Skocz do zawartości
IGNORED

XTZ SUB 12.17 EDGE obniżka ceny


bl4ck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie może warto wrócić na odpowiednie tory i skupić się na subach a nie przechwalać się kto ma lepszy, droższy itp.

Ciekaw jestem jakby taki subek zagrał ma w miarę kompaktowe wymiary no ale to tylko w zabudowę? tylko cena zaporowa 10k€ 

Ascendo SMSG24

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
3 minuty temu, zibii napisał:

Panowie może warto wrócić na odpowiednie tory i skupić się na subach a nie przechwalać się kto ma lepszy, droższy itp.

Ciekaw jestem jakby taki subek zagrał ma w miarę kompaktowe wymiary no ale to tylko w zabudowę? tylko cena zaporowa 10k€ 

Ascendo SMSG24

csm_SMSG24_3_perspective_600pix_4131437183.thumb.jpg.52f4cd8390deace03657f4b7a2ee367e.jpg

https://www.aia-cinema.com/active-speakers/smsg24.html

Zbuduj sobie,będzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, RAF77 napisał:

 

Ten cały soudclub, zapewne ma te subwoofery z svs po takim właśnie układzie a sprzedaje je jako nowe.

Ciekawe dlaczego, mają tak tanio?

I nie mają w sprzedaży wszystkich modeli?

 

Bo dostali w stanie refurbished, z fabryki, to co dostali i takie na nie właśnie mają niskie ceny.

 

Dzień dobry Panie RAF77,

Tutaj "ten cały soudclub"... no, w zasadzie soundclub ale z kontekstu wynika wyraźnie, że chodzi o nas.

W imieniu SoundClub chciałbym stanowczo zaprzeczyć fałszywym supozycjom użytkownika RAF77. Nigdy nie kupowaliśmy od SVS żadnych produktów "refurbished" i nigdy takich nie sprzedawaliśmy. Nie jest żadną tajemnicą, iż byliśmy pierwszym dystrybutorem SVS w Polsce i wszystkie sprzedawane przez nas produkty tej firmy pochodzą bezpośrednio od producenta i były przez niego dostarczane jako nowe. Nasza aktualna oferta - zarówno jeśli chodzi o ceny jak i ograniczoną ilość modeli - wynika z tego, że wycofujemy się ze sprzedaży produktów tej marki i wyprzedajemy posiadany stan magazynowy. Tego faktu również nie ukrywamy, przeciwnie - zachęcamy do skorzystania z bardzo atrakcyjnych cen na ostatnie sztuki, bowiem ta oferta już się nie powtórzy po wyprzedaniu przez nas aktualnych stanów magazynowych.

Ponadto, wszystkie sprzedawane przez nas sztuki, które nie są całkowicie fabrycznie nowe są dokładnie opisane jako ex-demo/outlet lub jako otwarte opakowanie w opisie. 

W związku z tym, że zawsze jesteśmy w tym aspekcie [i wszystkich innych] uczciwi wobec naszych potencjalnych klientów, czujemy się głęboko urażeniu prezentowanymi tutaj publicznie przez użytkownika RAF77 fałszywymi doniesieniami, supozycjami czy domysłami, nieważne jak je nazwać. Niemniej, rozumiejąc temperaturę internetowej dyskusji, wystarczy nam zwykłe "przepraszam za publikowanie fałszywych informacji na temat soundclub, które były jedynie moimi błędnymi domysłami" - poniżej w tym wątku oraz jako edycja oryginalnego postu.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i życzę udanej zabawy sylwestrowej oraz stałej poprawy jakości brzmienia Waszych systemów w przyszłym roku!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiam pod jakim nickiem występuje na forum dziś hq150 czy jakoś tak , ten od 18" suba własnej roboty . Pamiętacie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co taka cisza w temacie zapanowała? Raff77  odszczeka to co napisał,  przeprosi i możemy się dalej stolcem obrzucać ???

