Skocz do zawartości
IGNORED

streamer Audio Pro Link-1


neverland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Kw202 napisał:

To co się zastanawiasz przepłać za Ifi i ciesz się tym co masz 😉

Łatwo powiedzieć:)))) Jestem na etapie AudioPro Link1 ....  Nie wiem nadal czy warto skakać dźwiękowo na zena (zenka?:) Na razie mam dacmagic. Stało to lata całe, a teraz...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Audio Pro Link 1 traktuję jako taką "gorszą alternatywę dla CD". Do słuchania "na co dzień" jest super, przynajmniej na Tidal Master HiFi. Jeśli już bardzo potrzebuję jakości CD, to po prostu uruchamiam CD i słucham.

Dla mnie osobiście gonienie króliczka z długimi uszami i wywalanie kasy na kolejne pudełeczka, nie ma sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie stream z Tidal to na razie zabawa, nic poważnego. Głownie winyle z torem lampowym. cd, sasd, dvdaudio itd przerabiałem na bieżąco. Plików gęstych mam kilka dysków... I? I nie ma czego słuchac:))) Stąd tidal i szukanie jako takiej jakości. Po pierwszych kilkudniowych doświadczeniach z audiopro link 1 słysze że jest z streamie potencjał. No i teraz czy warto skakać na coś wyższego? Czy to wyższe, to naprawdę wyższe jeśli chodzi o dźwięk? Nie mam możliwości porównania bezpośredniego streamerów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)
Godzinę temu, StachMuszel napisał:

Ja Audio Pro Link 1 traktuję jako taką "gorszą alternatywę dla CD". Do słuchania "na co dzień" jest super, przynajmniej na Tidal Master HiFi. Jeśli już bardzo potrzebuję jakości CD, to po prostu uruchamiam CD i słucham.

Dla mnie osobiście gonienie króliczka z długimi uszami i wywalanie kasy na kolejne pudełeczka, nie ma sensu.

Byłem dziś w empiku niby wyprzedaż do 70% a ceny tak wywalili że nawet po obniżce jest masakra. Dlatego myślę że streaming ma przyszłość 😉

46 minut temu, maciek1 napisał:

Dla mnie stream z Tidal to na razie zabawa, nic poważnego. Głownie winyle z torem lampowym. cd, sasd, dvdaudio itd przerabiałem na bieżąco. Plików gęstych mam kilka dysków... I? I nie ma czego słuchac:))) Stąd tidal i szukanie jako takiej jakości. Po pierwszych kilkudniowych doświadczeniach z audiopro link 1 słysze że jest z streamie potencjał. No i teraz czy warto skakać na coś wyższego? Czy to wyższe, to naprawdę wyższe jeśli chodzi o dźwięk? Nie mam możliwości porównania bezpośredniego streamerów...

Jeżeli nie chcesz zrezygnować z dacmagic to poszukaj streamer z wyjściem spdif jakość powinna być ciut lepsza jak po optyku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kw202 napisał:

Byłem dziś w empiku niby wyprzedaż do 70% a ceny tak wywalili że nawet po obniżce jest masakra. Dlatego myślę że streaming ma przyszłość 😉

Jeżeli nie chcesz zrezygnować z dacmagic to poszukaj streamer z wyjściem spdif jakość powinna być ciut lepsza jak po optyku. 

