Jump to content
IGNORED

Wzmacniacz do Focal Chorus 806 2,5-3k

Darek 艁yczak
 Share

Recommended Posts

Witam 馃檪

Obecny zestaw sprz臋tu kt贸ry posiadam to Cambridge Audio聽Dac Magic100 + NAD C355 + Focal Chorus 806.

Uda艂o mi si臋 ods艂ucha膰 kolumny wraz z Audiolabem 6000a. Brzmienie by艂o zdecydowanie inne, przy Audiolabie pojawi艂o si臋 wi臋cej szczeg贸艂贸w, g贸ra by艂a bardziej przejrzysta, cho膰 czasami mo偶e zbyt ostra, bas by艂 lepiej kontrolowany, cho膰 odczuwalnie聽by艂o go mniej. Du偶o zale偶a艂o od samego utworu, czasami lepiej聽si臋 s艂ucha艂o tych samych kawa艂k贸w na NADzie, C355 gra tak przyjemnie i聽"misiowato", nie ma ostrej g贸ry ale znowu cierpi na tym szczeg贸艂owo艣膰,聽mimo wszystko聽w og贸lnym rozrachunku gdybym mia艂 wybiera膰 to postawi艂bym na Audiolaba z tej dw贸jki, uwzgl臋dniaj膮c tylko aspekt brzmieniowy.聽

Moje pytanie nast臋puj膮ce.... jaki wzmacniacz poleciliby艣cie do sprawdzenia聽w tej kwocie dla tych monitork贸w? Oczywi艣cie u偶ywane sprz臋ty te偶 wchodz膮 w gr臋, cho膰 w vintage wola艂bym si臋 nie pcha膰. Najlepiej gdyby brzmienie by艂oby gdzie艣 pomi臋dzy NADem a Audiolab 馃槈聽A mo偶e jaka艣 lampa? Docelowo planuje r贸wnie偶 zmian臋 DACa na Bluesound Node .聽

Muzy kt贸rej s艂ucham to g艂贸wnie szeroko poj臋ta聽elektronika ( Moderat, Jon Hopkins, Paul Kalkbrenner, The Dumplings, Royksopp), czasami troch臋 rockowo (Kings of Leon) i ostatnio r贸wnie偶 chillout.

Z g贸ry dzi臋ki za odpowiedzi. Pozdro

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj si臋, aby zobaczy膰 tre艣膰 (mo偶liwe logowanie za pomoc膮 )

Gdyby co to zapraszam do Swarz臋dza na ods艂uch Rotela Ra-1212 z Chorusami 716. Swoje oczywi艣cie te偶 mo偶esz zabra膰.

Pozdrawiam

Hidden Content

hey, friend, je艣li j臋zyk polski to dla ciebie magia rodem z Harryego Potterka, to nie PISz, PIS to z艂o.....

Dzi臋ki za odpowiedzi.聽

Je艣li chodzi o Denona to jaki艣 konkretny model?聽

Co do Rotela, to sam zastanawia艂em si臋 nad modelami聽RA-11/12. Z tego co widz臋 1212 to ju偶 wiekowy wzmak ale na swoje czasy topowy. Mo偶esz mniej wi臋cej opisa膰 brzmienie? Do Swarz臋dza mam na prawd臋 spory kawa艂, ale oczywi艣cie dzi臋kuje za propozycje 馃檪

Hidden Content

RA-1212 gra z Chorusami 716 raczej ciep艂o cho膰 dynamicznie. Warto pos艂ucha膰.

To jest wzmacniacz dual mono z dobrym przedwzmacniaczem gramofonowym (MM).

Obecnie u偶ywam go jako przedwzmacniacz do lampy.

Hidden Content

hey, friend, je艣li j臋zyk polski to dla ciebie magia rodem z Harryego Potterka, to nie PISz, PIS to z艂o.....

Dzi臋ki, mo偶e uda mi si臋 pos艂ucha膰 Rotela . A co np. s膮dzicie o pr贸bie po艂膮czenia je z Musical Fidelity albo ze wzmakiem lampowym Yaqin MS-30L?

Hidden Content

Z lamp膮 to te Focale u mnie nie zgra艂y si臋 w og贸le.