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sf_svs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry Panie RAF77,
Tutaj "ten cały soudclub"... no, w zasadzie soundclub ale z kontekstu wynika wyraźnie, że chodzi o nas.
W imieniu SoundClub chciałbym stanowczo zaprzeczyć fałszywym supozycjom użytkownika RAF77. Nigdy nie kupowaliśmy od SVS żadnych produktów "refurbished" i nigdy takich nie sprzedawaliśmy. Nie jest żadną tajemnicą, iż byliśmy pierwszym dystrybutorem SVS w Polsce i wszystkie sprzedawane przez nas produkty tej firmy pochodzą bezpośrednio od producenta i były przez niego dostarczane jako nowe. Nasza aktualna oferta - zarówno jeśli chodzi o ceny jak i ograniczoną ilość modeli - wynika z tego, że wycofujemy się ze sprzedaży produktów tej marki i wyprzedajemy posiadany stan magazynowy. Tego faktu również nie ukrywamy, przeciwnie - zachęcamy do skorzystania z bardzo atrakcyjnych cen na ostatnie sztuki, bowiem ta oferta już się nie powtórzy po wyprzedaniu przez nas aktualnych stanów magazynowych.
Ponadto, wszystkie sprzedawane przez nas sztuki, które nie są całkowicie fabrycznie nowe są dokładnie opisane jako ex-demo/outlet lub jako otwarte opakowanie w opisie. 
W związku z tym, że zawsze jesteśmy w tym aspekcie [i wszystkich innych] uczciwi wobec naszych potencjalnych klientów, czujemy się głęboko urażeniu prezentowanymi tutaj publicznie przez użytkownika RAF77 fałszywymi doniesieniami, supozycjami czy domysłami, nieważne jak je nazwać. Niemniej, rozumiejąc temperaturę internetowej dyskusji, wystarczy nam zwykłe "przepraszam za publikowanie fałszywych informacji na temat soundclub, które były jedynie moimi błędnymi domysłami" - poniżej w tym wątku oraz jako edycja oryginalnego postu.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i życzę udanej zabawy sylwestrowej oraz stałej poprawy jakości brzmienia Waszych systemów w przyszłym roku!
To była tylko moja teza, na temat niskich cen.
Użytkownik który wysłał "donos" poinformował mnie jaki jest powód "niskich cen", fakt ten zaakceptowałem, ze zrozumieniem i nie ciągnąłem dalej tematu.

(Proszę przeczytać całą dyskusję a nie tylko zacytowany fragment).

To bardzo dobrze, że nie miałem racji w moich "domysłach" i że sklep jest uczciwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, SoundClub napisał:

Dzień dobry

Witam, 

To juz skoro zawitaliscie to moze odpowiecie na male pytania odnosnie waszych towarow:

 

1. Jaka jest zasadnosc zakupu sybwofera w obudowie zamknietej sb16 w porownaniu do pb16? 

2. Czy faktycznie suby w obudowie zamknietej schodza nizej? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, RAF77 napisał:

To była tylko moja teza, na temat niskich cen.
Użytkownik który wysłał "donos" poinformował mnie jaki jest powód "niskich cen", fakt ten zaakceptowałem, ze zrozumieniem i nie ciągnąłem dalej tematu.

(Proszę przeczytać całą dyskusję a nie tylko zacytowany fragment).

To bardzo dobrze, że nie miałem racji w moich "domysłach" i że sklep jest uczciwy.

Oskarżasz kogoś o coś a potem samo " nie ciągniecie tematu " wystarczy żeby udać że nic się nie stało? Ile ty masz lat ? Poinformowałem stronę o której tak źle pisałeś żeby była tego świadoma i mogła się obronić a ty nazywasz to donosem jak w portki narobiłeś? Jaki z Ciebie mężczyzna,  weź swoje decyzje na przysłowiową " klatę " a nie się tezami zasłaniasz i dalej przeprosin brak ... wstyd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sf_svs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, RAF77 napisał:

Wyobraź sobie, że ja też kupiłem bk monolith plus z ebuy, jako refurbished I oba były fabrycznie zapakowane, na jednym dopatrzyłem się małej rysy, na drugim nic nie znalazłem.

