Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  98 członków

Lumin Klub
IGNORED

Klub użytkowników Lumina


WojtekB1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, zycie_to_gra napisał:

Największa różnica pomiędzy serią D a T to brzmienie. Adekwatne do różnicy w cenie. 

Następny krok w linii Lumina, czyli P1 jest dla mnie dość dziwnym.

Brzmieniowo bliżej mi było do T3, ale przestrzenią i precyzją P1 zjadał T3.

P1 dla mnie jest ciut zbyt "techniczny" i jeśli miałbym wybierać z tej dwójki to wziąłbym T3 za przyjemność barwy i organicznego brzmienia.

Także w tym przypadku różnica w cenie nie była dla mnie nadto adekwatna.

Stąd wybór X1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Oskierp napisał:

Następny krok w linii Lumina, czyli P1 jest dla mnie dość dziwnym.

Brzmieniowo bliżej mi było do T3, ale przestrzenią i precyzją P1 zjadał T3.

P1 dla mnie jest ciut zbyt "techniczny" i jeśli miałbym wybierać z tej dwójki to wziąłbym T3 za przyjemność barwy i organicznego brzmienia.

Także w tym przypadku różnica w cenie nie była dla mnie nadto adekwatna.

Stąd wybór X1.

To się nazywa bezkompromisowe rozwiązanie problemu 😉 

Co do P1 to mam podobne zdanie, wydaje mi się, że on chyba został zrobiony na siłę przez Lumina, żeby uzupełnić lukę pomiędzy urządzeniami za 20 i tymi z końca oferty za 60 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, zycie_to_gra napisał:

To się nazywa bezkompromisowe rozwiązanie problemu 😉 

Co do P1 to mam podobne zdanie, wydaje mi się, że on chyba został zrobiony na siłę przez Lumina, żeby uzupełnić lukę pomiędzy urządzeniami za 20 i tymi z końca oferty za 60 🙂 

Bezkompromisowe nie było 😉, jedno co jest super przewagą P1 to mnogość wejść. Przydałoby się coś w X1.

3 godziny temu, Marcin Wielgus napisał:

Dla mnie mój T2 jak by piiii piii piii miał jakieś wejście na DAC to bym był mega happy a tak to walka i żonglerka.
Co w ich głowie siedziało ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Więc mamy podobny ból 🤣

2 godziny temu, zycie_to_gra napisał:

Lumin najlepiej działa jako całość i producent doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Ot cała zagadka. 

Z jednej strony mniej zabawy mając kombajn, z drugiej jednak spora oszczędność czasu i pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ostatnio powalczyłem ze switchami, kablami LAN i DAC, zasilaniem liniowym, kablami DC 12V.

Moje wnioski są przedziwne, czasem ciekawe:

- różne kable 12V potrafią wnosić dość istotne zmiany w dźwięku systemu

- zasilenie całej drogi (modem FO, switch tuż za modemem) zasilaczem liniowym nie robi super wielkiego wow, u mnie odrobinę polepsza przestrzeń, ogniskowanie przeszkadzajek, troszkę polepsza różnicowanie basu (wcześniej już switch przy Luminie był zasilony liniowo)

- zmiany kabli LAN (patchcordów) pomiędzy klockami robi spore różnice w dźwięku w przeróżne strony, warto testować

- stackowanie switchy nie robi wielkiej różnicy (trzy przed Luminem zasilone liniowo), jak to można w necie wyczytać, zmiany ostatniego za to robią różnice

- kabel DAC (miedź CISCO) pomiędzy ostatnim Mikrotik css610-8g-2s+in, a Luminem gra gorzej niż kabel LAN (siada całość), niestety kabel Ubiquiti DAC 10G nie działa z Luminem (SFP+ :( )

- dwa switche Mikrotik css610-8g-2s+in zasilone liniowo - uplink kablem DAC Ubiquiti 10G miedź, potrafią wytorpedować szczegół i przestrzeń, aż do poziomu bólu :), udało mi się to delikatnie złagodzić wpinając pomiędzy kabel LAN, a Lumina separator galwaniczny LAN Delock. Otwarcie i dynamika dźwięku w tym układzie oporowe.

