Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz Mcr-511 Dali Zensor 3 - jaki lepszy amplituner sieciowy?


luknap
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

posiadam od roku zestaw Marantz MCR-511 z głośnikami Dali Zensor 3 w niemal kwadratowym pokoju ok 16m2. To mój pierwszy poważniejszy zestaw stereo.

Słucham bardzo różnej muzyki z naciskiem na indie, elektronikę, ale też rock, czasem black metal, czasem hip hop, czasem soul. Słucham muzyki głównie ze źródeł sieciowych (Spotify+Tidal HiFI). Oglądam też dużo filmów i seriali z projektora.

Jestem zasadniczo zadowolony z jakości odsłuchu, chociaż przeszkadza mi, że sprzęt nie gra zbyt wyraziście/selektywnie, gdy głośność nie jest zbyt wysoka. Najbardziej jednak irytuje mnie, że amplituner Marantza często zawiesza się, gdy używam Spotify Connect / Airplay. Chciałbym poszukać  amplitunera (w miarę możliwości kompaktowego), który w obsłudze muzyki strumieniowej będzie żyletą. Może być nieco wyższej klasy niż głośniki, gdybym w perspektywie potrzebował większych kolumn albo chciał zmienić Zensory na coś z wyższej półki.

Moją uwagę zwrócił amplituner Denona PMA-150H, ale trochę odstrasza mnie cena. Jest też Denon DRA-100, ale zdaje się, że on nie obsługuje Airplay 2. Jakie inne amplitunery polecalibyście do Zensorów? Przy okazji chciałbym zapytać, czy znacie w Warszawie sklepy, które przy zakupie nowego sprzętu biorą starszy do komisu?

Pozdrawiam serdecznie

Łukasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za darmo to pewnie każdy sklep weźmie ?. A tak poważnie to w Denona bym nie szedł bo to specyficzne, bułowate brzmienie. Jeśli ma to być kompaktowe to Cyrus one cast jeżeli budżet pozwoli ?. Jeżeli taniej to Yamaha 603 bądź 602. Pozostałe "kompaktowe" amplitunery raczej nie napędza Ci tych kolumienek tak jak chcesz. Pozdrawiam .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Sonos amp to sprzęt z rewelacyjną aplikacją i świetnym stosunkiem jakości do ceny. W takim przypadku nic więcej nie potrzeba. Jeśli chodzi o rozliczenie Twojego sprzętu to wiele zależy od stanu, czy masz oryginalny karton itd.. Dodatkowo sprzedawcy patrzą czy sprzęt jest obecnie produkowany czy nie. Możesz się zapytać o opcję rozliczenia ale wcześniej zobacz w jakiej kwocie możesz samemu sprzedać Marantza.

Zapraszamy do kontaktu w sprawie wycen.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2020 o 01:32, luknap napisał:

Szanowni,

posiadam od roku zestaw Marantz MCR-511 z głośnikami Dali Zensor 3 w niemal kwadratowym pokoju ok 16m2. To mój pierwszy poważniejszy zestaw stereo.

Słucham bardzo różnej muzyki z naciskiem na indie, elektronikę, ale też rock, czasem black metal, czasem hip hop, czasem soul. Słucham muzyki głównie ze źródeł sieciowych (Spotify+Tidal HiFI). Oglądam też dużo filmów i seriali z projektora.

Jestem zasadniczo zadowolony z jakości odsłuchu, chociaż przeszkadza mi, że sprzęt nie gra zbyt wyraziście/selektywnie, gdy głośność nie jest zbyt wysoka. Najbardziej jednak irytuje mnie, że amplituner Marantza często zawiesza się, gdy używam Spotify Connect / Airplay. Chciałbym poszukać  amplitunera (w miarę możliwości kompaktowego), który w obsłudze muzyki strumieniowej będzie żyletą. Może być nieco wyższej klasy niż głośniki, gdybym w perspektywie potrzebował większych kolumn albo chciał zmienić Zensory na coś z wyższej półki.

Moją uwagę zwrócił amplituner Denona PMA-150H, ale trochę odstrasza mnie cena. Jest też Denon DRA-100, ale zdaje się, że on nie obsługuje Airplay 2. Jakie inne amplitunery polecalibyście do Zensorów? Przy okazji chciałbym zapytać, czy znacie w Warszawie sklepy, które przy zakupie nowego sprzętu biorą starszy do komisu?

Pozdrawiam serdecznie

Łukasz

Spójrz na Yamahę R-N803 ? - obsługa strumieniowa żyleta. Drugą opcja jest Onkyo TX8390. W większym budżecie znajdziesz Marantz'a PM7000N który gra klasowo wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz i Denon to ta sama grupa i korzysta z tych samych modułów sieciowych i aplikacji, więc jeśli ten nie działa Ci dobrze to odpuść Denona. Poza tym, niestety małe pudełko raczej nie zagra Ci lepiej kontrolowanym dźwiękiem - trzeba gdzieś ten zasilacz do wzmacniacza upchnąć. Onkyo to ciekawa koncepcja, spokojnie wystarczy Ci 8250

https://sklep.rms.pl/onkyo-tx-8250-tx8250-amplituner-stereo-z-wifi-bluetooth-airplay

Jesli rozważasz Yamahę, tu masz dobra cenę

https://www.euro.com.pl/amplitunery/yamaha-r-n-803d-czarny.bhtml

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Sklep.RMS.pl napisał:

Marantz i Denon to ta sama grupa i korzysta z tych samych modułów sieciowych i aplikacji, więc jeśli ten nie działa Ci dobrze to odpuść Denona. Poza tym, niestety małe pudełko raczej nie zagra Ci lepiej kontrolowanym dźwiękiem - trzeba gdzieś ten zasilacz do wzmacniacza upchnąć. Onkyo to ciekawa koncepcja, spokojnie wystarczy Ci 8250

Chyba nie mowa tu o PM7000N bo to raczej pomyłka. Nie mogę zarzucić działa płynnie szybko i nie rozłącza! Dodatkowo brzmieniem wymiata. Powiem więcej jak dla mnie bije PM8006 w brzmieniu ? Totalnie innych charakter grania, Marantz dawno nie zrobił takiego cudeńka! Cena/jakość = konkret! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.