Skocz do zawartości
IGNORED

Stremer NAD c 658 czy Cambridge Audio Azur 851N ?


dlmtb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Zbi_Rek napisał:

no i czy kogoś obchodzi pilot, mając do dyspozycji apkę StreamMagic ?

Mnie interesuje. I to bardzo.

10 godzin temu, Zbi_Rek napisał:

nie kombinuj tylko sprawdź

no chyba, że jesteś teoretykiem a nie użytkownikiem/posiadaczem 😜

 

Może jest ewentualnym przyszłym użytkownikiem. A diabeł tkwi w szczegółach. I jakkolwiek brzmienie jest IMHO najważniejsze, to naprawdę jakaś kompletna pierdoła może tak uprzykrzyć życie, że zakup okaże się kompletną klapą.

Dlatego czasami drąży się tematy, które z pozoru są całkowicie bez znaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Mystik napisał:

Mnie interesuje. I to bardzo.

Może jest ewentualnym przyszłym użytkownikiem. A diabeł tkwi w szczegółach. I jakkolwiek brzmienie jest IMHO najważniejsze, to naprawdę jakaś kompletna pierdoła może tak uprzykrzyć życie, że zakup okaże się kompletną klapą.

Dlatego czasami drąży się tematy, które z pozoru są całkowicie bez znaczenia.

Więc powtarzam kolejny raz, że można zaprogramować 99 stacji internetowych używając app StreamMagic. Każdą stację wykując po nazwie czy po adresie url. Ze stacjami nadającymi w formacie flac włącznie. 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Zbi_Rek napisał:

Więc powtarzam kolejny raz, że można zaprogramować 99 stacji internetowych używając app StreamMagic. Każdą stację wykując po nazwie czy po adresie url. Ze stacjami nadającymi w formacie flac włącznie. 

Pozdrawiam

Ok. Doskonale. Dzięki. Raz napisane wystarczy 😄 Przynajmniej dla mnie.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Mystik napisał:

Ok. Doskonale. Dzięki. Raz napisane wystarczy 😄 Przynajmniej dla mnie.

Pozdrawiam

Sorki, powinien cytować @costa brava

Pmyliłem od początku i tak poszło serią 😇

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, costa brava napisał:

miałem wszystkie, teraz mam 851N

Jestrś zadowolony z brzmienia i funkcjonalności ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie tak , brakowalo mi tylko więcej presetow bo jest mnóstwo radia o wysokiej jakości, w tym flac, poszukam jak wrócę do domu jak to ustawić w aplikacji aby zapisac więcej niz 20 bo nie widziałem wcale takiej opcji,  brzmienie 851N jest lepsze niz cxn czy Stream Magic 6 nawet po modzie muda44, funkcjonalność taka sama , bardziej dociazony muzykalny dźwięk 

teraz są spore obnizki na niego, tyle ze głównie czarne są,  za 5400 mozna kupić nowke bo pytałem,  5200 powystawowy, sprzęt ma juz swoje lata ale nadal soft jest aktualizowany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez costa brava
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, costa brava napisał:

zdecydowanie tak , brakowalo mi tylko więcej presetow bo jest mnóstwo radia o wysokiej jakości, w tym flac, poszukam jak wrócę do domu jak to ustawić w aplikacji aby zapisac więcej niz 20 bo nie widziałem wcale takiej opcji,  brzmienie 851N jest lepsze niz cxn czy Stream Magic 6 nawet po modzie muda44, funkcjonalność taka sama , bardziej dociazony muzykalny dźwięk 

nie musisz niczego szukać, po prostu zapisując stacje w aplikacji StreamMagic zobaczysz 99 miejsc do zapamiętania

masz zestawienie stacji z sygnałem flac ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli w aplikacji zobacze 99 a z panelu przedniego nadal tylko 20 ? 

jest strona z zestawieniem stacji flac, zaraz podam, nie wszystkie dzialaly i nie wszystkie mialy dobrą jakość, najlepsze to 4 kanały Radio Paradise i Hi on Line Radio

Naim Radio, Sector Radio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, costa brava napisał:

czyli w aplikacji zobacze 99 a z panelu przedniego nadal tylko 20 ? 

jest strona z zestawieniem stacji flac, zaraz podam, nie wszystkie dzialaly i nie wszystkie mialy dobrą jakość, najlepsze to 4 kanały Radio Paradise i Hi on Line Radio

Naim Radio, Sector Radio

mam to zestawienie ze strony hiresaudio.online

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tak, to to, lepiej wpisywac po nazwie o ile znajdzie, jak nie to wklepać adres streamu

mam Trojke i Czworke w jakosci 192 aac, Dwójkę 320 aac , z ciekawostek,  i Radio Nowy Swiat 256 mp3, to wyszukuje sam streamer tylko trzeba ręcznie wybrac ten lepszy stream

