Skocz do zawartości
IGNORED

Musical fidelity m6si + triangle signature theta + jaki subwoofer?


dancos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaraj się przeczytać to, co sam napisałeś. Ze zrozumieniem. Jeśli stać cię na to. Wnioski zachowaj dla siebie
Pytam poważnie. Sugerujesz, nie wiem na jakiej podstawie, że masz lepszy sprzęt i lepszy słuch niż inni...

Czy w tej poradni bada też psychiatra?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, msankowski napisał:

Czy w tej poradni bada też psychiatra?

A potrzebujesz? 

21 minut temu, msankowski napisał:

Sugerujesz, nie wiem na jakiej podstawie, że masz lepszy sprzęt i lepszy słuch niż inni...

Wcale tego nie sugeruje. Chyba ze wskażesz mi takie stwierdzenie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wcale tego nie sugeruje. Chyba ze wskażesz mi takie stwierdzenie 
To naprawdę gra...
Yamaha pod kwiatek...
Zróżnicowanie basu...
... no i skierowanie do laryngologa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepychanie się , a prawda jest taka że dobry sub to odpowiedniej jakości przetwornik i solidny wzmacniacz , tak samo jak w systemie stereo , będą dobre kolumny  a lichy wzmacniacz to będzie lipa i na odwrót.Yamaha (sw800)ma fajny przetwornik i wzmacniacz i wg mnie powinna pokazać dobra jakość basu. Konstrukcja to już druga kwestia , każda firma ma inną filozofię w tej kwestii. Rel jest z reguły polecany bo stosują odpowiedniej jakości komponenty , ale za ich produkty trzeba zapłacić. Inni producenci mają w swojej ofercie również modele z górnej półki. Fizyki się nie oszuka i jaki by nie był drogi sub to trzeba się bawić z ustawieniem i ustawieniami wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lolo989 napisał:

Yamaha (sw800)ma fajny przetwornik i wzmacniacz i wg mnie powinna pokazać dobra jakość basu.

Miałem. Nadaje się do buczenia a nie wsparcia dobrej klasy monitorów (choćby takie jak Triangle). Miałem i w zasadzie tylko stał. Nawet nie włączałem. Aby system 2+1 zagrał dobrze, subwoofer powinien reprezentować podobny pułap jakościowy co pozostałe głośniki. Traktowanie go jako taniego dodatku nie ma sensu. Właśnie z takich połączeń bierze się stereotyp subwooferowego grania i teoria o nieprzydatności w "poważnym" stereo. Tak więc w oparciu o własne doświadczenia twierdzę, że od taniego subwoofera lepszy jest jego brak. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, piotrek7 napisał:

subwoofer powinien reprezentować podobny pułap jakościowy co pozostałe głośniki.

Większej bzdury nie da się napisać. Znowu puste nic.

Najpewniej nie przeczytałeś nawet instrukcji do takiego subwoofera Yamahy, to nic dziwnego, że nie zagrało jak trzeba. Takim jak ty trzeba ustawić, bo z konkretyzowaniem czegokolwiek (też praktycznym) jest problem.

Ten subwoofer ma kilka przewag nad innymi. Bardzo rzeczowych przewag. Nie dostrzegasz ich, bo nie masz wiedzy. Nie ty pierwszy w temacie subwoofera nie masz nic do powiedzenia, a zajmujesz ludziom ekran.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Wuelem napisał:

Znowu puste nic.

Stać cię na coś więcej? 

 

5 minut temu, Wuelem napisał:

Nie dostrzegasz ich, bo nie masz wiedzy.

A ty masz jakąkolwiek wiedzę? Jakoś nie zaprezentowałeś jej do tej pory. 

5 minut temu, Wuelem napisał:

Nie ty pierwszy w temacie subwoofera nie masz nic do powiedzenia, a zajmujesz ludziom ekran.

Mierzysz innych swoją miarą?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No dobra lecimy dalej. Miałem okazję i chwilę czasu odwiedzić salon.

Opowiedziałem sprzedawcy co mi konkretnie potrzeba i proszę o jakieś propozycje i oferty. Przyznał sam, pomysł z dwoma subwooferami jest świetny a dlaczego to zaraz zaprezentuje. Jeżeli tylko mam miejsce i w najgorszym wypadku przymknę oko na ulokowanie ich na bocznych ścianach to bardzo poleca.

