Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  98 członków

Lumin Klub
IGNORED

Klub użytkowników Lumina


WojtekB1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

Już od dłuższego czasu używam do mojego Lumin T2 zasilacz od PD Creative I niedawno pożyczałem go koledze więc wróciłem na chwilę do impulsowego . Dzięki Pawłowi mam to tak zrobione ze stary na miejscu a nowy gra więc wpięcie i wypięcie to parę śrubek i już ale nie o tym ...
Nasza głową, przynajmniej moja, ma taką wredna cechę tj. do dobrego w mig się przyzwyczaja i po chwili lepszego grania mózg uważa że tak ma być że to norma. No i właśnie powrót do "starego" układu pokazuje zmianę którą można uchwycić.
No więc w T2 impulsowe nie jest słabe o czym Pawel lojalnie mnie uprzedzał. To nie jest przykład np Bluesound Node gdzie zmiana zasilacza to rewolucja w dźwięku. Z tym że w przypadku BSN to jest też i wydatek stanowiący ca 50% ceny BSN a w przypadku T2 / T3 to 1/nta ceny urządzenia. Zastanawiałem się czy warto no i moja konkluzja jest taka, że tak - ale nie oczekujecie rewolucji tylko dopieszczenia przekazu. T2 na starcie jest wg mnie bardzo dobre.
Co się zmieniło na plus - bas głębszy, gęsto w cały paśmie, z bardzo dobrą kontrolą i kolejna poprawa, i tak bardzo dobrej sceny. Szeroko , głęboko oraz poprawa poukładania źródeł pozornych. Złotouści w gazetach mówią o "wyraźnym rysowaniu konturów instrumentów taką a to taką grubą lub cienka kreską", ja myślę że to ich separacja, taka wyraźna pozycja na scenie. Może i scena jest "bardziej czysta" / czarna? I przez to instrumenty się ładnie pokazują ? Nie wiem ale jest fajnie.
Co na minus - nic poza małą lekkością w portfelu, ale szczerze gdyby zasilacz kosztował 50% ceny T2 to bym go nie kupił. Na szczęście tak nie jest.

I to jest porażka dzisiejszego świata. Wciskają nam klocek za 20 tysięcy złotych i jeszcze trzeba do niego kupić zasilacz bo gra lepiej?! K...a, w takich pieniądzach to sprzęt powinien być kompletny. No tak, ale dodadzą zasilacz liniowy, napiszą parę bzdur jaka to kosmiczna technologia siedzi w środku i wycenią na 35tyś. Sami się dajemy robić w ch...a. Ach, no cóż...Sam się dałem nabrać na T2, na szczęście go oddałem bez żalu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
I to jest porażka dzisiejszego świata. Wciskają nam klocek za 20 tysięcy złotych i jeszcze trzeba do niego kupić zasilacz bo gra lepiej?! K...a, w takich pieniądzach to sprzęt powinien być kompletny. No tak, ale dodadzą zasilacz liniowy, napiszą parę bzdur jaka to kosmiczna technologia siedzi w środku i wycenią na 35tyś. Sami się dajemy robić w ch...a. Ach, no cóż...Sam się dałem nabrać na T2, na szczęście go oddałem bez żalu.
Pozdrawiam

Patryk dwie uwagi a może trzy, do twojego postu
1. Raz jeszcze podkreślam że zasilacz firmowy jest naprawdę dobrze zbudowany co usłyszałem od PD Creative.
2. Zmiany są subtelne oczywiście zależnie od systemu będą bardziej lub mniej słyszalne
3. Za taką kasę jak i ty oczekiwałbym od producenta możliwie najlepszego zasilania liniowego choć jak wiemy ono też musi być dobrze zaprojektowane i wykonane ale widzę takie w co raz większej ilości Chińczyków za mniejszą kasę
Zrobiło się 4. Lumin T2 u mnie zagościł już ponad rok temu i nie planuje zmian. Wg mojej oceny to bardzo dobry kombajn. Przydałoby się wejście na DAC ale o tym już było wiele razy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Przydałoby się wejście na DAC ale o tym już było wiele razy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Jeżeli dobrze zrozumiałem Twój wpis to chcesz mieć wejście USB do wewnętrznego DACa ? Tak?
Bo wyjście USB na zewnętrzny DAC jest.

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





Jeżeli dobrze zrozumiałem Twój wpis to chcesz mieć wejście USB do wewnętrznego DACa ? Tak?
Bo wyjście USB na zewnętrzny DAC jest.

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka


Tak chciałbym mieć jakiekolwiek wejście na wewnętrznego DACa a tym czasem ...

Co do wyjść to jest i coax i powiem wam że użyłem T2 jako transport cyfrowy do Denafrips Ares II pozyczony od kolegi co pozwoliło mi zrozumiem "czym jest dobry transport" i jak bardzo zaniedbywałem go. Ares świetnie zagrał no ale kupowanie T2 do tej roli jest bez sensu. Są inne, zakładam jeszcze lepsze , luminowe rozwiązania.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, zycie_to_gra napisał:

Kolejna nowość od Lumina, ciekaw jestem jaka będzie cena tego "dysku NAS". 

https://www.luminmusic.com/lumin-l2.html

Celują w linię U2 więc ponad 20kpln na pewno.

Skoro na streamera i transportach jest ONLY ROON to w L2 powinna być opcja instalacji Roon Core. Ładnie by się to w cały system składało, bez NASów i innych nieaudiofilskich urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, zycie_to_gra napisał:

Trzeba przyznać, że Lumin ma ostatnio rozmach, dopiero co testowałem U2 mini, potem U2 a tu pojawia się kolejne urządzenie. Ciekaw jestem jak ten wbudowany w Lumina switch ma się do konkurencji, chociażby Innuosa. 

