Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana doświadczeń-elementy toru, które po modyfikacji lub wymianie przyniosły najlepszą poprawę


audiorabbit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

 

Chciałbym zaproponować temat, gdzie na podstawie własnych doświadczeń możecie powiedzeć, że wymiana całego toru lub modyfikacja przyniosła największa poprawę i było to słyszalne od razu, a nie na granicy percepcji

Powiedzmy 3 elementy na + i 3 elementy na - gdzie byliście niemile zaskoczeni brakiem poprawy.

Po moim doświadczeniu na plus:

+wymiana całego CD, słyszalne różnice od razu, dynamika itd

+wymiana elementów zwrotnicy w kolumnie głośnikowej ( kondy, cewki, rezystory)

+wymiana kabla IC ( tutaj było duże zaskoczenie, bo słyszalne różnice były od razu)

Na minus:

-brak różnic po wymianie lamp sterujących we wzmacniaczu 6sn7 ( sądziłem ,że po wymianie producentów będzie rożne granie, ale tak nie było)

-brak różnic po wymianie kabla zasilającego takiego za 200-300 zł na wyraźnie droższy kabel za kilka tysięcy

-brak różnic po wymianie lamp w cd ECC88

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku  był to kabel ic wpięty pomiędzy wzmacniacz, a DAC przez usb do PC, kabel to budżetowy Wireworld Luna 8 to było duże zaskoczenie dla mnie, poprawa dynamiki i otwarcie się dźwięku w stosunku do zwykłego ofc vitalco

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, audiorabbit napisał:

Po moim doświadczeniu na plus:

+wymiana całego CD, słyszalne różnice od razu, dynamika itd

+wymiana elementów zwrotnicy w kolumnie głośnikowej ( kondy, cewki, rezystory)

+wymiana kabla IC ( tutaj było duże zaskoczenie, bo słyszalne różnice były od razu)

Na minus:

-brak różnic po wymianie lamp sterujących we wzmacniaczu 6sn7 ( sądziłem ,że po wymianie producentów będzie rożne granie, ale tak nie było)

-brak różnic po wymianie kabla zasilającego takiego za 200-300 zł na wyraźnie droższy kabel za kilka tysięcy

-brak różnic po wymianie lamp w cd ECC88

To są niestety same ogólniki, nic to nie mówi. Nic kompletnie. Bo przecież każdy przypadek jest inny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, McGyver napisał:

To są niestety same ogólniki, nic to nie mówi. Nic kompletnie. Bo przecież każdy przypadek jest inny.

Racja, a więc konkretniej:

Na plus:

+wymiana CD z Advance Acoustic MCX400 na Denon 1450 AR po lampizacji i wymianie kondów na Audyn True Cooper. Modyfikacja przeprowadzona u ..... no właśnie ?

+wymiana elementów zwrotnicy w kolumnie - kondy chyba Mundorf mCap na Jantzen Superior, cewki powietrzne na taśmowe Alpha Core i rezystory na Path Audio. ( mówię o całości efektu zwrotnicy, trudno mi ocenić każdy z elementów osobno)

+wymiana IC z Kimber Timbre na Neotech 3001

+ wymiana kondensatorów sprzęgających( nie pamiętam jakie) w Bewitch KT88 na Mundorf Evo Gold Oil

 

NA minus:

-brak wyraźniej poprawy z wymiany lamp 6sn7 TungSol na NOS Raytheon ( sygnowana Baldwin)

-brak wyraźnej poprawy po wymianie kondów zasilających Mundorf ( nie wiem jakie - bardzo duże w samej formie) we wzmacniaczu Bewitch KT88

-brak wyraźnej poprawy po wymianie ECC 88 Tesla na Amperex Bugle Boy

-brak poprawy po wymianie gniazda zasilającego w Bewitch KT88 na Furutech rodowane

-brak poprawy po wymianie kabla zasilającego Supra czy Furukawa na Furutech dużo droższy z rodowanym wtykiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Moontan napisał:

Sam nie wiesz czego chcesz ...kup jakis powazny sprzet i zawracaj gitary ....jak to mowia z gow.........bata .... nie.......

Ja nie wiem czego chcę? Oczywiście, że wiem. Każda modyfikacja w większym lub mniejszym stopniu przyniosła poprawę, taki urok tego hobby. 

Nie ma obowiązku pisania odpowiedzi jeśli nie masz nic do powiedzenia w temacie.  Bo jeśli jedyną Twoją radą jest wydanie kilkudziesięciu tysięcy w sklepie to dziękuję. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup podstawki pod kable. Diametralnie inne brzmienie. Nie chce mi się pisać. Poprawiło się praktycznie wszystko. W niektórych przypadkach o co najmniej 2-3 klasy.  Polecam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Meloman napisał:

Zakup podstawki pod kable. Diametralnie inne brzmienie. Nie chce mi się pisać. Poprawiło się praktycznie wszystko. W niektórych przypadkach o co najmniej 2-3 klasy.  Polecam...

Nawet w Wielkanoc trudno się powstrzymać od szerzenia głupot i zabobonów? Poza tym skąd ta pewność, że wydatek, który poprawił nastrój tobie poprawi też komu innemu w dokładnie ten sam sposób? Bo na temat innego rodzaju „wpływu” niż na nastrój posiadacza ciężko dyskutować..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bewitch to fajny piecyk, ale wiele modeli, a zwłaszcza tych budżetowych, nie reaguje bardzo wyraźnie na zmiany lamp. Czasami nie da się z danej konstrukcji wyciągnąć więcej. Spróbuj pozamieniać lampy we wzmacniaczu z wyższej półki, gdzie zaawansowana konstrukcja pozwala wychwycić naprawdę wiele.

Druga sprawa, to sprawa typowo indywidualna. Widzę, że Ciebie bardziej kręcą zmiany w samej konstrukcji elementu. Np. rezystory i kondy za łączną kwotę 1000zł we wzmacniaczu za 2500zł. Nic dziwnego, że nie są słyszalne. Nie łatwiej postawić obok siebie dwa wzmacniacze po 2500zł? Wydaje mi się, że taki test przyniesie większe zmiany niż sieciówka za kilka tysięcy

2 godziny temu, Meloman napisał:

Zakup podstawki pod kable. Diametralnie inne brzmienie. Nie chce mi się pisać. Poprawiło się praktycznie wszystko. W niektórych przypadkach o co najmniej 2-3 klasy.  Polecam...

Chyba króliczek przyniósł coś innego niż słodycze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy,

Więcej luzy w te Święta. Jaja sobie robię. W te święta chyba wypada ;-)

Zdrówka życzę! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Meloman napisał:

Szanowni Koledzy,

Więcej luzy w te Święta. Jaja sobie robię. W te święta chyba wypada ?

Zdrówka życzę! 

Jeśli tak to przepraszam i również życzę wszystkiego dobrego na Święta ?

Niech królik przyniesie jakąś fajną płytę, aby tylko nie podstawki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana żony na mniej awanturującą się po zakupie nowych klocków. Ten upgrade był najberdziej słyszalny. Tor skoczył o co najmniej dwie klasy w górę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie:

-  nie ma co się oszukiwać i szukać zbawienia w kabelkach, bezpiecznikach itp. Prawda jest taka, że w rejonach hi-fi  największe poprawę uzyskamy po wymianie głośników, wzmacniacza i źródła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.