Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie podstawki do 9k


KlasTon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie Gold 200 graja juz rok i moge powiedziec ze gora z wstegi jest niesamowita. Jest mega detaliczna ale bardzo przyjemna dla ucha, nie drazni co nie powoduje zmeczenia nawet po kilkugodzinnych odsluchach. Srednica jest bardzo wyrazna, przezroczysta bez zadnych ocieplen czy podkolorowan co w niektorych przypadkach sie sprawdza a w innych nie. U mnie nawet lampa nie jest w stanie ubarwic tych glosnikow i to jest jeden z powodow moich dalszych poszukiwan. Drugim slabym jak dla mnie punktem jest bas i nie chodzi o to ze jest go malo, tylko brakuje mu kopa. Lubie jak basu jest nawet mniej i moze nie schodzic specjalnie nisko, ale kop musi byc. Naczytalem sie przez ostatnich kila dni ze to czego szukam moze mi zapewnic kolumna na glosniku conajmniej 25cm, lecz tych jest jak na lekarstwo, albo sa cholernie drogie. Coraz czesciej zastanawiam sie nad tymi nowymi Wharfedale Heritage, tam jest juz 20cm na basie wiec moze jesli nie kopa to moze chociaz kopniaczka da sie poczuc, niestety nie mam jak odsluchac a w ciemno troche szkoda czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Uchatek napisał:

Naczytalem sie przez ostatnich kila dni ze to czego szukam moze mi zapewnic kolumna na glosniku conajmniej 25cm, lecz tych jest jak na lekarstwo, albo sa cholernie drogie. Coraz czesciej zastanawiam sie nad tymi nowymi Wharfedale Heritage, tam jest juz 20cm na basie wiec moze jesli nie kopa to moze chociaz kopniaczka da sie poczuc, niestety nie mam jak odsluchac a w ciemno troche szkoda czasu.

Może ale nie musi ... próbowałeś jak zagrają Twoje MA z innym wzmacniaczem? Słyszałem drogie wzmacniacze wręcz pozbawione basu ... czasami pomaga również inne ustawienie ... 2x16,5cm to już jest całkiem sporo.

Sprecyzuj również czego oczekujesz pod pojęciem "kopa" ... Z moich obserwacji wynika, że wzmacniacze z tzw "kopem" grają również sucho na basie, bezbarwnie i nie schodzą aż tak nisko ... owszem bas jest, kop jest ale jest beznamiętnie ... daje to poczucie kopa ale na dłuższą metę jest męczące, tak nie brzmi naturalny bas. Jakbyś kijem walił w kartonowe pudło.

Czy może wolałbyś kolumny grające swobodnie basem ale również bardzo dobrze bas kontrolujące? Basem barwnym, zróżnicowanym, z dobrym wypełnieniem? Tak właśnie brzmi naturalnie bas. Żeby to osiągnąć wcale nie trzeba 10cali czy więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minutes ago, szpakowski said:

Może ale nie musi ... próbowałeś jak zagrają Twoje MA z innym wzmacniaczem? Słyszałem drogie wzmacniacze wręcz pozbawione basu ... czasami pomaga również inne ustawienie ... 2x16,5cm to już jest całkiem sporo.

Sprecyzuj również czego oczekujesz pod pojęciem "kopa" ... Z moich obserwacji wynika, że wzmacniacze z tzw "kopem" grają również sucho na basie, bezbarwnie i nie schodzą aż tak nisko ... owszem bas jest, kop jest ale jest beznamiętnie ... daje to poczucie kopa ale na dłuższą metę jest męczące, tak nie brzmi naturalny bas. Jakbyś kijem walił w kartonowe pudło.

Czy może wolałbyś kolumny grające swobodnie basem ale również bardzo dobrze bas kontrolujące? Basem barwnym, zróżnicowanym, z dobrym wypełnieniem? Tak właśnie brzmi naturalnie bas. Żeby to osiągnąć wcale nie trzeba 10cali czy więcej.