- kabel LAN zrobiony na porządnym kablu instalacyjnym CMX FTP cat 6a na wtykach cat 8.1 Digitus pobił wszystkie samoróbki i gotowe kable które testowałem do 1500PLN, kabel LAN SR Galileo, który grał u mnie wybitnie dobrze (cena 🥶) niestety jest chyba nie do pobicia poprzez DIY itp.

- w moich testach wtyki Digitus wypadają lepiej niż najdroższe Telegartnery, pomimo że są trochę lipne w konstrukcji

Dla wszystkich - uwaga na Mikrotik css610-8g-2s+in, z firmware (2.13) z którym dostałem urządzenia mają problem z DHCP. Trzeba przed zapięciem w sieć zrobić upgrade do najnowszej wersji (2.18). Straciłem 3h życia, a ile PII PII PII poleciało....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Oskierp napisał:

różne kable 12V potrafią wnosić dość istotne zmiany w dźwięku systemu

Masz na myśli kable DC łączące zasilacz z urządzeniem? Jakich kabli używasz? Ja się nieśmiało przymierzam, żeby coś w tej kwestii zakombinować, ale nie bardzo wiem czego się złapać. 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Oskierp napisał:

Trochę ostatnio powalczyłem ze switchami, kablami LAN i DAC, zasilaniem liniowym, kablami DC 12V.

Moje wnioski są przedziwne, czasem ciekawe:

- różne kable 12V potrafią wnosić dość istotne zmiany w dźwięku systemu

- zasilenie całej drogi (modem FO, switch tuż za modemem) zasilaczem liniowym nie robi super wielkiego wow, u mnie odrobinę polepsza przestrzeń, ogniskowanie przeszkadzajek, troszkę polepsza różnicowanie basu (wcześniej już switch przy Luminie był zasilony liniowo)

- zmiany kabli LAN (patchcordów) pomiędzy klockami robi spore różnice w dźwięku w przeróżne strony, warto testować

- stackowanie switchy nie robi wielkiej różnicy (trzy przed Luminem zasilone liniowo), jak to można w necie wyczytać, zmiany ostatniego za to robią różnice

- kabel DAC (miedź CISCO) pomiędzy ostatnim Mikrotik css610-8g-2s+in, a Luminem gra gorzej niż kabel LAN (siada całość), niestety kabel Ubiquiti DAC 10G nie działa z Luminem (SFP+ 😞 )

- dwa switche Mikrotik css610-8g-2s+in zasilone liniowo - uplink kablem DAC Ubiquiti 10G miedź, potrafią wytorpedować szczegół i przestrzeń, aż do poziomu bólu :), udało mi się to delikatnie złagodzić wpinając pomiędzy kabel LAN, a Lumina separator galwaniczny LAN Delock. Otwarcie i dynamika dźwięku w tym układzie oporowe.

- kabel LAN zrobiony na porządnym kablu instalacyjnym CMX FTP cat 6a na wtykach cat 8.1 Digitus pobił wszystkie samoróbki i gotowe kable które testowałem do 1500PLN, kabel LAN SR Galileo, który grał u mnie wybitnie dobrze (cena 🥶) niestety jest chyba nie do pobicia poprzez DIY itp.

- w moich testach wtyki Digitus wypadają lepiej niż najdroższe Telegartnery, pomimo że są trochę lipne w konstrukcji

Dla wszystkich - uwaga na Mikrotik css610-8g-2s+in, z firmware (2.13) z którym dostałem urządzenia mają problem z DHCP. Trzeba przed zapięciem w sieć zrobić upgrade do najnowszej wersji (2.18). Straciłem 3h życia, a ile PII PII PII poleciało....

 

Kawał dobrej roboty i wiedza w pigułce, świetne 😉 

Z kabelków LAN mogę polecić jeden ciekawy u mnie na razie najlepszy jaki słyszałem - Wireworld Platinum Starlight 8, można też zakupić go na metry. Fenomenalny kabelek. 

Niestety doświadczenia z kablami gigabitowymi mam przed sobą. Ale jeżeli to nie jest must have, to ja zabawę ze switchami zakończyłem Innous Phoenix NET, nic lepszego na rynku nie znalazłem (to było 2 lata temu). Polecam przetestować, bo bardzo ciekawe urządzenie. 