Znając życie i traktowanie audiofili przez branżę IT to wywalili przetwornice DC/DC i wsadzili liniowe stabilizatory. Nie spodziewałbym się switcha zarządzalnego z kontrolą pakietów QoS. Piszą "0 config" więc :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To urządzenie jak wszystkie Luminy wygląda fajnie i będzie ładnie wyglądało na półce z innym Luminem, ale to wyłącznie kwestia gustu. 

Złożenie systemu na bazie Soundgenic 4TB (gra po USB i LAN), switch Silent Angel bonn8 i zasilacz dla obu urządzeń to jest obecnie ok. 8 tys. zł w detalu przed rabatami (można więcej w zależności od modelu zasilacza). 
Minusy powyższego zestawu: 3 urządzenia zamiast jednego, dysk hdd zamiast ssd (jest szum w trakcie pracy więc trzymam go w szufladzie), brak optycznych wejść sieciowych.

Przy przewidywanej w dyskusji powyżej cenie 20 tys. pojawiają się pytania, czy za switcha z opcją sieciowych wejść światłowodowych warto dopłacić 12 tys. ? Czy w tej cenie uda się zamknąć z opcjonalnym dyskiem ssd ? W przypadku Soundgenica, wybór dysku ssd 2TB to dopłata 3 tys. czyli płacimy 100% więcej za urządzenie i dostajemy połowę miejsca dysku hdd. Opcjonalny dysk 4 lub 8TB tani więc nie będzie. I ostatnie pytanie, czy zewnętrzny zasilacz będzie miał szansę coś poprawić w L2, a jeżeli tak to kolejne koszty na horyzoncie…

A co najważniejsze w naszej pasji - jakości dźwięku jeszcze nie można porównać, poczekamy i może zobaczymy 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Luminie można po znajomosci jakiś większy rabat dostać, ale oczywiście, zawsze będzie spora różnica w cenie, między L2 a rozwiązaniu na kilku podzespołach.  

Zapewne też w L2 będzie SMPS, a nie liniówka. Tutaj prosiłby się na rynku zewnętrzny zasilacz dwusekcyjny, osobno do zasilania serii D lub T oraz L2 - takie dwa w jednym.
 

No cóż, zobaczymy, jak im to wyjdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, WuMike napisał:

Przy Luminie można po znajomosci jakiś większy rabat dostać, ale oczywiście, zawsze będzie spora różnica w cenie, między L2 a rozwiązaniu na kilku podzespołach.  

Zapewne też w L2 będzie SMPS, a nie liniówka. Tutaj prosiłby się na rynku zewnętrzny zasilacz dwusekcyjny, osobno do zasilania serii D lub T oraz L2 - takie dwa w jednym.
 

No cóż, zobaczymy, jak im to wyjdzie. 

Jeśli liczymy, że to pod linię U2 to w środku powinien być piękny toroid i stabilizatory LT 3045

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jak miałeś Aresa to trzeba było spróbować połączyć go przez USB Audio. Jest jeszcze większy progress

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka



No nie próbowałem ale było bardzo gęsto i ciepło grane z fajnym basem i analogowo. Cimniej niż DAC z T2
Jakkolwiek kiedyś chce spróbować Pontus II z tej stajni.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.05.2023 o 12:09, WuMike napisał:

Bardzo ciekawe urządzenie. Brakuje mi jeszcze ze 2 wyjść ETH na RJ-45 i można by chyba całkiem zaszaleć, odpuszczając „audiofilskim” switchom zewnętrznym. 

Obawiam się, że cenowo wyjdzie minimum 20 tys zł.

Nie koniecznie - to jest w sumie tylko switch z dodatkami. Jak nie będzie miał jakiego zegara itp to cena 20k byłaby mocno przesadzona 😉 Generalnie mega ciekawe urządzenie - cały czas nie kupiłem switcha wiec będę śledził temat …

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, shiver07 napisał:

Czy na takim L2 można będzie odpalić roon'a,żeby wyeliminować np. komputer?

Roona musisz gdzieś zainstalować, a tego rodzaju urządzenia nie mają opcji instalowania obcego oprogramowania więc mogą być wyłącznie odtwarzaczem dla roona. Nie słyszałem żeby Melco, Fidata, Aurender czy inni producenci dysków audio pozwalali na to. Myślę, że im wystarcza opcja roon ready i własna aplikacja, gdzie widać wewnętrzne lub zewnętrzne dyski z plikami, a przygotowanie pod instalację obcego oprogramowania to również obawa czy nie będzie ono miało negatywnego wpływu na jakość funkcjonowania ich urządzeń.
A jak roon nie działa to wyłącznie wina komputera lub roona, ale nie naszego sprzętu…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą na niektórych ludzi to brak mi nawet określenia. Rozumiem że można coś kupić i zwrócić ale jak się nie jest pewnym czy sprzęt zostanie w domu to należy o niego zadbać. A pokrywa tego Lumina wygląda jakby kupujący uważał że to nie jego problem w jakim stanie zwraca urządzenie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, remar napisał:

A swoją drogą na niektórych ludzi to brak mi nawet określenia. Rozumiem że można coś kupić i zwrócić ale jak się nie jest pewnym czy sprzęt zostanie w domu to należy o niego zadbać. A pokrywa tego Lumina wygląda jakby kupujący uważał że to nie jego problem w jakim stanie zwraca urządzenie.  

W pełni zgadzam się, może gość ma w nowobogackim zwyczaju przypalać sobie cygara banknotami 500€ stąd taki szacunek do przedmiotów, ale z pewnością również do ludzi, bo zawsze to idzie w parze…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.