Skocz do zawartości
IGNORED

Zmiana obecnego na wzmacniacz Pioneer a757 - czy warto?


dreq02

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, obecny pokój to około 25 m2, prostokąt, odsłuch na wprost, kolumny podłogowe Infinity Reference 81 mk2. Będą zaraz na płycie z kolcami. Obecny wzmacniacz to Pioneer a616. Zmiana jakiś czas z Onkyo 8430. Przepaść diametralna na korzyść Pioneera, bo wg mnie (każdy ma swoje odczucia): pojawiły się niskie tony, dźwięk jest dynamiczny, soczysty, ładnie schodzi w dół bez przeskoków. Po zmianie głośników lepiej zagrał też wysokimi tonami. Do poprawy trochę średnie bo są lekko wycofane moim zdaniem. Stąd pomysł na zmianę wzmacniacza na Pioneer a757. Trudno znaleźć konkretne informację. Dla jednych to bardzo dobry wzmacniacz wart swojej ceny (900-1110 zł) a dla drugich jakiś "muł". Na pewno seria a757 zagra lepiej niż a616. Pytanie czy warto zmienić i różnica będzie widoczna? Myślałem o tym wzmacniaczu albo NAD, Marantz, Denon (?). Kiedyś słuchałem yamahy a520 ale już nie pamiętam dźwięku. Co można było by wybrać w kwocie ~500-1000 zł. Nie śpieszy się z sprzętem, więc polowanie na okazje jak najbardziej.

Muzyka: praktycznie wszystko po trochu, bez metalu, rocka, jazzu. A najczęściej to filmy i konsola. Stąd też zależy na dynamice, soczystości dźwięku, dobrych niskich tonach (nie dudniących) no i średnich by też były słyszalne. Najmniej na wysokich, jeśli miałbym już robić priorytety. Słyszałem wiele dobrego o Pioneer a88x - ale trudno go znaleźć. A bardziej szukam w Pioneerach gdyż ich barwa dźwięku mi się spodobała. Co nie oznacza, że inne odrzucam, ale po prostu nie wiem jakich serii szukać u producentów. Trudno mieć możliwość posłuchania kilku różnych. Komisów w mojej dalszej okolicy brak. Stąd pytania na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dreq02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować postu. Ewentualnie seria a77x - ale tych jeszcze mniej jest. Myślę, aby po prostu kupić i już zostawić niż ciągle coś zmieniać. Trochę robi się to męczące ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już naprawdę nie ma nic mlodszego? Po co Ci 30-letni Pioneer? Lubisz wydawać kasę na serwis? Model 777 to też ćwierć wieku i zbliżające się problemy.

W dodatku za tysiaka... jak to ludzie lubią sobie robić pod górkę- a potem "brak basu, co robic?" A jak ma być bas, jak kondensatory wyschły? Z czego?

Sprzęt używany, to tylko z jednocyfrowym licznikiem przebiegu (w latach).

Mowa o wzmacniaczach (ciepło) i odtwarzaczach (mechanika, często niedostępne części). 

Oczywiście są wyjątki, ale to tylko potwierdza regułę (jak np mój 40-letni gramofon Dual), wymagające przed zakupem solidnego przejrzenia i weryfikacji sensu zakupu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dreq02 napisał:

Witam, obecny pokój to około 25 m2, prostokąt, odsłuch na wprost, kolumny podłogowe Infinity Reference 81 mk2. Będą zaraz na płycie z kolcami. Obecny wzmacniacz to Pioneer a616. Zmiana jakiś czas z Onkyo 8430. Przepaść diametralna na korzyść Pioneera, bo wg mnie (każdy ma swoje odczucia): pojawiły się niskie tony, dźwięk jest dynamiczny, soczysty, ładnie schodzi w dół bez przeskoków. Po zmianie głośników lepiej zagrał też wysokimi tonami. Do poprawy trochę średnie bo są lekko wycofane moim zdaniem. Stąd pomysł na zmianę wzmacniacza na Pioneer a757. Trudno znaleźć konkretne informację. Dla jednych to bardzo dobry wzmacniacz wart swojej ceny (900-1110 zł) a dla drugich jakiś "muł". Na pewno seria a757 zagra lepiej niż a616. Pytanie czy warto zmienić i różnica będzie widoczna? Myślałem o tym wzmacniaczu albo NAD, Marantz, Denon (?). Kiedyś słuchałem yamahy a520 ale już nie pamiętam dźwięku. Co można było by wybrać w kwocie ~500-1000 zł. Nie śpieszy się z sprzętem, więc polowanie na okazje jak najbardziej.

