Skocz do zawartości
IGNORED

zegar Rekina


Rambo

Rekomendowane odpowiedzi

>McGyver

 

Powazny facet to ma wlasne zdanie, wie o czym mowi i moze to zademonstrowac, obronic.

Jezeli zabraknie mu argumentow, to nie obraza swoich oponentow takimi epitetamii jak:

 

"Może jesteś sfrustrowany albo niedopieszczony ale to już nie mój problem."

 

"zlitowałem się nad tobą, bo wpis był ponadto lekko głupawy."

 

"- żenująca wypowiedź świadcząca o skrajnym palanctwie."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę mnie nie było i wracam. Kurcze trochę przesady w tych kłótniach. Ja bym się zajął raczej jak pomóc koledze magazynierowi uruchomić zegarek, a nie jak zrobić sondę doskonałą i czy to możliwe.

Proponuję założenie nowego wątku np. Pomiary w. cz. albo nawet bardziej ogólnie o pomiarach. Polecicie forumowiczom trochę literatury z zakresu metrologii. Jak poszukam, to też się wtedy dołączę, bo kiedyś miałem chyba na studiach jakiś przedmiot "Metrologia elektryczna i elektroniczna". Odkurzę stare wykłady:)

Natomiast w wątku założonym przez kolegę Rambo - trochę z mojego powodu - fajnie byłoby zobaczyć jakieś konkrety. Kiedyś w wątku Zegar dla każdego (jakoś tak) poruszyłem temat takiego prostego zegarka uniwersalnego. Ten wątek to rozwinięcie tamtego i prowokacja do popełnienia przez kogoś z większą niż ja iloscią czasu nastepnego zegarka. Pewnie dużo lepszego, ale o to chodzi.

> Remix

Rambo odwalił kawał dobrej roboty przy tej i przy innych okazjach, więc jak nadal reflektujesz, to )oczywiście nieodpłatnie) wyślę Tobie płyteczkę i brameczkę i będę czekał na podobny wkład z Twojej strony.

Metrody pomiarowe (błędy systematyczne, narzedzia pomiarowe itd...) jak już pisałem proponuję przenieść do nowego wątku.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>rekin

"więc jak nadal reflektujesz, to oczywiście nieodpłatnie, wyślę Tobie płytkę"

 

sama plytke i no mercy!

Bede szukac dziure w calym.

Jezeli Ci to odpowiada, reszta na priva.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dziur będzie jak w sicie, ale co mi tam. Będę czekał wtedy na dobrą duszyczkę, która wrzuci coś dużo lepszego na forum (nie schemacik - takich mam całą masę, ale gotowe rozwiązanie - płytkę, bo o to chodziło. Bardzo dużo było rozważań teoretycznych co lepsze, a co gorsze, a mało praktycznego sprawdzania - najlepiej przez jak najszersze grono, bo wtedy większa szansa znalezienia right way).

W poniedziałek wyślę Tobie płyteczkę i czekam na konstruktywne wypowiedzi tzn. nie takie, że do dupy, ale co zrobić, coby było lepiej.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Koledzy

