Skocz do zawartości
IGNORED

Heco Aurora 700.


AndrzejPiaseczno
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kw202

(Konto usunięte)
2 godziny temu, paradox77 napisał:

Bowersy mają złą charakterystykę...?  dlatego pewnie B&W stoją w Abbey Road studio u Petera Gabriela i w wielu innych i to nie byle jakich studiach jako główne !!!

Ja u siebie mam dwa zestawy ze wstęgami i dwa z kopułkami i wszystkie ustawione prosto bo o ile słuchanie bardzo cicho jeszcze na na skręconych może miało by sens to już głośno robi się kompletny bałagan.

Ale lubie dać czadu i nie słucham cicho..,moje 25 metrów wypełnione jest całkowicie dźwiękiem.

Jakie podłogowe ze wstęgą byś polecił? 

Może nie doceniam kopułek bo z przeciętnych kolumn wskoczyłem na dużo lepsze ze wstęgą. Kopułka może zagrać lepiej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B&W ze studia P Gabriela czy innych pochodzą zapewne z marketów MM 

do kupienia po 1,5 do 6 tys / parę 😉 

Na tym firma jedzie: zrobi takie Nautilusy, żeby jeleń kupił 685 czy inne wynalazki.

Po obejrzeniu w akcji Mustanga wielu kupuje Fusion 😉  i nic w tym złego.

Audiovector QR3 można byłoby porównać np. z Quadral Signum 70.

Wstęga ( 45 kHz ) vs pierścieniowy ( 32 kHz ) - to inne ceny ale ciekawe,

czy można w jednym miejscu porównać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Kw202 napisał:

Jakie podłogowe ze wstęgą byś polecił? 

Może nie doceniam kopułek bo z przeciętnych kolumn wskoczyłem na dużo lepsze ze wstęgą. Kopułka może zagrać lepiej? 

A ja przeszedłem ze wstęg na kopułki, a z kopułek na papierowe z lat 70-tych. Nie ma że lepsze czy gorsze są dane typy głośników, chyba że na papierze. A jak grają to kwestia gustu - są różne kopułki i różne wstęgi. Najbardziej mi odpowiadają, największy odsetek - kolumny z kopułkami tekstylnymi, ale znam co najmniej po 1 parze kolumn, które mi się podobały, z innymi typami tweeterów 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te papierowe z lat 70tych grają fajnie... ale sa strasznie wrażliwe na wilgoć... ja kupiłem takie na jesieni i nie wiem czy przed wysyłką były takie mokre i ciche... ale już nie mogłem ich wysuszyć jakby wilgoć poszła do środka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Kw202 napisał:

Jakie podłogowe ze wstęgą byś polecił? 

Może nie doceniam kopułek bo z przeciętnych kolumn wskoczyłem na dużo lepsze ze wstęgą. Kopułka może zagrać lepiej? 

Oj nie jestem w temacie, różna serie nawet tych samych producentów mogą brzmieć różnie,jesli już to celował bym w nowsze konstrukcje.

Największe znacznie wg mnie ma przyzwyczajenie słuchu do określonego brzmienia,słuch jako zmysł się przyzwyczaja i jeżeli słuchaliśmy długo określonego brzmienia to inne możemy odbierać jako złe.Dlatego nie wieże za bardzo w krótkie odsłuchy,a sam raczej kupuje i długo porównuje i testuje np pół roku zanim podejmę decyzje.

Kiedyś mając b&w cdm1 porównywałem z profesjonalnymi monitorami studyjnymi z głośnikiem wstęgowym i grały bardzo podobnie,na ślepo bym chyba nie odróżnił.

Ostatecznie zostawiłem sobie te studyjne jako referencyjne ale tylko ze względu na to że brzmienie było bardziej soczyste i to bardziej pasowało do wzmacniacza wtedy posiadanego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)
2 minuty temu, paradox77 napisał:

Oj nie jestem w temacie, różna serie nawet tych samych producentów mogą brzmieć różnie,jesli już to celował bym w nowsze konstrukcje.