Ale ktoś w fabryce stwierdził że mają jakiś mały feler (wizualny zapewne), bo gwarancja też była normalna. I zakwalifikował je jako "drugi sort".

 

Ten cały soudclub, zapewne ma te subwoofery z svs po takim właśnie układzie a sprzedaje je jako nowe.

Ciekawe dlaczego, mają tak tanio?

I nie mają w sprzedaży wszystkich modeli?

 

Bo dostali w stanie refurbished, z fabryki, to co dostali i takie na nie właśnie mają niskie ceny.

 

A Twój przypadek, tylko potwierdza tą tezę.

 

 

Tak było panie Raf77 i albo przeproś albo nic nie pisz . Trzeba Mieć jaja żeby się przyznać do błędu więc czego można się spodziewać.... nazywać własne kłamstwa i oszczerstwa tezami żeby zmniejszyć ich wagę to czyste tchórzostwo , każdy i tak sytuację sobie sam zinterpretuje więc daremne tłumaczenia i krętactwa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Lolo2 napisał:

Witam, 

To juz skoro zawitaliscie to moze odpowiecie na male pytania odnosnie waszych towarow:

 

1. Jaka jest zasadnosc zakupu sybwofera w obudowie zamknietej sb16 w porownaniu do pb16? 

2. Czy faktycznie suby w obudowie zamknietej schodza nizej? 

Rzeczywiście rzadko zdarza się nam aktywnie uczestniczyć w dyskusji. Szkoda, że dziś zawitaliśmy w takich okolicznościach ale skoro już, to postaram się odpowiedzieć:

1. To nie jest łatwe pytanie, nie ma jednej odpowiedzi. SB16U od PB16U różnią się kilkoma najważniejszymi cechami: budową [zamknięty/otwarty], wielkością oraz ceną. Dla każdego potencjalnego nabywcy te cechy będą miały różną ważność. Co do zasady, suby zamknięte rekomendujemy osobom, dla których decydujące znaczenie ma brzmienie w muzyce, a suby otwarte - w ścieżkach filmowych. Choć oczywiście jest to pewne uproszczenie, to sub zamknięty zwykle gra bardziej zwartym, konturowym basem natomiast sub otwarty da większe ciśnienie akustyczne ale bas będzie słabiej kontrolowany. PB16U jest tutaj nieco nietypowy ze względu na możliwość pracy w trybie zamkniętym [z zamkniętymi kanałami], co zbliża jego charakterystykę do brzmienia suba zamkniętego - nie jest to jednak wtedy bynajmniej to samo brzmienie co z SB16U choćby ze względu na większą pojemność obudowy PB16U. Starając się odpowiedzieć krótko - zasadność SB16U w porównaniu z PB16U to: lepsze brzmienie w muzyce [nawet w trybie zamkniętym], mniejsza cena, mniejsza wielkość.

2. To też trudne pytanie bowiem w większości przypadków nie ma przykładów idealnie porównywalnych - nawet jeśli mamy SB16U vs. PB16U, to różnią się one nie tylko tym, że pierwszy ma obudową zamkniętą ale także samą wielkością obudowy, która także ma wpływ na charakterystyką częstotliwościową przetwarzania. Nierzadko również suby zamknięte sa inaczej strojone niż otwarte. Jeśli jednak - mając na uwadze powyższe niedoskonałości takiego porównania - porównamy charakterystyki, to zwykle suby zamknięte mają przewagę [generują wyższe ciśnienie] w najniższych częstotliwościach [bliżej 10Hz dla dużych konstrukcji] a suby otwarte w nieco wyższych [bliżej 20Hz dla dużych konstrukcji]. Vide: załączona charakterystyka dla PB16U w różnych trybach pracy. Ale w praktyce jest to niestety teoretyzowanie bowiem w realnym świecie wybieramy pomiędzy opcjami, które tymi "niedoskonałościami porównania" są obciążone i jedynym sensownym rozwiązaniem jest popatrzenie na pomiary. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

40 minut temu, RAF77 napisał:

To była tylko moja teza, na temat niskich cen.
Użytkownik który wysłał "donos" poinformował mnie jaki jest powód "niskich cen", fakt ten zaakceptowałem, ze zrozumieniem i nie ciągnąłem dalej tematu.