Hidden Content

Hej,
Z Chorusami 艣wietnie zgrywa si臋 dynamiczny i precyzyjny Cyrus One. Mo偶esz tak偶e spojrze膰 na Magnata MR780 ale wiemy, 偶e jest chwilowy problem z dost臋pno艣ci膮. Brzmienie Magnata b臋dzie w艂a艣nie pomi臋dzy Audiolabem, a NADem.聽

Pozdrawiam聽

Pomagamy, doradzamy, wypo偶yczamy, zapraszamy na indywidualne ods艂uchy.

Najlepsze ceny dla forumowicz贸w magazynu Audiostereo - zapytaj o ofert臋!聽Pe艂na oferta na stronie www.Q21.pl.

Dzi臋ki za odzew聽馃檪聽o Cyrus jako艣 zapomnia艂em, sam nie wiem czemu, mo偶e przez brak pilota 馃槈 a tak na serio to ju偶 wst臋pnie jest na start jaka艣 lista do ods艂uchu, gdyby kto艣 mia艂 jeszcze jakie艣 propozycje do sparowania z chorusami, 艣mia艂o pisa膰 馃檪

Hidden Content

W dniu 8.08.2021 o 18:16, Darek 艁yczak napisa艂:

Moje pytanie nast臋puj膮ce.... jaki wzmacniacz poleciliby艣cie do sprawdzenia聽w tej kwocie dla tych monitork贸w? Oczywi艣cie u偶ywane sprz臋ty te偶 wchodz膮 w gr臋, cho膰 w vintage wola艂bym si臋 nie pcha膰. Najlepiej gdyby brzmienie by艂oby gdzie艣 pomi臋dzy NADem a Audiolab 馃槈聽A mo偶e jaka艣 lampa? Docelowo planuje r贸wnie偶 zmian臋 DACa na Bluesound Node .聽

My艣l臋 偶e dobr膮 opcj膮 b臋dzie tu Magnat MR780. Sprawdza艂e艣 lub bra艂e艣 pod uwag臋?

Hidden Content

27 minut temu, S4Home napisa艂:

My艣l臋 偶e dobr膮 opcj膮 b臋dzie tu Magnat MR780. Sprawdza艂e艣 lub bra艂e艣 pod uwag臋?

Nie powiem bo troszk臋 czyta艂em o nim wcze艣niej. Na pewno jest bardzo fajnie wyposa偶ony, cho膰 nie wiem jaki w nim DAC siedzi.聽Tak si臋 zastanawiam czy nie wypo偶yczy膰 do ods艂uchu tego Magnata i Cyrus One. Jeszcze z proponowanych zosta艂 Rotel, ale tu nie da rady na raz wypo偶yczy膰 wszystkich tych wzmacniaczy z jednego miejsca 馃槈

Hidden Content

W dniu 10.08.2021 o 15:35, Darek 艁yczak napisa艂:

Nie powiem bo troszk臋 czyta艂em o nim wcze艣niej. Na pewno jest bardzo fajnie wyposa偶ony, cho膰 nie wiem jaki w nim DAC siedzi.聽Tak si臋 zastanawiam czy nie wypo偶yczy膰 do ods艂uchu tego Magnata i Cyrus One. Jeszcze z proponowanych zosta艂 Rotel, ale tu nie da rady na raz wypo偶yczy膰 wszystkich tych wzmacniaczy z jednego miejsca 馃槈

Cyrus i Magnat to dwa skrajnie brzmi膮ce wzmaki. Je艣li chcesz i艣膰 w stron臋 ciep艂a to zdecydowanie Magnat.

Hidden Content

Polecam jeszcze spojrze膰 na Rega Brio AMP, mo偶e by膰 fajnym kompromisem ze wspomnianych tu propozycji. Jakie艣 8-9 lat temu聽mia艂em system oparty o kolumny Chorus 806VW ( jubileuszowe ) w艂a艣nie z tym wzmacniaczem i gra艂o to bardzo fajnie. Rega temperowa艂a troch臋 ostrzejsze granie tych kolumn, natomiast 艣rodek i d贸艂 pasma by艂 艣wietny.聽

Pozdrawiam,

Micha艂

Zapraszamy na ods艂uchy i do wypo偶ycze艅 - www.natemataudio.pl

Dzi臋ki, jeszcze dopytam, chodzi konkretnie o Rega聽Brio Amp聽a nie Brio-R?