Muzyka: praktycznie wszystko po trochu, bez metalu, rocka, jazzu. A najczęściej to filmy i konsola. Stąd też zależy na dynamice, soczystości dźwięku, dobrych niskich tonach (nie dudniących) no i średnich by też były słyszalne. Najmniej na wysokich, jeśli miałbym już robić priorytety. Słyszałem wiele dobrego o Pioneer a88x - ale trudno go znaleźć. A bardziej szukam w Pioneerach gdyż ich barwa dźwięku mi się spodobała. Co nie oznacza, że inne odrzucam, ale po prostu nie wiem jakich serii szukać u producentów. Trudno mieć możliwość posłuchania kilku różnych. Komisów w mojej dalszej okolicy brak. Stąd pytania na forum.

Pomijając narzekania malkontentów? i rzeczywiście kiepski stan oferowanych w sprzedaży modeli, jeśli chcesz przejść na wyższy model aby sobie poprawić, to jedynie 757mkII, niestety jeśli trafisz kiepski egzemplarz, to popsujesz sobie opinię, a jeśli będziesz chciał go doprowadzić, to stanu "igła", to jedynie samemu, bo nawet jeśli znajdziesz kogoś kto Ci to zrobi, to stracisz majątek, wiele części jest już nie dostępnych i trzeba reanimować to co jest bądź umieć dopasować zamienniki, jeśli natomiast trafisz 757mkII w bardzo dobrym stanie, to będziesz zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, porlick napisał:

W dodatku za tysiaka... jak to ludzie lubią sobie robić pod górkę- a potem "brak basu, co robic?" A jak ma być bas, jak kondensatory wyschły? Z czego?

Problem w tym ze za tysiaka nie kupisz nic sensownego ani nowego ani nawet kilkuletniego, a 5 letni wzmacniacz wcale nie jest gwarancia bezproblemowego uzytkowania, obejrzyj sobie 

to taki standard, nie liczac firm takich jak yamaha, luxman, accuphase i kilka innych to wiekszosc wspolczesnego budzetowego sprzetu juz po 4-5 latach nadaje sie do kapitalnego remontu

 

2 godziny temu, radmorek napisał:

wiele części jest już nie dostępnych i trzeba reanimować to co jest bądź umieć dopasować zamienniki, jeśli natomiast trafisz 757mkII w bardzo dobrym stanie, to będziesz zadowolony.

wszystko jest dostepne, jak nie w europie to w japonii, koszty to osobny temat ale trzymajmy sie prawdy

6 godzin temu, porlick napisał:

A jak ma być bas, jak kondensatory wyschły? Z czego?

ile tych kondensatorow w zyciu wyschnietych zmierzyles? a ile bylo w stanie bdb/idealnym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Bumpalump napisał:
2 godziny temu, radmorek napisał:

wiele części jest już nie dostępnych i trzeba reanimować to co jest bądź umieć dopasować zamienniki, jeśli natomiast trafisz 757mkII w bardzo dobrym stanie, to będziesz zadowolony.

wszystko jest dostepne, jak nie w europie to w japonii, koszty to osobny temat ale trzymajmy sie prawdy

To poproszę o namiary na nowe i oryginalne transformatory do 757mkII, bo mam taki bez nich, chętnie go poskładam do końca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W budżecie do 1200zl to moze uda sie znalesc pozadnego a88x. Polecam mimo swoich prawie 35 lat swietny wzmacniacz - neutralny, nisko schodzacy bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki wszystkim za informacje i opinię. Na pewno każdą wezmę pod uwagę. Obecnie mam a616 w bardzo dobrym stanie. Przeszedł przegląd ostatnimi czasy z racji problemu z ekranowaniem w środku + cały przegląd ogólny. Parametry są w normie. Czyli w sumie nie warto na a757 a jak coś to na a88x - aczkolwiek tutaj właśnie obawiam się o trzymanie parametrów.

