Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  98 członków

Lumin Klub
IGNORED

Klub użytkowników Lumina


WojtekB1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobilem juz wszystko,wpadlem na pomysl wylaczenia w telefonie polaczenia domowego internetowego(szerokopasmowego swiatlowodu o przepustowosci 1GB/s) i wtedy poszlo wszysko super zajerestrowalem Qobuza i wykupilem aplikacje SOLO,jaki to powod byl i dlaczego nie wiem? wylogowalem sie i nastepnie ponownie zalogowalem, ale juz na wlaczonym w telefonie z internetem domowym szerokopasmowym i dziala,nie pojmuje o co chodzi ,ale dziala

Teraz jak to wszystko polaczyc z moim torem odsluchowym, przez moj telefon, aby sterowac moim torem odsluchowym skladajacym sie z DAC Calyx 24/192+Lumin U1Mini ? kupilem Lumina z ustawieniami przywroconymi do fabrycznych, polaczylem kablem Lan z ruterem (internet szerokopasmowy swiatlowod 1GB/s) a DAC kablem z Luminem,wszystko polaczone kablami,prosze powiedziec co musze sciagnac na Lumina i jak to synchronizowac z moim telefonem Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G i nim musze sterowac,jestem noga w tym temacie,bo mam tylko gramofon i magnetofon szpulowy,moze ktos kolegow pomoze starszemu koledze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, blackromek napisał:

Aplikacja natywna LUMIN załatwia sprawę , w niej zalogujesz Qobuza , aplikacja z sklepu play

 Bardziej potrzebuje, aby polaczyc sie z kolega ,ktory chce pomoc mi w tym temacie poprzez WassApp telefonicznie na zywo i pokieruje co mam wykonac i jak skonfigurowac wszystko i jak sterowac z daleka za pomoca telefonu Luminem U1mini aby gral w torze odsluchowym,bo jestem noga w tym temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.11.2023 o 21:10, infsynk napisał:

U mnie mytek gra z dcs bridge. Dac+ transport. Lampa + astery jest bardzo dobrze.

Cześć, duża była różnica po podłączeniu do Mytek Manhattan streamer dcs network bridge. Zakładam, że wcześniej był inny streamer. Co się konkretnie zmieniło po zmianie streamera? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Bardziej potrzebuje, aby polaczyc sie z kolega ,ktory chce pomoc mi w tym temacie poprzez WassApp telefonicznie na zywo i pokieruje co mam wykonac i jak skonfigurowac wszystko i jak sterowac z daleka za pomoca telefonu Luminem U1mini aby gral w torze odsluchowym,bo jestem noga w tym temacie...

Mirek jaki masz telefon ?
iPhone to wchodzisz na App Store
Android to wchodzisz na Play
W wyszukiwarce sklepu wpisz "Lumin" wybierasz :
f0f89ddee2a4a83c87bd569e097c4230.jpg
Później odpalasz i łączy ci się z twoim Lumin . A następnie
cd227df99196f05f96f4b182e8265b32.jpg
7b462bda70f9a7040a2d01b7d646089c.jpg
1fc792b5c8b198ea7d65fc34155b0d31.jpg

I podajesz swoje login i hasło do Quobuz

Nastepnie
74ff838ca59ae86a3c56b66cfbdac7b2.jpg

I grasz z poziomu aplikacji Lumin . Chyba inaczej się nie da .

Pomogło ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:


Mirek jaki masz telefon ?
iPhone to wchodzisz na App Store
Android to wchodzisz na Play
W wyszukiwarce sklepu wpisz "Lumin" wybierasz :
f0f89ddee2a4a83c87bd569e097c4230.jpg
Później odpalasz i łączy ci się z twoim Lumin . A następnie
cd227df99196f05f96f4b182e8265b32.jpg
7b462bda70f9a7040a2d01b7d646089c.jpg
1fc792b5c8b198ea7d65fc34155b0d31.jpg

I podajesz swoje login i hasło do Quobuz

Nastepnie
74ff838ca59ae86a3c56b66cfbdac7b2.jpg

I grasz z poziomu aplikacji Lumin . Chyba inaczej się nie da .

Pomogło ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dziekuje...sprobuje...telefon mam ten najwiekszy Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G i nim chcem sie poslugiwac...

Edytowane przez mirek10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje...sprobuje...telefon mam ten najwiekszy Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G i nim chcem sie poslugiwac...