Niniejszym uprzejmie donoszę, że kwarc z Omigu działa, gra sobie w CD teraz

Mam już oscyloskop, zaraz zmontuje zasilacz i będe badał na starym kwarcu przebiegi, boję się tylko ze nie poradze sobie opisem funkcji na tej maszynie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym bądź razie oferuję się w sobotę, bo dzisiaj ze zrozumiałych względów nie będę rozkręcać zegara zamontowanego w cd, wysłać przebieg wyjściowy. W takiej formie (mms) bo nie mam cyfrówki a nie będę przecież robić na lustrzance i specjalnie wywoływać zdjęcia do skanu. Tym samym kończę przepychanki słowne, bo za mocno zaśmiecają podstawowy temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem zegar do baterii, wlutowałem stary rezonator. Chyba działa ale ręki se nie dam obciąć, przebiegi ledwo widoczne na tym sprzęcie, ni cholery nie mogłem go ustawić. Jak zgram zdjęcia, to zamieszcze, o ile mi oczywiście wyszły czytelne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekin - małe pytanko (a w zasadzie prośba o poradę) buduję VCXO na 45,1584Mhz (fundamental) w układzie Butlera, orientujesz się może jaki wpływ na działanie takiego generatora ma brak/obecność sprzężenia termicznego między tranzystorami (intuicja podpowiada mi że musi być jakiś wpływ) Czy korzystne bylo by użycie tranzystora podwójnego?Moje poprzednie VCXO chodziło na 90,3168Mhz na overtonie jednak nie byłem w pełni z niego zadowolony (też Butler ale na dwóch BFR92) ,poza tym overtonowe VCXO poza mało stabilną pracą ciężko jest przestrajać i z uwgi na wąski zakres przestrajania zdarzało się że PLL gubił synchronizację.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rambo ,remix myślę że nie ma sensu roztrząsać sprawy zegara kwaka ponieważ nawet w nocie aplikacyjnej tego komparatora znajduje się bardzo podobny przebieg wyjściowy , co prawda zrobiony przy 50mhz ale ma podobne punkty charakterystyczne - moim zdaniem ten komparator ma problemy z pracą przy niskich częstotliwościach , przy 50mhz wygląda to już w miarę znośnie ale jednak nie do końca:

[obrazekLUKASZ-292817_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zegar jest co prawda na komparatorze LT1016, ale kształt też się mniej więcej pokrywa z tym co jest powyżej na rysunku przy częstotliwości 11,2 MHz. M. zd. układ dobrze się spisuje i dźwięk jest przy jego udziale lepszy. Posprawdzałem też układy formowania sygnału na AC02 i 04 i tam do idealnego kształtu też daleko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zegar jest co prawda na komparatorze LT1016, ale kształt też się mniej więcej pokrywa z tym co jest powyżej na rysunku przy częstotliwości 11,2 MHz. M. zd. układ dobrze się spisuje i dźwięk jest przy jego udziale lepszy. Posprawdzałem również układy formowania sygnału na AC02 i 04 (m.in. kopię lc clock v. 1 i 2) i tam do idealnego kształtu też daleko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś się pochrzaniło z wklejaniem(dlatego opis będzie dość niespójny bo wkleiłem wersję tekstu bez korekty), ale do rzeczy... I układ komaratora był na Lt1016 natomiast zmiana na układu MXL1016 (firmy MAXIM) dała o wiele poprawniejszy sygnał. Tak więc kostki z innych firm dały znacząco różny kształt. Kształt LT nie dawał się za mocno podciągnąć zmianą napięcia referencyjnego, natomiast w MAXIM`iem można powiedzieć, że jestem z ostatecznego kształtu zadowolony. Sygnał z "Kwaka" podobał mi się o wiele bardziej niż z dwóch wersji

lc clock`a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu nie wkleiło tego co trzeba, więc napiszę jeszcze raz. Różnica w kształcie sygnału była nawet z komparatorami z różnych firm. Z LT 1016 (Linear Technology) sygnał był gorszy niż z MXL1016 firmy Maxim. Ten ostatni dawał się lepiej "naprostować" regulujuąc napięcie referencyjne. Ostateczny kształt uznałem za dość poprawny i lepszy od układu kształtowania na AC 02 i AC 04. Tak więc MAXIM pozostał w zegarze .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>bitrate

Dopiero teraz mam chwilkę czasu.

