Skocz do zawartości
IGNORED

SOTM SMS 200 Ultra NEO vs SONORE OpticalRendu


azis_light

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.07.2022 o 23:28, zygert napisał:

Dawny post, ale warto odpisac dla nowych poszukujacych odpowiedzi co lepsze wiec:

Malina raczej nie dorasta ... ale ok powiem co i jak 🙂. Testowałem i niestety słabo i najgorzej ze wszystkich rozwiazan ponizej z softem Volumio. Fakt zasilacz Tomanek za 600zl moze Farad by cos pomogl, ale wtedy nie mialem takiego i jeszcze nie sadzilem, ze zasilacze moga dawac taka zmiane.
Następnie 
SOTM SMS 200Ultra i Ultra Neo (bez udziwnien) niewiele lepiej od maliny, ale jednak lepiej w kazdym aspekcie no i volumio sie nie wykladalo co bylo wkurzajace. Malina + allo digioone signature moze bylo ciut lepiej, albo to moje wmawianie. Ultra Neo mial troche lepszy bas wzgledem slabszej wersji taki byl bardziej dociazony (ale to nie byl test tego samego dnia i jeden po drugim).
Jeszcze lepszy był Auralic Aries Femto i na to rozwiązanie się zdecydowałem. A testy byly z kabelkiem USB Chord Shwaline. Długo nie znalazłem nic lepszego (w podobnych pieniadzach - ale dzwiek zawsze byl gorszy od CD, chociaz bardzo dobry po prostu Auralic gral troche inaczej, nie mial tej glebi i wiekszej ilosci powietrza ciezko to wytlumaczyc. Nawet Tellurium Diamond nie przyblizylo do CD, ale oczywiscie bylo lepiej, ale nie w kazdym utworze, teraz nawet juz nie pamietam co dalo Tellurium na plus, ale bylo na pewno lepsze od Chord Shawline, ale biorac pod uwage cene to Chord wygrywa bo roznic jakis duzych nie bylo, ale juz zostal jak w paru kawalkach uslyszalem, ze jest lepiej - szalenstwo tyle za kabel, ale cale szczescie nowego nie kupowalem w tak duzych pieniadzach bo na pewno bym sie nie zdecydowal zwlaszcza przy tak niewielkich roznicach do Chorda). Zrobilem upgrade zasilacza na Farad Super 3 (sprawdzany byl Tomanek (wygrywa cena ze wszystkimi) - nic nie bylo lepiej do oryginalnego Liniowego Auralica, Tomanek po prostu robi robote jak z impusowki sie przesiadamy, ale juz lepsze Liniowe albo go bija, albo jest to samo. Dobra dalej SBooster - dzwiek spowolnil i dostal masy, Keces (mialem oba P3 i P8 nie pamietam juz ktory byl wpiety bo robilem miszmasz z Qutestem - wydawal mi sie ciut lepszy od SBoostera bo nie spowalnial dzwieku, a Farad Super 3 wszystkie te zasilacze zmasakrowal). Dal analogowy przekaz, nizszy bas jak z SBoostera, ale bez buly dzwiek byl dynamiczny, lepsza scena wszystko jakby polaczone do kupy ze wszystkich tych zasilaczy bez minusow bo te wspomniane jedno poprawialy co innego psuly. Farada zakupilem tez do Chord Qutest;a, ktory z Hugo TT wygrywal.
Natomiast OpticalRendu moze nie zniszczyl Auralica, ale spowodowal, ze dzwiek stal sie taki jak z CD. W zasadzie mocno sie zdziwilem, gdy juz niedowierzalem, ze mozna jakoscia z plikow zripowanych z CD do WAV sie zblizyc do CD, a tu Sonore pokazalo, ze moze byc bardzo blisko. Na zasilaczu Tomanka jest praktycznie identycznie (troche mniej analogowo i ciut mniejsza separacja miedzy instrumentami, ale wiekszosc utworow identyk tylko z nalecialoscia cyforowa). Troche zapewne za sprawa Tomanka bo on w tej kwestii nic nie robi, dzwiek jest taki cyfrowy/ostrawy wiec sadze ze Sbooster zrobil by tez sporo dobrego. Oczywiscie w drodze jest Farad i licze, ze bedzie poprawa jak i przekaz nabierze bardziej analogowego charakteru. Bo pod tym wzgledem Auralic Aries Femto na razie jest lepszy, ale ma mniej szczegolow do CD i Sonore, ktory nawet delikatnie ma wiecej szczegolow jak CD. Ale Auralic z Faradem jest bardzo muzykalny nie ma cyfrowej nalecialosci. Jak Sonore sie wygrzeje jest szansa, ze ta cyfrowosc/ostrosc zniknie, a najwieksze nadzieje mam po zastosowaniu Farad'a Super 3 po ktorym moze byc nawet lepiej jak z CD.
Zreszta te zasilacze moge rekomendowac, sa swietne i zawsze dzwiek jest na plus niezaleznie gdzie je podepne.

A Sonore OpticalRendu moze sie okazac najlepszym streamerem jaki do tej pory mialem i z nim juz chyba pozostane i wiecej zmian nie bedzie. Roznic miedzy wkladkami i kablami jedno czy wielmodowymi nie slyszalem 🙂 bo i niby jak, ale podam dla spokojnosci ducha. Aha, na sprzedaz idzie Auralic Aries Femto (najbogatsza wersja z zasilaczem liniowym od producenta, wszystko to co dostarczyl producent i oczywiscie z org. pilotem - Farada zostawiam 😉 ) wiec jak cos ktos to na priv. Ale jak macie kase to lepiej doplacic i lykac Sonore jednak z Auralica wstydu nie ma to bardzo dobry streamer. Gorzej jak Sonore nie zlapie tego analogowego przekazu to wtedy nie wiem czy nie wroce do Auralica, ale jestem pewien Farada i musi byc lepiej 🙂
A Auralic G2 gorzej gra od Aries'a zapewne tu roznica w DACach robi robote - Aries dlugo gral z Qutestem i moge powiedziec ze w tych pieniadzach to jeden z lepszych DACkow. Pozniej juz tylko pozostaje Denafrips Terminator II, Chord Dave czy DCS Bartok, Rosinni, ale to juz inna liga.

 

Cześć

Też jestem na etapie poszukiwan transportu i bardzo mnie zainteresowal Twoj post. Obecnie moj transport to macmini i5 z 2012 r. z dedykowanym zasilaczem liniowym TeraDak. Bardzo mnie ciekawi, czy roznica na korzysc Sonore optical bedzie bardzo duza. Skad zamawiales zestaw Sonore i zasilacz?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Szczygieł said:

Cześć

Też jestem na etapie poszukiwan transportu i bardzo mnie zainteresowal Twoj post. Obecnie moj transport to macmini i5 z 2012 r. z dedykowanym zasilaczem liniowym TeraDak. Bardzo mnie ciekawi, czy roznica na korzysc Sonore optical bedzie bardzo duza. Skad zamawiales zestaw Sonore i zasilacz?

