Skocz do zawartości
IGNORED

zegar Rekina


Rambo

Rekomendowane odpowiedzi

Nic nie jest takie jakie wydawałoby się być na pierwszy rzut oka (ładnie zagaiłem?:)

Zegar remixa zostanie chyba na dłużej w 820-tce. Tam wykazuje swoją przewagę nad moim zegarkiem. W 720-tce jest dokładnie na odwrót.

Wniosek:

Chyba najlepiej rozpocząć modyfikację w odpowiedniej kolejności. Transport, cyfrówka z filtrem i zegar, DAC i dopiero na końcu analogówka.

Chyba dopiero wtedy można osiągnąć efekt zbliżony do zaplanowanego.

Prawdopodobnie gdybym rozpoczął od remixowego zegara w 720-tce, to doborem odpowiednich elementów i układzików mógłbym wyeliminować przykre dla mnie braki na średnicy, które niekoniecznie muszą wynikać tylko z zegara. Niestety przy tej ilości czasu, którą dysponuję chyba zostawię "stary" zegar w 720-tce, a pobawię się dalej z 820-tką i zegarem remixowym.

Może przetestuje go w dwóch kolejnych CD (NAD521 i Pioneer), ale to później...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>remix

nie udostępniłbyś na forum wykonany przez Ciebie zegar ?

znajdą się tacy, którym te 23 MHz wystarczą w zupełności ;)

gdzie na wolumienie można znależć te generatory, łaziłem w zeszłym tygodniu i dupa panie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Niestety ostatnio nie dysponuje czasem tak jakbym chcial, dlatego niewiele zrobilem w tej materii.

Nie ukrywam, ze dla mnie priorytet ma zegar na 45,1584 MHz, zadna znana konstrukcja nie pracuje dobrze przy tej czestotliwosci.

Juz ponad 2 tygodnie temu dostalem scalak 74ABT541 (octal buffer/line driver) pracujacy do 100 MHz. Nie mialem jeszcze tyle luzu zeby zrobic plytke probna, nie bardzo wiem tez jak jest z dostepnoscia tego scalaka, ale moze sie nadaje na stopien wyjsciowy zegara.

Niezaleznie od tego zrobie bramke na tranzystorach. Na razie istnieje tylko na papierze, a raczej na komputerze. Bedzie to cos takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rozwiazanie niestety ma troche wad.

Chcac uzyskac na wyjsciu sygnal TTL, napiecie zasilajace musi miec wiecej niz 5V, zeby skompensowac spadek na tranzystorze.

Wyjscie ukladu nie ma zadnego zabezpieczenia, jezeli wyjscie OUT przez nieuwage dotkniemy do masy lub do +, na bank poleci jeden albo drugi tranzystor (T2;T3).

Uklad bedzie za to bardzo szybki, jak mi sie uda dobrac odpowiednie elementy. Tranzystory na pewno wcz, przy czym musza tez wytrzymac ok 100mA pradu.

 

>magazynier

niestety nie mam czasu zeby zajmowac sie plytkami, tak jak to zrobil rekin.

Z pewnoscia bede mial kilka probnych plyt po eksperymentach i tych plytek moge wyslac jezeli ktos bedzie chcial.

Nie mam nic przeciwko, zeby ludzie korzystali z moich projektow udostepnionych na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>magazynier

Na allegro tez nie znalazlem, ale sa w TME, troche drozsze bo nowe.

Na Wolumenie juz dawno nie bylem, z tego co pamietam kwarce kupilem gdzies na srodku, ale tych stolikow juz zlikwidowali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generatory na Allegrp były tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>remix

Poniekąd tak. Po wstawieniu do CD46 marantza nie uruchomil sie (pomimo zastosowania sie do Twej rady odnośnie elektrolita). Na oscyloskopie (troche zabytkowa maszyna) cos tam wyszlo, ale w cd bieda. Odlożylem więc to.

Teraz chcialem wrocic do tematu ale teraz nawet na oscyloskopie nic nie widac. Tzn. niby cos tam jest ale nie widze kształtu sygnału wyjściowego. Niewielkim utrudnieniem jest sam oscyloskom, bo tak po prawdzie nie wiem czy pokazuje on właściwe mierzone sygnały.

Ale nic pobawie sie jeszcze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>magazynier

Sprawdź, czy nie spaliły się tranzystorki w gen. Ja zrobiłem chyba z 5 szt. tych generatorków w różnych wersjach i nigdy nie miałem kłopotu z uruchomieniem. Niekiedy gdy nieekranowany zegar był b. blisko napędu nie chciał wystartować, ale wystarczyło odsunąć dosłownie o 1cm i startował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że zostanie mi jeszcze 6szt. kwarców 16,9344 MHz z zamówienia w Omigu. Jak ktoś będzie chętny, to na priva. Cena była kalkulowana dla 25 szt., które były zamówione w Omigu, więc się nie zmieniła tzn. 38,9 PLN/szt.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.