Skocz do zawartości
IGNORED

Nagłośnienie w salonie (kino lub 2.1)


teem94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Na wstępie powiem, że jestem wielkim laikiem w temacie nagłośnienia.

Chce skleić zestaw nagłośnienia do salonu. Będzie to pomieszczenie połączone z kuchnią, openspace o powierzchni około 35m2, sama część salonu około 18m2.

Kolumny w zestawie to Klipsch RP260F.

Chciałbym zorientować się jaki będzie koszt złożenia zestawu do kolumn składającego się z suba, centrala, amplitunera oraz dwóch surround'ów. W zależności od tego zdecyduje się na kino lub zestaw 2.1, jeśli środki aktualnie mi na to nie pozwolą.

Domyślne rozmieszczenie, które wchodzi w grę zamieszczam na rzucie. 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wiesz, jakie chcesz kolumny to jaki problem wycenić resztę w jakimś sklepie?

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do kontaktu, dobierzemy odpowiednie modele i wycenimy zestaw.

Moim zdaniem warto zastosować amplituner Onkyo TX-NR696 lub Denon SVR-S950 oraz pozostałe kolumny do zestawu Klipsch, najlepiej serii Reference Premiere.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
9 minut temu, Q21 napisał:

Zapraszam do kontaktu, dobierzemy odpowiednie modele i wycenimy zestaw.

Moim zdaniem warto zastosować amplituner Onkyo TX-NR696 lub Denon SVR-S950 oraz pozostałe kolumny do zestawu Klipsch, najlepiej serii Reference Premiere.

Jaki Denon S950? Przecież to niska liga Denona jak już to idź w 2600h a najlepiej zeszłoroczny model 3500 lub 4500 dzięki któremu będziesz miał wiele możliwości 

Sam się zastanawiam nad sprzedażą 2600 i kupnie 4500 plus końcówka mocy do 5.2.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon 2600h to właśnie s950, który był niedostępny dla większości salonów i można było go kupić chociażby w salonach Denona. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, Q21 napisał:

Denon 2600h to właśnie s950, który był niedostępny dla większości salonów i można było go kupić chociażby w salonach Denona. 

Pierwsze słyszę, ładne bajki wciskacie ludziom jako branża, jesteście tu bo sponsorujecie Audiostereo.pl wszędzie gdzie się pojawiacie to w waszych propozycjach znajduje się jedno i to samo czyli syf i to na czym macie największa marże!!!! Kiedy dzwoniłem pytać o SVS to odpowiedz była no można 10% rabatu zrobić... w buty se wsadzie te wasze 10% są lepsze sklepy gdzie na dzień dobry usłyszałem 15% i to bez wydziwiania i głupich pytań typu a po co, dlaczego, może inny zaoferujemy!!! Jak klient dzwoni w konkretnej sprawie to nie proponuje mu się nic innego i nie wciska na sile...!!!! Dla mnie jesteście du...mi... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne, że wciskają to na czym mają największą marżę. Zresztą aby zrobić dobre granie to pre i osobno końcówki mocy bo to co siedzi w ampli to woła o pomstę do nieba. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Po namyśle decyduje się na zestaw 2.1. Zaproponowany został mi amplituner onkyo tx 8270 oraz sub klipsch spl 100. Co myślicie o takim połączeniu? Bądź coś wymienić? Mniejszy sub?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ja bym poszedł w suba zamkniętego... pierwszy z brzegu SVS-SB1000/2000 lub Rel HT1205...

Do muzyki musi być szybki sub a w obudowie zamkniętej są najlepsze, bass-refleks bass się ciągnie... nie polecam!!! 

I zamiast tego ampli stereo poszedłbym we wzmacniacz stereo i do tego jakiegoś daca by moc podpiąć do niego źródła po cyfrze... 
 

Ta propozycja to za pewne od Q21 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego teem94, nie rezygnuj z kina, masz dobre pomieszczenie do ustawienia zestawu 5.1, rozumiem że kolumny Rp260f juz masz, więc ja zaproponował bym do nich amplituner Onkyo z serii RZ, zeszłoroczny Rz830 można kupić za trochę ponad 3 tys, a nowszy RZ840 ok.4,5 tys a to sprawdzone i dobre połączenie zarówno do kina jak i muzyki. Resztę kolumn też z Klipscha, modele z serii RP każde dadzą radę  a jakie to już kwestia budżetu. Pomieszczenie masz duże więc sub też powinien być nie z tych najmniejszych, np. SPL120.

I masz dobry sprzęt i do kina i do muzy.

Pozdrawiam 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.04.2020 o 19:59, Martin Rejek napisał:

plus końcówka mocy do 5.2.6

Co to za fanaberie, nawet ja jeszcze nie mam SZEŚCIU głośników sufitowych. Jak je napędzisz, pytam o sygnał z procesora Atmos?  Masz jakiś plan ?

Godzinę temu, donsalieri napisał:

Kolego teem94, nie rezygnuj z kina, masz dobre pomieszczenie do ustawienia zestawu 5.1,

Popieram.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
22 minuty temu, WARMSTONE napisał:

Co to za fanaberie, nawet ja jeszcze nie mam SZEŚCIU głośników sufitowych. Jak je napędzisz, pytam o sygnał z procesora Atmos?  Masz jakiś plan ?

Żadne fanaberie!!! Minimum X4500 i układ 5.1.6 jest realny... jeżeli możesz zrobić 7.1.4 to i możesz 5.1.6 zamiast dolnych 7-miu kanałów stawiasz na standard 5-ciu kanałów a te dwa kanały przeznaczysz na dodatkowe dwa górne... żadna filozofia... trzeba poczytać i poszukać... mam 2x302, Center42, 4x202 oraz 4x 201 wiec czemu nie dokupić jeszcze jednej pary Victy Prime 201 i zrobić 5.1.6 Atmos 

A co do Autora tematu... lepsze będzie marne 5.1 niż 2.1 na lepszych komponentach... 2.1 nie da Ci dźwięku dookolnego jeżeli stawiasz na filmy, jeżeli większość to muzyka stereo to jestem za wzmacniaczem i dwiema kolumnami plus subwoofer...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor tematu nie napisał najważniejszej rzeczy, czyli czego zamierza słuchać na tym zestawie. Bo jeśli głownie muzy to niech już idzie w ten 2.1. Ale jeśli mają przeważać filmy to 5.1 jest absolutną podstawą.

I nie kierować się przy wyborze wyłącznie ceną. Zestaw 5.1 można mieć w podobnych pieniądzach co 2.1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qbakos

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.