 

Cześć,

Tak produkcja jest wstrzymana/ograniczona, ale można w Holandii kupić sorry z Nederlandów 🙂
Dokładnie tutaj (bralełem 2 tyg. temu, a znajomy w zeszłym tygodniu i jeszcze są, ale zapewne trzeba się śpieszyć): 
Sonore opticalRendu [SFP] – NativeDSD Gear

Zasilacza ich nie brałem bo na testy zakupiłem Tomanka (dużo tańszy więc łyknąłem najlepszą ich wersję 7V na 3,5A - słabsza trochę nie spełnia też kryteriów producenta pobór w piku to 25W, ale producent swój zasilacz dostarcza jako 2A więc zalecenia zaleceniami, a widać że słabszy też może być 😉 ). Znajomy łyknął z zasilaniem więc zobaczymy co to warte jest. Na pewno nie bierz wersji Signature SE bo to dokładnie jest to samo, a cena z księżyca. W każdym razie z Tomankiem gra bardzo ładnie, ale mógłby mieć więcej muzykalności, a na ile dobrze znam Tomanka to on daje taki właśnie dzwięk (nie psuje, ale nie dodaje jakoś zbyt dużo od siebie). Ale w tych pieniądzach wolałem go kupić bo jest zdecydowanie tańszy od Farada czy Sonore. Po prostu w PCAudio powiedziałem sobie, to ostatnia moja próba jak nie zagra jak CD, albo i lepiej już dalej w to nie brnę 🙂 No i stało się, zagrało bdb 🙂 więc jest potencjał i jeżeli Farad jeszcze da to co zawsze dawał w Auralicu czy Chordzie to może nawet być lepiej jak z CD i tu już wtedy będę w nirvanie i zakończę tę nierówną walkę (zresztą już zakończyłem bo to co daje obecnie Sonore jest już dla mnie mega trochę może tej cieplejszej barwy z Auralica może mi brakować, ale wolę lepszą głębię, scenę, szczegóły, plany). Więc Farad jest w drodze i pewnie jutro go otrzymam + wygrzewanko i za tydzień już będę mógł powiedzieć coś więcej. W każdym razie wygrzany Sonore też już trochę tej ostrości stracił co jest na plus dla mnie (raptem około 100h gry), ale liczę, że Farad dopieści ten dzwięk. W każdym razie jak dla mnie i znajomego od Auralica Aries Femto z Faradem, gra lepiej, a Auralic gra nieźle. Gra zdecydowanie lepiej od stremera zaimplementowanego w DCS Bartok i Rosinni więc to już pokazuje klase Sonora jak jeszcze jest lepszy od Auralica. Jedyna różnica jak wspomniałem na zasilaczu Tomanka Sonore OpticalRendu gra bardziej technicznie/analitycznie z dużo lepsza sceną i głębią jak Auralic za to ten czaruje ciepełkiem i muzykalnością. Mi to nawet z Tomankiem nie przeszkadza bo mam końcówkę lampową więc i tak jest muzykalnie, ale u znajomego z Mcintoshem to już trochę zbyt technicznie i na tą chwilę z ciężkim sercem, ale znajomy wolał by Auralica 🙂 choć jednak po tygodniu zmienił zdanie i zakupił sprzęt co mnie zdziwiło. W ogóle celował w Grimm'a, ale najwyraźniej Sonore jest równie dobry, albo i lepszy - nie słuchałem vs z Grimem, ale pewnie jeszcze test się odbędzie dla spokojnej głowy znajomego ja już nie muszę Grima testować bo i tak na niego bym się nie porwał. Dlatego sądzę, że Farad będzie w punkt zresztą zawsze było z nim geniealnie czy Farad do Auralica poszedł, do Qutesta, do TT zawsze była duża poprawa na plus. Sbooster też mógłby namieszać bo daje dużo ciepła i muzykalności więc z Sonore mogło być też nieźle, ale znowu nie podobało mi się spowolnienie dzwięku i zbyt zaokrąglona góra. Ale nie ma co się śpieszyć jeżeli twoja liniówka mieści się w zakresie 6-9V (zalecają 7V) to najpierw zobacz jaki będzie efekt z takim zasilaczem jaki masz (minimum 2A musi mieć).
Aaa, kupując z tej strony co podałem jeszcze otrzymasz w gratisie możliwość wyboru 2 albumów DSD/DXD z ich nie tak małej listy. Świetne są niektóre tym bardziej, że nigdy nie zostały wydane na SACD. Kurde powinni mi zapłacić za reklamę, albo dać chociaż kolejne albymy 😉

W każdym razie Auralic na pewno na sprzedaż i Tomanek pewnie też (ten zasilacz nawet nie ma 2 tygodni więc praktycznie nówka więc jak ktoś coś...). Dam znać jak przyjdzie Farad Super 3 czy dźwięk poszedł w tym kierunku co chciałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, zygert napisał:

Cześć,

Tak produkcja jest wstrzymana/ograniczona, ale można w Holandii kupić sorry z Nederlandów 🙂
Dokładnie tutaj (bralełem 2 tyg. temu, a znajomy w zeszłym tygodniu i jeszcze są, ale zapewne trzeba się śpieszyć): 
Sonore opticalRendu [SFP] – NativeDSD Gear

Zasilacza ich nie brałem bo na testy zakupiłem Tomanka (dużo tańszy więc łyknąłem najlepszą ich wersję 7V na 3,5A - słabsza trochę nie spełnia też kryteriów producenta pobór w piku to 25W, ale producent swój zasilacz dostarcza jako 2A więc zalecenia zaleceniami, a widać że słabszy też może być 😉 ). Znajomy łyknął z zasilaniem więc zobaczymy co to warte jest. Na pewno nie bierz wersji Signature SE bo to dokładnie jest to samo, a cena z księżyca. W każdym razie z Tomankiem gra bardzo ładnie, ale mógłby mieć więcej muzykalności, a na ile dobrze znam Tomanka to on daje taki właśnie dzwięk (nie psuje, ale nie dodaje jakoś zbyt dużo od siebie). Ale w tych pieniądzach wolałem go kupić bo jest zdecydowanie tańszy od Farada czy Sonore. Po prostu w PCAudio powiedziałem sobie, to ostatnia moja próba jak nie zagra jak CD, albo i lepiej już dalej w to nie brnę 🙂 No i stało się, zagrało bdb 🙂 więc jest potencjał i jeżeli Farad jeszcze da to co zawsze dawał w Auralicu czy Chordzie to może nawet być lepiej jak z CD i tu już wtedy będę w nirvanie i zakończę tę nierówną walkę (zresztą już zakończyłem bo to co daje obecnie Sonore jest już dla mnie mega trochę może tej cieplejszej barwy z Auralica może mi brakować, ale wolę lepszą głębię, scenę, szczegóły, plany). Więc Farad jest w drodze i pewnie jutro go otrzymam + wygrzewanko i za tydzień już będę mógł powiedzieć coś więcej. W każdym razie wygrzany Sonore też już trochę tej ostrości stracił co jest na plus dla mnie (raptem około 100h gry), ale liczę, że Farad dopieści ten dzwięk. W każdym razie jak dla mnie i znajomego od Auralica Aries Femto z Faradem, gra lepiej, a Auralic gra nieźle. Gra zdecydowanie lepiej od stremera zaimplementowanego w DCS Bartok i Rosinni więc to już pokazuje klase Sonora jak jeszcze jest lepszy od Auralica. Jedyna różnica jak wspomniałem na zasilaczu Tomanka Sonore OpticalRendu gra bardziej technicznie/analitycznie z dużo lepsza sceną i głębią jak Auralic za to ten czaruje ciepełkiem i muzykalnością. Mi to nawet z Tomankiem nie przeszkadza bo mam końcówkę lampową więc i tak jest muzykalnie, ale u znajomego z Mcintoshem to już trochę zbyt technicznie i na tą chwilę z ciężkim sercem, ale znajomy wolał by Auralica 🙂 choć jednak po tygodniu zmienił zdanie i zakupił sprzęt co mnie zdziwiło. W ogóle celował w Grimm'a, ale najwyraźniej Sonore jest równie dobry, albo i lepszy - nie słuchałem vs z Grimem, ale pewnie jeszcze test się odbędzie dla spokojnej głowy znajomego ja już nie muszę Grima testować bo i tak na niego bym się nie porwał. Dlatego sądzę, że Farad będzie w punkt zresztą zawsze było z nim geniealnie czy Farad do Auralica poszedł, do Qutesta, do TT zawsze była duża poprawa na plus. Sbooster też mógłby namieszać bo daje dużo ciepła i muzykalności więc z Sonore mogło być też nieźle, ale znowu nie podobało mi się spowolnienie dzwięku i zbyt zaokrąglona góra. Ale nie ma co się śpieszyć jeżeli twoja liniówka mieści się w zakresie 6-9V (zalecają 7V) to najpierw zobacz jaki będzie efekt z takim zasilaczem jaki masz (minimum 2A musi mieć).
Aaa, kupując z tej strony co podałem jeszcze otrzymasz w gratisie możliwość wyboru 2 albumów DSD/DXD z ich nie tak małej listy. Świetne są niektóre tym bardziej, że nigdy nie zostały wydane na SACD. Kurde powinni mi zapłacić za reklamę, albo dać chociaż kolejne albymy 😉