(Proszę przeczytać całą dyskusję a nie tylko zacytowany fragment).

To bardzo dobrze, że nie miałem racji w moich "domysłach" i że sklep jest uczciwy.

Zapoznaliśmy się z całym wątkiem, nie musi Pan go powielać. Czekamy na magiczne słowo ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam do tego, że jeszcze jest inne wytłumienie zamkniętego i reflexu no i dedykowane głośniki do obudowy zamkniętej jak i do bass reflexu. Suby svs z otworami są tak jakby uniwersalne i można sobie w jakiś sposób dopasować brzmienie aczkolwiek tak długie tunele bass reflex to nieporozumienie i powstają w nich rezonanse lepszym rozwiązaniem były by membrany bierne ale wiadomo koszty idą w górę a polityka firmy jest taka aby było jak najtaniej i zysk największy?. Więc lepszym wyborem jest zakup subów zamkniętych w ilości dwóch sztuk i cieszyć się szybkim a zarazem głębokim basem?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę @zibii dodajmy choć tym razem do tego że głęboki w znaczeniu zamkniętych konstrukcji to ten którego już nie usłyszymy bo w słyszalnym zakresie BR jest dużo głębszy/niższy i głosniejszy czyli to na co w kinie się zwraca uwagę dlatego takie też ich przeznaczenie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sf_svs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak mówisz bass reflex jest bardziej odczuwalny i słyszalny w zakresie o którym mowisz ale posiadając np.wzm z dsp możesz tak sobie skonfigurować brzmienie jak Ci się podoba. Ja nie odnoszę sie do tego, który rodzaj obudowy jest lepszy bo każdy posiada wady i zalety. Mi osobiście pasuje bardziej zamknięta bo jest bardziej liniowa i spokojna z lepszym impulsem aczkolwiek fajnie sprawuje się też sub z membraną bierną ale jak już wspomniałem jest to koszt połowy głośnika. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zibii Nastrój grozy jest budowany tak wspaniale i potężnie przez otwarte ze nie można tego pominąć a tym bardziej uzyskać z zamkniętych a skoro mam miejsce więc wybór mógł być tylko jeden . Wcześniej wspominany moment w gwiezdnych wojnach i tym podobne sytuacje oddające ogrom i powagę sytuacji to trzeba poczuć/usłyszeć.  Tak straszne dźwięki mogą pochodzić tylko z dużego pudła ?

11 minut temu, Warm Hoxton napisał:

Sondklap zaprezentował się tu wyjątkową arogancją. Powinien raczej podziękować za reklamę. Faktem jest, że sprzedał Sf luksusowy produkt z wadą a obniżył cenę dopiero po interwencji. Tak przynajmniej twierdzi Sf.  motto Sondklapu jak widać to Firma wasz Pan. Nie mam czasu na pisanie.

Do siego.

Proszę wszystkich normalnych o zaprzestanie dyskusji z prowokatorem konfidentem. Można komentować jego wypowiedzi nie zwracając się do niego. Miało być o subie za 700 ojro.

Troll zawsze będzie trollem a skoro tak wchodzisz w nowy rok to tak ci zostanie na dłużej ( nic nowego) , bezczelny jak zwykle i chamski . Jak wg ciebie sklep ma wiedzieć w jakim stanie jest sub bez jego otwierania ?!  Liczy sie chyba jak do zgloszenia podeszli ... Nawet ten Nick przekręcisz,    żenada ale do tego już zdążyłeś przyzwyczaić.  Zdziwił bym się Jak byś napisał coś normalnego , wesołego,  zabawnego . Już kończę i pisz o subach za 700 ojro ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sf_svs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Warm Hoxton napisał:

Sondklap zaprezentował się tu wyjątkową arogancją. Powinien raczej podziękować za reklamę. Faktem jest, że sprzedał Sf luksusowy produkt z wadą a obniżył cenę dopiero po interwencji. Tak przynajmniej twierdzi Sf.  motto Sondklapu jak widać to Firma wasz Pan. Nie mam czasu na pisanie.