Niestety w Gold 200 sa dwie tdzynastki na basie, ale jak sie zmierzy sama membrane bez zawieszenia to jest 10cm i to jest chyba ich problem. Bas jest, jest czytelny, ale kopa brak. Mam A-S1100 i Cayina A-88T a wczesniej mialem K3 i Elex-r tak ze troche juz wzmacniaczy z nimi przerobilem. Z tym kopem chodzi mi o ten fajny kontur, taka zwartosc, o to zeby stopa brzmiala jak stopa, zeby bylo czuc ten atak, kick. Mialem kiedys B&W 703 pierwsza wersje i tam bylo slychac chociaz namiastke tego o czym pisze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Uchatek napisał:

Niestety w Gold 200 sa dwie tdzynastki na basie

W testach podają inaczej ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, szpakowski said:

W testach podają inaczej ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ja moge przylozyc miarke do glosnika i pstryknac fotke jak chcesz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, felix said:

A Ty nasz Gold 200 5G (z głośnikiem AMT na górze), czy poprzednią generację (z typową wstęgą)? 

No wlasnie. Ja mam G4 z normalna wstega. Ale tak sobie czytam dane techchiczne i wyglada na to ze kolumna troche urosla a wazy tyle samo co poprzednia wersja. Troche to dziwne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tylko mi nie mowcie ze to wina kabli ?

Jak widac kabel jest, bialy za subem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Uchatek napisał:

Ja moge przylozyc miarke do glosnika i pstryknac fotke jak chcesz. 

Widocznie w Hi-fi.com.pl zmierzyli wielkość razem z koszem ...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Uchatek napisał:

U mnie Gold 200 graja juz rok i moge powiedziec ze gora z wstegi jest niesamowita. Jest mega detaliczna ale bardzo przyjemna dla ucha, nie drazni co nie powoduje zmeczenia nawet po kilkugodzinnych odsluchach. Srednica jest bardzo wyrazna, przezroczysta bez zadnych ocieplen czy podkolorowan co w niektorych przypadkach sie sprawdza a w innych nie. U mnie nawet lampa nie jest w stanie ubarwic tych glosnikow i to jest jeden z powodow moich dalszych poszukiwan. Drugim slabym jak dla mnie punktem jest bas i nie chodzi o to ze jest go malo, tylko brakuje mu kopa. Lubie jak basu jest nawet mniej i moze nie schodzic specjalnie nisko, ale kop musi byc. Naczytalem sie przez ostatnich kila dni ze to czego szukam moze mi zapewnic kolumna na glosniku conajmniej 25cm, lecz tych jest jak na lekarstwo, albo sa cholernie drogie. Coraz czesciej zastanawiam sie nad tymi nowymi Wharfedale Heritage, tam jest juz 20cm na basie wiec moze jesli nie kopa to moze chociaz kopniaczka da sie poczuc, niestety nie mam jak odsluchac a w ciemno troche szkoda czasu.

Z tego co pamiętam, a miałem Gold 200 nie dawno w domu na testach to od basu prawie mnie zawiało ? Co jak co ale cała nowa seria Gold ma potężną podstawę basową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wczytywałem się tak w dane techniczne, ale na pewno kolumna urosła.

Teraz Gold 200 5G jest bardziej odpowiednikiem poprzednich 300.

Głośniki niskotonowe mają 16.5cm (średnica kosza), ale przede wszystkim są to zupełnie inne głośniki.

U ciebie są głośniki C-CAM, takie jak w obecnych Silverach. W nowych Goldach są kanapki, z dużo większym magnesem niż wcześniej. To robi sporą różnicę.

Nie wiem jak gra Gold 200 4G, ale jeżeli dół jest podobny do obecnych Silverów 200 (głośniki są bardzo podobne), to mogę potwierdzić twoje spostrzeżenia - brakuje "kopa" i wypełnienia na dole.