W każdym razie Auralic na pewno na sprzedaż i Tomanek pewnie też (ten zasilacz nawet nie ma 2 tygodni więc praktycznie nówka więc jak ktoś coś...). Dam znać jak przyjdzie Farad Super 3 czy dźwięk poszedł w tym kierunku co chciałem.

Zasilacza do macamini ma 12V, 10A. To urzadzenie z linku ponizej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Szczygieł said:

Zasilacza do macamini ma 12V, 10A. To urzadzenie z linku ponizej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

aa no to bedzie potrzebny jeszcze zasilacz

dam znac czy Farad Super 3 cos wniesie, ale jestem prawie pewien, ze tak, ale nie ma co trzeba przetestowac bo nie jedno w audio mnie zaskoczylo

 

cos zle wkleil sie link wiec potwarzam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zygert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, zygert napisał:

aa no to bedzie potrzebny jeszcze zasilacz

dam znac czy Farad Super 3 cos wniesie, ale jestem prawie pewien, ze tak, ale nie ma co trzeba przetestowac bo nie jedno w audio mnie zaskoczylo

 

cos zle wkleil sie link wiec potwarzam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dzieki za info. Daj kniecznie znac, jak juz bedziesz mial przetestowany caly zestaw z zasilaczem Farada

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Szczygieł said:

 

Dzieki za info. Daj kniecznie znac, jak juz bedziesz mial przetestowany caly zestaw z zasilaczem Farada

Jak jestes z W-wy, a mial bym czas to moge przybyc z tym cudem i sam potestujesz przed zakupem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, zygert napisał:

 

 

cos zle wkleil sie link wiec potwarzam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mi najbardziej podoba sie kabel DC za … 280 EUR 🙂 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zygert napisał:

Jak jestes z W-wy, a mial bym czas to moge przybyc z tym cudem i sam potestujesz przed zakupem.

Jestem z Konstancina-Jeziorny, wiec bliskie okolice. Pomysl super - jestem za. Daj znaka juz moze w wiadomości prywatnej to dogadamy szczegoly.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minutes ago, pmcomp said:

Mi najbardziej podoba sie kabel DC za … 280 EUR 🙂 .

Ceny delikatnie ujmujac sa z dupy jak sie patrzy co tam jest w tych ich urzadzeniach. No ale graja wiec coz trzeba plakac i placic 🙂
Dla mnie najwiekszy walek jest na Signature (koszt 4399Euro). Plytka jest dokladnie ta sama co w OpticalRendu - toczka w toczke.
OK, dali bezpiecznik Orange i ich zasilacz z wygladu tez dosyc prosty, ale niewazne jak zbudowany liczmy po ich cenach bez zaglebiania sie w szczegoly.

OpticalRendu z wkłądką i zasilaczem co siedzi w Signature to koszt:
2298Euro
129Euro Signature Orange
165Euro Signature Purple
Ostatecznie nie wiem ktory wkladaja bo w opisie widze, ze Orange, ale gdzies mi smignelo, ze jest Purple wiec ok policzmy drozszy + 165Euro

to mamy 2463Euro za bebechy
Licza sobie za Signature SE 4399Euro wiec za obudowe licza 1936Euro chyba troche duzo za powyginana blache, bez wyswietlaczy itd. 🙂
Zreszta widac jak kroja po samej wkladce. Taka wkladke mozna kupic za okolo 90zl, a u nich 99Euro 🙂
Czyli realnie patrzac na wkladke cene calego urzadzenia powinnismy podzielic przez 4 i gdyby kosztowalo to 1099Euro to bym sie wcale nie obrazil 🙂
A tak to jest po prostu #!%$!@ ...
A jeszcze lepsze jest to, ze u producenta ceny sa jeszcze wyzsze i trzeba dodatkowo clo zaplacic.

Nie wiem kto Signature SE im kupuje. Ale moze i cos dzieki temu jest lepiej. Nie zamierzam testowac bo to dla mnie za duzo. Ledwo przelknalem w ciemno zakup, aby sprawdzic czy to dziala. Ale na zdrowy rozsadek wydawalo mi sie to dosyc dobrym rozwiazaniem wiec coz kupilem i wyglada na to, ze sie sprawdzilo. Kosztuje swoje jak za takie grzejace sie byle co, ale gra i to sie liczy. Auralic przy tym to jak Bambino do TransRotora, a i mozna ladniejsze miec konstrukcje typu Mytek, Naim, Lumin. Ale w tym calym wariactwie liczy sie dzwiek i ta mala pierdolka naprawde daje rade i dlatego warto juz wysuplac na niego ta kase gdzie realnie jego koszt powinien wyniesc gora 300Euro, ale liczy sie tez pomysl. Wiec za pomysly moge dawac krocie, ale za cos co jest na rynku np. wkladka i ja sprzedawac 4x drozej - kurde!

Na kable tez bym nie psioczyl bo w wielu przypadkach jest pomysl, rozwiazanie. Dla laika ot kolejna miedz, ale kurde jednak sa roznice w dzwieku po zastosowaniu roznych rodzajow kabli wiec jak cos w naszym systemie daje na plus, albo juz osiagamy nirvane no to zacisnac trzeba zeby i zaplacic. Ja w kazdym razie nie zrobie takiego kabla, gdzie do tego trzeba miec maszyne za co najmiej 100tys. $, a na gotowo jest i gra. DIY sie bawilem i zatrzymalem sie przed sciana, pewnych rozwiazan sie nie osiagnie w garazu i nagle okazuje sie, ze aby miec dzwiek na poziomie Tellurium Ultra Diamond czy Hijiri Milion jest sciana. Ale z wieloma tanszymi gotowymi konstrukcjami mozna smialo powalczyc. Ja jade na Mogami i musze powiedziec, ze jest gorszy od wspomnianych, ale dramatu nie ma, wszystko jest jak najbardziej OK i sporo kasy w kieszeni. Ale wspomniane sa zdecydowanie lepsze i nie pogniewal bym sie gdybym takiego Milionika przytulil. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, zygert napisał:


Na kable tez bym nie psioczyl bo w wielu przypadkach jest pomysl, rozwiazanie. Dla laika ot kolejna miedz, ale kurde jednak sa roznice w dzwieku po zastosowaniu roznych rodzajow kabli wiec jak cos w naszym systemie daje na plus, albo juz osiagamy nirvane no to zacisnac trzeba zeby i zaplacic. Ja w kazdym razie nie zrobie takiego kabla, gdzie do tego trzeba miec maszyne za co najmiej 100tys. $, a na gotowo jest i gra. DIY sie bawilem i zatrzymalem sie przed sciana, pewnych rozwiazan sie nie osiagnie w garazu i nagle okazuje sie, ze aby miec dzwiek na poziomie Tellurium Ultra Diamond czy Hijiri Milion jest sciana. Ale z wieloma tanszymi gotowymi konstrukcjami mozna smialo powalczyc. Ja jade na Mogami i musze powiedziec, ze jest gorszy od wspomnianych, ale dramatu nie ma, wszystko jest jak najbardziej OK i sporo kasy w kieszeni. Ale wspomniane sa zdecydowanie lepsze i nie pogniewal bym sie gdybym takiego Milionika przytulil. 🙂

Dlaczego graja inteconnecty i kable glosnikowe … wiemy.