Pierwszy odsłuch to musical fidelity m5si + kef r3 + rel s510

Pierwsze wrażenie pozytywne. Rel odzywa się tylko wtedy kiedy potrzeba. Jest to dopełnienie i dociążenie, nic się nie gryzie i przytłacza. Tego właśnie szukam.

Pan sprzedawca poleciał po dwa suby z niższej półki. Zapewniał, będą tanie małe, ale wyjątkowe. Przynosi pod pachami małe sumiko s5. Wyglądają świetnie. Szybkie podłączenie, regulacja na oko i odpalamy.

Ten sam utwór, pierwsze niskie tony no i uśmiech od ucha do ucha :))
Zdecydowanie zabrzmiało dużo efektowniej i również z dużą kulturą.

Od razu da się zauważyć, zmiana miejsca odsłuch nie wpływa aż tak bardzo na utratę niskich, jak ma to przy jednym subie. Sumiko zaskoczyły szybkim atakiem i takim fajnym koncertowym łupnięciem, oczywiście w granicach rozsądku to tylko małe pudełka. 

Polecam to rozwiązanie. Na koniec pytam o cenę tych subików :
Jeden miał wadę kosmetyczną drugi z ekspozycji sklepowej. W dodatku to już ostatnie sztuki i już ich nie będzie . Cena? 3500 zł za dwa :))) wziąłem pod pachę dwa bez pudełek i szybciutko do samochodu :)))

A teraz czas na dsp. Zdecydowałem się na mini dsp 2x4hd + MIC

Zabawa w pomiary, programowanie, zejdzie się kilka tygodni ?

Potraktuje to jako eksperyment a w dodatku pozwoli zrozumieć jak kształtuje się dźwięk w pomieszczeniu.
 

 

 

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo dobrze. Miłej zabawy. Choć pewnie trochę trzeba będzie się pobawić z ustawieniami aby zestaw zagrał optymalnie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dancos napisał:

wziąłem pod pachę dwa bez pudełek i szybciutko do samochodu

Zmartwię trochę Ciebie.

W przypadku 2 subwooferów są już ścisłe reguły ich rozmieszczenia w pomieszczeniu. Aby uzyskać optymalny efekt. Taką decyzję podejmuje się, gdy się już wie, że w pokoju jest ODPOWIEDNIE dla nich miejsce.

W innym przypadku jest jeszcze więcej niewiadomych, czyli po prostu kłopotów.

Ale podchodzisz ambitnie i z postanowieniem odniesienia sukcesu, więc... Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za słowa otuchy. ? Z audio bywa zazwyczaj nieprzewidywalnie. 

W salonie och i ach a w domu ku........................ pa. 

Co by było ja zawsze dobrze by było? Nic by nie było ?

Tak to chociaż zajawkę złapie na całą zimę. Jest mnóstwo tutoriali, poradników systemów do kalibracji..........wystarczy popłynąć a efekty będą słyszalne ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nie wiem. Moje doświadczenia z audio były dotychczas przewidywalne, a jeśli czegoś nie umiałem przewidzieć, to po doczytaniu i analizie możliwe do racjonalnej interpretacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

sumiko s5 okazały się zbyt słabe na moje pomieszczenie.

finalnie zagościły dwa bk xxls 400 

 W końcu mam bas w miejscu odsłuchu i to w jakim wydaniu. Przy kolumnach podłogowych szukając odpowiedniego dziwięku zawsze coś nie pasowało. Jak scena była w porządku to znowu brak basu i na odwrót ...albo bas albo scena

Przy kolumnach podstawkowym i subach  jest zupełnie inaczej. Ustawiam podstawki nie zwracają uwagi na niskie tony bo i tak suby zrobią robotę .  Teraz mam to co chciałem. Polecam takie rozwiązanie do zwykłych codziennych nie przystosowanych pomieszczeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeden, ustawiony centralnie. Niestety z uwagi na koszty. Niemniej i tak nie wyobrażam sobie powrotu do samych monitorów bez wsparcia suną lub powrotu do głośników podłogowych . Przede wszystkim z  uwagi na jakość basu i możliwość dostrojenia grania do pomieszczenia 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.