Do siego.

Proszę wszystkich normalnych o zaprzestanie dyskusji z prowokatorem konfidentem. Można komentować jego wypowiedzi nie zwracając się do niego. Miało być o subie za 700 ojro.

 

Widzę, że odpowiedzialność za słowo na tym forum jest obca nie tylko jednemu użytkownikowi. Podobnie jak szacunek dla innych forumowiczów. Sondklap? Poważnie? Czy to piaskownica? Żal mi tych użytkowników, którzy przychodzą tu z prawdziwej potrzeby. A odnosząc się - z konieczności - do meritum powyższego wpisu, to nie mamy daru widzenia wady produktu przez zamknięty karton więc trudno nam zaoferować rekompensatę zanim zostanie zgłoszona przez odbiorcę. Dość jasno opisał sytuację sam zainteresowany właściciel i z tego co wiem z naszej reakcji na problem jest zadowolony. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Martin Rejek napisał:

A ja mam pytanie do @SoundClub a mianowicie który subwoofer będzie lepszy w kinie typowo w kinie PB-2000 czy SB3000??? chodzi o zakup dwóch sztuk...

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Z góry życzę wam Wszystkiego dobrego w Nowym Roku

Przykro mi ale nie jestem w stanie odpowiedzieć na to konkretne pytanie z prostego powodu - nie miałem okazji testować modelu SB3000 więc trudno mi odnieść się do tego konkretnego modelu. Niemniej, przekładając to pytanie na: dwa otwarte z niższej linii [czyli zwykle tańsze/mniejsze] z czy dwa zamknięte z wyższej linii [abstrahując od potencjalnych innych różnić w konkretnych modelach], w ścieżkach filmowych, rekomendowałbym dwa mniejsze otwarte, przy czym ta rekomendacja bazuje na wyborach jakich dokonują nasi klienci porównując np. PB1000 z SB2000 czy PB4000 z SB16Ultra. Sam prawdopodobnie wybrałbym dwa zamknięte ale jest to moja osobista preferencja [lubię bardziej "muzyczny", lepiej kontrolowany bas], o której pisał też powyżej @zibii [wspominając o lepszej charakterystyce impulsowej subów zamkniętych].

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Sf_svs napisał:

eraz seria 3000 musi sie sprzedac i będą ludziki z YT wszystko mówić co chce centrala ( SVS) , nawet próbują mowić że taka jest wspaniała że gra jak seria 4000  co fizycznie jest niemożliwe nawet na papierze .

 

17 godzin temu, Sf_svs napisał:

Sam glosnik z 4000 to ponad 20kg a cały sub pb3000 to 37 więc o czym mowa...

Tak podpuszczając tych co mają za mało kasy na 4000 można operować i naganiać na serię 3000 

 

Zwykle nie wdaję się w durne rozmowy ale powiem ci kolego, że nie jesteś ani żadnym specjalistą, wyrocznią ani tym bardziej guru w temacie subwooferów. Masz to co masz i uważasz to co uważasz a jest to tylko i wyłącznie twoje subiektywne i często odosobnione zdanie. Każdy głośnik, wzmacniacz, subwoofer jest tworzony z myślą i pod konkretny cel. Porównywanie czegokolwiek abstrahując od głównej myśli i celu danego typu konstrukcji jest całkowicie bezcelowe. Nie ma rzeczy absolutnie najlepszych pod każdym względem i nadających się do wszystkiego. Zawsze punkt widzenia będzie zależał od punktu siedzenia i dla jednego absolutnie najlepszym subwooferem może być re lT5i (super głośnik, który posiadałem kilka lat) a dla drugiego SVS PB-16 Ultra i każdy będzie miał rację. Tak się składa, że ostatnie kilka miesięcy spędziłem nad porównywaniem subwooferów z bass-refleksem jak i zamkniętych przy czym skupiłem się na dwóch markach REL (przywiązanie do marki) i SVS. Priorytetem było stereo i moim skromnym zdaniem, żaden subwoofer otwarty a słuchałem zarówno PB-3000 jak i PB-4000  nie spełnił moich oczekiwań w tym względzie. Koniec końców skupiłem się na trzech modelach SB-4000, SB-3000 i REL S5. I z mojego punktu widzenia SB-3000 nie jest pod każdym względem gorszy od SB-4000. Owszem ma nieco więcej poweru w kinie ale przy stereo jest już zauważalnie słabszy ponieważ i tu znów dodam moim zdaniem jest  wolniejszy, mniej rozdzielczy i ma ciemniejszą barwę.  Reasumując twoją opinię, że mniejszy model kupują tylko ci, których nie stać na większy możesz sobie między bajki włożyć. Takie stwierdzenia będą istotne dla wieśniaków, którzy chwalą się tylko tym ile kasy wydali na sprzęt bez względu na to czy jest im to do czegokolwiek potrzebne czy nie. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, daniel-de napisał:

 

 

Zwykle nie wdaję się w durne rozmowy ale powiem ci kolego, że nie jesteś ani żadnym specjalistą, wyrocznią ani tym bardziej guru w temacie subwooferów. Masz to co masz i uważasz to co uważasz a jest to tylko i wyłącznie twoje subiektywne i często odosobnione zdanie. Każdy głośnik, wzmacniacz, subwoofer jest tworzony z myślą i pod konkretny cel. Porównywanie czegokolwiek abstrahując od głównej myśli i celu danego typu konstrukcji jest całkowicie bezcelowe. Nie ma rzeczy absolutnie najlepszych pod każdym względem i nadających się do wszystkiego. Zawsze punkt widzenia będzie zależał od punktu siedzenia i dla jednego absolutnie najlepszym subwooferem może być re lT5i (super głośnik, który posiadałem kilka lat) a dla drugiego SVS PB-16 Ultra i każdy będzie miał rację. Tak się składa, że ostatnie kilka miesięcy spędziłem nad porównywaniem subwooferów z bass-refleksem jak i zamkniętych przy czym skupiłem się na dwóch markach REL (przywiązanie do marki) i SVS. Priorytetem było stereo i moim skromnym zdaniem, żaden subwoofer otwarty a słuchałem zarówno PB-3000 jak i PB-4000  nie spełnił moich oczekiwań w tym względzie. Koniec końców skupiłem się na trzech modelach SB-4000, SB-3000 i REL S5. I z mojego punktu widzenia SB-3000 nie jest pod każdym względem gorszy od SB-4000. Owszem ma nieco więcej poweru w kinie ale przy stereo jest już zauważalnie słabszy ponieważ i tu znów dodam moim zdaniem jest  wolniejszy, mniej rozdzielczy i ma ciemniejszą barwę.  Reasumując twoją opinię, że mniejszy model kupują tylko ci, których nie stać na większy możesz sobie między bajki włożyć. Takie stwierdzenia będą istotne dla wieśniaków, którzy chwalą się tylko tym ile kasy wydali na sprzęt bez względu na to czy jest im to do czegokolwiek potrzebne czy nie. Pozdrawiam.

No patrz odezwał się urażony posiadacz sb3000 jak rozumiem ? O co ci tak naprawdę chodzi ? Ty rób swoje porównanie a ja mam swoje zdanie i tyle a to że fizyki nie oszukasz to wiesz i choć byś worek soli zjadł to nie zmienisz faktu że sb3000 to mniejszy , słabszy, niższy i tańszy model względem sb4000. Jeżeli nawet był bym wiesniakiem który się chwali to względem sb3000 czy sb4000 czy tym bardziej Rela miałbym modele lepsze do tego do czego je kupiłem czyli kina . Kumasz ? Nie zmienisz tego że pb4000 to bardzo dobre suby ani tego że mam dwa takie , dasz radę z tym żyć?

Weź trochę przez palce co oglądasz w necie i czytasz w testach bo opinie niektóre to czysty marketing a ty łykasz to bez popicia,  pewne sprawy nie są możliwe fizycznie i takiego podejścia życzę czyli racjonalnego w nowym roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Sf_svs napisał:

Nie zmienisz tego że pb4000 to bardzo dobre suby ani tego że mam dwa takie , dasz radę z tym żyć?