Dlaczego graja kable zasilajace … wiemy (a przynajmnie co poniektórzy wiedzą i nie daja sie naciagac na kable za tysiace czy dziesiatki tysiecy EUR) przy kombinacji z interconnectami.

Dlaczego graja kable LAN (STP, FTP, S-FTP, bo UTP nie graja) … wiemy, z podobnego powodu jak wyzej.

 

Ale dlaczego ma grać kabelek do DC to nie mam pojecia? Ktos mi wytlumaczy? Dwie zylki mniemam ze miedziane i dwa chinskie wtyki za 280 EUR majace przeniesc od 5 do 12V plaskiej jak stól linii przebiegu???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zygert napisał:

Ceny delikatnie ujmujac sa z dupy jak sie patrzy co tam jest w tych ich urzadzeniach. No ale graja wiec coz trzeba plakac i placic 🙂
Dla mnie najwiekszy walek jest na Signature (koszt 4399Euro). Plytka jest dokladnie ta sama co w OpticalRendu - toczka w toczke.
OK, dali bezpiecznik Orange i ich zasilacz z wygladu tez dosyc prosty, ale niewazne jak zbudowany liczmy po ich cenach bez zaglebiania sie w szczegoly.

OpticalRendu z wkłądką i zasilaczem co siedzi w Signature to koszt:
2298Euro
129Euro Signature Orange
165Euro Signature Purple
Ostatecznie nie wiem ktory wkladaja bo w opisie widze, ze Orange, ale gdzies mi smignelo, ze jest Purple wiec ok policzmy drozszy + 165Euro

to mamy 2463Euro za bebechy
Licza sobie za Signature SE 4399Euro wiec za obudowe licza 1936Euro chyba troche duzo za powyginana blache, bez wyswietlaczy itd. 🙂
Zreszta widac jak kroja po samej wkladce. Taka wkladke mozna kupic za okolo 90zl, a u nich 99Euro 🙂
Czyli realnie patrzac na wkladke cene calego urzadzenia powinnismy podzielic przez 4 i gdyby kosztowalo to 1099Euro to bym sie wcale nie obrazil 🙂
A tak to jest po prostu #!%$!@ ...
A jeszcze lepsze jest to, ze u producenta ceny sa jeszcze wyzsze i trzeba dodatkowo clo zaplacic.

Nie wiem kto Signature SE im kupuje. Ale moze i cos dzieki temu jest lepiej. Nie zamierzam testowac bo to dla mnie za duzo. Ledwo przelknalem w ciemno zakup, aby sprawdzic czy to dziala. Ale na zdrowy rozsadek wydawalo mi sie to dosyc dobrym rozwiazaniem wiec coz kupilem i wyglada na to, ze sie sprawdzilo. Kosztuje swoje jak za takie grzejace sie byle co, ale gra i to sie liczy. Auralic przy tym to jak Bambino do TransRotora, a i mozna ladniejsze miec konstrukcje typu Mytek, Naim, Lumin. Ale w tym calym wariactwie liczy sie dzwiek i ta mala pierdolka naprawde daje rade i dlatego warto juz wysuplac na niego ta kase gdzie realnie jego koszt powinien wyniesc gora 300Euro, ale liczy sie tez pomysl. Wiec za pomysly moge dawac krocie, ale za cos co jest na rynku np. wkladka i ja sprzedawac 4x drozej - kurde!

Na kable tez bym nie psioczyl bo w wielu przypadkach jest pomysl, rozwiazanie. Dla laika ot kolejna miedz, ale kurde jednak sa roznice w dzwieku po zastosowaniu roznych rodzajow kabli wiec jak cos w naszym systemie daje na plus, albo juz osiagamy nirvane no to zacisnac trzeba zeby i zaplacic. Ja w kazdym razie nie zrobie takiego kabla, gdzie do tego trzeba miec maszyne za co najmiej 100tys. $, a na gotowo jest i gra. DIY sie bawilem i zatrzymalem sie przed sciana, pewnych rozwiazan sie nie osiagnie w garazu i nagle okazuje sie, ze aby miec dzwiek na poziomie Tellurium Ultra Diamond czy Hijiri Milion jest sciana. Ale z wieloma tanszymi gotowymi konstrukcjami mozna smialo powalczyc. Ja jade na Mogami i musze powiedziec, ze jest gorszy od wspomnianych, ale dramatu nie ma, wszystko jest jak najbardziej OK i sporo kasy w kieszeni. Ale wspomniane sa zdecydowanie lepsze i nie pogniewal bym sie gdybym takiego Milionika przytulil. 🙂

Jak zwykle w takim wypadku chodzi o wiedze konstruktora takiego urzadzenia. Koszt komponentow zawsze stanowil niewielka czesc ceny urzadzenia. Trzeba pamietac, ze Sonore to takze oprogramowanie i na urzadzenie trzeba patrzec jako calosc. Najwazniejsze jest know-how!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.08.2022 o 11:21, zygert napisał:

Ceny delikatnie ujmujac sa z dupy jak sie patrzy co tam jest w tych ich urzadzeniach. No ale graja wiec coz trzeba plakac i placic 🙂
Dla mnie najwiekszy walek jest na Signature (koszt 4399Euro). Plytka jest dokladnie ta sama co w OpticalRendu - toczka w toczke.
OK, dali bezpiecznik Orange i ich zasilacz z wygladu tez dosyc prosty, ale niewazne jak zbudowany liczmy po ich cenach bez zaglebiania sie w szczegoly.

OpticalRendu z wkłądką i zasilaczem co siedzi w Signature to koszt:
2298Euro
129Euro Signature Orange
165Euro Signature Purple
Ostatecznie nie wiem ktory wkladaja bo w opisie widze, ze Orange, ale gdzies mi smignelo, ze jest Purple wiec ok policzmy drozszy + 165Euro

to mamy 2463Euro za bebechy
Licza sobie za Signature SE 4399Euro wiec za obudowe licza 1936Euro chyba troche duzo za powyginana blache, bez wyswietlaczy itd. 🙂
Zreszta widac jak kroja po samej wkladce. Taka wkladke mozna kupic za okolo 90zl, a u nich 99Euro 🙂
Czyli realnie patrzac na wkladke cene calego urzadzenia powinnismy podzielic przez 4 i gdyby kosztowalo to 1099Euro to bym sie wcale nie obrazil 🙂
A tak to jest po prostu #!%$!@ ...
A jeszcze lepsze jest to, ze u producenta ceny sa jeszcze wyzsze i trzeba dodatkowo clo zaplacic.