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie to działa,  nawet  panelu przedniego mozna programować i wybrac z 99 stacji  , musieli to zrobic w ostatniej aktualizacji softu, bo dawniej na pewno było tylko 20 stacji do zaprogramowania, teraz to jestodtwarzacz nad odtwarzacze, duzo to lepsze od tune in, gdzie ilosc stacji i streamow jest narzucona i wiele brakuje, w tym stacji flac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, costa brava napisał:

faktycznie to działa,  nawet  panelu przedniego mozna programować i wybrac z 99 stacji  , musieli to zrobic w ostatniej aktualizacji softu, bo dawniej na pewno było tylko 20 stacji do zaprogramowania, teraz to jestodtwarzacz nad odtwarzacze, duzo to lepsze od tune in, gdzie ilosc stacji i streamow jest narzucona i wiele brakuje, w tym stacji flac

przecież pisałem, że tak jest 

a Ty ciągle upierałeś się przy swoim 😜

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały updated, przez weekend męczyło mnie to połączenie Marantza jako końcówki mocy do c658. No i sprzęt się rozegrał 😆. Czy jest lepiej niż z wykorzystaniem klasycznego układu wzmacniacz stremer, nie wiem. No ale jest co najmniej tak samo dobrze. Czyli jednak c658 może robić za przedzmacniacz więc można rozejrzeć się za konkretną końcówką nocy. 👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo dobrze. Potwierdza się tylko to, że po pierwsze: sprzęt musi kilka godzin pograć, a po drugie: przyzwyczajamy się 😀

Najważniejsze to być zadowolonym i tego się trzymaj!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dlmtb napisał:

Czy jest lepiej niż z wykorzystaniem klasycznego układu wzmacniacz stremer, nie wiem. No ale jest co najmniej tak samo dobrze. Czyli jednak c658 może robić za przedzmacniacz więc można rozejrzeć się za konkretną końcówką nocy. 👍

No i super 🙂

To teraz czas na testowanie końcówek 🙂

Pobawiłeś się coś więcej Dirac Live? Jak wrażenia z użytkowani systemu?

Sprawdzałem jeszcze te presety i rzeczywiście nie da się tego zrobić z użyciem oryginalnego pilota. Bardzo, ale to bardzo debilne ograniczenie w przypadku tak rozbudowanego urządzenia... Urządzenie może się nauczyć kodów IR z dowolnego pilota, ale nie potrafi wykorzystać presetów za pomocą swojego własnego pilota. Lekki absurd...

Presety działają podobno bardzo dobrze w przypadku użycia pilota Bluesound RC1:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, felix napisał:

No i super 🙂

To teraz czas na testowanie końcówek 🙂

Pobawiłeś się coś więcej Dirac Live? Jak wrażenia z użytkowani systemu?

Sprawdzałem jeszcze te presety i rzeczywiście nie da się tego zrobić z użyciem oryginalnego pilota. Bardzo, ale to bardzo debilne ograniczenie w przypadku tak rozbudowanego urządzenia... Urządzenie może się nauczyć kodów IR z dowolnego pilota, ale nie potrafi wykorzystać presetów za pomocą swojego własnego pilota. Lekki absurd...

Presety działają podobno bardzo dobrze w przypadku użycia pilota Bluesound RC1:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Oczywiście porobiłem kilka pomiarów DL i w zależność od ustawienia mikrofonu zapisałem sobie 4 ustawienia. W tej chwili już znalazłam najlepszy dźwięk i faktycznie jest zdecydowanie inny niż ten oferowany przez fabrykę czyli wyjściowy bez korekcji. DL świetnie dostosowóje parametry do akustyki pokoju i pomaga w uzyskaniu optymalnego dźwięku. Z radia nie korzystam więc braki w tym aspekcie mnie nie przeszkadzają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dlmtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o tym piszę od dłuższego czasu jeśli chodzi o DL. Niestety dla niektórych DSP to nadal "zuo"...

DL poprawia bardzo dużo. Tak naprawdę raczej żaden streamer nie dałby Ci tego, co ten NAD z DL. Chyba, że po bardzo dobrej (i drogiej) adaptacji akustycznej pomieszczenia - wtedy to by była inna bajka.

Jeśli chodzi o pilota, to była bardziej informacja dla @Mystik, którego to interesowało. Da się skorzystać z presetów BluOS (w tym TuneIn), ale trzeba zainwestować w dodatkowego pilota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, felix napisał:

Jeśli chodzi o pilota, to była bardziej informacja dla @Mystik, którego to interesowało. Da się skorzystać z presetów BluOS (w tym TuneIn), ale trzeba zainwestować w dodatkowego pilota.

Dzięki. Biorąc pod uwagę, że jest to BlueOs, to działa to tak samo jak w NODE, a tego miałem i wiem jak działa. Szkoda, że trzeba dołożyć kolejne 270zł. Albo korzysta z jakiegoś w domu, bo też ładnie daje się go zakodować.

15 godzin temu, dlmtb napisał:

Oczywiście porobiłem kilka pomiarów DL i w zależność od ustawienia mikrofonu zapisałem sobie 4 ustawienia. W tej chwili już znalazłam najlepszy dźwięk i faktycznie jest zdecydowanie inny niż ten oferowany przez fabrykę czyli wyjściowy bez korekcji. DL świetnie dostosowóje parametry do akustyki pokoju i pomaga w uzyskaniu optymalnego dźwięku.