Mógłbyś zamieścić schemacik z Butlerem. Prawdę powiedziawszy moje doświadczenia z oscylatorami przestrajanymi napięciem nie są zbyt wielkie i ograniczają się do niższych częstotliwości (zabawy w podstawówce z taktowaniem analogowych linii opóźniających). Przy duzych częstotliwościach obawiam się, że wpływ parametrów temperaturowych na sprzężenie może być b. duży, a jeśli dodatkowo ma to być jakiś band-pass filtrujący częstotliwość w overtonie, to pewnie wielkość późniejszego wzmocnienia warto byłoby uzależnić w jakiś sposób od zmian w pracy filtra (nieważne czy będą to zmiany spowodowane temp., czy napięciem). Trochę się może wymądrzam jak na moją skromną w tym temacie wiedzę, ale bez schemaciku, to mogę rzucić tylko takie ogólniki.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekin ->to taki w miarę ogólny schemat generatora VCXO w układzie Butlera, szczegółowe schematy trochę mogą się różnić - generalnie stanowi umieszczenie kwarcu między dwoma stopniami wzmacniacza w pętli sprzężenia zwrotnego.

 

Rambo ->generalnie komparator jest układem analogowo cyfrowym więc dużo zależeć może od stopnia analogowego ,jego czasu ustalania odpowiedzi jak i jej rzędu .Tu może dochodzić asymetria zasilania ,nasycanie się komparatora ,również względy technologiczne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam zobaczyć ciekawy układ generatora i całą stronę www poświęconą diy audio

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś z tym linkiem nie tak, jeszcze raz daję i trzeba znaleźć "generator..."

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem,widziałem :) Ja jednak zamiast tego komparatora na wyjściu użył bym translatora ECl->CMOS,ma lepsze parametry dynamiczne , a tak w ogóle naszła mnie dziwna refleksja którą się z wami podzielę :moim zdaniem w logice CMOS/TTL nie ma możliwości uzyskania jittera mniejszego niż 20-30ps(RMS) niezależnie od stabilności kwarców ,szumów zasilacza itd.Nie jestem w chwili obecnej w stanie udowodnić tej tezy ściśle ,ale wynika to z wprowadzania silnych zakłóceń impulsowych(glitch)w momencie przełączania,oraz zbyt dużej różnicy między poziomami OH i OL .Nasunęło mi się to po przejrzeniu parametrów translatorów logicznych PECL->CMOS jak i komparatorów.Nawet przy optycznej sieci dystrybucyjnej zegara (widziałem takie rozwiązanie gdzieś w necie) minimalny jitter to 1ps w RMS.W układach ECL/PECL uzyskanie 500fs jittera to nie problem,tym bardziej w LVDL .Skąd więc te optymistyczne zapewnienia producentów ?Skoro nawet Analog Devices przy komparatorach CMOS nie podaje wartości jitteru ,natomiast przy innych typach komparatorów owszem.Wykonać generator o niskim jitterrze to jedno a zapewnić że taki właśnie poziom jitteru zostanie dostarczony do układu to coś zupełnie innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozatym wracając do tego schematu - wyjście z zegara dał bym ECL-owe następnie połączył bym zegar z układem za pomocą linii symetrycznej i dopiero przy samiutkim układzie który ma otrzymywać ten sygnał dał bym translator (solidnie zaekranowany) ECL->CMOS .Innymi słowy skrócił bym do minimum drogę na której sygnał podawany jest w standardzie CMOS.Wyszło by to na korzyść zarówno dla sygnału zegarowego , jak i dla pozostałej logiki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bitrate

prawdopodobnie tak jest, tylko co dalej z sygnalem? Podajemy na Xin serva i tam siedza uklady formujace impuls w technice CMOS. Troche to podwaza sens tego wszystkiego co robimy.

Nie dokopalem sie jeszcze do tego jak taki DSP wyglada od srodka (schemat blokowy) ale jestem przekonany ze jest tam bramka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>bitrate

W układziku, który narysowałeś, to pomijając już napięcie zasilające moim zdaniem cały układzik rezonansowy z kondensatorami w szczególności powinien być cieplnie "ekranowany"

>remix

Obawiam się, że masz rację w servo są brameczki.

Może lepiej jakiegoś NOS-a z pominięciem servo, a sygnał zegarowy bezpośrednio na DAC?