Nie wiem kto Signature SE im kupuje. Ale moze i cos dzieki temu jest lepiej. Nie zamierzam testowac bo to dla mnie za duzo. Ledwo przelknalem w ciemno zakup, aby sprawdzic czy to dziala. Ale na zdrowy rozsadek wydawalo mi sie to dosyc dobrym rozwiazaniem wiec coz kupilem i wyglada na to, ze sie sprawdzilo. Kosztuje swoje jak za takie grzejace sie byle co, ale gra i to sie liczy. Auralic przy tym to jak Bambino do TransRotora, a i mozna ladniejsze miec konstrukcje typu Mytek, Naim, Lumin. Ale w tym calym wariactwie liczy sie dzwiek i ta mala pierdolka naprawde daje rade i dlatego warto juz wysuplac na niego ta kase gdzie realnie jego koszt powinien wyniesc gora 300Euro, ale liczy sie tez pomysl. Wiec za pomysly moge dawac krocie, ale za cos co jest na rynku np. wkladka i ja sprzedawac 4x drozej - kurde!

Na kable tez bym nie psioczyl bo w wielu przypadkach jest pomysl, rozwiazanie. Dla laika ot kolejna miedz, ale kurde jednak sa roznice w dzwieku po zastosowaniu roznych rodzajow kabli wiec jak cos w naszym systemie daje na plus, albo juz osiagamy nirvane no to zacisnac trzeba zeby i zaplacic. Ja w kazdym razie nie zrobie takiego kabla, gdzie do tego trzeba miec maszyne za co najmiej 100tys. $, a na gotowo jest i gra. DIY sie bawilem i zatrzymalem sie przed sciana, pewnych rozwiazan sie nie osiagnie w garazu i nagle okazuje sie, ze aby miec dzwiek na poziomie Tellurium Ultra Diamond czy Hijiri Milion jest sciana. Ale z wieloma tanszymi gotowymi konstrukcjami mozna smialo powalczyc. Ja jade na Mogami i musze powiedziec, ze jest gorszy od wspomnianych, ale dramatu nie ma, wszystko jest jak najbardziej OK i sporo kasy w kieszeni. Ale wspomniane sa zdecydowanie lepsze i nie pogniewal bym sie gdybym takiego Milionika przytulil. 🙂

Witam mam pytanie techniczne Sonore OpticalRendu  podłączenie steamera wygląda tak ? router > jakieś urządzenie z którego wychodzę kablem światłowodowym > Sonore OpticalRendu  czy tak ? . Jakie to urządzenie i jakie kable 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, blackromek said:

Witam mam pytanie techniczne Sonore OpticalRendu  podłączenie steamera wygląda tak ? router > jakieś urządzenie z którego wychodzę kablem światłowodowym > Sonore OpticalRendu  czy tak ? . Jakie to urządzenie i jakie kable 

Sonore OpticalRendu działa na wkładce SFP więc podłączasz tam dowolną wkładkę obsługującą światełko (elektryczne pewnie też, ale nie sprawdzałem bo raczej to nie ma sensu bo właśnie z tego połączenia wynika korzyść tego rozwiązania). Czy jednomodowy czy wielo to już zależy od wkładek jakie zastosujesz. Tplinkow wkladki na pewno dzialaja (sprawdzalem 3 modele).

I teraz tak podlaczenie:
sonore < ---(swiatlowod) --- > konwerter swiatlowodowy czy switch z obsluga wkladki SFP (po tej stronie serwer z samba, roon'em, audirvana, DLNA, Bubble uPNP czy Squeeezeboxem - sam sonore tez moze robic za serwer Squeezboxowy, ale nie mozna wgrac ladnej skorki i lepiej postawic na zew. kompie). Swiatlo tu robi za separacje od wszelkich zaklocen, ktore wystepuja po miedzi pochodzacych od np. zasilaczy impulsowych i innych urzadzen. Dlatego sam Sonore tez powinien byc wpiety w jakis kondycjoner, aby sam nie lapal czegos z naszej sieci i nie powinien byc wpiety pod zasilacz impulsowy. Najtansze minimum to nasz rodziny Tomanek - gra bardzo dobrze z nim, ale gorzej od Farada (notabene mam na sprzedaz takiego lepszego Tomanka 😉 ).
Ja wykorzystuje Squeezboxa i Squeezelite bo nie slysze, aby wystepowaly jakiekolwiek roznice w dzwieku wzgledem ROONa (mam jeszcze chyba miesiac abonamentu, ale nie uzywam bo dla mnie ROON ma jedna najwieksza wade: nie mozna skakac po plikach, a straszny jest pierdzielnik, gdy mamy te same plyty w roznych formatach. Oczywiscie mozna skorzystac z filtrowania bo ladnie roon to wykrywa po formatach flac, dsd czy czestotliwosci 44,1kHz i wyzej, ale to dla mnie takie naokolo tym bardziej, ze mam wydanie plyty np. Japonska edycje i Europejska w WAV i jak to rozroznic, a po plikach nie ma problemu). A placic kupe kasy tylko dla ladnego wyswietlania i tekstow piosenek to malo mi sie usmiecha.
Fakt fajny jest ROON ma najladniejszy interfejs, ale trzeba sie do niego przyzwyczaic i wkurzajacy jest fakt, ze niektore opcje zmieniaja polozenie, albo w ogole ich nie ma. Ale to nie o roonie ten watek 🙂
 

Wiec polaczenie Sonore po swiatelku jest tylko wlasnie po to aby go odseparowac, ale wpinasz go po prostu we wlasna siec LAN czyli w switcha jak ma wkladke SFP swiatlowodowa, albo w RJ45 wykorzystujac konwerter swiatlowodowy, dalszy dostep jest taki sam jak z innymi urzadzeniami tego typu czy komputerami odtwarzajacymi muze. Musisz miec gdzies postawione zrodlo plikowe w swojej sieci LAN, chyba, ze korzystasz z tidala, spotify, qubuza  to wtedy byle tylko dostawal internet.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę już dopisać do mojego postu więc będzie jeden pod drugim - sorry.
Co do kabli to zeby byla jasnosc. Takie z jakimi zgodne sa wkladki SFP. Czyli ze złączem LC (takim mniejszym), albo SC (wiekszym czesto zielone lub niebieskie wtyczki w zaleznosci od szlifu). Producent Sonore zaleca rozwiaznie oparte na 2 wloknach wielomodowych LC zapewne po to, aby TX (wysyl) mialo oddzilne wlokno jak i RX (odbior). Oczywiscie producent z dupy ma cene za swoja wkladke wiec kupuj na allegro 🙂 np. tu (ja tu kupiłem):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
ale może być i jednomodowa - sprawdzałem działa z mikrotikowymi, cisco i tplinka, ale wolalem zastosowac wielomodowe i o mniejszym zasiegu (nie potrzebuję na kilometry linku 🙂 ). Stad ten zakup. A wkłądki zgodne z TPLINK na bank działają: TL-SM311LM (ważne aby długość fali TX/RX była 850 nm, 550metrów, obsługiwała 2 modowy przesył tj. MMF, złacze LC  i prędkość 1.25Gbps - zawsze te rzeczy są na naklejce). Zreszta z Sonore dostajemy już wkładkę więc po co zmieniać rozwiązanie ja tylko zanim doszła ta moja z linku wkładka musiałem sprawdzić urządzenie czy działa, aby ewentualnie szybko zareklamować.
Co do kabla, aby był kompatybilny z tą wkładką to musi być to: Patchcord LC/UPC-LC/UPC, MM OM3 duplex. OM3 do tych wkładek jest wystarczający aż nadto (obsługuje 10Gbps do 330m, a tu ta wkładka obsługuje max 1.2Gbps więc do 550m to zapewnia 1Gbps aż nadto więc jak odległość będzie np. do 33m to nawet i OM1 może być). Ale nie wiem czy jeszsze takie w ogóle produkują.
Podam jeszcze urządzenia, które zamieniają na RJ45:
Konwerter światłowodowy:
np: TP-Link MC220L

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Switch:
np. Edgecore ES3510MA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Router/Switch w zależności od konfiguracji:
np. mikrotik RB962UiGS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
i wiele innych urządzeń obsługujących wkładki SFP.

