Skocz do zawartości
IGNORED

zegar Rekina


Rambo

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą doszły do mnie kwarce 16,9344 MHz z Omigu. Zamówiłem 26szt(kilka osób zmieniło zdanie) i tyle też przyszło.

Kalkulacja dla samych kwarców wyniosła:

(26 x 31,3) + Vat = 992,836 PLN

Cena przesyłki = 19 PLN

Razem = 1011,836

W przeliczeniu na pojedynczą sztukę cena wynosi 38,9 PLN

Dzisiaj wykonam zestawienie z cenami elementów do zegara, które aktualnie mogę odsprzedać i będę czekał na Wasz wybór. Po zapoznaniu się z tą listą będę oczekiwał deklaracji via mail co kto będzie chciał zakupić z części do zegara.

Gdy otrzymam potwierdzenia - wysyłam.

Będę wysyłał listem priorytetowym poleconym w kopercie bąbelkowej. Koszt takiej przesyłki to niecałe 5PLN z kopertą. Dla równego rachunku proponuję 5 PLN (zależy to od wagi, ale zwykle z kopertą wychodzi kwota 4,8PLN).

Mogę wysłać również listem priorytetowym wtedy wychodzi to około 3PLN. Po wysłaniu do wszystkich, którzy się zgłosili zobaczę, czy coś zostało i wtedy mogę wysłać osobom, które zgłosiły się po czasie.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Rekin >>>

Jako osoba , która zgłosiła się po czasie ( z usilną prośbą o przynajmniej 1 szt. 16 MHz) również potwierdzam chęć nabycia w/w rezonatora gdyby się "uchował" Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ponizej obiecane pomiary na niezmodyfikowanym CD.

Byl to Denon, z wygladu udajacy cos lepszego, w rzeczywistosci model mocno "econo".

Od srodka: KS9282B (Samsung)servo z digital filtrem i DAC-em w jednym, kwarc 16,9344 MHz

sterownik VFD CXP82316 z rezonatorem ceramicznym 4,19MHz, op-ampy to BA4558, laser KSS210,

jeden wspolny stabilizator dla cyfrowki. Pomiary robilem na rezonatorze bezposrednio, lub jak kto woli na

wejsciu Xin ukladu DSP.

Jesli chodzi o przebieg na oscyloskopie to jest w porzadku, czestotliwosc rzeczywista to 16.936.330 Hz

sinus na poziomie 5 Vp-p. Jezeli juz generator dzialal, nie udalo sie zaklocic prace odstrajajac nietypowymi

pojemnosciami, prawdopodobnie jest to zasluga wewnetrznego ukladu PLL.

Szokujaco wysoki byl natomiast poziom drugiej harmonicznej (-6;-7dB), to jest niewiele mniej niz polowa poziomu

czestotliwosci podstawowej. Wylaczylem nawet generator 4,19MHz zeby wykluczyc wplyw, ale to nic nie dalo.

[obrazekLUKASZ-278038_1.jpg] [obrazekLUKASZ-278038_2.jpg] [obrazekLUKASZ-278038_3.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-2749-100009190 1170265564_thumb.jpg

post-2749-100009191 1170265561_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem zadnego zegara pod reka, ale mialem kwarc z Omigu, to wlutowalem.

I tu nastepna niespodzianka, rezonator Omigu daje duzo nizszy poziom, ok -40dB (prawie 100x mniej!) jesli

chodzi o czestotliwosc 33,86MHz. Nie myslalem ze roznica bedzie az tak duza. Mam jeszcze kilka innych kompaktow

(Sony, Pioneer, Luxman) jak znajde troche czasu to sprawdze jak pracuje fabryczny zegar (kwarc) w nich.

