Skocz do zawartości
IGNORED

Ifi Zen Stream


lemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok rozumiem. Dziękuję.
Ja właśnie lubię AV magazyn że oni się nie boją.


Nie wiem czy się boją - ale wić to się wiją. Ja w sumie lubię to pisemko i kupuję, ale te wszystkie wygibasy kiedy produkt dostaje rekomendację, a w tekście naczelny pisze, że urządzenie wydaje się takie sobie, ale to pozory bo w 10-krotnie droższym systemie gra super albo(inny wariant tej samej strategii) świetnie się na nim słucha Youtuba i głosy aktorów filmów z lat 60-tych brzmią inaczej niż współczesnych. Jednym słowem sprzęt jest wybitnie przejrzysty, Nagroda Roku, Hosanna! I tak dalej. U nich na początku tego roku przyznano Nagrody Roku 2022-23, żeby jakieś klocki oceniane w tym samym numerze się załapały…

Wiem, wiem - utrzymywanie się z audiofilizmu to ciężki kawałek chleba, ale skoro ktoś już odwalą taki brejkdens czy inny Stand-up, to żal się nie pośmiać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, iFi Audio napisał:

Pomijając kwestię czy się cieszę ze zmiany klasyfikacji iFi Zen Stream, czy nie to faktycznie AV Test jest redakcją którą darzę największym szacunkiem w kraju. Lubię to, że wychodzą poza ramy, np. z vintage. No i gust naczelnego jest bliski z moim.

No ja się z tym jescze nigdy nie spotkałem w rządnej redakcji żeby wracali z oceną. 

I mam podobnie też ich gust, styl oceny jest najbardziej zbliżony do mojego. 

16 godzin temu, dzarro napisał:

 


Nie wiem czy się boją - ale wić to się wiją. Ja w sumie lubię to pisemko i kupuję, ale te wszystkie wygibasy kiedy produkt dostaje rekomendację, a w tekście naczelny pisze, że urządzenie wydaje się takie sobie, ale to pozory bo w 10-krotnie droższym systemie gra super albo(inny wariant tej samej strategii) świetnie się na nim słucha Youtuba i głosy aktorów filmów z lat 60-tych brzmią inaczej niż współczesnych. Jednym słowem sprzęt jest wybitnie przejrzysty, Nagroda Roku, Hosanna! I tak dalej. U nich na początku tego roku przyznano Nagrody Roku 2022-23, żeby jakieś klocki oceniane w tym samym numerze się załapały…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiem, wiem - utrzymywanie się z audiofilizmu to ciężki kawałek chleba, ale skoro ktoś już odwalą taki brejkdens czy inny Stand-up, to żal się nie pośmiać.

 

A no to tak. To już muszą tak robić żeby trafić też gusta w wysublimowanych audiofilów. To już tak wszyscy mają. Ale kto inny tu jest rekordzista.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

No ja się z tym jescze nigdy nie spotkałem w rządnej redakcji żeby wracali z oceną. 

I mam podobnie też ich gust, styl oceny jest najbardziej zbliżony do mojego. 

Myślę, że jest to kwestia: pojawiły się nowe produkty, alternatywy stąd ocena się zmienia. Normalna rzecz na rynku...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, iFi Audio napisał:

Myślę, że jest to kwestia: pojawiły się nowe produkty, alternatywy stąd ocena się zmienia. Normalna rzecz na rynku...

Czy kiedykolwiek doszło do zmiany oceny? Nie mam na myśli zmiany miejsca w kolejnym, regularnym rankingu dokonywanym w zwyczajowym czasie.  To jest normalne zjawisko. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, iFi Audio napisał:

Myślę, że jest to kwestia: pojawiły się nowe produkty, alternatywy stąd ocena się zmienia. Normalna rzecz na rynku...

Z drugiej strony po to jest nowy rok aby nowe oceniać. 

Ale wracać z rekomendacja?

2 godziny temu, maciek1 napisał:

Czy kiedykolwiek doszło do zmiany oceny? Nie mam na myśli zmiany miejsca w kolejnym, regularnym rankingu dokonywanym w zwyczajowym czasie.  To jest normalne zjawisko. 

Właśnie. To teraz to brzmi tak.

"Świetne urządzenie. Znakomite dźwiękowo i funkcyjnie" 

A teraz

"Jednak jak się długo zastanowiliśmy to nie". 