Weź trochę przez palce co oglądasz w necie i czytasz w testach bo opinie niektóre to czysty marketing a ty łykasz to bez popicia,  pewne sprawy nie są możliwe fizycznie i takiego podejścia życzę czyli racjonalnego w nowym roku.

Śmieszny jesteś i mało rozumny bo nic nie skumałeś. Rozmowa z Tobą to walenie głową w mur a ja na bicie piany nie mam czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SoundClub napisał:

 

Widzę, że odpowiedzialność za słowo na tym forum jest obca nie tylko jednemu użytkownikowi. Podobnie jak szacunek dla innych forumowiczów. Sondklap? Poważnie? Czy to piaskownica? Żal mi tych użytkowników, którzy przychodzą tu z prawdziwej potrzeby. A odnosząc się - z konieczności - do meritum powyższego wpisu, to nie mamy daru widzenia wady produktu przez zamknięty karton więc trudno nam zaoferować rekompensatę zanim zostanie zgłoszona przez odbiorcę. Dość jasno opisał sytuację sam zainteresowany właściciel i z tego co wiem z naszej reakcji na problem jest zadowolony. 

Przepraszam nie śledziłem waszych wpisów od początku. No dość dużo tego jest jak się nie patrzy przez godzinę. Ale chcę się odnieść to fragmentu z piaskownicą i nowymi użytkownikami ktorzy szukają tu potrzeby. Bo macie absolutna rację. To forum zostało całkowicie pozbawione jakiej kolwiek kontroli. Synonimy jakie lecą do innych użytkowników w otwartych postach to strach. Rozumiem wymieniać się zdaniami. Ja coraz częściej śledzę angielskie. No tam jest to nie do pomyślenia. Dyskusja podobna,z są gazowanych wiele osób , merytoryczne wypowiedzi ale nikt nigoko nie obraża. 

A tu:

- który sub jest lepszy , kwatery czy zamknięty?

- otwarty

- glupi jesteś. Zamknięty. 

 

59 minut temu, Martin Rejek napisał:

A ja mam pytanie do @SoundClub a mianowicie który subwoofer będzie lepszy w kinie typowo w kinie PB-2000 czy SB3000??? chodzi o zakup dwóch sztuk...

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Z góry życzę wam Wszystkiego dobrego w Nowym Roku

Ale akurat tu się podłączam do pytania ? mimo że z svs już rezygnuje, przepraszam bo wycenialem go u was. 

49 minut temu, SoundClub napisał:

Przykro mi ale nie jestem w stanie odpowiedzieć na to konkretne pytanie z prostego powodu - nie miałem okazji testować modelu SB3000 więc trudno mi odnieść się do tego konkretnego modelu. Niemniej, przekładając to pytanie na: dwa otwarte z niższej linii [czyli zwykle tańsze/mniejsze] z czy dwa zamknięte z wyższej linii [abstrahując od potencjalnych innych różnić w konkretnych modelach], w ścieżkach filmowych, rekomendowałbym dwa mniejsze otwarte, przy czym ta rekomendacja bazuje na wyborach jakich dokonują nasi klienci porównując np. PB1000 z SB2000 czy PB4000 z SB16Ultra. Sam prawdopodobnie wybrałbym dwa zamknięte ale jest to moja osobista preferencja [lubię bardziej "muzyczny", lepiej kontrolowany bas], o której pisał też powyżej @zibii [wspominając o lepszej charakterystyce impulsowej subów zamkniętych].

Dzięki za odpowiedź

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, 5z0p3n napisał:

Przepraszam nie śledziłem waszych wpisów od początku. No dość dużo tego jest jak się nie patrzy przez godzinę. Ale chcę się odnieść to fragmentu z piaskownicą i nowymi użytkownikami ktorzy szukają tu potrzeby. Bo macie absolutna rację. To forum zostało całkowicie pozbawione jakiej kolwiek kontroli. Synonimy jakie lecą do innych użytkowników w otwartych postach to strach. Rozumiem wymieniać się zdaniami. Ja coraz częściej śledzę angielskie. No tam jest to nie do pomyślenia. Dyskusja podobna,z są gazowanych wiele osób , merytoryczne wypowiedzi ale nikt nigoko nie obraża. 