[obrazekLUKASZ-278040_1.jpg] [obrazekLUKASZ-278040_2.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-2749-100009188 1170265567_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie - wyjazd

Przygotowałem zestawienie części, które są potrzebne i które mogę zaoferować. Całość podzieliłem na 2 zestawy, gdyż na płytce można złożyć zarówno zegar na TL431 i BC849C, jak i na LT1086CT-5. Oto zestaw potrzebnych części (te, które mogę sprzedać mają podane ceny):

Zestaw1 (TL431):

1. BFR92A 2szt. - 1,2PLN

2. BC849C - 0,1PLN

3. 74AC02 - 1,5 PLN

4. 12,4k Vishay 0,1% 2szt - 1 PLN

5. 1nF (1%) - 1,9 PLN

6. 1k (SMD 1%) 2szt. - 0,8 PLN

7. 51k (SMD 1%) - 0,4 PLN

8. 56ohm (SMD 1%) - 0,4 PLN

9. 2,4k (1%) - 0,2 PLN

10. 0,1uF 2szt. (tantal)

11. 1uF (tantal)

12. 10uF (tantal)

13. 220 - 1000uF/16V (low ESR)

14. Dławiki 100uH i 2mH (opcjonalnie)

15. 100pF - 0,2 PLN

16. 68pF (zwykłe ceramiczne) - 0,2 PLN

17. 39pF (zwykłe ceramiczne) - 0,2 PLN

18. TL431 (TL1431)

19. Druk PCB - 9 PLN

 

 

 

Zestaw2 (LT1086CT-5):

1. BFR92A 2szt. - 1,2PLN

2. 74AC02 - 1,5 PLN

3. 1nF (1%) - 1,9 PLN

4. 1k (SMD 1%) 2szt. - 0,8 PLN

5. 51k (SMD 1%) - 0,4 PLN

6. 56ohm (SMD 1%) - 0,4 PLN

7. 0,1uF 2szt. (tantal)

8. 10uF (tantal) 2szt.

9. 220 - 1000uF/16V (low ESR)

10. Dławiki 100uH i 2mH (opcjonalnie)

11. 68pF (zwykłe ceramiczne) - 0,2 PLN

12. 39pF (zwykłe ceramiczne) - 0,2 PLN

13. LT1086CT-5

14. Druk PCB - 9 PLN

 

Osoby, które zamawiały u mnie druki PCB do zegara i ewentualnie komplet części proszę o potwierdzenie - pod jaki zestaw chcą części - lub jeśli nie chcą wszystkich części, to jakie są im potrzebne.

Być może, że do wtorku uda mi się załatwić tanie tantale 10uF i 0,1uF, oraz zdobyć ograniczoną liczbę LT1086CT-5 w cenie 9PLN za szt. Elementy bez cen należy zdobyć we własnym zakresie - są to zwykle rzeczy ogólnie dostępne.

Jest to prosty zegar oparty o schemat poniżej(są jednak drobne zmiany) - w wersji zestawu 2 zasilanie to LT1086

 

Czekam na Wasze decyzje i po otrzymaniu potwierdzenia wysyłam na wskazany adres.

Oprócz tego będę też wysyłał kwarce 16,9344MHz zgodnie z wcześniejszymi zamówieniami w cenie, która widnieje kilka postów wyżej.

Pozdrawiam

[obrazekLUKASZ-278046_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Lt_Bri

Dla Ciebie się znajdzie:)

Natomiast jeśli chodzi o inne zainteresowane osoby, które nie wysłały do mnie zgłoszenia chęci zakupu przed wyznaczonym wcześniej terminem, to muszę się wstrzymać z deklaracjami sprzedaży - po prostu zamówiłem określoną ilość druków PCB i elementów pod ilość zainteresowanych. Jak coś zostanie, to dam znać. To samo dotyczy rezonatorów kwarcowych.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>rekin

moze wyjde na zwyklego ignoranta, ale napisz prosze dlaczego stosujesz w zegarze przy tych wgzlednie niskich czestotliwosciach (kilkadziesiat MHz) tranzystory o fT 5GHz?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na pewno wyjdę na ignoranta pisząc, że ten zegar, to nie moje odkrycie, a jedynie kopia rozwiązania LClocka z drobnymi zmianami. Jeśli ktoś będzie chciał zastosować inne tranzystory, czy wartości elementów, to nic nie stoi na przeszkodzie. Naprawdę nic innego nie przyświecało mi przy decyzji o wyborze tych tranzystorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam! Szybkie pytanko. Mam philipsa 951 po tunningu (wymienione zostaly kondensatory

na Elne i opampy na BB 2604 na podstawkach DIP8, usuniete tez zostaly tranzystory

mutujace ). Teraz czas na zegar i zasilanie!