Ale... nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa jeżeli chodzi o switche - bo idzie do mnie paczka z Luminem L2 😉 

Edytowane przez zycie_to_gra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, zycie_to_gra napisał:

to ja zabawę ze switchami zakończyłem Innous Phoenix NET

No tak, fajna zabawka. Tylko cena trochę odstręcza. 😉

Udało się przetestować chińskiego LHY? Kolega zamówił model Sw-8, ale sklep nie wysłał, bo stwierdzili, że cena sprzedaży była zbyt niska. Rzekomo błąd aliexpress.

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie zabawa z kablami/switchami dopiero się zaczyna.

Miałem chwalony dc Westminster na testy... Tak szczerze dałbym za niego max 200zl ... bo ładnie wygląda. Wygladzil, zmiękczyl brzmienie, bardzo nienaturalne coś jak pliki dsd. No nie trawie takiego mdlego grania. To się nudzi po 30min słuchania.

Co do switcha , zakupilem na testy polecany na forach cisco catalyst 2960G. Kosztuje 200zl i to są dobrze wydane pieniądze. Zrobilo się więcej detalu/ energii w przekazie + działa jak switch. To co potrzebowałem.

Testuje optyczne polaczenie x1 - switch tutaj jeszcze nie zdecydowałem. Wg moich uszu znowu sfp+ optyl kabel trochę idzie w kierunku wygladzenia przekazu wzgledem zwyklego Ethernet cat6a. Muszę jeszcze się pobawić.

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, staropolanka2000 napisał:

No tak, fajna zabawka. Tylko cena trochę odstręcza. 😉

Udało się przetestować chińskiego LHY? Kolega zamówił model Sw-8, ale sklep nie wysłał, bo stwierdzili, że cena sprzedaży była zbyt niska. Rzekomo błąd aliexpress.

Jak testowałem switche to tej firmy jeszcze na rynku nie było. Było za to dużo innych, ale na szczycie był Innuos i JCat, który jest jeszcze znacznie droższy. 

Tego LHY ma mój kolega, po sąsiedzku, bo pod Wrocławiem mieszka, sam mu go zresztą podpowiedziałem, bardzo jest zadowolony z zakupu. Testował na nim kabelki RJ45 i Gigabitowe i został przy RJ45, nie miał żadnych wątpliwości (połaczenie switch - Lumin) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, zycie_to_gra napisał:

Tego LHY ma mój kolega, po sąsiedzku, bo pod Wrocławiem mieszka, sam mu go zresztą podpowiedziałem, bardzo jest zadowolony z zakupu.

Dzięki Kuba. Kolega chcę go nabyć niedługo, to przetestuję u siebie. Solo i w bridge z Silent Angel Bonn N8. Napiszę parę słów.

Pozdrawiam

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, staropolanka2000 napisał:

Dzięki Kuba. Kolega chcę go nabyć niedługo, to przetestuję u siebie. Solo i w bridge z Silent Angel Bonn N8. Napiszę parę słów.