Największe znacznie wg mnie ma przyzwyczajenie słuchu do określonego brzmienia,słuch jako zmysł się przyzwyczaja i jeżeli słuchaliśmy długo określonego brzmienia to inne możemy odbierać jako złe.Dlatego nie wieże za bardzo w krótkie odsłuchy,a sam raczej kupuje i długo porównuje i testuje np pół roku zanim podejmę decyzje.

Kiedyś mając b&w cdm1 porównywałem z profesjonalnymi monitorami studyjnymi z głośnikiem wstęgowym i grały bardzo podobnie,na ślepo bym chyba nie odróżnił.

Ostatecznie zostawiłem sobie te studyjne jako referencyjne ale tylko ze względu na to że brzmienie było bardziej soczyste i to bardziej pasowało do wzmacniacza wtedy posiadanego.

Właśnie takiego soczystego dźwięku szukam 😉. Teraz mam opticon 6 i grają świetnie ale powoli już korci na zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
1 minutę temu, Majmaj. napisał:

Dzień dobry, w jakiej cenie chodzą używki w stanie idealnym? Na gwarancji jeszcze. 

Nie ma znaczenia po ile chodziły bo cena heco uległa ostatnio podwyżce i to sporej. Więc szykuj się na wyższe ceny także używanych.

Chyba że poprzednia seria music style 1000

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Majmaj. napisał:

Powiedzmy że mam takie na gwarancji stan idealny. Mogę za nie wołać z 2tys?

Znacznie więcej.

Teraz 2300 udaje się sprzedawać za używane 700tki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. W jakiej odległości od ściany powinny stać te głośniki (tak na oko). Mówię mierząc od tylnej części głośnika. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie, w wzmacniaczu mam przełącznik między 4-6 a 8 Ohm. Która opcje wybrać? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Majmaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Majmaj. napisał:

Ostatnie pytanie, w wzmacniaczu mam przełącznik między 4-6 a 8 Ohm. Która opcje wybrać? 

Prosta sprawa . Ustaw na 6 pograj z pół godziny na dużej głośności i sprawdź jaki jest ciepły wzmacniacz. Wystudź wzmacniacz I zrób to samo na 4ohm.

Przy której wartości wzmacniacz będzie chłodniejszy to ta wartość zostaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być taka możliwość że faktycznie ten wzmacniacz będzie grał inaczej podczas przełączenia w tryb sześcioomowy a inaczej kiedy przełącznik jest na 8.

Warto to spróbować i zdecydować samemu.

Pod kątem bezpieczeństwa akurat nie ma problemu gdyż są to stosunkowo bezpieczne kolumny i nawet jeżeli zostawisz na 8 będzie to grać dobrze.

Co do bliskości ściany no to jeżeli dasz je blisko będzie się mocno wzmagał bas.

Nie dla wszystkich oznacza to coś złego.

Jeżeli masz możliwość to także polecam sobie to przetestować.

Piotrek 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jako że stałem się posiadaczem Heco Aurora 700 to chciałbym podzielić się swoimi odczuciami. Moje niewielkie dotychczasowe doświadczenie z kolumnami to w kolejności chronologicznej:

- Wharfedale Crystal 5.1
- Wharfedale Obsidian 600 5.1
- Klipsch RP-6000F
- Klipsch RP-280F
- Triangle Borea BR07

Aktualnie Radości ze słuchania muzyki dostarcza mi połączenie Heco z Cambridge CXA60. Jest to bardzo dobre połączenie, ale o tym zaraz...