 

Pytanie: Jaki zegar i gdzie moge go kupic, jesli ktos moze mi sprzedac prosze o info.

 

Baaardzo dziekuje za odpowiedz!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie

Z powodu braku czasu i ilości elementów, które trzeba było zorganizować trochę to trwało, ale dzisiaj kończę kalkulacje co, kto i za ile. Jest ponad 30 osób i każda zamawia praktycznie coś innego - stąd trochę kłopotów.

Niestety nie udało mi się załatwić LT1086-CT5, a także w rozsądnej cenie tantali 10uF. Mam tylko małe tantalki odsprzęgające 0,1uF - 10gr/szt.

Dzisiaj każda z osób, które zamawiały rezonatory kwarcowe otrzyma kalkulację i dane do wykonania przelewu. Będę czekał na potwierdzenie, czy to jest to co chcieli i w momencie jego otrzymania wysyłam części.

Muszę przeprosić osoby, które prosiły o polutowanie gotowego zegara - nie będę w stanie tego uczynić - nie posiadam tyle wolnego czasu.

Osoby, które zgłaszały się później obsłużę po spakowaniu wszystkich przesyłek do osób, które zamawiały wcześniej (w terminie). Kwarce 11,2896MHz nie przyszły jeszcze z Omigu - ciągle czekam.

Kilka osób, które zamawiały do teraz nie przesłały mi danych do wysyłki - proszę o kontakt.

Tak jak pisałem wcześniej - po realizacji tego zamówienia przedstawię listę tego co mi pozostało i na conajmniej pół roku wycofuję się z jakichkolwiek działań.

Pozdrawiam rekin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WAŻNE!!!

Wysłałem informację do osób, które coś u mnie zamawiały. Czekam na potwierdzenie od wszystkich. Mam wszystko już praktycznie spakowane do wysyłki i to od Was zależy kiedy zostanie to wysłane - chciałbym jutro powysyłać.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema od kilku dni ..no dobra z długimi przerwami na przeprowadzke na nowe smiecie zbudowałem ten zegar w/w schematu iiii..

dałem zwyczjne tranzystory i tylko scalak i kwarc jest podobny bo dałem HCU kwarc jak cie moge ze starego sony 45 cos tam mega..niestety nie umiem sie posługiwac oprogramowaniem z mojego tektroniksa bobym tu sciagnał fotki..ale nawet na nie najdrozszych elementach (tranzystory z głowicy ukf Diora) zegar jest duzo duzo stabilniejszy od typowego kwarca i 74hcu04 jaki siedzi w srodku mojego Sony707.Ciekawe jakie harmoniczne bo tego jeszcze nie umiem pomierzyc

kondy i stabilizator Nec+5V..koszt na pajeczyne okreslam jako...5,60zł!!!!!!!!!!!!!!

TOTALNA REWELACJA REKIN JESTES WIELKI!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Piotrek608

Dzięki, chociaż mojej zasługi w tym nie ma żadnej. Również wykorzystałem tylko schemat i zrobiłem do niego płyteczkę. Elementy jak się okazało po testach nie są krytyczne w tym zegarze. Zamiast szerokopasmowych BFR-ów można zastosować również BC8xx, co sprawdziłem po sugestii jednego z forumowiczów. Natomiast dzięki uprzejmości Rambo dowiedziałem się, że przynajmniej dla częstotliwości 11,xxxx także bramka serii AC nie jest koniecznością - wystarczy HC, czy HCT. Nie umiem powiedzieć, czy tak samo będzie dla częstotliwości powyżej 30MHz - wtedy skłaniałbym się do szybszych AC. Zwróćcie uwagę, że o jakości tego zegara decydować będą śmieci wprowadzane do zasilania przez bramkę i sam generator, więc kluczowym elementem jest jak najlepsze odsprzęgnięcie przy pomocy różnych kondensatorków zasilania już za stabilizatorem. Polecam tantale i OS-con-y z zakresu pojemności 0,1uF (na nóżce zasilania bramki) poprzez 1uF i 10uF (za stabilizatorem).