Pozdrawiam

Świetnie. Miałem tego silent Angel Bonn N8 i choć nie sprawdziłem ich obok siebie, to stawiam piątaka na LHY w tym rozdaniu 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Trochę ostatnio powalczyłem ze switchami, kablami LAN i DAC, zasilaniem liniowym, kablami DC 12V.
Moje wnioski są przedziwne, czasem ciekawe:
- różne kable 12V potrafią wnosić dość istotne zmiany w dźwięku systemu
- zasilenie całej drogi (modem FO, switch tuż za modemem) zasilaczem liniowym nie robi super wielkiego wow, u mnie odrobinę polepsza przestrzeń, ogniskowanie przeszkadzajek, troszkę polepsza różnicowanie basu (wcześniej już switch przy Luminie był zasilony liniowo)
- zmiany kabli LAN (patchcordów) pomiędzy klockami robi spore różnice w dźwięku w przeróżne strony, warto testować
- stackowanie switchy nie robi wielkiej różnicy (trzy przed Luminem zasilone liniowo), jak to można w necie wyczytać, zmiany ostatniego za to robią różnice
- kabel DAC (miedź CISCO) pomiędzy ostatnim Mikrotik css610-8g-2s+in, a Luminem gra gorzej niż kabel LAN (siada całość), niestety kabel Ubiquiti DAC 10G nie działa z Luminem (SFP+ :( )
- dwa switche Mikrotik css610-8g-2s+in zasilone liniowo - uplink kablem DAC Ubiquiti 10G miedź, potrafią wytorpedować szczegół i przestrzeń, aż do poziomu bólu :), udało mi się to delikatnie złagodzić wpinając pomiędzy kabel LAN, a Lumina separator galwaniczny LAN Delock. Otwarcie i dynamika dźwięku w tym układzie oporowe.
- kabel LAN zrobiony na porządnym kablu instalacyjnym CMX FTP cat 6a na wtykach cat 8.1 Digitus pobił wszystkie samoróbki i gotowe kable które testowałem do 1500PLN, kabel LAN SR Galileo, który grał u mnie wybitnie dobrze (cena ) niestety jest chyba nie do pobicia poprzez DIY itp.
- w moich testach wtyki Digitus wypadają lepiej niż najdroższe Telegartnery, pomimo że są trochę lipne w konstrukcji
Dla wszystkich - uwaga na Mikrotik css610-8g-2s+in, z firmware (2.13) z którym dostałem urządzenia mają problem z DHCP. Trzeba przed zapięciem w sieć zrobić upgrade do najnowszej wersji (2.18). Straciłem 3h życia, a ile PII PII PII poleciało....
 

Mam pytanie jakim zasilaczem liniowym zasilasz Mikrotik switch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, zycie_to_gra napisał:

Kawał dobrej roboty i wiedza w pigułce, świetne 😉 

Z kabelków LAN mogę polecić jeden ciekawy u mnie na razie najlepszy jaki słyszałem - Wireworld Platinum Starlight 8, można też zakupić go na metry. Fenomenalny kabelek. 

Niestety doświadczenia z kablami gigabitowymi mam przed sobą. Ale jeżeli to nie jest must have, to ja zabawę ze switchami zakończyłem Innous Phoenix NET, nic lepszego na rynku nie znalazłem (to było 2 lata temu). Polecam przetestować, bo bardzo ciekawe urządzenie. 

Ale... nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa jeżeli chodzi o switche - bo idzie do mnie paczka z Luminem L2 😉 

Czekam na relację z wrażeń dotyczących porównania Lumina L2 vs. Innuos 🙂

11 godzin temu, blackromek napisał:


Mam pytanie jakim zasilaczem liniowym zasilasz Mikrotik switch

Na tą chwilę Keces P8

11 godzin temu, stecko napisał:

Witam

U mnie zabawa z kablami/switchami dopiero się zaczyna.

Miałem chwalony dc Westminster na testy... Tak szczerze dałbym za niego max 200zl ... bo ładnie wygląda. Wygladzil, zmiękczyl brzmienie, bardzo nienaturalne coś jak pliki dsd. No nie trawie takiego mdlego grania. To się nudzi po 30min słuchania.

Co do switcha , zakupilem na testy polecany na forach cisco catalyst 2960G. Kosztuje 200zl i to są dobrze wydane pieniądze. Zrobilo się więcej detalu/ energii w przekazie + działa jak switch. To co potrzebowałem.

Testuje optyczne polaczenie x1 - switch tutaj jeszcze nie zdecydowałem. Wg moich uszu znowu sfp+ optyl kabel trochę idzie w kierunku wygladzenia przekazu wzgledem zwyklego Ethernet cat6a. Muszę jeszcze się pobawić.

Sent from my LG-H930 using Tapatalk
 

Polecam porządne wtyki cat 8.1 plus konkretny kabel cat.6a lub cat7, u mnie na razie najlepsze zestawienie to Linkbasic cat6a FTP CMX plus wtyki cat8.1 Digitusa, oczywiście jeżeli chodzi o proporcje ECONO-SQ.

11 godzin temu, staropolanka2000 napisał:

No tak, fajna zabawka. Tylko cena trochę odstręcza. 😉

Udało się przetestować chińskiego LHY? Kolega zamówił model Sw-8, ale sklep nie wysłał, bo stwierdzili, że cena sprzedaży była zbyt niska. Rzekomo błąd aliexpress.