A tu:

- który sub jest lepszy , kwatery czy zamknięty?

- otwarty

- glupi jesteś. Zamknięty. 

 

Ale akurat tu się podłączam do pytania ? mimo że z svs już rezygnuje, przepraszam bo wycenialem go u was. 

Dzięki za odpowiedź

 

Szopen a nie lepiej sobie własne zdanie wyrobić na podstawie tego co sam usłyszysz? Po co pytać? Ja nie pytam bo wiem co dla mnie jest ważne i tym samym jakie są dla mnie lepsze , zrób tak samo - wypożycz,  posłuchaj i kup . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sf_svs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Martin Rejek napisał:

A ja mam pytanie do @SoundClub a mianowicie który subwoofer będzie lepszy w kinie typowo w kinie PB-2000 czy SB3000??? chodzi o zakup dwóch sztuk...

Jako, że jestem świeżo po odsłuchach (ale tylko po jednej sztuce) i rozpatrując tylko i wyłącznie kinowe przeznaczenie subwoofera to wolałbym dwa PB-2000 niż jeden SB3000. Jeśli jednak miałbym do wyboru dwa takie i dwa takie to zdecydowanie dwa SB3000. SB3000 da lepszy dźwięk ale nie daje wrażenia namacalności niskich dźwięków. Są ludzie, którzy przedkładają takie wrażenia nad jakość brzmienia. Jak zawsze co kto lubi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co takie audiofilskie opisy skoro sub w kinie ma za zadanie robić wrażenie/budować grozę w odpowiednich scenach a w innych miażdżyć jaja , do rzeczy człowieku a nie " namacalnosci , różnorodności, rozdzielczy, ciemniejsza barwa"  itp itd 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
7 minut temu, daniel-de napisał:

Jako, że jestem świeżo po odsłuchach (ale tylko po jednej sztuce) i rozpatrując tylko i wyłącznie kinowe przeznaczenie subwoofera to wolałbym dwa PB-2000 niż jeden SB3000. Jeśli jednak miałbym do wyboru dwa takie i dwa takie to zdecydowanie dwa SB3000. SB3000 da lepszy dźwięk ale nie daje wrażenia namacalności niskich dźwięków. Są ludzie, którzy przedkładają takie wrażenia nad jakość brzmienia. Jak zawsze co kto lubi.

tylko wiesz PB2000jest za 4000zł i ma 53cm gł. gdzie ja będę robił odgrodę (baffle wall) i projekt ma być na 60cm gł. natomiast PB3000 jest za 7600 i jest 60cm głęboki...natomiast świetnie pasuje mi SB3000 5300zł i 40cm głębokości... nie chcę zachwilę robić odgrody na 1 metr bo ktoś napisze że lepszy jest 16ultra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Sf_svs napisał:

Po co takie audiofilskie opisy skoro sub w kinie ma za zadanie robić wrażenie/budować grozę w odpowiednich scenach a w innych miażdżyć jaja , do rzeczy człowieku a nie " namacalnosci , różnorodności, rozdzielczy, ciemniejsza barwa"  itp itd 

To znów tylko i wyłącznie twoje zdanie. Są ludzie, którzy nawet w kinie oczekują czegoś więcej. Kicham na wrażenia, gdzieś mam grozę a jaja miażdżę przy robieniu jajecznicy. Lubię oglądać filmy muzyczne i chcę od subwoofera dużo więcej niż tanie efekty. Zrozum więc, że nie jesteś pępkiem świata i nie wciskaj ludziom swojego światopoglądu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fan musicali i filmów z Bollywood? ?? wybredny kolega jakby nie było,  dla mnie kino to zywkłe ale dobre booom,  jeb, siuuuuu,  tratatata, itp, to ma sens 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.