Przeczytałem wiele opinii na temat Heco z którymi się nie zgadzam, ale oczywiście rozumiem że każdy ma inne warunki w swoich pomieszczeniach czy gusta i upodobania oraz pozostałe elementy systemu audio. Moje pomieszczenie jest dość małe, jakieś 5m x 10m. Jak widać moje poprzednie kolumny stereo to konstrukcje wyceniane drożej niż bohaterowie tematu i tu według mnie trzeba wymienić największą zaletę Auror, czyli stosunek jakości do ceny. Heco to na prawdę ładnie wykończone, solidne konstrukcje. Klipsch czy Triangle to świetne kolumny, jednak w parze z Cambridge CXA60 Heco wypadają najlepiej. Dźwięk jest szczegółowy, ale nie jazgotliwy. Właściwie to przesiadłem się z Triangle, bo nie mogłem znieść wszechobecnych sybilantów, w Heco ten problem nie występuje. Podoba mi się też to, że Heco grają masywnym dźwiękiem, bass jest potężny, ale przy tym ma teksturę i schodzi na prawdę nisko. Zrobiłem test i rzeczywiście schodzi poniżej 30Hz. Nie jestem jakimś ekspertem, ale nie wiem jak ktoś może być zawiedziony graniem tych klocków biorąc pod uwagę przedział cenowy w jakim się one znajdują. Nie są to oczywiście kolumny doskonałe. Przy niskich poziomach głośności moje poprzednie kolumny grały ładniej. Heco pokazują co potrafią kiedy dostana więcej mocy, one po prostu lubią grać głośno. Zauważyłem jeszcze, opierając się na dźwięku poprzednich zestawów, że talerze perkusyjne nie maja już tego blasku i detaliczności, ale w przyszłości mogę wymienić głośnik wysokotonowy i poeksperymentować z górnymi zakresami, co uważam za kolejna, ogromna zaletę Heco, czytałem że niektórym użytkownikom taki zabieg poprawił brzmienie i sama świadomość że można na nich taki zabieg wykonać jest na plus. Podsumowując, osobiście jestem bardzo zadowolony z wyboru tych kolumn. Mogę z czystym sumienie polecić zestawienie Heco z Cambridge.

Kiedyś byłem ignorantem, nie wiedziałem jak ważne jest odpowiednie dobranie kolumn do Wzmacniacza, dlatego podkreślam, że polecam zestaw. Nie wiem jak Heco zagrają w innym systemie, ale w moim sprawdzają się lepiej jak poprzednie bądź co bądź droższe kolumny, a to myślę dużo o nich mówi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LukPl   

Najbardziej mnie zaskoczyło, że Heco dają radę bez wspomagania subwooferem,

bo w końcu to prawie połowa sali gimnastycznej. A jeszcze, że i CA CXA60 też

jakoś wypada ... Zwykle ludzie narzekają na niedobory basu i kombinują już

właściwie od połowy Twojego metrażu co by tu zmienić.

Ale z drugiej strony słuchałem monitorów z 4" wooferem w 30 m2 i też było

naprawdę niezłe granie.

Ale jako "dość małe" bym jednak tych 50 m2 nie określał ... 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, LukPl napisał:

Witam. Jako że stałem się posiadaczem Heco Aurora 700 to chciałbym podzielić się swoimi odczuciami. Moje niewielkie dotychczasowe doświadczenie z kolumnami to w kolejności chronologicznej:

- Wharfedale Crystal 5.1
- Wharfedale Obsidian 600 5.1
- Klipsch RP-6000F
- Klipsch RP-280F
- Triangle Borea BR07

Aktualnie Radości ze słuchania muzyki dostarcza mi połączenie Heco z Cambridge CXA60. Jest to bardzo dobre połączenie, ale o tym zaraz...

Przeczytałem wiele opinii na temat Heco z którymi się nie zgadzam, ale oczywiście rozumiem że każdy ma inne warunki w swoich pomieszczeniach czy gusta i upodobania oraz pozostałe elementy systemu audio. Moje pomieszczenie jest dość małe, jakieś 5m x 10m. Jak widać moje poprzednie kolumny stereo to konstrukcje wyceniane drożej niż bohaterowie tematu i tu według mnie trzeba wymienić największą zaletę Auror, czyli stosunek jakości do ceny. Heco to na prawdę ładnie wykończone, solidne konstrukcje. Klipsch czy Triangle to świetne kolumny, jednak w parze z Cambridge CXA60 Heco wypadają najlepiej. Dźwięk jest szczegółowy, ale nie jazgotliwy. Właściwie to przesiadłem się z Triangle, bo nie mogłem znieść wszechobecnych sybilantów, w Heco ten problem nie występuje. Podoba mi się też to, że Heco grają masywnym dźwiękiem, bass jest potężny, ale przy tym ma teksturę i schodzi na prawdę nisko. Zrobiłem test i rzeczywiście schodzi poniżej 30Hz. Nie jestem jakimś ekspertem, ale nie wiem jak ktoś może być zawiedziony graniem tych klocków biorąc pod uwagę przedział cenowy w jakim się one znajdują. Nie są to oczywiście kolumny doskonałe. Przy niskich poziomach głośności moje poprzednie kolumny grały ładniej. Heco pokazują co potrafią kiedy dostana więcej mocy, one po prostu lubią grać głośno. Zauważyłem jeszcze, opierając się na dźwięku poprzednich zestawów, że talerze perkusyjne nie maja już tego blasku i detaliczności, ale w przyszłości mogę wymienić głośnik wysokotonowy i poeksperymentować z górnymi zakresami, co uważam za kolejna, ogromna zaletę Heco, czytałem że niektórym użytkownikom taki zabieg poprawił brzmienie i sama świadomość że można na nich taki zabieg wykonać jest na plus. Podsumowując, osobiście jestem bardzo zadowolony z wyboru tych kolumn. Mogę z czystym sumienie polecić zestawienie Heco z Cambridge.