Patchcord:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Temat chyba wyczerpałem 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zygert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/1/2022 at 11:38 AM, pmcomp said:

Ale dlaczego ma grać kabelek do DC to nie mam pojecia? Ktos mi wytlumaczy? Dwie zylki mniemam ze miedziane i dwa chinskie wtyki za 280 EUR majace przeniesc od 5 do 12V plaskiej jak stól linii przebiegu???

Ostatni się zdziwiłem bo nie sądziłem, że na tak krótkim odcinku może być różnica, a jednak jest i dla mnie wygrał kabel tańszy więc nikt nie podważy, że jestem pod wpływem faktu, że lepsze/droższe musi grać lepiej chociaż przy innych kablach może tak zrobić bo większość jest jednak droższa bo wygrały z tańszymi bez 2 zdań.

Mam 2 kable od zasilacza Farrad Super 3 do Sonore OpticalRendu 2.1mm x 5.5mm

1) to standardowy kabelek Level1 50cm GX16-4 dołączany do zestawu

2) za dopłatą taki gruby niebieski też od tego producenta Level2 copper 50cm GX16-4 (cena 139Euro)

z kablem nr 2 dzwięk jest bardziej analogowy, bardziej spowolniony i trochę z głebszą sceną ale z utratą detali i ta utrata detali najbardziej mi przeszkadza
- może w innym zestawieniu, ale u mnie lepiej sprawdza się słabszy kabelek (możliwe, że ten nr 2 jest lepszy, ale dla mnie gra gorzej). Jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji sprzedaży bo głośnikowe mam samoróbki na Mogami (nie pamiętam w tej chwili symbolu), a z lepszymi może tych szczegółów będzie aż nadto i wtedy do łaski wróci ten lepszy kabelek nr 2, ale na razie słucham na nr 1 i jestem zachwycony jakością plików.
WAVy zripowane z płyt CD są albo identyczne, albo ciut lepsze od CD, albo ciut gorsze (zależy od materiału), a pliki HiRes na pewno są lepsze od CD szczególnie DSD - natomiast nie słysze różnicy powyżej DSD64, ale do zwykłych plików 44,1kHz jednak różnica występuje, ale nie jest też nie wiadomo jaka. Może to wynikać nie z samej wysokiej rozdzielczości (próbkowania), a z lepszego przyłożenia się do wydania. DSD z reguły są dla innego konsumenta raczej bardziej wymagającego, a CD klepią na dzień dobry z dziadowskim zakresem dynamiki, a jedynie te stare wydania z przyjemnością się słucha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zygert napisał:

Nie mogę już dopisać do mojego postu więc będzie jeden pod drugim - sorry.
Co do kabli to zeby byla jasnosc. Takie z jakimi zgodne sa wkladki SFP. Czyli ze złączem LC (takim mniejszym), albo SC (wiekszym czesto zielone lub niebieskie wtyczki w zaleznosci od szlifu). Producent Sonore zaleca rozwiaznie oparte na 2 wloknach wielomodowych LC zapewne po to, aby TX (wysyl) mialo oddzilne wlokno jak i RX (odbior). Oczywiscie producent z dupy ma cene za swoja wkladke wiec kupuj na allegro 🙂 np. tu (ja tu kupiłem):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
ale może być i jednomodowa - sprawdzałem działa z mikrotikowymi, cisco i tplinka, ale wolalem zastosowac wielomodowe i o mniejszym zasiegu (nie potrzebuję na kilometry linku 🙂 ). Stad ten zakup. A wkłądki zgodne z TPLINK na bank działają: TL-SM311LM (ważne aby długość fali TX/RX była 850 nm, 550metrów, obsługiwała 2 modowy przesył tj. MMF, złacze LC  i prędkość 1.25Gbps - zawsze te rzeczy są na naklejce). Zreszta z Sonore dostajemy już wkładkę więc po co zmieniać rozwiązanie ja tylko zanim doszła ta moja z linku wkładka musiałem sprawdzić urządzenie czy działa, aby ewentualnie szybko zareklamować.
Co do kabla, aby był kompatybilny z tą wkładką to musi być to: Patchcord LC/UPC-LC/UPC, MM OM3 duplex. OM3 do tych wkładek jest wystarczający aż nadto (obsługuje 10Gbps do 330m, a tu ta wkładka obsługuje max 1.2Gbps więc do 550m to zapewnia 1Gbps aż nadto więc jak odległość będzie np. do 33m to nawet i OM1 może być). Ale nie wiem czy jeszsze takie w ogóle produkują.
Podam jeszcze urządzenia, które zamieniają na RJ45:
Konwerter światłowodowy:
np: TP-Link MC220L

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Switch:
np. Edgecore ES3510MA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Router/Switch w zależności od konfiguracji:
np. mikrotik RB962UiGS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
i wiele innych urządzeń obsługujących wkładki SFP.

Patchcord:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Temat chyba wyczerpałem 🙂

Jestes kompletnie niehiendowy ... zajrzyj do zakladki Audiofilski switch czy jakos tak.

🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, bum1234 said:

Kolejna ofiara audiofilskich złudzeń:

 

 

idz dziecko do piaskownicy sie pobawic bo tu dorosli rozmawiaja i zachowaj swoje rewelacje dla siebie! 

jest to forum o audio wiec kazdy ma prawo opisac swoje wrazenia z nim zwiazane, a zwlaszcza urzadzeniu tu przedstawionym, a nie komentowac tak, aby wywolywac gowno burze czy prowokowac, a szczegolnie wypowiadac sie o innym forumowiczu, a nie o urzadzeniach ktore sa tematemm tego watku

jak chcesz skomentowac to odpisz odnosnie tego urzadzenia cos sensownego np. jak brzmiało w twoim systemie, czy sluchales w konfrontacji z innym itd., a nie nic nie wnoszacy komentarz, ale co tam urzadzenia zapewne nigdy w reku nie miales, ale skomentowac trzeba, aby range na forum podniesc

rece opdaja ja wielu jest takich co sieja tylko zamet zamiast cos wniesc sensownego do dyskusji

w dalsza dyskusje z toba nie wchodze bo o 2 komentarze za duzo poza tematem powstało

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, pmcomp said:

Jestes kompletnie niehiendowy ... zajrzyj do zakladki Audiofilski switch czy jakos tak.

🙂 

Tak, zgadza się w tej materii jestem niehiendowy 😉 Nie wierzyłem, że mogą coś zmienić (no może gdyby zasilacze były jeszcze liniowe, aby nie siało wstecz), ale producent dostarczył zwykłe impusówki. Przyznam, że dla spokojności ducha przetestowaliśmy switche i nie słyszeliśmy różnic, a na kablach USB słyszymy ;). Ale to moje i znajomego wrażenia więc dla nas nie było poprawy. W sumie może ankieta była by ciekawa na tego typu rzeczy? A SzymonFaber, też testował switche i efekt był podobny i w pełni się zgadzam z tym testem (testowaliśmy co prawda inne urządzenia), ale dzięki przeczytam sobie ten wątek, który wskazałeś 😉

 "http://szymonfaber.pl/?p=1704#comment-3232"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zygert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, zygert said:

idz dziecko do piaskownicy sie pobawic bo tu dorosli rozmawiaja i zachowaj swoje rewelacje dla siebie! 

jest to forum o audio wiec kazdy ma prawo opisac swoje wrazenia z nim zwiazane, a zwlaszcza urzadzeniu tu przedstawionym, a nie komentowac tak, aby wywolywac gowno burze czy prowokowac, a szczegolnie wypowiadac sie o innym forumowiczu, a nie o urzadzeniach ktore sa tematemm tego watku

jak chcesz skomentowac to odpisz odnosnie tego urzadzenia cos sensownego np. jak brzmiało w twoim systemie, czy sluchales w konfrontacji z innym itd., a nie nic nie wnoszacy komentarz, ale co tam urzadzenia zapewne nigdy w reku nie miales, ale skomentowac trzeba, aby range na forum podniesc

rece opdaja ja wielu jest takich co sieja tylko zamet zamiast cos wniesc sensownego do dyskusji

w dalsza dyskusje z toba nie wchodze bo o 2 komentarze za duzo poza tematem powstało

 

 

A kolega czytać potrafi? I rozumieć co przeczytał?

