Skocz do zawartości
IGNORED

Spalone głośniki wysokotonowe STX QANT 300


arti070
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Zmuszony jestem wymienić głośniki wysokotonowe w kolumnach STX QANT 300 szlag je trafił po około 20 godzinach użytkowania sprzętu. Ampli tuner jaki posiadam to ONKYO TX 8250. oraz Subwoofer Aktywny Taga TW90. Niestety kolumny są po gwarancji Jakie głośniki wysokotonowe polecili byście do tych kolumn. Dodam iz po odkręceniu głośników od kolumn nie ma na nich żadnych danych znamionowych. Jest tylko symbol T.10.8.PCX     STX.  Najpierw padł prawy a następnego dnia lewy. z góry dziękuje za cenne uwagi i pomoc. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na  taki sam, tylko umie niema oznaczenia 200 po T.10.  druga kwestia która mnie zastanawia to dlaczego posypały się wysokie, sprzęt naprawdę rzadko używałem i nigdy nie odkręciłem na maxa, tylko do 80%.  na głośniku pod spodem mam napis QANT 300.???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, arti070 napisał:

wygląda na  taki sam, tylko umie niema oznaczenia 200 po T.10.  druga kwestia która mnie zastanawia to dlaczego posypały się wysokie, sprzęt naprawdę rzadko używałem i nigdy nie odkręciłem na maxa, tylko do 80%.  na głośniku pod spodem mam napis QANT 300.???

A co to jest 80% według Ciebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc Znamionowa wzmacniacz ma 135 wat na kanał , moc znamionowa kolumny  150 wat, jakby nie patrzył na pełen gwizdek wzmacniacz nie poszedł, po za tym sprzedawca zapewniał że te kolumny tym ampli tunerem  będą dobrze współpracować, chyba zapomniał dodać jak długo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie 80 % obrotu gałki czyli w prawo do poziomu ? 

Słabo widzę wymianę nawet na mocniejszy, niż w oryginale:

https://stx.pl/t-10-250-8-pcx.html

bo wzmacniacz wchodzi w zniekształcenia i najbardziej jest narażona kopułka.

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, arti070 napisał:

Ok. podziałkę na wyświetlaczu mam do 100, ja odkręciłem do 80 po zatem tak jak napisałem wcześniej nie mam żadnego oznaczenia 200 lub 250. i trochę zgłupiałem o jakiej mocy powinienem nabyć głośniki.

Też mam nie pamiętam 99-100 na wyświetlaczu ale nigdy nie sprawdzałem co się dzieje poza 60 , tchórzliwy jestem , 

to że 80 na 100 nic nie znaczy było pisane na forum wiele razy , liczy się to co słychać i jak reagują głośniki w kolumnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to takim razie te kolumny to Faja zaczynają grać dopiero przy 60 i w górę niby fachowcy dobierali ,nie Jakiś market a jest słabo. Stare altusy które kiedyś miałem lepie grały. Ale odbiegliśmy od tematu, oznaczenie które podałem głośnika w żaden sposób nie pokrywa się z tym co koledzy podaliście w linkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kolumny, tylko brak wiedzy o działaniu i eksploatacji wzmacniacza.

 

Skala głośności ma nikły związek z mocą na wyjściu. Często moc maksymalna osiągana jest na 1/3-1/2 zakresu i nie ma w tym żadnej sprzeczności.

9 godzin temu, arti070 napisał:

Stare altusy które kiedyś miałem lepie grały.

Proponuję powrót do starych Altusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, porlick napisał:

Nie kolumny, tylko brak wiedzy o działaniu i eksploatacji wzmacniacza.

 

Skala głośności ma nikły związek z mocą na wyjściu. Często moc maksymalna osiągana jest na 1/3-1/2 zakresu i nie ma w tym żadnej sprzeczności.

Proponuję powrót do starych Altusów.