Kiedyś byłem ignorantem, nie wiedziałem jak ważne jest odpowiednie dobranie kolumn do Wzmacniacza, dlatego podkreślam, że polecam zestaw. Nie wiem jak Heco zagrają w innym systemie, ale w moim sprawdzają się lepiej jak poprzednie bądź co bądź droższe kolumny, a to myślę dużo o nich mówi.

A w porównaniu do Klipsch RP-280F jaka jest różnica? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym dobraniem kolumn do wzmacniacza to nie przesadzaj . Może wcześniejsze twoje połączenie by komuś lepiej pasowało , i wtedy on mógłby powiedzieć że odpowiednio dobrał .

Jest optymalnie na tą chwilę dla ciebie,  jeszcze troszkę paczek na rynku 😉 się znajduje .Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Majmaj. napisał:

A w porównaniu do Klipsch RP-280F jaka jest różnica? 

Na pewno ostrzejsza góra w Klipsch co dodatkowo uwydatniał jasno grający Cambridge. Wspomniane wyraźniejsze granie przy niskim poziomie głośności prawdopodobnie spowodowane wysoką efektywnością kolumn. No i bass, w Klipsch jednak wydaje mi się jest go więcej, ale Heco też go nie brakuje i nie potrafię tego opisać słowami, ale słychać różnicę w materiale z którego sa zbudowane membrany. Jakby w Klipsch był twardszy bass, bardziej punktowy, a w Heco miększy, ale z wyraźniejszą teksturą.

 

3 godziny temu, audioburak napisał:

Ale jako "dość małe" bym jednak tych 50 m2 nie określał ... 😉 

Coś mi nie poszło. Walnąłem tak na oko 5x10 bez zastanowienia, ale wezme miarke, oblicze dokładnie i edytuje opis bo moje pomieszczenie nie ma 50mkw. Sorry za kategoryczny błąd.

 

3 godziny temu, dedal75 napisał:

Z tym dobraniem kolumn do wzmacniacza to nie przesadzaj . Może wcześniejsze twoje połączenie by komuś lepiej pasowało , i wtedy on mógłby powiedzieć że odpowiednio dobrał .

Jest optymalnie na tą chwilę dla ciebie

Może i moje wcześniejsze połączenie by komuś pasowało, ale skąd ja mógłbym to wiedzieć? Może tak, może nie, takie gdybanie jest pozbawione jakiegokolwiek sensu. Nie pisałem że moje wcześniejsze zestawy grały źle, grały rewelacyjnie, wspomniałem o nich i porównałem do Heco i opisałem że w moich odczuciach jest to lepsze połączenie, bardziej uniwersalne. Gdzie w tym przesada? Na przykład, Cambridge i Triangle to bardzo dobre produkty, jednak w parze bardzo męczące granie, jest to tak jasne połączenie że trzeba słuchać w okularach przeciw słonecznych, ale oczywiście, komuś mogło by to pasować, jednak nie o to tu chodziło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, audioburak napisał:

@LukPl   

Najbardziej mnie zaskoczyło, że Heco dają radę bez wspomagania subwooferem,

bo w końcu to prawie połowa sali gimnastycznej. A jeszcze, że i CA CXA60 też

jakoś wypada ... Zwykle ludzie narzekają na niedobory basu i kombinują już

właściwie od połowy Twojego metrażu co by tu zmienić.