Hidden Content

Zaloguj si臋, aby zobaczy膰 tre艣膰 (mo偶liwe logowanie za pomoc膮 ) Edited by Darek 艁yczak

To praktycznie to samo. Ja mia艂em Brio-R, p贸藕niej dokonano praktycznie kosmetycznych zmian ( najbardziej widocznych w obudowie ) i zmieniono model na Brio AMP, kt贸ry jest dost臋pny do dzisiaj.

Zapraszamy na ods艂uchy i do wypo偶ycze艅 - www.natemataudio.pl

Praktycznie taki posiadam obecnie, bo chyba r贸偶nice mi臋dzy modelem c355 a c356 s膮 minimalne? Je艣li jestem w b艂臋dzie to poprawcie mnie馃檭

Hidden Content

• 3 months later...

Witam po d艂u偶szej przerwie, uda艂o mi si臋 pos艂ucha膰 paru wzmacniaczy od tamtej pory, postaram si臋 mniej wi臋cej opisa膰 ich charakter brzmienia, mo偶e komu艣 takie info r贸wnie偶 w jaki艣 spos贸b pomo偶e.

W sierpniu ods艂uch w salonie S4Home

Roksan K3 - jednym s艂owem, brzmienie z wykopem, energetyczne i barwne, sporo nowych detali podczas ods艂uchu kawa艂k贸w kt贸re cz臋sto "lec膮" w domu, basss, fajnie kontrolowany i sz艂o odczu膰 r贸偶ne jego "odcienie"

Musical M5si - na pocz膮tku wydawa艂 mi si臋 o wiele mniej dynamiczny ale tak mo偶e przez chwil臋, po prostu to przeciwie艅stwo brzmienia je艣li chodzi o wysokie i niskie tony, tj by艂y 艂adnie zaokrogl膮one, troszk臋 misiowate,plastyczne granie ale wcale nie mniej dynamiczne ni偶 u Roksana, r贸wnie偶 i tutaj mo偶na by艂o us艂ysze膰 r贸偶ne wariacje basu, po prostu inny styl brzmienia, w moim odczuciu Musical na d艂u偶sze ods艂uchy by艂by lepszy, przynajmniej w po艂膮czeniu z moimi kolumnami聽

Naim 5si - zbli偶one brzmienie do Musicala, ale dolne i g贸rne rejestry jednak nie tak zaokrogl膮ne, z tych wzmacniaczy chyba najbardziej rzuca艂 si臋 w uszy midbas (nie wiem czy dobrze to okre艣li艂em) kt贸ry opr贸cz metalicznych wysokich jest pi臋t膮 achillesow膮 Chorus贸w, delikatnie s艂abiej prowadzony bas w por贸wnaniu do Musicala i Roksana.聽

Cyrus One - na koniec, z ciekawo艣ci, pod艂膮czony na troch臋, co mnie zdziwi艂o, bo wydawa艂o mi si臋 偶e b臋dzie to brzmienie r贸wnie偶 dynamiczne, One brzmia艂 r贸wno w ka偶dym rejestrze, nie do ko艅ca chyba odpowiada mi takie granie, no i bas ju偶 o wiele s艂abszy w por贸wnaniu do w/w wzmacniaczy. Cho膰 nie wiem czy to by艂 najlepszy zabieg, po ods艂uchu wzmacniaczy kt贸re kosztuj膮 2 x wi臋cej, Cyrus wypad艂 o wiele s艂abiej, my艣l臋 偶e tutaj wersja 6.2 czy 8.2 by艂aby godnym konkurentem dla powy偶szych wzmak贸w.聽

Dlaczego ods艂uchiwa艂em wzmaki kt贸re kosztuj膮 2 czy teraz to nawet 2,5 raza wi臋cej ni偶 bud偶et?

By艂a to propozycja ze strony S4Home, raz 偶eby wykrzesa膰 max mo偶liwo艣ci z Focali a dwa 偶e elektronika z tym potencja艂em zostanie w razie czego pod kolejne kolumny.