Szkoda, że nikt w Polsce tym nie handluje :(, sam chętnie spróbowałbym

13 godzin temu, staropolanka2000 napisał:

Masz na myśli kable DC łączące zasilacz z urządzeniem? Jakich kabli używasz? Ja się nieśmiało przymierzam, żeby coś w tej kwestii zakombinować, ale nie bardzo wiem czego się złapać. 

Dwa modele mikrofonowego Canare: Starquad l-4e6s i Starquad l-4e5c, OMY 2x1 Bitner, YTDY Bitner 4x0.5, kabel DC 12V dostarczany ze sprzętem sieciowym Taiko, kabel 12V Synergistic Research, niestety nie wiem jaki model...

Typ nr1 to Canare 4e6s z przeróżnymi wytkami od takich po 70groszy po oyaide ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Oskierp napisał:

Szkoda, że nikt w Polsce tym nie handluje :(, sam chętnie spróbowałbym

Na aliexpress można zwrócić w ciągu 14 dni. Oczywiście wysyłki trochę czasu zajmą, ale jak się nie spieszy, to można ogarnąć. Ostatnio zwróciłem zasilacz i kasę miałem spowrotem dosłownie po 3 dniach od nadania paczki. Oni to chyba weryfikują i paczkę sprawdzają w jakimś magazynie w Polsce.

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, zycie_to_gra napisał:

Kawał dobrej roboty i wiedza w pigułce, świetne 😉 

Z kabelków LAN mogę polecić jeden ciekawy u mnie na razie najlepszy jaki słyszałem - Wireworld Platinum Starlight 8, można też zakupić go na metry. Fenomenalny kabelek. 

Niestety doświadczenia z kablami gigabitowymi mam przed sobą. Ale jeżeli to nie jest must have, to ja zabawę ze switchami zakończyłem Innous Phoenix NET, nic lepszego na rynku nie znalazłem (to było 2 lata temu). Polecam przetestować, bo bardzo ciekawe urządzenie. 

Ale... nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa jeżeli chodzi o switche - bo idzie do mnie paczka z Luminem L2 😉 

Wireworld Platinum Starlight 8 - jaką miał konkurencję? Ostatnio był na audiomarkt za jakieś 2k naszych PLN, trochę się zgapiłem, ale też szybko wyparował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Oskierp napisał:

Wireworld Platinum Starlight 8 - jaką miał konkurencję? Ostatnio był na audiomarkt za jakieś 2k naszych PLN, trochę się zgapiłem, ale też szybko wyparował...

Oj sporo tego było, ale minęło też sporo czasu, z tego co pamiętam były wszystkie wireworldy (zółty, czerwony i szary), fidata, acoustic revive, chord... tyle pamiętam z firmowych. Było też kilka kabelków DIY, część nawet całkiem niezłych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, zycie_to_gra napisał:

Ale... nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa jeżeli chodzi o switche - bo idzie do mnie paczka z Luminem L2 😉 

Fakt, cena nie zachęca, ale trzeba będzie posłuchać. Gdyby switch się sprawdził to po zamontowaniu dwóch ssd po 4tb biblioteka byłaby solidna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Manic69 napisał:

Fakt, cena nie zachęca, ale trzeba będzie posłuchać. Gdyby switch się sprawdził to po zamontowaniu dwóch ssd po 4tb biblioteka byłaby solidna. 

Taki jest plan - zmniejszenie ilości urządzeń w torze z 3 do 1 🙂 

Ja skromny chłopak jestem, wystarczą mi 4TB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, zycie_to_gra napisał:

Lumin L2 od wczoraj wygrzewa się w systemie, ma przed sobą kilka rund w wadze ciężkiej w pojedynku z Innous Phoenix NET. Kogo obstawiacie ? 

Obstawiam Innuosa, jednak to specjalizowane urządzenie, ale chętnie się pomylę 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem, tak, po odsłuchach na kabelkach RJ45, miałbym ciężki orzech do zgryzienia, ale raczej został bym przy Innuosie. Nie mniej jednak dziś mam dostać kabelki światłowodowe i tego porównania nie mogę się doczekać. 