Czyli sklep Play bo to android i działasz krok po kroku jak powyżej.
Moje screeny z iPhona ale różnica znikoma. Daj znać czy sales radę bo mi "satysfakcji brak" musisz dać radę !


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sklep Play bo to android i działasz krok po kroku jak powyżej.
Moje screeny z iPhona ale różnica znikoma. Daj znać czy sales radę bo mi "satysfakcji brak" musisz dać radę !


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Szacunek za podejście pedagogiczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Marcin Wielgus napisał:


Czyli sklep Play bo to android i działasz krok po kroku jak powyżej.
Moje screeny z iPhona ale różnica znikoma. Daj znać czy sales radę bo mi "satysfakcji brak" emoji1.png musisz dać radę !


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dzis chciabym sprobowac,mam proste pytanie,czy Lumin i moj caly tor odsluchowy ma byc wlaczony przed wykonaniem tych czynnosci co mi pokazales, czy dopiero jak wszystko sciagne na telefon apke lumina i potem wgram tam Qobuza i wtedy dopiero uruchomic Lumina z calym torem odsluchowym? jak sie laczy Lumin? z moim telefonem, ma swoje wlane wi-fi? bo jesli tak to mysle ze musze najpierw odlaczyc lumina, ktory jest podlaczony kablem z ruterem(swiatlowod internetowy) a potem dopiero, jak sie z moim telefonem polaczy przez Wi-fi to wtedy spowrotem polaczyc Lumina kablem z ruterem.Czyli wszystko najpierw polaczyc  przez Wi-fi a potem dopiero przez kabel (swiatlowod internetowy) nie wiem czy dobrze mysle? wszystko zalezy czy Lumin moze sam polaczyc sie z moim telefonem nie bedac podlaczony do internetu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dzis chciabym sprobowac,mam proste pytanie,czy Lumin i moj caly tor odsluchowy ma byc wlaczony przed wykonaniem tych czynnosci co mi pokazales, czy dopiero jak wszystko sciagne na telefon apke lumina i potem wgram tam Qobuza i wtedy dopiero uruchomic Lumina z calym torem odsluchowym? jak sie laczy Lumin? z moim telefonem, ma swoje wlane wi-fi? bo jesli tak to mysle ze musze najpierw odlaczyc lumina, ktory jest podlaczony kablem z ruterem(swiatlowod internetowy) a potem dopiero, jak sie z moim telefonem polaczy przez Wi-fi to wtedy spowrotem polaczyc Lumina kablem z ruterem.Czyli wszystko najpierw polaczyc  przez Wi-fi a potem dopiero przez kabel (swiatlowod internetowy) nie wiem czy dobrze mysle? wszystko zalezy czy Lumin moze sam polaczyc sie z moim telefonem nie bedac podlaczony do internetu... 

To nie tak.
1. Lumin nie ma wifi ani BT. Music być cały czas podłączony kablem do twojej lokalnej sieci domowej do której również połączyła się twoja komórka .
2. Ściągasz aplikacje Lumin na telefon. I pamiętaj że telefon z plikacja są jedynie "pilotem do sterowania" muzyką a całość danych muzycznych idzie bezpośrednio do Lumina - jest do niego strumieniowana i nie jest nigdzie przechowywana u ciebie. Trochę upraszczam ale w celu wyjaśnienia.
3. Odpalasz aplikacje Lumin na telefonie i chwilę czekasz aż się połączy przez twoją sieć z twoim Luminem
4. kolejne kroki już jak powyżej
5. Muzyka z Quobuz sterujesz z aplikacji Lumin na telefonie

Cały klub trzymania za ciebie kciuki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj też, że zarówno Lumin, jak i telefon muszą być połączone do tej samej sieci. Jeśli telefon będzie " na danych od operatora " zamiast w tej samej sieci po wifi co Lumin, to oba urządzenia nie będą się widzieć. Zazwyczaj nowe telefony po wejściu do domu z automatu przełączają się do sieci domowej, czasem jednak coś się pójdzie nie tak.