No to albo nie sprawdzili dokładnie co też jest możliwe. Albo niech już zostanie jak jest. Moim zdaniem gra na prawdę spoko. 

Wszystko o nim zostało już tu powiedziane. Poprawić apke na telefon i jolo fajny sprzęt. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, maciek1 napisał:

A może po prostu doszło do nieporozumienia? Może chodzi właśnie o zmianę miejsca w nowym rankingu? 

Ale tam ranking jest bez miejsca chyba. Jest po prostu ocena. Kategoria j procentowy wyraz oceny. 

Chodzi o zmniejszenie ilości oczek albo grupy? No i te. Streamer 2 lata temu dostałem nagrodę roku. Moim zdaniem odebranie jej to już jakaś abstrakcja. 

Ja mam wrażenie że po prostu niektóre produkty finalnie znikają z tego rankingu który znajduje się na końcowych stronach po prostu po pewnym czasie. I tak może powinni być z ifi?

Chociaż z drugiej strony ten produkt nadal żyje więc wyglądałoby to dziwnie jakby go po prostu nie testowali. Dziwna akcja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Ale tam ranking jest bez miejsca chyba. Jest po prostu ocena. Kategoria j procentowy wyraz oceny. 

Chodzi o zmniejszenie ilości oczek albo grupy? No i te. Streamer 2 lata temu dostałem nagrodę roku. Moim zdaniem odebranie jej to już jakaś abstrakcja. 

Ja mam wrażenie że po prostu niektóre produkty finalnie znikają z tego rankingu który znajduje się na końcowych stronach po prostu po pewnym czasie. I tak może powinni być z ifi?

Chociaż z drugiej strony ten produkt nadal żyje więc wyglądałoby to dziwnie jakby go po prostu nie testowali. Dziwna akcja.

Całkowicie się z Tobą zgadzam. Nadal liczę na to, że informacje o planach, dochodzące do nas są nie do końca dokładne. Byłoby to kuriozalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Chodzi o zmniejszenie ilości oczek albo grupy?

zwyczajnie spadnie ocena o klase w dół ponieważ nowe urządzenia grają lepiej ,dalej to bedzie urządzenie wybitne w swojej klasie cenowej

A jak ktoś będzie chciał o te pół klasy pość w góre to wystarczy podpiąć  izolator galwaniczny Topping HS 01  i prawdopodobnie zagra na poziomie Neo albo nie wiele gorzej

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez folab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, folab napisał:

zwyczajnie spadnie ocena o klase w dół poniewa

W ramach normalnego rankingu czy jakiegoś ekstra?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, maciek1 napisał:

W ramach normalnego rankingu czy jakiegoś ekstra?

Normalnie w najbliższej liście rankingowej będzie poprawka ,dla nas nic to nie zmienia ,ale wcześniej wielu wierzyło że do 10 000zł  Zen Stream jest świetną propozycją,nigdy tak nie było a aktualizacja jeszcze to podkreśli 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, folab napisał:

zwyczajnie spadnie ocena o klase w dół ponieważ nowe urządzenia grają lepiej ,dalej to bedzie urządzenie wybitne w swojej klasie cenowej

A jak ktoś będzie chciał o te pół klasy pość w góre to wystarczy podpiąć  izolator galwaniczny Topping HS 01  i prawdopodobnie zagra na poziomie Neo albo nie wiele gorzej

 

 

 

Czy taka historia miała wcześniej miejsce?

2 godziny temu, lemo napisał:

A jeśli mam izolacje w Qutest to tez?

Jak coś jest już podwójnie izolowane to znaczy że jest samotne 😞

1 godzinę temu, folab napisał:

Normalnie w najbliższej liście rankingowej będzie poprawka ,dla nas nic to nie zmienia ,ale wcześniej wielu wierzyło że do 10 000zł  Zen Stream jest świetną propozycją,nigdy tak nie było a aktualizacja jeszcze to podkreśli 

 

 

Ale zasadnicze pytanie to tutaj jest dlaczego oni obniżyli o cenę tego urządzenia?

Moim zdaniem to nie jest kwestia pojawiania się nowych urządzeń.

To dzieje się w audio nagminnie przecież w różnych elementach naszych torów a zmiany oceny nie są co miesiąc. 

