Skocz do zawartości
IGNORED

Kupno gramofonu do 2500zł


gitarrra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Winylomaniak napisał:

Czasem też sprzedają, tańsze gramofony, nawet są firmowe, marki DUAL

Sam kupiłem 3, czy 4 sztuki, poszły od ręki w tydzień..... Bo nowe, firmowe i niedrogie

Dual produkuje cały czas z tą różnicą że Dual zajął się dystrybucją taniochy dla mas a dystrybucją pozostałości tego co dobre zajmuje się firma Sintron.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
6 minut temu, piotr6 napisał:

Nie, nie chcę widzieć Twojej oferty bo nic od Ciebie nie kupię. Nie wzbudzasz zaufania tymi swoimi banialukami. 

Nie załapałeś 🙂

Dałem ci wskazówkę, że jak kiedykolwiek najdzie cię ochota na zakup tego modelu, to wpierw sprawdź, stan gumowych amortyzatorów, bo jak się guma rozsypała na kawałki, to będziesz miał duuuuuży problem 🙂 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luźny to Ty będziesz miał stolec ,jak wyrolowani przez Ciebie ludzie ,kiedyś wspólnie postanowią Ciebie odwiedzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego hejtu.

Winylomaniak ma wiedzę popartą doświadczeniem i co najważniejsze - dzieli się tą wiedzą.

Nie widzę, żeby robił komuś krzywdę, wręcz przeciwnie.

Bardziej cenię jego opinie niż wielu innych, obecnych tu cwaniaków udających ekspertów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, miki450 napisał:

Nie rozumiem tego hejtu.

Winylomaniak ma wiedzę popartą doświadczeniem i co najważniejsze - dzieli się tą wiedzą.

Nie widzę, żeby robił komuś krzywdę, wręcz przeciwnie.

Bardziej cenię jego opinie niż wielu innych, obecnych tu cwaniaków udających ekspertów.

A skąd wiesz jakie ma doświadczenie. Na razie to wszyscy wiedzą że handluje złomem i tyle. A wszystko co nowe to badziew, tandeta lub CHRL.

Jak się ma doświadczenie to swoje opinie wypadałoby poprzeć jakąś merytoryką, opisać plusy i minusy danego sprzętu. I to byłaby rzetelna opinia poparta doświadczeniem.

A sformułowania jak wyżej sprowadzają się do tego że najlepiej to kupić niewiadomego pochodzenia za parę groszy szrot, złom, od Helmuta babci z piwnicy, trochę popsikać i jest glanc.

Zapewne nikt by nic do gościa nie miał gdyby uparcie nie wciskał ludziom czegoś czego nie chcą i nie udowadniał im że są idiotami bo się na czymś nie znają lub poziom ich wiedzy jest znikomy.

Jak ktoś się uprze że chce używkę to niech to rozwinie, doradzi, pomoże a nie na siłę wciska psikany szrot.

A jak ktoś chce tylko nówkę to ... patrz jak wyżej ...

Doradzić i pomóc też trzeba umieć a nie na siłę robić z ludzi niedorozwiniętych.

pzdr,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, miki450 napisał:

dzieli się tą wiedzą

Z tym to akurat się zgodzę o ile ktoś potrafi pogłaskać Go "pod włos" i tą wiedzę od Niego wyciągnąć.Mi udaje się to coraz częściej.

Pomijam merytoryczną stronę tej wiedzy.Bo widzisz ja jestem debil,nie znam się i pajacuję.

2 godziny temu, miki450 napisał:

Bardziej cenię jego opinie niż wielu innych

A kupiłeś już coś od Niego? Chyba raczej nie bo byś miał raczej inne zdanie na ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, treborzg napisał:

Zapewne nikt by nic do gościa nie miał gdyby uparcie nie wciskał ludziom czegoś czego nie chcą i nie udowadniał im że są idiotami bo się na czymś nie znają lub poziom ich wiedzy jest znikomy.