"Marcin Cię obsługuje", więc się nie "wtrancam", taka maciupka tylko dygresja. Powodzenia !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:


To nie tak.
1. Lumin nie ma wifi ani BT. Music być cały czas podłączony kablem do twojej lokalnej sieci domowej do której również połączyła się twoja komórka .
2. Ściągasz aplikacje Lumin na telefon. I pamiętaj że telefon z plikacja są jedynie "pilotem do sterowania" muzyką a całość danych muzycznych idzie bezpośrednio do Lumina - jest do niego strumieniowana i nie jest nigdzie przechowywana u ciebie. Trochę upraszczam ale w celu wyjaśnienia.
3. Odpalasz aplikacje Lumin na telefonie i chwilę czekasz aż się połączy przez twoją sieć z twoim Luminem
4. kolejne kroki już jak powyżej
5. Muzyka z Quobuz sterujesz z aplikacji Lumin na telefonie

Cały klub trzymania za ciebie kciuki emoji6.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bardzo dziekuje Marcinie.sprzet dziala super,wszystko zrobilem jak kazales,zajelo mi to 5minut a tak sie balem ze to bardziej bedzie skaplikowanie,staruszkowi sie udalo,jeszcze raz dziekuje tobie i wszystkim kolegom co trzymali za mnie kciuki, teraz mam tor z gramofonem/magnetofonem szpulowym/cyrfre LuminU1Mini(streaming Qobuz) juz jest speniony jako meloman..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Hej

Miałem ostatnio okazję potestować w swoim systemie u1 mini z zasilaniem Pd Creative. Ten wbudowany zasilacz to jakiś żart biorąc pod uwagę cenę tego sprzętu. Kolega wymontował i mogliśmy obejrzeć go dokładnie.  Popierdółka nie zasilacz. Słuchałem wcześniej na tym fabrycznym zasilaczu i było lepiej niż malina z Roon bridge, ale nadal mnie nie przekonało do wydawania kasy na to, ale po wymianie na Pd Creative to jest zupełnie inny, lepszy streamer. Pomimo używania konwertera ddc, malina została znokautowana. Największa różnica jest w basie, niesamowicie zróżnicowany, słuchać każde "plumknięcie". 

Jak wypada porowanie u1/U2 mini? Warto się silić na nowszy model?

Edytowane przez staropolanka2000

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Chciałabym się przywitać w klubie Lumin, gdyż stałem się posiadaczem T2. Był to trochę zakup w ciemno z możliwością zwrotu, gdyż trafiłem na bardzo sympatycznego kolegę Tomka, który taką opcję zaproponowaną przeze mnie zaakceptował. Pierwotny plan był na system rozdzielny, ale w związku z tym, że w planach jest sporo wydatków pomyślałem, że T2 to będzie bezpieczny krok. Tak więc nie zwlekając, podjechałem sobie po Lumina i po powrocie do domu odpaliłem jakiś kawałek, nawet nie wiem co to było. No proszę Państwa, to moje granie. Ciepło, gładko, tak powiedziałbym analogowo. Do tej pory grałem na Hegel hd25 z maliną. W tamtym graniu chyba, podkreślam chyba scena była lepiej rozciągnięta, a tym samym szersza. Tu jest napewno bardziej muzykalnie jakkolwiek można to rozumieć. Słucha się tego bardzo przyjemnie, choć na h25 nie narzekałem. Na pewno z Lumina idzie mocniejszy sygnał po XLR. Ta różnica jest bardzo zauważalna po przełączeniu na RCA. Tak więc jeśli chodzi o jakość dźwięku, to również dzięki Wam forumowicze mogę jeszcze przyjemniej spędzać wolny czas. No to teraz, żeby nie było za miło, to kwestia aplikacji Lumin. Nie wiem, czy to przyzwyczajenie do Volumio, czy ja naprawdę tak już tego nie ogarniam. Słucham na razie tylko Tidal’a i na Volumio obsługa to była bajka. Wchodziłem w albumy, play i idzie. Playlisty to samo. Na Luminie to jakaś rzeźba straszna jest. Raz pójdzie mi cała playlista, a raz 1 kawałek. Kurczę, przecież powinno być chyba tak, że po otworzeniu playlisty i wystartowaniu powinna iść cała po kolei, lub mix w zależności jak ktoś tam sobie zapuści. A u mnie raz tak, raz tak. Aż mi głupio o tym pisać, bo to pewnie jakiś prosty temat jest. Podobną sytuację mialem na początku z maliną, bo grałem przez Bubble upnp i do szaleństwa mnie ta aplikacja doprowadzała. Tu pewnie kłania się nieznajomość języka, bo wtedy byłoby łatwiej. Dlatego pytam Was, czy ktoś jest w stanie pomóc tak łopatologicznie jak to ogarnąć? Do dyspozycji mam androida i iOS. Bardzo będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też mam T2, gratuluję. W temacie możliwości odtwarzania playlisty: po prostu zaznaczasz ( przytrzymujesz)płytę i otwiera się podgląd. W górnym lewym rogu zaznaczasz odtwarzanie chyba druga zakładka i gra cała płyta. Możesz załadować klika płyt i gra to w sposób ciągły od dowolnego utworu. Może masz inne ustawienia aplikacji lumina? , Poszukaj strony w google z opisem  aplikacji lumin app. Tam jest opisane jak działają poszczególne funkcje, ustawienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, predator 1967 napisał:

Poszukaj strony w google z opisem  aplikacji lumin app. Tam jest opisane jak działają poszczególne funkcje, ustawienia.

Dzięki za informacje. W wolnej chwili postaram się poszukać tych wskazówek. 

Chociaż generalnie co do płyt, to jest ok, natomiast playlisty, to jeden sposób, który wyczaiłem, to przytrzymanie ikony playlisty i wtedy otwiera się taki pasek, na którym można wybrać sposób odtwarzania. Czy jest jakiś inny sposób odpalania playlisty? Tak na szybko próbowałem znaleźć informacje odnośnie apki, ale wszystko po angielsku niestety. Wiem, jest transformator, ale pojęcia techniczne, to raczej nie jest jego mocna strona 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, robson3750@tlen napisał:

Koledzy, czy do wejścia USB w T2 można podłączyć jakiś nośnik z plikami i jaki? Czy musi mieć swoje zasilanie, czy zwykły dysk na USB ogarnia?

Zazwyczaj działało, włóż jakiegokolwiek pendrive i będziesz wszystko wiedział. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien być w zakładce gdzie widzisz dyski NAS (jeżeli takowe posiadasz), ale z głowy nie pamiętam dokładnie, jak masz chwilę cierpliwości to wieczorem jak będę w domu podeślę podpowiedź gdzie i w co należy kliknąć. 

Edytowane przez zycie_to_gra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, zycie_to_gra napisał:

Powinien być w zakładce gdzie widzisz dyski NAS (jeżeli takowe posiadasz), ale z głowy nie pamiętam dokładnie, jak masz chwilę cierpliwości to wieczorem jak będę w domu podeślę podpowiedź gdzie i w co należy kliknąć. 

Będę wdzięczny. Nie mam NAS ani innych takich rzeczy. Chciałem porównać jak gra z pliku vs streaming. Nigdy nie robiłem takich rzeczy, więc nie mam pojęcia, co i jak. Tak więc czekam spokojnie na info. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, robson3750@tlen napisał:

Koledzy, czy do wejścia USB w T2 można podłączyć jakiś nośnik z plikami i jaki? Czy musi mieć swoje zasilanie, czy zwykły dysk na USB ogarnia?

Z tego co pamietam to nosnik musi byc sformatowany na fat32 a nie ntfs

Ale już na 100% nie jestem pewien

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, stecko napisał:

Z tego co pamietam to nosnik musi byc sformatowany na fat32 a nie ntfs

Dzięki Ludzie😀. Tow, żeby T2 widział nośnik USB ogarnąłem,ale oczywiście jest inny problem, tzn, jak zgrywam CD na Fobar200, lub AEC, to nie robi plików na flac, tylko wave. Jak to zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, robson3750@tlen napisał:

Dzięki Ludzie😀. Tow, żeby T2 widział nośnik USB ogarnąłem,ale oczywiście jest inny problem, tzn, jak zgrywam CD na Fobar200, lub AEC, to nie robi plików na flac, tylko wave. Jak to zmienić?

Ja jak ripowalem płyty to programem na pc o nazwie Xrecode3 . Prosty w obsludze i możesz robic rip'y i konwersje do każdego możliwego formatu. 👍

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, stecko napisał:

Ja jak ripowalem płyty to programem na pc o nazwie Xrecode3 . Prosty w obsludze i możesz robic rip'y i konwersje do każdego możliwego formatu. 👍

W tych programach chyba też, ale nie mogę tego ogarnąć, bo ja nie kupmuterowy jestem 🙉🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.