Paradoksalnie moje Gold 100 5G, grają na dole lepiej niż Silver 200. Porównywałem bezpośrednio. Oczywiście nie zejdą tak nisko, ze względu na mniejszą obudowę, ale wypełnienie, ilość i jakoś basu są lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minutes ago, S4Home said:

Z tego co pamiętam, a miałem Gold 200 nie dawno w domu na testach to od basu prawie mnie zawiało ? Co jak co ale cała nowa seria Gold ma potężną podstawę basową.

Liczy sie jakosc nie ilosc ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, felix napisał:

Nie wiem jak gra Gold 200 4G, ale jeżeli dół jest podobny do obecnych Silverów 200 (głośniki są bardzo podobne), to mogę potwierdzić twoje spostrzeżenia - brakuje "kopa" i wypełnienia na dole.

Stare Goldy nigdy generowały tyle dołu co nowe! Również nie grały tak pełnym i gęstym brzmieniem. Taka prawda że w tej chwili MA zrobiło konkretnego zawodnika ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S4Home
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, felix said:

Nie wczytywałem się tak w dane techniczne, ale na pewno kolumna urosła.

Teraz Gold 200 5G jest bardziej odpowiednikiem poprzednich 300.

Głośniki niskotonowe mają 16.5cm (średnica kosza), ale przede wszystkim są to zupełnie inne głośniki.

U ciebie są głośniki C-CAM, takie jak w obecnych Silverach. W nowych Goldach są kanapki, z dużo większym magnesem niż wcześniej. To robi sporą różnicę.

Nie wiem jak gra Gold 200 4G, ale jeżeli dół jest podobny do obecnych Silverów 200 (głośniki są bardzo podobne), to mogę potwierdzić twoje spostrzeżenia - brakuje "kopa" i wypełnienia na dole.

Paradoksalnie moje Gold 100 5G, grają na dole lepiej niż Silver 200. Porównywałem bezpośrednio. Oczywiście nie zejdą tak nisko, ze względu na mniejszą obudowę, ale wypełnienie, ilość i jakoś basu są lepsze.

Wszystko sie zgadza, tylko ciekawe dlaczego kolumny waza tyle samo. W zasadzie to moge powiedziec ze mi dolu nie brakuje, tylko jego konturowosci. Gold z Silver bym raczej nie porownywal. To zupelnie inny dzwiek, szczegolnie gora i srodek.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, że nie sprawdzałem tak dokładnie danych. Nie mam pojęcia, czemu ważą tyle samo. Ale może to np. wynikać z zastosowanych podstawek. W 4G jest spora metalowa podstawa. W 5G są dokręcane nóżki. Różnica w masie podstawek może częściowo niwelować różnicę w masie obudowy i głośników.

Nie porównuję Gold (4G) i Silver całościowo, chodziło mi tylko o bas. Nie słyszałem poprzedniej generacji Goldów, dlatego napisałem, że JEŻELI NA DOLE grają podobnie do obecnych Silverów, to... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gorąco polecam świetne Rebel sentiment 10, grają jak podłogówki ;) Niczego Ci w nich nie zabraknie, grają wybornie z pięknym mięsistym nisko schodzącym basem, świetną czystą, klarowną górą. Najlepsze monitory jakie słuchałem do 10 000 zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rolex80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Uchatek napisał:

Wszystko sie zgadza, tylko ciekawe dlaczego kolumny waza tyle samo. W zasadzie to moge powiedziec ze mi dolu nie brakuje, tylko jego konturowosci. Gold z Silver bym raczej nie porownywal. To zupelnie inny dzwiek, szczegolnie gora i srodek.

 

Ale u Ciebie widzę na zdjęciu jeszcze sub i to razem też nie daje kopa?  Może sub-a trzeba zmienić, choć do muzyki lepiej by było mieć 8" lub 10" membrany w kolumnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minutes ago, RobG1974 said:

Ale u Ciebie widzę na zdjęciu jeszcze sub i to razem też nie daje kopa?  Może sub-a trzeba zmienić, choć do muzyki lepiej by było mieć 8" lub 10" membrany w kolumnie.

Sub nie jest podlaczony. Nie uzywam go.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.