Ale ja nigdzie nie zauważyłem, żeby coś komuś na siłę wciskał i robił z ludzi idiotów, jak piszesz.

Wręcz przeciwnie. Z tego co tu czytam, dużo doradza o odradza.

Sprzedaje towar, po który ludzie sami przychodzą często bezmyślnie, bez podstawowej wiedzy. A że przeważnie w ogóle nie wiedzą czego chcą, bo wolą mieć sprawy wyłożone na tacy bez żadnego własnego zaangażowania, to w przypadku rozczarowania pretensje powinni mieć wyłącznie do siebie.

Godzinę temu, gitarrra napisał:

A kupiłeś już coś od Niego? Chyba raczej nie bo byś miał raczej inne zdanie na ten temat.

Nie kupiłem. Ale gdybym kupował, to raczej bym wiedział co potrzebuję i konkretnie to uzgodnił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, miki450 napisał:

Ale ja nigdzie nie zauważyłem, żeby coś komuś na siłę wciskał i robił z ludzi idiotów, jak piszesz.

Bo nie zauważysz .Robi to gdy upatrzy nowego "jelenia" na forum ,szukającego sprzętu. Oferty idą na priv dlatego poza zainteresowanymi  nikt ich nie widzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I merytoryka na temat gościa się wyczerpała ...

Sedna są dwa:

- kto chce używkę nich sobie z nim polemizuje a,

- kto chce nówkę niech na jego komentarze nie zwraca uwagi.

I tym podsumowaniem temat gościa można zakończyć.

pzdr,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez treborzg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, gitarrra napisał:

Bo nie zauważysz .

Jakbyś mnie posłuchał, dokładnie, ze zrozumieniem,  to byś kupił porządny gramofon w świetnym stanie, a nie budżetowego paskowca dla kumatych inaczej

O, widzisz oni nawet fajna reklamę mają, rozumiem, że ta szklana na zdjęciu po lewej, to nie do alkoholu, że na trzeźwo też da się słuchać wyrobów budżetowych tej firmy 🙂        

1Pioneer (1).jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem taki: Audio-Technica AT-LPW50PB. Polecam na początek. Podpiąłem do taniego pre ampa z kraju dalekiego wschodu opartego o dwie lampy 5654. Polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
14 minut temu, jurher napisał:

Ja kupiłem taki: Audio-Technica AT-LPW50PB. Polecam na początek.

Jak jeden gramofon, tak jak twój, w uproszczeniu, ma odstęp od szumów, na poziomie - 60dB, a drugi, tak jak np Technics SL-QX300, sprzed ponad 35 lat, ma ten parametr na poziomie - 80dB, albo jak jeden gramofon ma parametr kołysania dźwięku na poziomie 0.15% a drugie na poziomie 0.015% to oba gramofony dzieli przepaść technologiczna i cywilizacyjna 🙂            

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Winylomaniak napisał:

Jakbyś mnie posłuchał, dokładnie, ze zrozumieniem,  to byś kupił porządny gramofon w świetnym stanie, a nie budżetowego paskowca dla kumatych inaczej

A jakbyś go posłuchał to on nie chciał używki tylko nówkę. I gdybyś był rzetelny to swoim doświadczeniem doradziłbyś kupno nowego, z gwarancją, dostępem do części zamiennych, z możliwością upgrade. A tak ... dalej siedzisz zamknięty wspomnieniami 30-40 lat wstecz i na siłę chcesz zainteresować tym wszystkich. Dla przypomnienia: już mamy telefony komórkowe a stacjonarne odeszły w zapomnienie - choć są i tacy co bez nich żyć nie mogą i dalej je męczą - taki jest twój obraz i postrzeganie rzeczywistości.

Jak napisał że chce nowy to znaczy że chce nowy i uszanuj jego decyzję. Doradź, pomóż, daj przykłady, użyj merytoryki, nic więcej od ciebie nie oczekiwał. A jak tego nie potrafisz to się na dany temat nie wypowiadaj bo niepotrzebnie wprowadzasz zamęt, który nie służy nikomu i niczemu.

