Skocz do zawartości
IGNORED

Nowy sprzęt vs Vintage


margaryna85
 Udostępnij

Nowe vs Vintage   

79 użytkowników zagłosowało

  1. 1. A zatem wśród i tak wąskiego grona melomanów i audiofilów ilu jest zbieraczy i inwestorów . Zapraszam chętnych do badania :)

    • Nie kupię starego rupiecia , te urządzenia mają najlepsze lata za sobą .
    • Generalnie wolę nowe urządzenia ale nic do starych nie mam .
    • Nie mam zdania w tym temacie .
    • Wolę urządzenia starsze , aczkolwiek nic do nowych nie mam .
    • Tylko vintage , mam gdzieś nowe wydmuszki .


Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Lutek napisał:

Dlatego tez zapraszam i pozniej na podstawie odsluchu dopiero oceniaj i pisz to, co uwazasz za sluszne, ale niech opinia ma oparcie w odsluchu, a nie tak jak to z Twojej strony mialo miejsce - nie uwazasz ? 

Wybacz, po twojej kompromitacji w temacie testów ABS i całej hucpie, która po tym nastąpiła, nikt poważny nie odwiedzi cię aby czegokolwiek posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrych kilka lat temu był test grupowy tunerów w miesięczniku hifi.I wtedy doznałem deja vu.

Na pierwszym zdjęciu Myryad T30 który posiadam,na drugim MT100.Różnica między nimi-wiek,sterowanie pilotem i inna obudowa.Więc nowe kontra stare-różnie z tym bywa.Stara konstrukcja,ale dopracowana potrafi zaskoczyć.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Myryad mt100.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piku bb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, rochu napisał:

Wybacz, po twojej kompromitacji w temacie testów ABS i całej hucpie, która po tym nastąpiła,

No wybacz, ale teraz, to juz nic z tego Twojego stwierdzenia nie rozumiem i niezle pojechales.  Przede wszystkim u mnie nie mialy miejsca zadne testy ABS czy X.  A ze ktos z forumowiczow pozniej je tak nazwal...? Czy to moja wina, ze ludzie na forum wczesniej wypisywali jak to oni wszystko slysza i odrozniaja, a u mnie okazalo sie, ze nie ma to nic wspolnego z rzeczywistoscia i juz po wstepnych porownaniach z przelacznikiem na szybko nikt sie juz nie odwazyl podjac konkretnej proby odroznienia od siebie nawet wzmacniaczy, gdyz doskonale wiedzieli, ze nie beda w stanie !!! A co dopiero mowic o tych odrozniajacych na slepo kabelki (niech bedzie kabelki, jak to sie juz przyjelo, a nie przewody). Nic wiec dziwnego, ze pozniej z tego tytulu miala miejsce burza na forum, gdyz okazalo sie, ze nawet najwieksi slyszacy nie slysza, a tylko mocni w buzi na forum.  Jeszcze raz pytam: Czy to moja wina, a jak uwazasz, ze moja, to badz laskaw wyjasnic w czym tu ja zawinilem ?  Ja tylko te testy organizowalem i udostepnilem dla tego celu swoje mieszkanie i to tyle. 

Piszesz tez, ze niby z tego powodu " nikt poważny nie odwiedzi cię aby czegokolwiek posłuchać " A co sadzisz, ze po tamtych testach tak bardzo sie boja abym ja nie zaproponowal im jakis testow ? No nie zartuj..., Ja nigdy sam nie zaproponuje czegos takiego nikomu, kto u mnie gosci - chyba, ze sam by cos proponowal, chcial, czy sie wrecz domagal.  Dawniej jak bylem mlodszy z lepszym zdrowiem, sam duzo jezdzilem na rozne odsluchy i lubilem - zreszta i teraz bardzo lubie - jak ktos mnie odwiedzi w celu wymiany jakis doswiadczen w audio, wspolnego posluchania muzyki, porozmawiania itp. Kiedys, to nie jeden przywozil nawet swoje sprzety. 

Przez ponad 10 lat odwiedzilo mnie w sumie juz ponad 100 osob (z Irlandii i ze Stanow rowniez - choc sprzecik mam bardzo cenowo skromniutki). Tak wiec rochu nie obawiaj sie i wpadaj wylacznie w celu posluchania muzyki z tych moich skromnych monitorow, dopuki jeszcze mam na stanie Devony, aby bylo z czym skonfrontowac  ich brzmienie - jako oryginalnych Tannoyi - z tymi moimi DIY. I wowczas, to rozumiem, ze bedzie podstawa do napisania opinii i moze ona byc nawet tylko negatywna - ale niech sie opiera na faktach, a nie przypuszczeniach.  I rochu nie obawiaj sie - zachowamy dystans spoleczny :-)

Pozdrawiam

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Lutek napisał:

Czy to moja wina, ze ludzie na forum wczesniej wypisywali jak to oni wszystko slysza i odrozniaja, a u mnie okazalo sie, ze nie ma to nic wspolnego z rzeczywistoscia...

Twoja wina, Twoja wina, Twoja bardzo wielka wina. Przeto błagaj o nieusuwanie wpisu i nieoblokowanie możliwości pisania w tym wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

12 minut temu, Lutek napisał:

(...)

 

 

Nic na to nie poradzę, że twój cały świat zamyka się w kilku starych Tannoyach, które w twoim pokoiku po prostu kisną i nie mają jak rozwinąć skrzydeł.

O sprzęcie towarzyszącym nie wspomnę bo krew człowieka zalewa na taką zmarnowaną szansę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, rochu napisał:

które w twoim pokoiku po prostu kisną i nie mają jak rozwinąć skrzydeł.

Moj pokoik, w ktorym kisna Tannoye ma dokladnie 30 mkw. Czy uwazasz, ze to dla nich za malo ? To co inni maja powiedziec, ktorym zycie sie tak ulozylo, ze maja do dyspozycji np.tylko 16 mkw, chca akurat sluchac Tannoy-i i co nie moga z nich sluchac muzyki, bo one sie u nich kisna ?

 

34 minuty temu, rochu napisał:

O sprzęcie towarzyszącym nie wspomnę bo krew człowieka zalewa na taką zmarnowaną szansę.

 

To niby jaka szanse zmarnowalem w zwiazku ze sprzetem towarzyszacym ? Mozesz cos blizej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, rochu napisał:

Mam pytanie do użytkowników sprzętu vintage.

Czy aby zachować autentyczność brzmienia swojego sprzętu stosujecie jakieś kable z epoki?

owszem ja jak tylko to możliwe robię komplecik , kable też grzecznie kupuje jakie poleca producent.

i nie jest to sarkazm.

10 godzin temu, rochu napisał:

Mam u siebie kabel rca (srebrzona miedź) K+H z końca lat 60'tych.

meridian np . stosował van den hula w latach 80 tych - więc też uważam , że były.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, porlick napisał:

A to nie tak, że w latach 70-80, sprzętu było na rynku już tyle, że zaczęto zastanawiać się, jak jeszcze w tak nasyconym rynku zarobić? No i wymyślono, że przewody to jedyny kierunek na osiągnięcie dodatkowego zysku, bo reszta już jest.

nie , sprzedawano kable razem z kolumnami lub sprzętem w komplecie. Lub były zazwyczaj jako prezent od dystrybutora . Jedne firmy dorzucały tańsze , drugie - droższe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.