Chyba nie.

Nie pisałem o sprzęcie, tylko o farmazonach, które kolega napisał o formatach zapisu cyfrowego. Z tego tekstu wynika, że kolega nie rozumie podstaw cyfrówki, a jego mistrzem i nauczycielem jest polonista imć pan Pacuła, który "słyszy" różnicę pomiędzy plikami zapisanymi w formacie wave i flac 😄

Tak więc do przedszkola kolego, dokształć się, jeśli chcesz być dorosły 😄

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie jedno jak z obsługą tego sonore pliki leżą na NAS nie mam zamiaru korzystać z roon 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, pmcomp said:

Jestes kompletnie niehiendowy ... zajrzyj do zakladki Audiofilski switch czy jakos tak.

🙂 

Tak, zgadza się w tej materii jestem niehiendowy  Nie wierzyłem, że mogą coś zmienić (no może gdyby zasilacze były jeszcze liniowe, aby nie siało wstecz), ale producent dostarczył zwykłe impusówki. Przyznam, że dla spokojności ducha przetestowaliśmy switche i nie słyszeliśmy różnic, a na kablach USB niewielkie, ale słyszymy ;). Ale to moje i znajomego wrażenia więc dla nas nie było poprawy (testowaliśmy wtedy jeszcze bez Sonore OpticalRendu bo po jego zastosowanu przeskok jakości był wyraźny). W sumie może ankieta była by ciekawa na tego typu rzeczy (jestem ciekaw statystyk tzw. audio voodoo) bo w polemikę, kto co słyszy nie będę się wdawał bo są to indywidualne sprawy i zwykle kończą się na obrażaniu. Poza tym nie zamierzam nikomu niczego udowadniać i opisuję moje odczucia dla tych co wiedzą, że zmiany występują, a są ciekawi w którym dzwięk idzie kierunku po zastosowaniu danego elementu w torze i może być taka informacja pomocna (mógłbym napisać - tak jest lepiej i nara) notabene moja żona nie slyszy różnicy między winylem, a CD, tańszym wzmackiem, a powiedzmy 4x droższym (ale nóżką zaczęła podrygiwać czy zamykać oczy przy tych lepszych klockach, a wcześniej tego nie zaobserwowałem, a na pytanie co podoba się? tak, jest miło, podoba mi się, a co wczesniej się nie podobało? nie, no też się podobało, ale teraz tak mi sie podoba - nie, nie wyłączaj i taka gadka 🙂 ). Wracając: SzymonFaber, też testował switche i moje wrażenia są tożsame (testowaliśmy co prawda inne urządzenia).

Dzięki przeczytam sobie ten wątek o hifiswitchach, ale tak z ciekawości bo w tej tematyce byłem oporny z racji wiedzy jak posiadam odnośnie urządzeń sieciowych/sieci ethernet i wydawało mi się, że taki zmodowany switch nie mają prawa niczego wnieść (poza zasilaczami, które wstecznie sieją). Ale dla mnie teoria swoją drogą, a praktyka swoją i trzeba własny odsłuch przeprowadzić. Ale to moje zdanie i nie podważam tego, że ktoś słyszy różnice na switcha (jedynie nie znisę bajek, którą usłyszałem u jednego z dystrybutorów, że kaskadowe podłączenie switchy zdecydwanie bardziej poprawia dzwięk jak pojedyńczy swich czy podłączenie switcha przed routerem co już w kwestii samego zastosowania strikte sieciowego jest bez sensu nie mówiąc o tym, że fizycznie nie ma jak ten switch wpływać na jakość sygnału wychodzącego z routera, ale przez grzeczność tylko przytakiwałem 😉  ). Ja całe szczęście nie słyszę wpływu switchy w audio i mogę kasę przeznaczyć na backupowe lampki (chyba, że ktoś testował jakiś taki model co z całą pewnością coś wniesie to przetestuję chociaż dla mnie temat raczej już gonitwy za króliczkiem jest zakończony). Chciałem uzyskać dzwięk z plików równy/lepszy od CD bo zawsze był gorszy i to zdecydowanie nawet korzystając z plików dsd to CD zawsze wygrywało i dlatego uważam, że to jest najszybsza droga do dobrego dzwięku, a jeszcze szybsza na gramofonie. Pliczory niestety, ale sporo mają punktów gdzie ten niby cyfrowy (doskonały) format może być zaprzepaszczony. Oczywiście może są transporty, które są jeszcze lepsze, ale naprawdę już nie potrzebuję tego. I sądzę, że takie jest zdrowe podejście, a nie że ktoś na forum udowadnia, że jak on nie słyszy to wszyscy muszą się pod jego teorie podpożątkować. Testujcie, słuchajcie to fajna zabawa i doświadczenie.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

26 minutes ago, blackromek said:

Jeszcze pytanie jedno jak z obsługą tego sonore pliki leżą na NAS nie mam zamiaru korzystać z roon 

Tak, jak pliki leżą na NASie to zależy jaką metodą udostępniasz pliki.
Czy przez sambę/otoczenie sieciowe, czy przez DLNA, Bubble UPNP ewentualnie Logitech Squeezbox i oczywiście ROON.
Jeżeli NAS to serwer linuxowy to nie ma sprawy wszystko możesz sobie zainstalować, jeżeli coś pokroju QNAPa czy Synology to trzeba sprawdzić czy można na nim zainstalować dany serwer.
Na tych komercyjnych rozwiązaniach wiadomo, że otoczenie sieciowe wiadomo na wszystkich rozwiązaniach działa, DLNA i ROON również. Rowniez dziala na synology Squeezbox, ale starsza wersja, a sonore obsługuje nowszą więc ludzie czytałem, że obchodzą to w sposób nastepujący. Istalują squeezboxa na kontenerze w synology, a nie instalują tej starszej paczki więc tu już kwestia jakiego NASa posiadasz.