Obawiam się, że z tego reclockingu dla serwa (rys. poniżej) wiele nie wynika, ale okreslenie fully digital PLL może wskazywać, że jest tak jak mówisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bitrate - przy tej Twojej "niepokojącej" teorii wyjdzie na to, że najmniejszy jitter zapewnia wewnętrzny generator DAC`a lub filtru :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Rekin dzięki za zainteresowanie i sugestie , za jakiś czas będę zamawiał kwarce na 45,1584Mhz i zobaczymy co z tego wyjdzie:) Jednak chyba zastosuję podwójne tranzystory - myślałem o MAT02 (kilka wala się w szufladzie)ale nie jestem pewien czy wyrobi się przy tej częstotliwości (fg-200Mhz)

 

>Rambo nie słyszałem o DAC'u czy filtrze cyfrowym z wewnętrznym generatorem - przeważnie znajduje się tam wejście Mclk na które podaje się zegar z magistrali IIS :)

 

A tak na serio to moje przemyślenie wynikało bardziej z analizy parametrów kilku dostępnych na stronie ONsemiconductors translatorów poziomów logicznych ,żeby było ciekawiej znajdują się one w dziale "High performance logic" i najniższa wartość jaka tam występowała dla wyjść TTL/CMOS to właśnie 35ps ,uprzedzając twoje pytanie - translator poziomów jest bardzo specyficznym typem komparatora:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>bitrate

chyba generalnie nie zaszkodzi podniesc temperature calego ukladu, jak juz koniecznie musi byc Butler to moze tak:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sa na stronie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) inne ciekawe rzeczy jak generator wzorcowy (10MHz) ze stabilizacja termiczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>remix dzięki za sugestie też myślałem o stabilizacji termicznej.Butlera wybrałem ponieważ moim zdaniem jest właśnie raczej dosyć stabilnym układem i zapewnia kwarcowi komfortowe warunki pracy,wiem wiem układ Butlera jest przeznaczony przedewszyskim do oscylatorów overtonowych i wykorzystuje rezonans szeregowy.Cóż zobaczymy jak zbuduję ten układ za jakiś czas(mam nadzieję) ,postaram się zdobyć jakąś cyfrówkę i umieścić zdjęcia z pomiarów:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę może poza tematem, w którym rozwija się wątek, ale doszły do mnie dzisiaj rezonatorki na 11,2896 MHz, więc w pierwszej kolejności wysyłam do osób, które zamawiały takowe. Przy okazji dokończę realizację zamówień na 16,9344 MHz. Do kilku osób z powodów moich ograniczeń czasowych jeszcze nie wysłałem - poprawię się ;)

jak wspominałem wcześniej muszę wycofać się na pewien czas z działalności DIY na forum. Jeśli będzie potrzeba na jakieś przejściówki do opampów, czy inne płyteczki, to być może (jeśli się zgodzi) zabawę przejmie ktoś inny. Udostępnię mu wzory płytek (zegar, GC, opampy, softstart, pre ESP) i osoba ta będzie męczyła się sama. Mam już kogoś na oku;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekin- sory że męczę :) ale czy próbowałeś aplikacji generatora z jakimś szybkim wzmacniaczem operacyjnym np. OPA2822 BB aż się prosi o takie zastosowanie :)Poza tym patrząc na parametry jet to jeden z moich typów do zastosowania w torze audio(do tej pory mój lider to AD797)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie próbowałem, chociaż miałem taki zamiar. Nie prędko do tego dojdzie, bo mam zaległości czasowe. Może po cichutku latem popracuję nad tym. Do toru analogówki moim typem również jest AD797, natomiast szybsze wzmacniacze nie zawsze się sprawdzały np. AD8027, którego używałem w pre mic. był świetny, natomiast w aplikacji za DAC z G=1 działał tak sobie - dużo wysokich, kiepski basik.

Właśnie nad nim myślałem w kontekście generatora, czy filtru. Do 100MHz powinno to jakoś działać, chociaż patrząc na charakterystyki jest to kres jego możliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.