Skocz do zawartości
IGNORED

Ifi Zen Stream


lemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, Konrad Szmelter napisał:

ale gdzie znajdę moje playlisty? Ktoś, coś?

Tidal w panelu po lewej stronie, masz tam wszystko. klikasz serduszko po prawej na dole i masz całość swoich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, LukRin napisał:

Nie mam takich problemów, na tidal wykręca max flac 192/24. Problemem jest co jakiś czas zatrzymywanie po skończonym utworze, nie odtwarza następnego utworu.

Prawdopodobnie musisz wykluczyć
aplikację z optymalizacji baterii. Można to zrobić w aplikacji
Ustawienia systemu Android w obszarze Bateria lub w aplikacji ustawień
systemu Android w obszarze Aplikacje, następnie wybierz aplikację,
następnie Bateria, a następnie, jeśli widzisz opcję Bez
ograniczeń/Zoptymalizowany/Ograniczenia, wybierz Bez ograniczeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, jus6 napisał:

Prawdopodobnie musisz wykluczyć
aplikację z optymalizacji baterii. Można to zrobić w aplikacji
Ustawienia systemu Android w obszarze Bateria lub w aplikacji ustawień
systemu Android w obszarze Aplikacje, następnie wybierz aplikację,
następnie Bateria, a następnie, jeśli widzisz opcję Bez
ograniczeń/Zoptymalizowany/Ograniczenia, wybierz Bez ograniczeń.

Mam cały czas ustawione bez ograniczeć 🙂 Wczoraj zwiększyłem buffer size i jest lepiej. Zobaczymy jak będzie dalej bo oprócz takiego mankamentu korzystanie z tej apki jest naprawdę przyjemne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, LukRin napisał:

Mam cały czas ustawione bez ograniczeć 🙂 Wczoraj zwiększyłem buffer size i jest lepiej. Zobaczymy jak będzie dalej bo oprócz takiego mankamentu korzystanie z tej apki jest naprawdę przyjemne.

Zgoda. Fajnie gra. U mnie zauważyłem problem wyłączania się kiedy gra gdy ekran jest wyłączony. Ponadto przy dłuższych utworach, gdy chcę przeskoczyć lub przewinąć długo trwa buforowanie. Nie zauważyłem problemów gdy w opcji gapeless gra "cięgiem" i utwory zmieniają się płynnie. Mam pytanie: fajnie rozdzielone są płyty hi-res flac i MQA. Gdy chce włączyć płyte z MQA otrzymuję komunikat o braku bit-perfect... też tak macie? MQA wyklucza bit-perfect?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, maciek1 napisał:

Zgoda. Fajnie gra. U mnie zauważyłem problem wyłączania się kiedy gra gdy ekran jest wyłączony. Ponadto przy dłuższych utworach, gdy chcę przeskoczyć lub przewinąć długo trwa buforowanie. Nie zauważyłem problemów gdy w opcji gapeless gra "cięgiem" i utwory zmieniają się płynnie. Mam pytanie: fajnie rozdzielone są płyty hi-res flac i MQA. Gdy chce włączyć płyte z MQA otrzymuję komunikat o braku bit-perfect... też tak macie? MQA wyklucza bit-perfect?

U mnie nie ma takiego komunikatu, z tego co pamiętam dodatkowo płatna jest opcja odtwarzania mqa. Może z tym się wiąże takie info u Ciebie.

Zobacz czy nie pomoże zmiana w "internal audio driver" zamiast "original android driver" na "hires direct driver". 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez LukRin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, LukRin napisał:

U mnie nie ma takiego komunikatu, z tego co pamiętam dodatkowo płatna jest opcja odtwarzania mqa. Może z tym się wiąże takie info u Ciebie.

Zobacz czy nie pomoże zmiana w "internal audio driver" zamiast "original android driver" na "hires direct driver". 

Opłacone jest wszystko. Chyba?!:)))) Zmienię ustawienia. Te drivery to w którym miejscu się zmienia? Na Androidzie czy w USB Pro?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, maciek1 napisał:

Opłacone jest wszystko. Chyba?!:)))) Zmienię ustawienia. Te drivery to w którym miejscu się zmienia? Na Androidzie czy w USB Pro?

W apce usb player wchodzisz w settings i jest na samej górze ta opcja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, LukRin napisał:

W apce usb player wchodzisz w settings i jest na samej górze ta opcja.