spdif lepiej? a może usb? dacmagic ma wszystkie opcje. W sumie mogę spokojnie rezygnowac z dacmagic jesli tylko uzyskam wyraźną poprawe brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Lepszy według mnie Każdy ma inne gusta i potrzeby. 
1 to wbudowany dac (jaki jest taki jest ale jest (porównywalny do dac magic 100) 
2 więcej wejść i wyjść cyfrowych 
3. Kieszeń na dysk wewnętrzny 
I jest jeszcze cosik kiedyś miałem dac'a ifi audio neo idsd, kolega [mention=3970]arturp[/mention]poskładał mi coś swojego za ułamek ceny ifi. Naprawdę ułamek i dac Artura pozamiatał ifi, normalnie go zmiótł. Dlatego myślę że ifi może być trochę przereklamowane 
A przy okazji - jak ta nowa apka działa? (głównie chodzi mi o serwisy). Bardziej celuję w N25 - ale chyba aplikacja ta sama.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)
1 minutę temu, dzarro napisał:
W dniu 1.01.2022 o 10:38, Kw202 napisał:
Lepszy według mnie emoji6.png Każdy ma inne gusta i potrzeby. 
1 to wbudowany dac (jaki jest taki jest ale jest (porównywalny do dac magic 100) 
2 więcej wejść i wyjść cyfrowych 
3. Kieszeń na dysk wewnętrzny 
I jest jeszcze cosik emoji6.png kiedyś miałem dac'a ifi audio neo idsd, kolega [mention=3970]arturp[/mention]poskładał mi coś swojego za ułamek ceny ifi. Naprawdę ułamek i dac Artura pozamiatał ifi, normalnie go zmiótł. Dlatego myślę że ifi może być trochę przereklamowane 

A przy okazji - jak ta nowa apka działa? (głównie chodzi mi o serwisy). Bardziej celuję w N25 - ale chyba aplikacja ta sama.

Używam miusicx neo można się do niej przyzwyczaić. Najważniejsze że nie rozłącza i odtwarza nutki jedną po drugiej. Próbowałem też bubbleupnp, jest trochę przyjaźniejsza w obsłudze ale nie odtwarza mqa. Fajna też jest mconnect tylko draństwo po jednej piosence trzeba samemu przełączyć na drugą i nie wiem jak sobie z tym poradzić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Używam miusicx neo można się do niej przyzwyczaić. Najważniejsze że nie rozłącza i odtwarza nutki jedną po drugiej. Próbowałem też bubbleupnp, jest trochę przyjaźniejsza w obsłudze ale nie odtwarza mqa. Fajna też jest mconnect tylko draństwo po jednej piosence trzeba samemu przełączyć na drugą i nie wiem jak sobie z tym poradzić 
Dzięki. Mnie ta firma interesuje ze względu na Deezera. W Tidalu/musicx sprawdzałeś może czy jest gapless?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)
18 minut temu, dzarro napisał:
41 minut temu, Kw202 napisał:
Używam miusicx neo można się do niej przyzwyczaić. Najważniejsze że nie rozłącza i odtwarza nutki jedną po drugiej. Próbowałem też bubbleupnp, jest trochę przyjaźniejsza w obsłudze ale nie odtwarza mqa. Fajna też jest mconnect tylko draństwo po jednej piosence trzeba samemu przełączyć na drugą i nie wiem jak sobie z tym poradzić 

Dzięki. Mnie ta firma interesuje ze względu na Deezera. W Tidalu/musicx sprawdzałeś może czy jest gapless?

Nie ma gapless. Deezer jest lepszy według ciebie od tidal?

15 minut temu, maciek1 napisał:

To wszystko w związku z tematem ? Apki do Audiopro? Porównania jakieś?

Mconnect zagra z audio pro i bubbleupnp chyba też 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Kw202 napisał:

Nie ma gapless. Deezer jest lepszy według ciebie od tidal?

 

Nie chcę zaśmiecać wątku. Tu jest wątek z opiniami Tidal vs Deezer.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli Coctail nie gra gapless z serwisów to i tak go niestety skreślam - choć pewnie się upewnię jak to chodzi w droższych modelach, przy graniu własnych plików na pewno jest gapless. 

Żeby było w temacie - ProLink też chyba ma z tym problem. 😜

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, zaraz sprawdz,e. A jaka konkretnie mconnect - w sklepie jest kilka ...  Control, Player, Mobile?

16 minut temu, dzarro napisał:

Tak samo w temacie jak iFi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Prosiłem o porównanie do APL1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)
4 minuty temu, dzarro napisał:

Nie chcę zaśmiecać wątku. Tu jest wątek z opiniami Tidal vs Deezer.

https://www.audiostereo.pl/topic/157520-problem-ze-słabą-jakością-streamingu-deezer-tidal-a-wybór-docelowego-źródła/

Jeśli Coctail nie gra gapless z serwisów to i tak go niestety skreślam - choć pewnie się upewnię jak to chodzi w droższych modelach, przy graniu własnych plików na pewno jest gapless. 