Konkluzja jest taka 偶e rzeczywi艣cie te wzmacniacze wyci膮gn臋艂y maxa ale my艣l臋 偶e jednak do tych Focali zakup wzmaka pokroju M5si i K3 to troszk臋 przerost formy nad tre艣ci膮, i je艣li ju偶 to najlepiej wymieni膰 w przysz艂o艣ci ca艂y zestaw 偶eby wej艣膰 na wy偶szy poziom.聽

Dlatego zszed艂em oczko ni偶ej i uda艂o mi si臋 wypo偶yczy膰 do domu nie tak dawno M3si, cho膰 jeszcze nie by艂em 艣wiadom tego 偶e ceny tych wzmak贸w tak posz艂y do g贸ry... ale wracaj膮c do tematu

Musical zdecydowanie zachowuje swoj膮 szko艂臋 brzmienia, od razu rzucaj膮 si臋 w uszy te 艂adnie zaokr膮glone, 艂agodne g贸rne rejestry, mia艂em wra偶enie 偶e scena delikatnie jest przed kolumnami, por贸wnuj膮c np. do Audiolaba 6000a czy NAD C355. Zaskoczy艂o mnie te偶 ilo艣膰 basu, by艂o go por贸wnywalnie z tym co oferuje NAD, natomiast by艂 lepiej kontrolowany ni偶 w C355 cho膰 co ciekawe gorzej ni偶 w Audiolab (tam niskie tony by艂y bardziej punktowe, szybsze). Plusem M3si, podobnie jak przy M5si jest to 偶e granie jest mega przyjemne, cho膰 tak jak M5si w stosunku do Roksana K3, to M3si w stosunku do Audiolaba brakowa艂o delikatnie wykopu w niekt贸rych kawa艂kach. Tj co艣 za co艣.

Podsumowanie

M3si jest to ciekawy wzmacniacz, jest te偶 solidnie zbudowany i elegancko zaprojektowany, cho膰 wiadomo o gustach si臋 nie dyskutuje, natomiast szczerze patrz膮c na stosunek ceny nowego wzmacniacza do oferowanego brzmienia uwa偶am 偶e nie jest on zbyt atrakcyjny. Gdybym mia艂 wskaza膰 wzmacniacz kt贸ry oferuje najlepsze granie w kategorii cena/jako艣膰 my艣l臋 偶e na prowadzenie wysun膮艂 by si臋 mimo wszystko Audiolab 6000a, dodatkowo jest tam nie najgorszy DAC. Dla mnie najwi臋kszym minusem 6000a jest zaostrzanie g贸rnego pasma czy wy偶szej 艣rednicy i gdyby nie to prawdopodobnie zako艅czy艂bym poszukiwania elektroniki. Gdyby Audiolab mia艂 podobn膮 jak w Musicalu delikatn膮 g贸r臋 to by艂by wzmacniacz akuratny do moich potrzeb ale to takie gdybanie 馃槃

Tak my艣l臋 czy dobrym tropem by艂oby jeszcze sprawdzenie polecanej wy偶ej Regi Brio, ewentualnie np. Exposure 2010 lub Magnat Mr780, tylko to ju偶 w gr臋 wchodz膮 u偶ywki. Po opiniach s艂ysz臋 偶e Expo te偶 bardzo 艂agodnie brzmi, no i wiadomo mimo wszystko ryzyko 偶e jednak nie wpasuj臋 si臋 w system.聽

Mam nadziej臋 偶e w miar臋 jest to sensownie opisane i z g贸ry dzi臋ki za swoje odpowiedzi/spostrze偶enia. Pozdro

Hidden Content

Hej,

Przede wszystkim ogromny szacun za to, 偶e po ponad trzech miesi膮cach wr贸ci艂e艣 z pewnym podsumowaniem tematu (rozumiem 偶e nie ostatecznym ;). Wi臋cej, wiem, 偶e takie ostateczne podsumowanie i zako艅czenie poszukiwa艅 mo偶e nigdy nie nast膮pi膰 馃槑).

Czy dobrze rozumiem, 偶e na ods艂uchach by艂e艣 ze swoimi kolumnami ?

Jel艣i chodzi o bas to mo偶esz spr贸bowa膰 z zatkaniem bassrefleks贸w jak膮艣 g膮bk膮.

No i mo偶e warto poszpera膰 w czym艣 starszym. Mam kumpla, kt贸ry kupi艂 takie same 716s jak moje bo u mnie podoba艂o mu si臋 ich brzmienie. Kupi艂 do nich stary, do艣膰 wysoki model amplitunera Luxmana. I u niego wysokie tony nie s膮 w 偶adnym stopniu metaliczne, s膮 s艂odkie. Generalnie gra to bardzo r贸wno, bez podbi膰, do艣膰 naturalnie.