Nadal czekam na potwierdzenie - czy zestawienie, które wysłałem do każdego z zamawiających jest zgodne z tym, czego oczekiwali. Zaraz po tym potwierdzeniu (z uwzględnieniem ewentualnych zmian) wysyłam przesyłkę.

Dotychczas wysłałem przesyłkę dopiero do 12 osób.

To potwierdzenie jest dla mnie ważne, gdyż bez niego nie wiem jaką dać odpowiedź co do dostępności u mnie części pozostałym osobom, które zgłosiły się później.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś by chciał sprawdzić - polaryzację bazy pierwszego tranzystora - dałem ją z dwóch rezystorów po 10 k (jeden do masy, drugi do plusa oczywiście). Wydaje mi się, że sygnał jest poprawniejszy, przynajmniej na pierwszym tranzystorze. Blokowałem bardzo ubogo, ale dałem dławik od I tranzystora do reszty, bo tam buło trochę śmieci. Na wyjściu stabilizatora (7805 do testów) prawie nie ma śmieci a na jego wejściu zupełnie brak). Sygnał wyjściowy na górze nieco pofalowany zaś dół przebiegu lekko zaostrzony z jednej strony w porównaniu dom klasycznej sinusoidy. Na komparatorze uzyskałem nieco lepszy przebieg "góry" sygnału ale to chyba nie jest jakimś wykładnikiem. W blokowaniu bardzo dobrze sprawdziły się os-con`y, bo testowałem kilka kondensatorów ale Nichicon Gold Tune, Rubycon ZL też dobrze blokowały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaa wazne info kondki odsprzegajace smieci do masy czyli c3,4 itd o wartosci 100nF sa za małe lepsze rezultaty dają jakiekolwiek foliowe lub mkt 330nF/63V lub wieciej ja dałem nawet 470nf/250V i tez szło jakn bozia nakazała.

Przy wiekszych kondkach wydaje mi sie ze sygnał staje sie ..Jeszcze..stabilniejszy nie kreci sie po oscyloskopie..

 

Scalak Hcu starcza do 20Mhz potem niestety trzeba miec z literą A to wazne dla soniaczy i technicsów gdzie sa te wyzsze czastoty 33i 45Mhz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak prace? u mnie trochę pająk z tego wyszedł ale mam manię natręctw na punkcie odsprzęgania :-)

[obrazekLUKASZ-286932_1.jpg] [obrazekLUKASZ-286932_2.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-5896-100008787 1170266336_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no. Jestem w szoku. Tyle kondków nie ładowałem jeszcze nigdy. Mam nadzieję, że działa ładnie. Czekam na opinie - również krytyczne. Może jakaś dobra dusza udoskonali coś, lub powstanie zupełnie nowy zegar? Jednak większa liczba testujących, to większa liczba doswiadczeń:)