Taka moja obserwacja. Miałem okazję rok temu posłuchać coś z nowszych zestawów. Bodajże Yamaha. Nie pamiętam modelu już ale jak na nowy sprzęt też fajnie zagrało. Także trochę zaczynam się przekonywać też do nowszych sprzętów.

Dziękuje jeszcze raz za opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2020 o 21:38, Bumpalump napisał:

Problem w tym ze za tysiaka nie kupisz nic sensownego ani nowego ani nawet kilkuletniego, a 5 letni wzmacniacz wcale nie jest gwarancia bezproblemowego uzytkowania, obejrzyj sobie 

to taki standard, nie liczac firm takich jak yamaha, luxman, accuphase i kilka innych to wiekszosc wspolczesnego budzetowego sprzetu juz po 4-5 latach nadaje sie do kapitalnego remontu

Sporo zależy od użytkowania sprzętu ? Ten film to nic nadzwyczajnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, S4Home napisał:

Sporo zależy od użytkowania sprzętu

Nie w tym przypadku, temperatura stabilizatorow czy prad plynacy przez zasilacz przedwzmacniacza nie zmieni sie w zaleznosci od tego czy bedziesz gral 10 min cicho czy cala noc glosno

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Piotrek111 napisał:

5 latek już trochę zajechany to w jakim stanie może być staroć 15 letni? 

Pytanie czy o tych samych wzmakach rozmawiamy.

8 godzin temu, Bumpalump napisał:

Nie w tym przypadku, temperatura stabilizatorow czy prad plynacy przez zasilacz przedwzmacniacza nie zmieni sie w zaleznosci od tego czy bedziesz gral 10 min cicho czy cala noc glosno

Zmieni się w momencie jak zamkniemy go w półkę. Ogólnie jego praca skończy się dosyć szybko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem niegdyś Pioneer'a A 676, po czym zakupiłem model oczko wyżej czyli A 757 {bez mk2}, więc porównywałem je bezpośrednio. Generalnie różnica jest i to całkiem nie mała. Od razu idzie odczuć większą moc wyższego modelu, lepszą dynamikę, mocniejsze niskie tony i więcej powietrza w dźwięku. Detale też troszkę lepsze ale jakiegoś super przeskoku pod tym względem nie było. Czy sama średnica wyszła bardziej do przodu? Tego raczej nie usłyszałem.

Ogólnie prezentacja dźwięku tych modeli jest bardzo, bardzo podobna. Dużo niskich tonów, miękkich, które potrafią zejść całkiem nisko , ale ze słabą kontrolą. Brakuje ewidentnie mikrodynamiki w tych wzmacniaczach jak i również nie są one zbytnio detaliczne, analityczne Generalnie dźwięk dosyć spowolniony, monumentalny. Grają one całkiem przyjemnie, ciekawie jak dla mnie wypadał na nich jazz, muzyka wokalna, lekki Rock, jakiś pop itp. Natomiast na muzyce typowo szybkiej i dynamicznej jak metal, gdzie jest wiele składowych wykładały się one totalnie. Jedna wielka papka w dźwięku, zero selektywności nawet na szybkich dynamicznych kolumnach. Na pewno te wzmacniacze nie są uniwersalne co do muzyki. A już na pewno nie podłączałbym ich pod kolumny grających bardzo ciepłym, wolniejszym dźwiękiem.

Model A 757 jest świetnie zbudowany, samo wnętrze potrafi zaimponować, waga również, szczególnie na tle nowych budżetowych wzmacniaczy, ale co z tego jak nie przekłada się to na dźwięk.