Pozdrawiam

T聽

Hidden Content

Dzi臋ki za propozycj臋, zdaje sobie spraw臋 偶e zapewne wiele wzmacniaczy vintage powinno zabrzmie膰 lepiej ni偶 nowoczesne konstrukcje, cho膰 tutaj ryzyko jest jednak z zakupem sprz臋tu kt贸ry ma 20 czy wi臋cej lat, mo偶e co艣 nie dzia艂a膰, a z serwisem u mnie by艂oby raczej ci臋偶ko.聽
Co do ods艂uchu to tak do S4Home podjecha艂em z kolumnami a M3si i Audiolab 6000a s艂ucha艂em w domu. Co do basu to jeszcze my艣la艂em czy by nie kupi膰 jakie艣 pianki akustyczne kt贸re opiera艂bym o 艣cian臋 podczas ods艂uchu ale nie wiem czy to dobry pomys艂.

I jeszcze jedna my艣l mi przysz艂a czy gdyby wr贸ci膰 do Audiolab ale pokombinowa膰 delikatnie聽 z okablowaniem aby troszk臋 za艂agodzi膰 g贸r臋?聽

Hidden Content

Zaloguj si臋, aby zobaczy膰 tre艣膰 (mo偶liwe logowanie za pomoc膮 ) Edited by Darek 艁yczak

Wszystkie pr贸by i eksperymenty s膮 jak najbardziej wskazane, tak uwa偶am. Nale偶臋 te偶 do tych, kt贸rzy s艂ysz膮 kable. Zbyt wielu eksperyment贸w z kablami nie robi艂em bo fundusze nie zawsze pozwala艂y ale w przypadku 716 zmiana kabli g艂o艣nikowych z Kimber Kable na Belden przynios艂a z艂agodzenie wysokich ton贸w.

Tak wi臋c zabawa przed Tob膮.

Hidden Content

Takie zapytanie, co s膮dzicie o cenach wzmak贸w z drugiej r臋ki Naim 5si za 3k i Exposure 2010S2 2,5k. Pewnie jeszcze do negocjacji... Czy to dobre propozycje cenowe?

Pozdro

Hidden Content

W dniu 8.12.2021 o 11:42, Darek 艁yczak napisa艂:

Takie zapytanie, co s膮dzicie o cenach wzmak贸w z drugiej r臋ki Naim 5si za 3k i Exposure 2010S2 2,5k. Pewnie jeszcze do negocjacji... Czy to dobre propozycje cenowe?

Pozdro

Ceny w miar臋 rozs膮dne, wzmaki te偶..

A te (wzmaki) jeszcze bardziej:

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Kupi臋 Exposure xxviii (28) poweramp dual mono聽馃嚞馃嚙

Dzi臋kuje bardzo za linki ale ju偶 jestem dogadany co do zakupu Exposure 2010S2. Troch臋 ryzyko, ale mam nadzieje 偶e to b臋dzie dobre po艂膮czenie z Chorusami. Du偶o opinii czyta艂em na forach zagranicznych dotycz膮ce Expo bo u nas tego nie ma za specjalnie, z reszt膮 o Naimie 5si r贸wnie偶.聽

Hidden Content

Spoko, chocia偶 na oficjalne wej艣cie musz臋 zaczeka膰 gdzie艣 do ko艅ca tygodnia, wtedy powinienem go ju偶 mie膰 u Siebie 馃槃

Hidden Content

cze艣膰 馃檪聽czy otrzyma艂e艣 ju偶 mo偶e Exposura? Stoj臋 przed dosy膰 podobnym dylematem, szukam czego艣 do focal aria i r贸wnie偶 zastanawiam si臋 mi臋dzy naim 5si, xs-2 (u偶ywki) lub mo偶e exposure...my艣la艂em jeszcze o rotelu a14...bra艂em r贸wnie偶 wcze艣niej pod uwag臋, podobnie jak Ty, audiolab, cyrus itp ale jako艣 zrezygnowa艂em...

Ciekawi mnie ten Exposure, ciekawe, 偶e na zagranicznych stronach polecaj膮 go do g艂o艣nik贸w focal a u nas raczej cisza...

Hidden Content

• Poka偶 nowe odpowiedzi