W zależności jaki serwer już masz zainstalowany to wybierasz w sonore które rozwiązanie ma obsługiwać (można doinstalowywać apki). Ja korzystam przez siebie zrobionego NASa na dystrybucji debian z zainstalowanym ROONem Core/Rock jako wirtualka na VirtualBox'ie (bo to tak testowo, nie chcialem sobie zasmiecac serwerka) i tak samo mam zrobionego Logitech Squeezbox'a. Na sonorze mam zainstalowana apke roon'a i Squeezlite. Obecnie korzystam tylko z rozwiązania Logitecha bo nie uśmiecha mi sie tyle płacić za ROONa, za dodatkowe dsp, przewijane teksty piosenek w trakcie sluchania i podpowiedzi co słuchać. Sprawdzałem odsłuchowo i różnic nie wyłapuje między jednym a drugim rozwiązaniem w sumie było by to trochę dziwne gdyby były. Więc jak nie chcesz ROONa to masz do dyspozycji DLNA, Squeezbox'a i otoczenie sieciowe. Najlepiej wypada Squeezbox bo:

1) Jest od razu apka odtwarzajaca przez WWW i nie trzeba szukac innych producentow typu Monkey, Foobar, Bubble, Chromecat (musza one oprocz odtwarzania lokalnego miec wybor zdalnego odtwarzacza jakim jest Sonore OpticalRendu).
2) Mozna zainstalowac apke na Androida: Squeezer z której zamiennie też korzystam (ale nie tak czesto bo gdy telefon dzwoni to skubaniec wycisza muze - taki sprytny 😉 ), na Apple jest: iPeng pewnie sa jeszcze inne, ale nie zglebialem az tak tematu.
3) Jest obsługa Tidala, Spootifie podobno Apple Music (ale oprocz Tidala nic innego nie odpalalem bo posiadam tylko jego).
4) Są urządzenia logitecha, które wiadomo, że też obsłużą ten protokół (jedynie trzeba uważać bo niektóre tylko działają z mp3 (te starsze), ale nie zgłębiałem mocno tematu.
5) Jak w ROONie cala biblioteka naszych plikow jak i np. z tidala jest dostepna na dowolnym urzadzeniu na ktorym mamy apke obsługującą protokół Squeezbox.
6) Największa zaleta to, że można odtwarzać bezpośrednio z zasobów (plików), oczywiście opcja odpalania muzyki poprzez bazę jak w roonie też jest i można dowolnie wybierać czy to po artyście, nazwie utworu, albumu, roku wydania itd. (ale żeby było jasne pod tym względem ROON jest mistrzem i jest bardziej rozbudowany bo możemy nawet po DynamicRange sortować pliki czy formatach i ich parametrach). Może w Squeezboxie też jest taka opcja tylko dodatkowy plugin trzeba zainstalować.
7) Obsługa radia internetowego (wiadomo jakość słaba, ale czasami fajnie jest sobie posłuchać takiej transmisji).
8 ) Jeszcze tego nie zgłebiłem, ale chyba można też jakoś przez chmurę Logitecha streamować po zalogowaniu na ich stronie - remote control (na pewno RadioInternetowe i Tidal działa, a lokalne zasoby możliwe, że też, ale mi sie nie udało jak na razie, ale za specjalnie z tym nie walczyłem).

W każdym razie rozwiązanie Logitecha mi podpasowało jednak gdyby ROON wprowadził dostęp do plików to miał bym niezłego zgryza i może bym kupił dożywotnią licencję, a tak nie kupuję czegoś co ma minusy. Z minusami mogę zaakceptować tylko darmowe rozwiązania, albo za niewielkie pieniądze. Do Squeezboxa warto załadować skórkę bo domyślan jest toporna i na pewno wyglądowo nie jest na miarę dzisiejszych czasów.

Załączyłem wygląd interfejsu po WWW ze skórką Material Skin (wyglada juz bardzo fajnie).

squeezelite-x.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam od paru lat z dlna via bubble  , z logitecha korzystałem jak magazyn plików miałem na pc , NAS to synology

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, blackromek said:

Korzystam od paru lat z dlna via bubble  , z logitecha korzystałem jak magazyn plików miałem na pc , NAS to synology

No to problemu nie będzie ze squeezboxem. Tak jak wspomnialem jako kontener na NASie, albo jak opisuja, ze update wersji starszej (ale tego nie sprawdzalem). Poprosze znajomego, aby zainstlowal na swoim synology i zobaczymy jak bedzie.
A swoja droga na Sonore OpticalRendu mozesz zainstalowac Squeezbox'a i wtedy mapujesz zasob po otoczeniu sieciowym (mialem tak wczesniej, ale chcialm ladniejszej skorki 🙂 ). Więc na dobrą sprawę nie musisz na NASie niczego instalować, byle sambą wystawić zasób np. AUDIO i go przez Sonore zamapować. Po restartach oczywiście pamięta.
Jest to świetna opcja gdy chcemy zabrać Sonore do znajomego co ma gdzieś swoje pliczki np. nawet na Windowsie i po prostu musi je udostepnic, a cala robota zajmuje sie Sonore.


Gdybyś jednak chciał przećwiczyć instalacje Squeezbox'a na Synology to tu jest spora wiedza:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • Bilety | BAJM 45 TOUR

      O wydarzeniu Największe hity, mega emocje i najlepsza zabawa czyli 45-lecie zespołu BAJM - to będzie trasa roku 2024! Szykuje się totalne szaleństwo! Bajm bilety na jubileuszową trasę koncertową już w sprzedaży.   45-lecie zespołu Bajm Fenomen zespołu Bajm to właśnie ponadczasowa muzyka i emocje, które łączą pokolenia. Ich hity bujają wszystkich bez wyjątku. A głos Beaty przeszywa i przyprawia o gęsią skórkę nawet największych twardzieli. Trasa 45 lecia to muzyczna podróż prz

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy 1

      Bilety | Dawid Podsiadło

      O wydarzeniu Dawid Podsiadło postanowił zrobić swoim fanom wyjątkowy świąteczny prezent i ogłosił kolejny stadionowy koncert. 8 czerwca 2024 wystąpi na Tarczyński Arena Wrocław.    Trasa stadionowa Dawida Podsiadło Po historycznym występie na PGE Narodowym dla 80 tysięcy widzów, Dawid Podsiadło idzie za ciosem i zaprasza na trasę stadionową ze sceną 360 stopni!  W sobotę 26 sierpnia PGE Narodowy, który był współorganizatorem wydarzenia, przyciągnął rekordową publiczność.

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy 1

      Bilety | Piotr Rubik „Niech mówią że to nie jest miłość”

      O wydarzeniu Koncert Piotra Rubika „Niech mówią że to nie jest miłość” - najpiękniejsze piosenki o miłości - to trzeba usłyszeć na żywo! Piotr Rubik, Orkiestra Symfoniczna Filharmoników Jeleniogórskich, Wrocławski Chór Akademicki pod dyrekcją Alana Urbanka oraz 4 znakomitych Solistów. Ponad 60 osób na scenie! Bilety na koncerty Piotra Rubika już w sprzedaży.  Piotr Rubik koncerty Niech mówią że to nie jest miłość Piotr Rubik wraz Dolnośląską Orkiestrą Symfoniczną Filharmoników Jel

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy

      Bilety | Open'er Festival 2024

      O wydarzeniu Gunna, jedna z najważniejszych postaci współczesnego amerykańskiego hip-hopu, której wszystkie dotychczasowe albumy trafiły do Top 3 sprzedaży w USA, wystąpi 3 lipca na Orange Main Stage! Kim Gordon, absolutna ikona światowej alternatywy i jedna z najbardziej charyzmatycznych rockowych osobowości ostatnich dekad, której najnowszy solowy album „The Collective” ukaże się już w tym tygodniu, wystąpi na Alter Stage 3 lipca Amaarae - muzyczna perła, której ostatnia płyta „

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy

      Bilety | Orange Warsaw Festival 2024

      O wydarzeniu Nicki Minaj pierwszą headlinerką tegorocznej edycji! W dniach 7-8 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec wystąpią: Troye Sivan, Skepta, Jungle, Jessie Ware, Ken Carson, Omar Apollo, Yungblud, Kenya Grace, Libianca, Tommy Cash, PRO8L3M, MROZU, Kwiat Jabłoni, Kaśka Sochacka, Dawid Tyszkowski oraz nita. Orange Warsaw Festival to od kilkunastu lat najważniejsze wydarzenie muzyczne i kulturalne Warszawy oraz idealne rozpoczęcie festiwalowego lata. Każda edycja jest świętem

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.