywac moje Nicku. 

 

Nikt, nic nikomu nie jest winien. Moja sprawa co kupuje.

Dałeś się zrobić po prostu jak dzieciak i tyle ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
5 minut temu, Sf_svs napisał:

Nie masz nic, takie są fakty i nie interesuje mnie dlaczego  a zabierasz głos . To zakładka kino domowe a nie " jakie będę miał kino domowe " !!!

Subfan- projektora= brak, procesora kd= brak, kolumn= brak, ekranu=brak, playera=brak ale sub jest.

Budujemy od dzisiaj systemy kd od subow,no ale zawsze to lepsze niz budowa od kabli??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, paul klacska napisał:

Subfan- projektora= brak, procesora kd= brak, kolumn= brak, ekranu=brak, playera=brak ale sub jest.

Budujemy od dzisiaj systemy kd od subow,no ale zawsze to lepsze niz budowa od kabli??????

Ty dobrze się czujesz ? Samymi subami zrobiłem kino 7.2.4 ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Sf_svs napisał:

Dałeś się zrobić po prostu jak dzieciak i tyle ...

Tak, dalem sie zrobic w balona.  Jestem naiwny, trudno....    

Masz racje. Przyznaje. 

 

btw jestem dzieciakem, przyznaje, dzisiaj na promo kupilem klocki Lego. DLA SIEBIE.   Muahahhaha

ponad 4000 elementow do zlozenia. ^^

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Lolo2 napisał:

Prosze nie naduzywac moje Nicku. 

To nie dociera, nie ma szans....poziom zero. 
 

 

23 minuty temu, piskle smoka napisał:

 

A ja tak z innej beczki. Mam do Was takie pytanie.Po wykonanej kalibracji podczas seansu podglosniacie suba? Jak tak, to w ampli czy bezpośrednio w subie?

 

Po kalibracji, generalnie nie jak ma być referencja inaczej jest preferencja. Jednak to jest twój call jak ci się bardziej podoba. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Sf_svs napisał:

Wpadł ten co kule śnieżne toczy....

Correct: tylko wpadam, a ty jak widać ciągle tutaj klepiesz - kawisze jeszcze zyja??

Przerwałeś ciekawy początek wykładu Xajasa o programie Dirac - szarpnij trochę wiedzy, masz okazje, za friko i nic nie musisz płacić - to jak szklanka dobrego napitku i nie boli....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.