Czekam również na potwierdzenie od osób, które dostały maila z zestawieniem zamówionych części i zapytaniem o potwierdzenie zamówienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie ludki kurna wezta sie troche za robote wypadało by aby forum miało swego clocka jak sie nalezy zawsze to mniej pytan na forum typu: "skąd clock?"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wszystko jest na pająku, bo eksperymentalnie. blokowałem przypadkowo tym co było na stole tj. 2 kond. ceramiczne 0,1 uF, jedną wimą 0,1 uF, dławikiem od samego generatora a na wyjściu stabilizatora 7805 (5V) os-con`em 68uF i 0,1 uF ceramik i jest dobrze. blokowanie sprawdziłem podłączając oscyloskop na zakres zmienny i ustawiając czułość 5 mV i stałą czasową 20 ns. naprawdę przy takim zasilaniu na wejściu stabilizatora było płaściutko. czułość oscyloskopu była na tyle duża , że jak do niewielkiego niewykorzystanego pola lutowniczego podłączyłem sondę to widziałem sinusoidę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem poczekac aż oscyloskop do 250MHz wróci z naprawy ( ruski a na punkcie takiego sprzętu mam alergię i nawet nie mam chęci robic) i dobrac wartości kondensatorów 39,68p, i punktu pracy generatora celem uzyskania optymalnego i symetrycznego przebiegu z generatora ale nie wytrzymałem i już zegarek testuję. Dołożyłem trochę dławików i kondensatorów co widać na zdjęciu a polaryzację generatora zepewniają na razie 2 rezystory 12,4k od Rafała (Rekina), rozwiązanie z jednym 51k mi się mało podobało, myśle że ten do plusa powinien mieć nieco mniejszą wartośc ale kiedy indziej sprawdzę. Masę zasilania dołączyłem drutem miedzianym ok 1,5mm do punktu zasilania bramek Pioneera PD8700. Jeśli chodzi o odsłuch, to różnica nie jest jakaś szczególnie duża, ale zegar w Pioneerze był wcześniej poprawiony, jest dobrze stabilizowany i odszumiony 4 tantalami 470 mikro i suchymi. Są zmiany w przestrzeni i stereofonii i dzwięki jakby troche krótsze, dokładniejsze, najbardziej chyba góra. Myśle, ze w innych niepoprawionych odtwarzaczach różnica będzie znacznie większa, w swoim jesli coś będę zmieniał do najwyżej deseczki mahoniowe i dorobię ekran do clocka. Wielkie dzięki dla Rekina za zorganizowanie wszystkiego i zajęcie się tym tematem, Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku nieudanych próbach udało mi się dodzwonić do pani Ewy z Omigu i byla zdziwiona, że jeszcze nie dostałem zamówionych kwarców 11,2896 MHz. Prawdopodobnie jutro lub pojutrze zostaną do mnie wysłane.

Mam już serdecznie dość przypominania się o uzyskanie odpowiedzi od kilku osób, do których wysłałem zestawienia z kalkulacją i spisem części.

Niestety jest jeszcze kilka osób, które nie potwierdziły swojego zamówienia. Bez tego potwierdzenia nie będę wysyłał, bo było kilka przypadków, że ktoś się rozmyślał, albo zmieniał poprzednie zamówienie.

Nie śpię na forsie, a na wszystko musiałem wyłożyć z własnej kieszeni.

Pana Radka i MMX proszę o kontakt.

Przy okazji gdyby ktoś wiedział co się dzieje z Veteranem - również będę wdzięczny.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>rekin

Dzięki Rafale za części. Przelew powinien jucz dojść.

 

Szanowni Panowie niejaki Rudi z Wałów Jagiellońskich ostrzegał nas, tu cytuje znany szlagier "...Pan w żółtym czepku, prosze nie drażnić rekina ...AAAAAAAA..... a nie mówiłem .."

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem, że dołączę rozmieszczenie elementów. Coś tam narysowałem - proszę bez śmiechów :)

1. Rysunek płytki.

2. Płytka z elementami pod TL431

3. Płytka z elementami pod LT1086-CT5

Wybór kondensatorów do odsprzęgania pozostawiam do Waszej dyspozycji - co komu się podoba - zamieściłem przykładowe wartości.

[obrazekLUKASZ-290105_1.jpg] [obrazekLUKASZ-290105_2.jpg] [obrazekLUKASZ-290105_3.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-2999-100008651 1170266529_thumb.jpg

post-2999-100008652 1170266526_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale, a ja się cały czas zastanawiam(wraz z Ukochaną) co to za sympatyczny delfinek nad napisem Lclock( i czemu go brak na pozostałych płytkach )? :)

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.