W końcu kupił, podziękował, jest zadowolony, a ciebie dalej boli że nie cofnął się razem z tobą do średniowiecza.

4 godziny temu, jurher napisał:

Ja kupiłem taki: Audio-Technica AT-LPW50PB. Polecam na początek. Podpiąłem do taniego pre ampa z kraju dalekiego wschodu opartego o dwie lampy 5654. Polecam.

Witamy w klubie ... 👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jurher...kierowcy samochodowi mówią do siebie "szerokości"

Jakby tu powiedzieć żeby było w temacie?

"Słuchalności"? 

Nie wiem czy dobre ale tak mi się skojarzyło. 

I jak powiedział treborzg...witaj w klubie👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
7 godzin temu, treborzg napisał:

A jakbyś go posłuchał to on nie chciał używki tylko nówkę. I gdybyś był rzetelny to swoim doświadczeniem doradziłbyś kupno nowego, z gwarancją, dostępem do części zamiennych, z możliwością upgrade.

Jakieś nieporozumienie zaszło 🙂

Oczywiście, że nowy to najlepsza opcja, bez dwóch zdań.  Nowy, ale porządny, czyli poziom Technics Sl 1200 MK7, SL 1500C, czy np Pro-Ject Classic, czy np  Rega 3, a nie poziom jakiś chińskich wyrobów gramofonpodobniewyglądających, czy jakieś zupełnie budżetowe regi prodżekty itp Bo to lipa a nie gramofony, straszna lipa 🙂 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat taki Debut Carbon Evo to całkiem porządny poziom.

I wstydu nie ma. Do tego jest produkowany w Europie, w fabryce PJ w Litovel.

A do tego można mu zapodać kilka firmowych upgrade takich jak metalowy subplater czy akrylowy talerz, co zapewne da jeszcze większy fun z użytkowania tego gramofonu.

Czasy się zmieniły. Pro-Ject to już inny producent, niż 20-30 lat temu. Zupełnie inna jakość wykonania niż wtedy.

 

Budżetowe Regi - też są niczego sobie. Na pewno to pewniejszy zakup niż 30,40-letni zmęczony życiem Japończyk z ówczesnej średniej półki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
48 minut temu, rochu napisał:

Akurat taki Debut Carbon Evo to całkiem porządny poziom.

Jak zaczną produkować, budżetowe gramofony, w klasie za 2-2.5k, które będę miały parametr kołysania dźwięku, na poziomie 0.025% a nie 0.15% i parametr odstępu od szumu na poziomie - 78 dB a nie - 60 dB, to wtedy będą to porządne budżetowe gramofony...

Taki budżetowy liniowiec Pioneera PL-L50, do kupienia, czasem, za 300-350 złotych, i naprawiony oraz wyregulowany, odrestaurowany, w jeden dzień, będzie lepszy pod każdym względem do tego Prodżekta Debiuta, a ile kasy w kieszeni zostanie, to już szkoda gadać . I śmiem twierdzić, że będzie nadal działał świetnie, gdy po tym porodżekcie pozostanie tylko wspomnienie           

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację,różnica w parametrach jest,nie można zaprzeczyć.

Tylko co z tego?

90% ludzi siedząc w domu z piwem w jednej i papierosem w drugiej ręce nie jest w stanie nawet dostrzec tej różnicy.

A te dziesięć procent które słyszy tę różnicę nawet nie spogląda na sprzęt z przedziału 2-2,5 tyś. tylko znacznie wyżej.

Nie mam zamiaru niczego ujmować starym gramofonom .Mają swój niezaprzeczalny urok, niektóre mimo lat nadal świetnie grają.Sam miałem ochotę na taki.

Ale jak mawiał klasyk-"Stare to jest dobre tylko wino i skrzypce". Poza nielicznymi przypadkami gramofony o których mówisz nie są ani jednym ani drugim.