Ale dałem:))) Tej pierwszej pozycji nawet nie owionąłem okiem:) Uznałem, że to jakiś "spis treści":))) Dzięki!:)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak USB Pro sprawia trochę kłopotów.  Po pierwsze muszę resetować Androida żeby odszukał ifi. Inne apki go widzą. Po drugie nadal potrafi się wyłączyć. Wtedy suwak już zostaje w jakiejś pozycji i zmiana utworu a nawet płyty nie ruszą go. Mimo że utwory grają od początku. A już mistrzostwo to utrata kontroli i wtedy płyta gra sobie sama. Szkoda bo potencjał ma spory. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, maciek1 napisał:

Jednak USB Pro sprawia trochę kłopotów.  Po pierwsze muszę resetować Androida żeby odszukał ifi. Inne apki go widzą. Po drugie nadal potrafi się wyłączyć. Wtedy suwak już zostaje w jakiejś pozycji i zmiana utworu a nawet płyty nie ruszą go. Mimo że utwory grają od początku. A już mistrzostwo to utrata kontroli i wtedy płyta gra sobie sama. Szkoda bo potencjał ma spory. 

Dlatego zdecydowanie wolę tidal connect pod względem stabilności. Na fb poszła informacja, że do miesiąca należy spodziewać się nowej aktualizacji ifi stream która miałaby wprowadzić HiRes flac poprzez tidal connect. Pożyjemy zobaczymy, wiemy jak to bywa z ifi 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, LukRin napisał:

Dlatego zdecydowanie wolę tidal connect pod względem stabilności. Na fb poszła informacja, że do miesiąca należy spodziewać się nowej aktualizacji ifi stream która miałaby wprowadzić HiRes flac poprzez tidal connect. Pożyjemy zobaczymy, wiemy jak to bywa z ifi 😉 

Szok

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pożyjemy zobaczymy. u mnie dalej całkiem całkiem 😉 mam nowego kabla USB i zbieram szczękę z podłogi. Ale jest w cenie IFI więc można boki zrywać. Jak kiedyś dorobię się lepszego transportu to będzie jak znalazł...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Moode Audio korzystanie z Tidal connect omija ustawienia Moode Audio, a Mconnect ich nie omija, stąd różnice w dźwięku mogą być istotne. 

Czy w Ifi stream też tak jest?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Ajothe napisał:

W przypadku Moode Audio korzystanie z Tidal connect omija ustawienia Moode Audio, a Mconnect ich nie omija, stąd różnice w dźwięku mogą być istotne. 

Czy w Ifi stream też tak jest?

U mnie bardziej rozdzielczo gra na tidal connect niż na mconnect.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tidal przycinał mi wieczorami jak oszalały ,z jakiegoś powodu wgrałem Tidal na inny telefon który wcześniej musiałem przywrócić do ustawień fabrycznych i na tym czystym telefonie prawie nie przycina,może raz na dwa dni. Trwa to już niezmiennie od dłuższego czsu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.02.2024 o 11:41, LukRin napisał:

Dlatego zdecydowanie wolę tidal connect pod względem stabilności. Na fb poszła informacja, że do miesiąca należy spodziewać się nowej aktualizacji ifi stream która miałaby wprowadzić HiRes flac poprzez tidal connect. Pożyjemy zobaczymy, wiemy jak to bywa z ifi 😉 

Matko żeby tylko działał po..... 😞

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nie korzystałem z aplikacji IFI dziś odpaliłem ją cudem dosłownie ,wielokrotnie restartowałem IFI i telefon ,pomyśłem że zrobię aktualizację to będzie lepiej ,nie jest lepiej ,nie udało się aplikacji uruchomić, słucham więc Tidal Conect

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się jej nie udało odpalić nigdy. Automatycznie się gasi. Nie ma szans.

Ale to akurat jest robienie sobie żartów. Powinno oficjalnie poinformować że apki nie ma i wchodzi się przez URL 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Mi się jej nie udało odpalić nigdy. Automatycznie się gasi. Nie ma szans.

Ale to akurat jest robienie sobie żartów. Powinno oficjalnie poinformować że apki nie ma i wchodzi się przez URL 

przypomnij mi jak to obejść ,może napisz w wiadomości prywatnej proszę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ifi.local o ile dobrze pamiętam lub poprzez IP streamera.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

gustard r26, icepower 1200as1 x2, T+A Criterion T160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe bo u mnie appka ifi działa ok, jestem na iOS. wywala ją tylko na samym początku po restarcie, jak system wstaje. 

ale mam nowy problem. niektóre pliki z tidala grają z błędami- są jakieś takie artefakty cyfrowe. Są to wyższej jakości pliki (hegel pokazuje  96kHz) - światełko na niebiesko świeci (dawno zapomniałem co to oznacza :)). tylko na usb się to dzieje. Po coax ten sam numer ok. ktoś coś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dekoracja

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli piszecie o apce na telefon, "Ifi Streamer" to u mnie na Samsungu S20fe działa bez problemu. Z zastrzeżeniem,  że korzystam z niej tylko do konfiguracji Streama.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez StachMuszel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i używam starszego firmware. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.02.2024 o 12:06, folab napisał:

przypomnij mi jak to obejść ,może napisz w wiadomości prywatnej proszę

Kolega ci napisał pod spodem już. 

