Skocz do zawartości
IGNORED

muzyka szatańska ]:->


liamk

Rekomendowane odpowiedzi

od jakiegos czasu szukam wlasnie tego typu muzyki. Czsem mozna ja uslyszec jako soundtracki w horrorach, np w egzorcyscie :") podaczas jakis diabeslkich obrzedow itp.

Innym przykladem moze byc np. utwor mephisto - dead can dance. Generalnie trudno zdefiniowac ta muzyke ale podczas sluchania od razu mozna poczuc tego "diabelka" ;)

Znacie moze jakis wykonawcow specializujacych sie w tego tupy muzyce albo chociaz pojedyncze utwory ? Dodam, ze nie chodzi mi np. o morbid angel albo dimmu borgir.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutny #1 dla mnie w tej dziedzinie jest Univers Zero. Szczegolnie plyta "Heresie".

Posluchaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HA! ;)

 

Ale chodzi o przekaz satanistyczny czy tylko i wylacznie "klimat"?

Wspominasz o Dead Can Dance to ja dodam Elend. Wedlug mnie lepiej pokazuja "diabelskosc" w swojej muzyce. Chodzi oczywiscie o 2-wie pierwsze plyty: "Lecon de Tenebres" i "Les Tenebres Du Dehors" napewno znajdziesz cos dla siebie.

A jesli interesuje Cie przekaz to zacznij od: Venom, Bathory, Mayhem, Darkthrone, Burzum, Morbid Angel, Possessed, Emperor... To najwieksi przedstawiciele sceny Black Metal. Pomijam kwestie brzmienia, bo nie o to tutaj chodzi ;).

Taki BEHERIT czy inni wyplyneli na fali popularnosci w/w kapel na poczatku lat 90-tych, wiec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liamk =>

 

Jako, ze dopiero teraz zauwazylem Twoje ostatnie zdanie w pierwszym wpisie, widze, ze niepotrzebnie "wyskoczylem" z tym metalem ;). Ale jakby nie bylo musialem cos napomknac.

Posiadam taka skladanke z muzyka z horrorow. Najlepiej sie prezentuje oczywiscie sciezka dzwiekowa z filmu Omen i chyba najlepiej pasuje do stylu jaki preferujesz-poszukujesz. A Elend musisz znac! ;)

 

Devil Doll ma swoj specyficzny styl i ich muzyka jest bardzo roznorodna. Znam ich 5 plyt (ale tylko 1 orginalna) i polecam jak najbardziej.

 

Tez jestem zainteresowany takim klimatem, wiec uwaznie obserwuje ten watek. ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jako, ze dopiero teraz zauwazylem Twoje ostatnie zdanie w pierwszym wpisie, widze, ze

>niepotrzebnie "wyskoczylem" z tym metalem ;). Ale jakby nie bylo musialem cos napomknac.

 

spoko, lubie metal , im ciezszy tym lepiej - w koncu o to walsnie w metalu chodzi. do zespolow ktore podales warto by dodac jeszcze summoning - bardzo klimatyczna muzyka aczkolwiek zamiast lucyfera mamy tam saurona ;)

a co do dead can dance to w zasadze tylko w jendym utworze poczulem prawdziwe zlo z czelusci ;) i jest to walsnie kawalek mephisto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--> Slav, jezeli "taki BEHERIT" wyplynal na pocztaku lat 90tych to kiedy wyplynal Emperor ? nie istniejacy juz zreszta i na szczescie bo im sie pomysly skonczyly, a co do Beherit to jest on kojarzony raczej z kapelami pokroju Blasphemy czy niesmiertelne Sarcofago, a co do sztanskiej muzy to polecam wlasnie Sarcofago ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eq =>

 

Masz oczywiscie racje. Wspomnialem o Emperor tylko i wylacznie z tego powodu, ze stworzyli swoj wlasny styl. I troche sie rozlili muzycznie od swoich starszych kolegow. Pewnie rozumiesz co mam na mysli. Sarcofago rzadzi! Szczegolnie (dla mnie plyta) "Rotting" i ta okladka... Mozna jeszcze wymienic Hellhammer, ktory pozniej przeistoczyl sie w Celtic Frost. Kult!

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DCD już był, to dodam wczesny Black Sabbath, King Crimson miały "szatańskie" dźwięki. Dawno temu wręcz zabronioną nutą była "F" o ile pamięć mnie nie myli.

 

Autorowi wątku chyba chodzi bardziej o klimat, a nie o jakąś satanistyczną muzykę, która mu służy jako podkład podczas zarzynania kurczaka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • Biuletyn

      Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
      Zapisz się
    • KONTO PREMIUM


    • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

      Ostatnio dodane opinie o albumach

    • Najnowsze wpisy na blogu

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.