No cóż zaczęło się od prostego zapytania o wymianę spalonych głośników w STX. Dziękuję wszystkim co chcieli pomóc w temacie a nie szukać nowych sensacji. Zakupując sprzęt nie kierowałem się chęcią oszczędności lecz jakością odsłuchu w 50 m salonie. sprzedawca zapewniał że będzie ok. Odsłuch jest subiektywną kwestią każdej osoby. W dniu dzisiejszym będąc w Krakowie Podjechałem do sklepu TONSIl po dokonaniu odsłuchu oraz przedstawieniu człowiekowi dlaczego się tu znalazłem zakupiłem ALTUSY 380 S. Po podłączeniu ich w domu. Nooocuż ....... Niema czego porównać, STX Qant 300 dla mnie  nadaje się do Garażu. Wymieniam głośniki i idą na handel. Tak kolego Porlick przypadkiem wróciłem Do ALTUSÓW  ??? Temat zamknięty Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 18.10.2020 o 19:30, arti070 napisał:

Moc Znamionowa wzmacniacz ma 135 wat na kanał , moc znamionowa kolumny  150 wat, jakby nie patrzył na pełen gwizdek wzmacniacz nie poszedł, po za tym sprzedawca zapewniał że te kolumny tym ampli tunerem  będą dobrze współpracować, chyba zapomniał dodać jak długo?

Skoro 80%  to na pewno  to jest duzo mocy  LECZ  moc 150 wat/pewnie muzycznej, faktycznie jakies 70 W/  kolumny to oznacza głownie OBCIAZENIE  basowego,

ta kopułka 

to po filtrowaniu pobiera ok 5 W , moze 10 W, no i co wazne - jej padaka to skutek uzycia drutu CCAW

tj aluminiowegoPOSMARKANEGO ZEBY UDAWAL MIEDZ,  ktory gorszy  od miedzi,stsowanej w cewce przez TONSIL  a jezeli nie ma cieczy chłodzacej ferromagnet , 

w szczelinie głosnika to padaka pewna , tanszy stad shit; Natomiast moj upgrade potwierdza Altusy 380/280 SA SUPER  DZIEKI M.IN POWIEKSZENIU OBUDOWY, TYLKO CENA JUZ HO, HO -  DANE DOT UPGRADE  POCZYTAJ NA MOIM PROFILU - MOJE ALTUSY 110 TERAZ GRAJA  ABSOLUTNIE LEPIEJ 

W dniu 19.10.2020 o 09:16, audioburak napisał:

Tuba w nich może paść jeszcze szybciej ... szczególnie jeśli się użyje regulatorów barwy

odkręconych najlepiej w prawo do oporu.

WCALE NIE - PRYCZYNA TO ZLE FILTROWANIE WPUSZCZANIE SREDNICY NA KOPUŁKE, ORAZ CEWKA Z SHIT CCAW DRUTU

 

Edytowane przez Wiesław Szypniewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Wiesław Szypniewski napisał:

no i co wazne - jej padaka to skutek uzycia drutu CCAW

tj aluminiowegoPOSMARKANEGO ZEBY UDAWAL MIEDZ,  ktory gorszy  od miedzi,stsowanej w cewce przez TONSIL

Co za bzdury!

A z czego cewki mają jedne z najlepszych głośników wysokotonowych na świecie- Dynaudio Esotar, czy tweerery Skan Speaka? Miedź jest za ciężka do cewek wysokotonowców, ale cewka z miedzi jest łatwiejsza do wykonania w prymitywnych, tonsilowskich warunkach.

Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.11.2020 o 11:57, porlick napisał:

Zresztą Tonsil to już tylko wspomnienie, bo w jednym nędznym baraku lepią do kupy głośniki z tego, co przyjedzie z Chin. 

Może już dość jechania na sentymentach pięćdziesięciolatków którzy kiedyś marzyli o Tonsilach. Świat poszedł do przodu a oni dalej by chcieli klepać altusy. Pamiętam jak kiedyś określali Maestro jako sprzęt audiofilski ? Potem próby wejścia na rynek z modelem Omega którego chyba nikt poza konstruktorami nie słyszał. Ostatnio gdzieś czytałem że już całkiem poszli w chińskie głośniki... Równia pochyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Funnykris napisał:

Ostatnio gdzieś czytałem że już całkiem poszli w chińskie głośniki... Równia pochyła.

Jakby dobrze poszukać, to tu nawet były zdjęcia z magazynu w Tonsilu, gdzie na kartonach z membranami były wielkie napisy "MADE IN CHINA".

Czego się można spodziewać po "fabryce", która mieści się w jednym baraku, nie ma żadnego zaplecza konstrukcyjnego, doświadczeni ludzie odeszli, gdy firma kilka razy plajtowała, wszystkie warsztaty zburzone posprzedawane lub stoją w ruinie. Wszystkie części do produkcji zamawiają od zewnetrznych dostawców. 

Tonsil skończył się grubo ponad 10 lat temu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.