Podsumowując na dzień dzisiejszy (kable RJ45 - WireWorld Platinum Starlight 8 Twinax Ethernet):

L2- dynamika na plus, brzmienie bliżej neutralności względem Innuosa, większa selektywność, fajne czarne tło, rysunek nieco cieńszą kreską ale za to bardziej precyzyjną niż Phoenix. Szczegóły, przeszkadzajki itp. elementy stanowią istotny element przekazu muzycznego. Różnicowanie jest fantastyczne. Brakuje mi wypełnienia jakie daje Innuos oraz emocji jakie potrafi tchnąć w przekaz muzyczny. Tutaj idziemy w kierunku prawdy muzycznej, ze wszystkimi konsekwencjami. 

Phoenix NET - granie ciemniejsze, ale równie rozdzielcze, jeszcze bardziej "analogowe" niż L2, muzyce mają większe body, głosy są mocniej dociążone, przybywa tu im wieku i dojrzałości, wykonawcy zyskują na przekazie, ten jest bardzo wciągający i zmysłowy. Średnica gra tutaj pierwsze skrzypce, wszelkie przeszkadzajki są słyszalne, ale mniej zwracają na siebie uwagę, będąc tłem dla głównego przekazu. Niezwykle angażującego przekazu. L2 jest bliżej muzycznej prawdy, niestety nieco kosztem przyjemności. Różnice dotyczą głównie streamingu, przy plikach lokalnych  nieco się zacierają. 

Lumin w załączonych informacjach zaleca połączenie z użyciem kabli światłowodowych, i tylko takie rozwiązanie podaje jako jedyne słuszne, postaram się to dziś zweryfikować. 

Przy okazji należy dodać, że oba urządzenia są zbliżonej jakości, choć nieco inaczej rozkładają akcenty. Oba idą zdecydowanie dalej niż np. English Electric 8Switch (który miałem ostatnio) i inne produkty z podobnego przedziału kosztowego, co do tego nie mam żądnych wątpliwości. 

Edytowane przez zycie_to_gra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, zycie_to_gra napisał:

L2- dynamika na plus, brzmienie bliżej neutralności względem Innuosa, większa selektywność, fajne czarne tło, rysunek nieco cieńszą kreską ale za to bardziej precyzyjną niż Phoenix. Szczegóły, przeszkadzajki itp. elementy stanowią istotny element przekazu muzycznego. Różnicowanie jest fantastyczne. Brakuje mi wypełnienia jakie daje Innuos oraz emocji jakie potrafi tchnąć w przekaz muzyczny. Tutaj idziemy w kierunku prawdy muzycznej, ze wszystkimi konsekwencjami. 

W mojej i nie tylko mojej ocenie, w tym kierunku poszedł Lumin ze wszystkimi nowymi modelami. Przyszłość pokaże, czy pozyskają grono nowych wielbicieli i jednocześnie utrzymają przy sobie tych co cenią dotychczasowy charakter. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Manic69 napisał:

W mojej i nie tylko mojej ocenie, w tym kierunku poszedł Lumin ze wszystkimi nowymi modelami. Przyszłość pokaże, czy pozyskają grono nowych wielbicieli i jednocześnie utrzymają przy sobie tych co cenią dotychczasowy charakter. 

Zgadzam się, wyjątkiem jest model U2, ten gra jak "stara" szkoła Lumina. 

 

W dniu 3.04.2024 o 22:40, Marcin Wielgus napisał:


No jak to to klub Lumin emoji2957.png
My tu patrioci

Pisz...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wpięcie kabelka światłowodowego zmienia zasady gry, o ile po RJ45 nie miałbym wątpliwości co do wyboru, tak tutaj zaczynam się mocno zastanawiać nad L2. 

Edytowane przez zycie_to_gra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, zycie_to_gra napisał:

Zgadzam się, wyjątkiem jest model U2, ten gra jak "stara" szkoła Lumina. 

 

Wpięcie kabelka światłowodowego zmienia zasady gry, o ile po RJ45 nie miałbym wątpliwości co do wyboru, tak tutaj zaczynam się mocno zastanawiać nad L2. 

Co to za kabelek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.