W tym wszystkim jest jeszcze jedna rzecz o której rzadko się wspomina.

To wygląd gramofonu.

Nigdy nie kupiłbym  takiego Pioneera PL-L50 nawet gdyby świetnie grał bo... mi się zwyczajnie nie podoba.

Rzecz gustu.A o gustach jak wiadomo się nie dyskutuje.

I wracając do początku...jeśli nie dostrzegam różnicy to wolę nowego, z gwarancją producenta a nie jakiegoś majsterklepki ,który "odrestałrował" 40-to letniego zmęczonego  staruszka.Bo teraz niemal wszystkie te gramofony są po "restałracji".

Nawet jeśli to się komuś nie podoba ,to jest to mój wybór. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, piotr6 napisał:

Tylko, że kupiłeś w tej cenie całkiem przyzwoity gramofon

Mam taką nadzieję.

Według mnie dobrym przykładem na to,że cyferki z instrukcji to nie wszystko są kolumny JMlab Point Source 5,1.

Kolumny swego czasu często stosowane w redakcjach pism branżowych do testowania wzmacniaczy  czy CD.

Kolega miał.Na papierku świetnie.Materiały użyte na membrany głośników w tamtych czasach to niemal kosmos.

I co?

Moje subiektywne odczucie było takie jakby ktoś kijem do baseballa stukał w drewnianą deskę.Owszem, analityczność,umiejscowienie instrumentów w scenie muzycznej czy neutralność kapitalna.

Ale niestety dla mnie muzyki w tym nie było żadnej.

Z Audiowave 17 które mam do tej pory wydobywa się po prostu muzyka ( są znacznie tańsze i mają gorsze parametry) a nie "stukanie kijem w deskę."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
3 minuty temu, gitarrra napisał:

Moje subiektywne odczucie było takie jakby ktoś kijem do baseballa stukał w drewnianą deskę.Owszem, analityczność,umiejscowienie instrumentów w scenie muzycznej czy neutralność kapitalna.

Ale niestety dla mnie muzyki w tym nie było żadnej.

Z Audiowave 17 które mam do tej pory wydobywa się po prostu muzyka ( są znacznie tańsze i mają gorsze parametry) a nie "stukanie kijem w deskę."

Dla ciebie, dla ciebie, a mało kogo interesuje twoja subiektywna opina.  

8 minut temu, rochu napisał:

Poczekamy, aż taki gramofon wpadnie ręce 1971MalKow i trzeba będzie go opylić.

Problem to będzie miał ten który to będzie chciał sprzedać, po roku, ciężko będzie to sprzedać choćby za połowę zapłaconej kwoty, mimo że tylko rok używany, a po 3- 5 latach tego typu gramofony to się kupuje po 300-400 złotych, jak są w idealnym stanie........ 

      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziesz miał okazję to posłuchaj PS-ów.

Jak znam życie ,to po nich nasze rodzime Altusy będziesz uważał za mistrzostwo świata.

 

5 minut temu, Winylomaniak napisał:

a mało kogo interesuje twoja subiektywna opina

A skąd ta pewność?Nawet jeśli tak jest w istocie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te PS-y to był tylko taki przykład.

Szczerze?

Jeśli dbasz o uszy to odradzam odsłuch .To są kolumny dla "dźwiękowych masochistów" którzy z centymetrem będą mierzyć czy muzyk na koncercie stał 5 cm w jedną czy w drugą stronę.Tylko jak dla mnie muzyki w tym mało.

Wiem, naraziłem się  fanom PS ów.Trudno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich przykładów jaki podałeś z kolumnami jest sporo. Swoją drogą to mało prawdopodobne żeby 40 letnie gramofony trzymały takie same parametry jak nowe. 

Mam pro jecta debiut i słucham go od 9 lat a kupiłem używanego i jestem zadowolony, fakt będę zmieniał na jakiś automat. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.