Też się o tym dowiedziałem kiedy czas na testy mi się skończył 

W dniu 10.02.2024 o 20:01, dekoracja napisał:

ciekawe bo u mnie appka ifi działa ok, jestem na iOS. wywala ją tylko na samym początku po restarcie, jak system wstaje. 

ale mam nowy problem. niektóre pliki z tidala grają z błędami- są jakieś takie artefakty cyfrowe. Są to wyższej jakości pliki (hegel pokazuje  96kHz) - światełko na niebiesko świeci (dawno zapomniałem co to oznacza :)). tylko na usb się to dzieje. Po coax ten sam numer ok. ktoś coś?

Ale w sensie słychać coś niepokojącego?

22 godziny temu, StachMuszel napisał:

Jeśli piszecie o apce na telefon, "Ifi Streamer" to u mnie na Samsungu S20fe działa bez problemu. Z zastrzeżeniem,  że korzystam z niej tylko do konfiguracji Streama.

No to ta, nigdy mi się nie odtworzyła. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przełączyłeś Ifi Zen Strema w tryb konfiguracji (prawy przycisk) i zalogowałeś się do jego wewnętrznej sieci WiFi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez StachMuszel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

 

Ale w sensie słychać coś niepokojącego?

No to ta, nigdy mi się nie odtworzyła. 

słychać błędy, typowe cyfrowe naleciałości błędów gdzieś tam w procesie - jakby rodzaj przesterowania w okolicy wysokich tonów głównie, trudno to opisać słowami, nie jestem inżynierem 😉 jak się kiedyś bawiłem softem do robienia muzyki to bit crusher dawał nieco podobne efekty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, dekoracja napisał:

słychać błędy, typowe cyfrowe naleciałości błędów gdzieś tam w procesie - jakby rodzaj przesterowania w okolicy wysokich tonów głównie, trudno to opisać słowami, nie jestem inżynierem 😉 jak się kiedyś bawiłem softem do robienia muzyki to bit crusher dawał nieco podobne efekty.

A to ciekawe bo akurat do walorów sonicznych tego urządzenia nie miałem nigdy żadnych zastrzeżeń.

Jesteś pewny że w tym samym czasie nie zrobiłeś innych zmian w torze?

To są trzaski?

Busy bilanti i przestery to trudno mi sobie utożsamiać z błędami w procesie cyfrowym 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

A to ciekawe bo akurat do walorów sonicznych tego urządzenia nie miałem nigdy żadnych zastrzeżeń.

Jesteś pewny że w tym samym czasie nie zrobiłeś innych zmian w torze?

To są trzaski?

Busy bilanti i przestery to trudno mi sobie utożsamiać z błędami w procesie cyfrowym 

nie pisałem nigdzie, że "mam uwagi do walorów sonicznych" - moim zdaniem gra to zasadniczo świetnie (na ile oczywiście może to zależeć od streamera). Tu chodzi o jakiś problem z (prawdopodobnie) z dekodowaniem niektórych plików z Tidal. Zakładam, że to jakieś czary z MQA. Poza super rzadkimi przypadkami nie występują takie problemy OGÓLNIE 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Tidal zdarzają się płyty "z błędami" . Podawałem tu kiedyś znalezione przeze mnie tytuły i co ciekawe na Spotify były te same problemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dekoracja napisał:

nie pisałem nigdzie, że "mam uwagi do walorów sonicznych" - moim zdaniem gra to zasadniczo świetnie (na ile oczywiście może to zależeć od streamera). Tu chodzi o jakiś problem z (prawdopodobnie) z dekodowaniem niektórych plików z Tidal. Zakładam, że to jakieś czary z MQA. Poza super rzadkimi przypadkami nie występują takie problemy OGÓLNIE 

Tam były chyba jakieś ustawienia pod mqa. Może to kwestia daca który jest po nim.

Mój nie wspiera tego formatu więc nie mam z tym żadnego problemu 😛

Godzinę temu, przmor napisał:

Na Tidal zdarzają się płyty "z błędami" . Podawałem tu kiedyś znalezione przeze mnie tytuły i co ciekawe na Spotify były te same problemy.

Podeślesz jakiś jeden przykładowy utwór na Spotify to sobie wrzucę na słuchawki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.