Żeby było w temacie - ProLink też chyba ma z tym problem. 😜

W pro link zrobili chyba aktualizacje i już jest. Dzięki za link 

3 minuty temu, maciek1 napisał:

O, zaraz sprawdz,e. A jaka konkretnie mconnect - w sklepie jest kilka ...  Control, Player, Mobile?

Prosiłem o porównanie do APL1

Spróbuj najpierw mconnect lite. Jest darmowy 😉. I daj znać czy nie przerywa po pierwszej nutce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mconnect lite czy mcoonect player lite. "gołego" lite nie mogę otworzyć. brak rejestracji, chyba tylko dla firm...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, maciek1 napisał:

O, zaraz sprawdz,e. A jaka konkretnie mconnect - w sklepie jest kilka ...  Control, Player, Mobile?

Prosiłem o porównanie do APL1

Jest wątek o iFi Stream. Z jednej stronie masz bridża bez DACa, przystosowanego do Roona i NAA(HQPlayer) z drugiej 3 razy tańszy kompletny streamer producenta specjalizujcego się w głosnikach bluetooth. Ponieważ iFi bazuje na malinie to niektórzy twierdzą, że można ten sam efekt osiągnąć taniej - robiąc sobie samemu bridża na bazie maliny. 
Nie wiem czy jest sens używania iFI - tylko jako transportu do Tidal Connect. Generalnie takie urządzenia mają sens jako element układanki. Najpierw jest PC lub inny serwer z Roon, HQPlayerem lub Audirvaną (ewentualnie autonomiczny serwer taki jak Soundgenic, Silent Angel albo Innous) - potem bridż(np. iFi, Sotm, Allo) z liniowym zasilaczem - na końcu DAC. 

Najpierw pomieszkaj z tym co masz i lepiej określ czego tak na prawdę oczekujesz od streamingu - kasę zawsze zdążysz wydać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są wątki, czytałem. Jednak brak porównań... Kupiłem APL1 ww zasadzie w celu sprawdzenia, czy stream w ogóle mnie kręci? Kręci!:))) Ponadto mam kilka dysków z plikami gestymi i nie tylko. Ifi ma w odróżnieniu od APL1 wejście na dysk i odtwarza wszelakie pliki (prawie). Gdyby APL1 miał wejście na dysk, na pewno bym tak szybko nie ruszał z poszukiwaniami. Jednak rozstrzygające byłoby porównanie dźwięku... Na razie mam dacmagic, którego wyciagnałem z szafy. Na lampach i z VA Mozart gra to całkiem akcpetowalnie. Sceny specjalnej nie ma i w porównaniu do cd są różnice (w bezpośrednim teście), ale nie tak olbrzymie. A tak przt okazji... ifi miał mieć swoją apkę na smartfona. PC raczej bym odpuszczał... Apka do APL1 jest całkiem strawna (choć początkowo narzekałem:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Kw202 napisał:

Mconnect lite player 

Dzieki. Juz wcześniej zainstalowałem. Fajna apka! Pokazuje wage pliku! Spokojnie obsługuje APL1. Niestety z Tidala tylko pojedyncze utwory, ale z dysku na smartfonie spokojnie odtwarza całe płyty...  Ciekawe czy streamuje taka wartoc, która pokazuje na apce? Smartfon nie ogranicza przepływu danych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)
1 minutę temu, maciek1 napisał:

Dzieki. Juz wcześniej zainstalowałem. Fajna apka! Pokazuje wage pliku! Spokojnie obsługuje APL1. Niestety z Tidala tylko pojedyncze utwory, ale z dysku na smartfonie spokojnie odtwarza całe płyty...  Ciekawe czy streamuje taka wartoc, która pokazuje na apce? Smartfon nie ogranicza przepływu danych?