Moim zdaniem to jest bardzo prawdopodobne i niestety to dotyczy wszystkich recenzentów sprzętu audio to po prostu po macoszemu podeszli do testowania tego urządzenia. Albo pod kątem czasu albo pod kątem intensywności jego używania. 

Już ten temat bardzo zweryfikowal problemy z ifi. Nie piszemy to o jakości dźwięku i większość z nas jest z tego zadowolonych. 

Ale problemy takie czy inne no były i są. Dziwne było zatem nadanie temu produktowi nagrody roku.

Co ciekawe teraz neo znowu ja dostało. A przecież tam nie ma innego softu. Czyżby powtórka z rozrywki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.04.2023 o 16:28, Piotr Sonido napisał:

Co ciekawe teraz neo znowu ja dostało. A przecież tam nie ma innego softu

a co ma soft do jakości dźwieku ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, folab napisał:

a co ma soft do jakości dźwieku ?

Rzekomo ifi pracowało specjalnie nad modyfikacja volumio aby wykrzesać maks z urządzenia. Także wiele osób twierdzi iż na przykład taki raspberry pi gra inaczej z nakładką mode a inaczej z nakładką volumio. 

Ale szczerze nic. nie o to chodziło w moim poście. Chodziło o sugestie że przecież te wszystkie posty napisane w tym dziale to właśnie skargi na soft. Sposób działania i konfigurację. 

Nikt do dźwięku nie ma tu zastrzeżeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam,

Czasami lubię posłuchać koncertówek z obrazem... W Tidal'u po połączeniu ze Streamerem w plikach video idzie mi dźwięk ale obraz już nie... Czy to normalne ? też tak macie ? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez element21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, element21 napisał:

Cześć Wam,

Czasami lubię posłuchać koncertówek z obrazem... W Tidal'u po połączeniu ze Streamerem w plikach video idzie mi dźwięk ale obraz już nie... Czy to normalne ? też tak macie ? 

 

Nie bardzo rozumiem jaki masz problem i gdzie?

Jaki to streamer?

Ifi? To gdzie on ma co odtwarzać te pliki video. 

Tak wszyscy tak mamy. To normalne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomocy!! to małe g. działa mi na nerwy 🙂

1. dziś co chwile przerywa mi odtwarzanie z tidal connect. Poza tym miga ciągle dioda mała z prawej (ta od hotspota). Wyłączam ciągle to przyciskiem lub w appce i znów po chwili miga. Jakieś pomysły?
2. wczoraj mnie podkusiło aby wyłączyć na noc (po kij ma się grzać w nocy?) - rano nie chciał się włączyć, nie reagował na wciskanie przycisku. Aż diabli wiedzą dlaczego nagle zareagował. A dziś te dziwne problemy z punktu 1. powyżej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.04.2023 o 22:43, element21 napisał:

Cześć Wam,

Czasami lubię posłuchać koncertówek z obrazem... W Tidal'u po połączeniu ze Streamerem w plikach video idzie mi dźwięk ale obraz już nie... Czy to normalne ? też tak macie ? 

 

Cześć, nasz ZEN Stream przeznaczony jest do użytku z muzyką, nie prześle on materiału video. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, iFi Audio napisał:

Cześć, nasz ZEN Stream przeznaczony jest do użytku z muzyką, nie prześle on materiału video. 🙂

Może jednak chodzi człowiekowi o to, że aplikacja, jakimś cudem, mu nie wyświetla obrazu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, maciek1 napisał:

Może jednak chodzi człowiekowi o to, że aplikacja, jakimś cudem, mu nie wyświetla obrazu?

Dokładnie o to człowiekowi chodzi 🙂 Jakikolwiek klip video w tidalu oglądany na komputerze czy telefonie w momencie połączenia ze streamerem przestaje działać. Idzie dźwięk, obraz nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez element21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dekoracja - Wygląda to na problemy z połączeniem hotspota z internetem - dioda miga, gdy szuka połączenia. Stąd mogą też brać się problemy z przerywaniem Tidala. Upewnij się, że masz stabilne połączenie internetowe i aktualny firmware. Swoją drogą, możesz bez obaw zostawiać ZEN Streama włączonego - nic mu nie będzie 🙂