Gdzieś czytałem, że darmowa wersja DL ogranicza się do 500Hz. Za pełne pasmo trzeba zapłacić 99$. Prawda to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Mystik napisał:

Szkoda, że trzeba dołożyć kolejne 270zł. Albo korzysta z jakiegoś w domu, bo też ładnie daje się go zakodować.

No niestety. Jak już mówiłem - dla mnie wyjątkowo debilne ograniczenie. Przecież to powinno się dać zaprogramować w takim urządzeniu...

14 minut temu, Mystik napisał:

Gdzieś czytałem, że darmowa wersja DL ogranicza się do 500Hz. Za pełne pasmo trzeba zapłacić 99$. Prawda to?

Prawda. NAD oszczędza na licencji i standardowo we wszystkich chyba urządzeniach z DL (nie wiem jak jest w M33) korekcja jest tylko dla zakresu 0-500Hz. Z drugiej strony są tacy, którzy uważają że to wystarcza.

Ja osobiście używam korekcji w pełnym zakresie, ale mam inne urządzenie i nie musiałem dopłacać. Nie wiem szczerze mówiąc co bym zrobił mając NADa... Pewnie bym dopłacił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, felix napisał:

Prawda. NAD oszczędza na licencji i standardowo we wszystkich chyba urządzeniach z DL (nie wiem jak jest w M33) korekcja jest tylko dla zakresu 0-500Hz. Z drugiej strony są tacy, którzy uważają że to wystarcza.

Ja osobiście używam korekcji w pełnym zakresie, ale mam inne urządzenie i nie musiałem dopłacać. Nie wiem szczerze mówiąc co bym zrobił mając NADa... Pewnie bym dopłacił.

Czyli uważasz, że DL ma aż takie znaczenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak uważam. Mam teraz Arcama SA30 i wiem, że nie kupiłbym już sprzętu bez podobnego systemu. Przy czym jakość tego systemu ma duże znaczenie, bo nie ma co porównywać np. Audyssey, z DL lub Room Perfect Lyngdorfa.

Zmiany jakie potrafi wnieść taki system mogą być olbrzymie, a dodatkowo w przypadku DL można sobie stworzyć krzywą pod siebie, czyli np. podbić jakieś pasmo w zależności od potrzeb i preferencji.

Oczywiście nie dla każdego wpływ DL będzie taki sam, bo wiele zależy od pomieszczenia. Ja np. mam kiepskie pomieszczenie i z różnych powodów nie mam możliwości zrobienia adaptacji, więc dla mnie DL jest nieoceniony.

Zakładając, że ktoś nie ma zrobionego pomieszczenia typowo pod audio (a dotyczy to pewnie większości z nas), DL wniesie więcej niż kupno np. trochę droższego i teoretycznie lepszego wzmacniacza czy streamera.

Szczerze polecam wypożyczyć coś z DL i przetestować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mystik napisał:

Czyli uważasz, że DL ma aż takie znaczenie?

Zdecydowanie! Dla mnie obecnie wybór z DL czy bez, to wybór słuchać czy nie dac sobie spokój i pooglądać TV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podpowie jak w C658 z pozycji aplikacji BluOS wyłączyć streamer? Włączą sią automatycznie po wejściu na którykolwiek z serwisów strimingowych ale żeby wyłączyć muszą posłużyć się pilotem a najlepiej wyłącznikiem na obudowie urządzenia. Jak to obejść?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, dlmtb napisał:

Jak to obejść? 

Nie da się. Można jedynie zostawić i po pewnym czasie sam przejdzie w stan czuwania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jan Żak napisał:

Nie da się. Można jedynie zostawić i po pewnym czasie sam przejdzie w stan czuwania.

No właśnie, do tego już doszedłem ale liczyłem na jakiś bardziej kontrolowany sposób wyłączania.😕

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy może ktoś z Was słyszał C658 w roli przedwzmacniacza do kolumn aktywnych. Obecnie gram na CXN v2 z Audium Comp 5 active i wydaje mi że ten zestaw ma problemy niższymi rejestrami  i w dźwięku brakuje "delikatności". Ogólnie przy głośniejszym graniu dźwięk jest strasznie męczący. Nie mam możliwości wypożyczenia sprzętu więc muszę się posiłkować w jakimś stopniu opiniami. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że masz takie same odczucia jak ja. Podejrzewam, że za jakiś czas sam sprawdzę C658 z kolumnami aktywnymi. Mam nadzieję, że system DL da radę. I wreszcie zakończę poszukiwania. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie słyszałem, ale znajomy z Finlandii ma C658 w połączeniu z ATC SCM19A i jest bardzo zadowolony z tego zestawienia.

Wiele pewnie zależy od kolumn, a właściwie użytej w nich elektroniki, ale NAD powinien się w takiej sytuacji sprawdzać dość dobrze. O ile oczywiście nie zestawimy go z czymś high-endowym i C658 zacznie być wąskim gardłem 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.