Nie mam zielonego pojęcia 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Są wątki, czytałem. Jednak brak porównań... Kupiłem APL1 ww zasadzie w celu sprawdzenia, czy stream w ogóle mnie kręci? Kręci!:))) Ponadto mam kilka dysków z plikami gestymi i nie tylko. Ifi ma w odróżnieniu od APL1 wejście na dysk i odtwarza wszelakie pliki (prawie). Gdyby APL1 miał wejście na dysk, na pewno bym tak szybko nie ruszał z poszukiwaniami. Jednak rozstrzygające byłoby porównanie dźwięku... Na razie mam dacmagic, którego wyciagnałem z szafy. Na lampach i z VA Mozart gra to całkiem akcpetowalnie. Sceny specjalnej nie ma i w porównaniu do cd są różnice (w bezpośrednim teście), ale nie tak olbrzymie. A tak przt okazji... ifi miał mieć swoją apkę na smartfona. PC raczej bym odpuszczał... Apka do APL1 jest całkiem strawna (choć początkowo narzekałem:)
Nie łudź się, że iFi zagra dobrze z dysku zewnętrznego. To ma działać jako bridż(bramka audio) dla zewnetrzego streamu - a nie komputer, który sczytuje dane biblioteki. Jak masz dużo własnej muzy i chcesz ją grać z plików - to lepsze będą urządzenia typu Soundgenic, Innous albo Silent Angel. Ten ostatni ponoć jest ciekawy kosztuje 3,2 kpln może grać z dysku(i wygląda na sprzęt, który to zrobi) - ma własną apkę i Tidala i Amazon Music.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, dzarro napisał:
32 minuty temu, maciek1 napisał:
Są wątki, czytałem. Jednak brak porównań... Kupiłem APL1 ww zasadzie w celu sprawdzenia, czy stream w ogóle mnie kręci? Kręci!:))) Ponadto mam kilka dysków z plikami gestymi i nie tylko. Ifi ma w odróżnieniu od APL1 wejście na dysk i odtwarza wszelakie pliki (prawie). Gdyby APL1 miał wejście na dysk, na pewno bym tak szybko nie ruszał z poszukiwaniami. Jednak rozstrzygające byłoby porównanie dźwięku... Na razie mam dacmagic, którego wyciagnałem z szafy. Na lampach i z VA Mozart gra to całkiem akcpetowalnie. Sceny specjalnej nie ma i w porównaniu do cd są różnice (w bezpośrednim teście), ale nie tak olbrzymie. A tak przt okazji... ifi miał mieć swoją apkę na smartfona. PC raczej bym odpuszczał... Apka do APL1 jest całkiem strawna (choć początkowo narzekałem:)

Nie łudź się, że iFi zagra dobrze z dysku zewnętrznego. To ma działać jako bridż(bramka audio) dla zewnetrzego streamu - a nie komputer, który sczytuje dane biblioteki. Jak masz dużo własnej muzy i chcesz ją grać z plików - to lepsze będą urządzenia typu Soundgenic, Innous albo Silent Angel. Ten ostatni ponoć jest ciekawy kosztuje 3,2 kpln może grać z dysku(i wygląda na sprzęt, który to zrobi) - ma własną apkę i Tidala i Amazon Music.

A stream ze smartfona (jak pisałem wyżej w poście)? Na APL1 chodzi. Rozumiem, że ifi też w ten sposób dałby radę lub stream z PC. Choć wolałbym bezpośrednio z dysku:) Stream z PC lub smartfonu jest podawany 1:1 czy coś redukuje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, przmor napisał:

MConnect Player Lite gra całe albumy. Trzeba tylko wcisnąć odpowiedni przycisk, ten pod okładką albumu.



Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Faktycznie! Dzięki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie miałem okazji odbierać z sieci streamu 24/94 (tylko ze smartfonu), może ktoś ma doświadczenia z takim streamem lub jest w stanie wskazać źródło w sieci (darmowe), które coś nadaje w takim streamie? Tidal mam tylko hifi... Chciałbym sprawdzić czy APL1 jest w stanie wypuścić taki stream do dac. Nie mam pewności, czy stream ze smartfona to 24/96, czy też czasami coś tam sobie smartfon nie redukuje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tidal w wersji Master obsługują urządzenia dekodujące MQA a Twój streamer do nich nie należy. Nie zawracaj sobie głowy tym tematem. Ciesz się dobrym brzmieniem, poznawaj nowa muzykę, nie szukaj dziury w całym. Słuchaj po prostu muzyki i mniej czytaj internet :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.