Ja bym raczej szukał czegoś innego, no chyba , że taka prezentacja ci odpowiada, a chciałbyś zyskać to co opisałem w różnicach. Tak jak pisali Koledzy wyżej ważne jest, aby ich stan był oryginalny, nie grzebany przez domorosłych serwisantów. co by nie było swoje latka już mają te wzmacniacze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Exciter555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2020 o 08:50, Piotrek111 napisał:

5 latek już trochę zajechany to w jakim stanie może być staroć 15 letni? 

Ten 15- latek, ba nawet 30 latek, jeżeli był szanowany to bez problemu może być w  znacznie lepszym stanie technicznym niż taki 5-cio letni Nad 326.

Miałem tego Nad'a od nowości i po roku zaczęły się z nim problemy techniczne , a był dmuchany i dbany. Miałem też kilka wzmacniaczy kilkudziesięcioletnich {m.in. wyżej omawiane przeze mnie Pioneery} i nigdy nie miałem z nimi problemów. Niektóre tylko wymagały przeczyszczenia i konserwacji potencjometrów, selektorów, przycisków ze względu na wiek i to wszystko. Aaa, w jednym jeszcze zimne luty trzeba było poprawić i nic więcej.

Jak się kupi dziada, który nie był szanowany, a do tego nieumyślnie grzebany to później takiego mamy i ludzie płaczą , że szrot. Jak zakupimy oryginalny stan w bardzo dobrej kondycji , który był użytkowany zgodnie z jego przeznaczeniem to sytuacja jest zupełnie inna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Exciter555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

no i kontynuując, mam okazję kupić a77x w cenie około 800 zł służył do odsłuchu gramofonu wg właściciela. Cena się wydaje ok. Czytałem, że seria a77x nie umywa się do a88x. ALe tego ostatniego nie znajdę. Jednak ktoś porównywał a77x do a858 i wg niego a77x gra trochę jaśniej, dynamiczniej, ale nie za szybko. Mi na wysokich tonach nie zależy więc ciekawe jaka była by różnica między a77x a a616. Wiem, że a616 to nie wysoka półka ale dla mnie gra fajnie - ciepło, soczysto, bas nie jest twardy i krótki. Muzyki klasycznej rzadko słucham, więcej filmowej. Ale głównie to filmy i konsola.

 

Chyba, że ktoś poleci coś dobre a porównywalnego z dźwiękiem. Często słuchałem różnych jbl - grały fajnie, podobało mi się. Ale nie znam konkretnego modelu. Głośniki to nadal infinity reference 81 mk2 (w przyszłości zmiana chyba na dali 850). Ale to nie dawno zmieniłem, więc nie teraz. A taka konfiguracja a77x + infinity 81 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te kondensatory są wybrzuszone czy nie? Trudno trochę ocenić po zdjęciu

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze w zakupie sprzętu używanego jest to, że nasze znane portale aukcyjne to "śmietniki Europy". Gros sprzętu to śmieci przywożone przez handlarzy. Nierzadko taki sprzęt postał trochę "pod chmurką". I gdyby były oferowane w niskich cenach, to może warto byłoby się trochę pobawić, ale kwoty jakie trzeba zapłacić za te cuda są astronomiczne. Dlatego ja wybrałem nowy sprzęt od Japończyków - za rozsądne pieniądze kupujesz rozsądne audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
W dniu 3.03.2020 o 00:07, Tomunio36 napisał:

W budżecie do 1200zl to moze uda sie znalesc pozadnego a88x. Polecam mimo swoich prawie 35 lat swietny wzmacniacz - neutralny, nisko schodzacy bas.

Potwierdzam. Pioneer a88x jest lepszy od późniejszej serii Reference, włącznie z 858...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2020 o 14:38, dreq02 napisał:

Czy te kondensatory są wybrzuszone czy nie? Trudno trochę ocenić po zdjęciu

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To może być tylko ta plastikowa nakładka na kondensatorze u mnie w a88x też tak się to odkształciło, a bas i kontrolę ma jak dzwon gram oczywiście tylko z włączonym line straight 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 31

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.