Ale z drugiej strony słuchałem monitorów z 4" wooferem w 30 m2 i też było

naprawdę niezłe granie.

Ale jako "dość małe" bym jednak tych 50 m2 nie określał ... 😉 

Chciałem poprawić swój kardynalny błąd, ale nie mam już możliwości edytowania postu, moje pomieszczenie to 4m x 6m. Nie wiem co mi strzeliło do głowy z poprzednimi wymiarami, nie mam jednak metrówki w oczach 😞 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No 😉 

Pozostało Ci tylko rozrysować górę pasma i powalczyć w temacie przejrzystości,

ale co do wymiany kopułki, to powinna mieć jakiś typowy front - najlepiej 104 mm.

Poza tym nie wiadomo, czy jest tłumiona czy nie ... itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, audioburak napisał:

No 😉 

Pozostało Ci tylko rozrysować górę pasma i powalczyć w temacie przejrzystości,

ale co do wymiany kopułki, to powinna mieć jakiś typowy front - najlepiej 104 mm.

Poza tym nie wiadomo, czy jest tłumiona czy nie ... itd.

Na pewno będę mierzył, już nic na oko 😉 ale w tej chwili nie planuję nic zmieniać, jest dobrze tak jak jest. Tego blasku w wysokich zakresach brakuje trochę w porównaniu do poprzednich zestawów, ale za to uwydatniały się sybilanty w wokalach. Mniej w Klipsch, ale w Triangle z czasem zaczęło to męczyć. Z drugiej strony nie wiem czy sybilanty to kwestia wysokotonowca, czy wyższych zakresów tonów średnich, ale na pewno przyjdzie czas na eksperymenty. Super że w Heco można testować takie zmiany we własnym zakresie, w poprzednich konstrukcjach jakie posiadałem to nie było możliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sybilanty mają kilka źródeł - zarówno jakość tweetera, jego zbyt niską aplikację,

oraz czasem, jak w moim przypadku były to kable łączące z CD.

Ale generalnie to częsta "zaleta" twardych tanich metalowych kopułek ...

Doczytałem, że  jeden z kolegów w tym wątku zmieniał na Seasa TFF, co sugeruje

najczęściej używany format frontu - 104 mm gdyby coś ...

Obejrzyj, oczywiście bez żadnych zobowiązań 😉 taki wynalazek 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis tymczasowo je podłączyłem pod amplituner arcam avr 100. O ile góra spoko to dołu ten aplituren nie kontroluje. Za jakiś czas przesiadka na nad 356. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)
19 minut temu, Majmaj. napisał:

Ja dzis tymczasowo je podłączyłem pod amplituner arcam avr 100. O ile góra spoko to dołu ten aplituren nie kontroluje. Za jakiś czas przesiadka na nad 356. 

IMG_20230123_190936_edit_568513503767936~01.jpg

Spróbuj je trochę odsunąć od ściany. 

Kwiaty będą miały więcej światła. 

Edytowane przez Kw202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)
36 minut temu, Majmaj. napisał:

Nie wiele zmienia, przytknąłem im po jednym otworze Br i coś lepiej. No wiadomo kwiaty na pierwszym miejscu 🙂

Daj im więcej powietrza dookoła, tylko na próbę wysuń je przed szafkę i kawałek od ściany bocznej zobaczysz to będą całkiem inne kolumny. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)

Jak będziesz je odsuwać po 2 cm dziennie to żona nawet się nie jarnie 😉

Rób zdjęcia będziesz miał dowód że zawsze tak stały. 

1 minutę temu, Majmaj. napisał:

Próbowałem, była poprawa ale nie znacząca. Mam nadzieję że nad trochę zapanuje nad niskimi tonami. 

To ta odległość od ścian i goła podłoga go tak podbija 😉

Teraz tak na poważnie, akustyka jest bardzo, bardzo, bardzo ważna i warto się nią zainteresować. Oszczędzisz sobie dużo czasu nerwów i pewnie pieniążków. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.