@element21 - Niestety to kwestia Tidala, kiedy łączy się go z zewnętrznym odbiornikiem dźwięku, video przestaje działać, ponieważ apka dostosowuje się do rodzaju odbiornika - zamiast telefonu oferujacego dźwięk i obraz, jest ZEN Stream, który ma tylko dźwięk. Sytuacja będzie wyglądać podobnie przy każdym urządzeniu Tidal Connect.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iFi Audio
Oznaczenie użytkowników
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, iFi Audio napisał:

@dekoracja - Wygląda to na problemy z połączeniem hotspota z internetem - dioda miga, gdy szuka połączenia. Stąd mogą też brać się problemy z przerywaniem Tidala. Upewnij się, że masz stabilne połączenie internetowe i aktualny firmware. Swoją drogą, możesz bez obaw zostawiać ZEN Streama włączonego - nic mu nie będzie 🙂

@element21 - Niestety to kwestia Tidala, kiedy łączy się go z zewnętrznym odbiornikiem dźwięku, video przestaje działać, ponieważ apka dostosowuje się do rodzaju odbiornika - zamiast telefonu oferujacego dźwięk i obraz, jest ZEN Stream, który ma tylko dźwięk. Sytuacja będzie wyglądać podobnie przy każdym urządzeniu Tidal Connect.

Ciekawe jak Tidal Connect puści sygnał do TV. Jak będę w domku, sprawdzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie sytuacja wygląda tak, że na sofcie fabrycznym dosyć płynnie działa tidal connect, a po aktualizacji zaczyna zrywać połączenie. Sprawdzałem kilkakrotnie i za każdym razem ten sam efekt. Powrót do ustawień fabrycznych jest w moim wypadku najlepszym rozwiązaniem. Podobnie do aktualizacji działa przełączenie na tryb tidal - ciągłe zwiechy. 
Tymczasem forumowy przedstawiciel ifi poleca aktualizację? 
Obawiam się, że jeśli będzie  kiedykolwiek nowy soft, to i tak mój zenek będzie chodził płynnie tylko na fabrycznym. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, papageorgio napisał:

Witam, u mnie sytuacja wygląda tak, że na sofcie fabrycznym dosyć płynnie działa tidal connect, a po aktualizacji zaczyna zrywać połączenie. Sprawdzałem kilkakrotnie i za każdym razem ten sam efekt. Powrót do ustawień fabrycznych jest w moim wypadku najlepszym rozwiązaniem. Podobnie do aktualizacji działa przełączenie na tryb tidal - ciągłe zwiechy. 
Tymczasem forumowy przedstawiciel ifi poleca aktualizację? 
Obawiam się, że jeśli będzie  kiedykolwiek nowy soft, to i tak mój zenek będzie chodził płynnie tylko na fabrycznym. 

Na fabrycznym jest też obsługa MQA? W ogóle jakie są różnice?

4 godziny temu, lemo napisał:

Na telewizorze jest obraz i dźwięk. 

Ale faktycznie. Po odpaleniu ifi obrazna smarcie nie ruszą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, maciek1 napisał:

Na fabrycznym jest też obsługa MQA? W ogóle jakie są różnice?

Różnic w dźwięku nie zauważyłem, a mqa prawdopodobnie działa, mój  poczciwy dac hegla nie przetwarza, więc nie wiem na 100%. Ja sie cieszę, żd w ogóle to ustrojstwo działa. 
Z chromecastem audio tylu problemów nie miałem.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.04.2023 o 20:15, papageorgio napisał:

Witam, u mnie sytuacja wygląda tak, że na sofcie fabrycznym dosyć płynnie działa tidal connect, a po aktualizacji zaczyna zrywać połączenie. Sprawdzałem kilkakrotnie i za każdym razem ten sam efekt. Powrót do ustawień fabrycznych jest w moim wypadku najlepszym rozwiązaniem. Podobnie do aktualizacji działa przełączenie na tryb tidal - ciągłe zwiechy. 
Tymczasem forumowy przedstawiciel ifi poleca aktualizację? 
Obawiam się, że jeśli będzie  kiedykolwiek nowy soft, to i tak mój zenek będzie chodził płynnie tylko na fabrycznym. 

Hej, tak, zawsze rekomendujemy aktualizację softu do najnowszej wersji. Czy kontaktowałeś się w tej sprawie z Customer Supportem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.