Skocz do zawartości
IGNORED

Stremer NAD c 658 czy Cambridge Audio Azur 851N ?


dlmtb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Patryk89_896 napisał:

witam. również zastanawiam się nad zakupem NAD c 658 warto czy nie warto ?   nie rozumiem o co chodzi z tym "natywnym tidalem" może to ktoś wytłumaczyć?

Natywny TIDAL- masz podpięte konto TIDAL na urządzeniu. Z telefonu jedynie sterujesz, zmieniasz utwory itd. Bardzo wygodne rozwiązanie, bez porównania lepsza od streamowania z telefonu. Posiadam tego NAD. Brzmi dobrze, ma niezłe wyjście słuchawkowe, Dirac którego jak na razie nie skonfigurowałem poprawnie ale może być ciekawą opcją. Ma masę innych udogodnień. Jak ci to co wymieniłem nie potrzebne to Node to równie dobra opcja za połowę ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to natywny tidal mam aplikacje w urządzeniu i telefon służy jako pilot. A jeśli urządzenie nie ma natywne tidala to znaczy że z apki z telefonu jest przesyłane do urządzenia ? Z tego co czytałem to nad nie ma natywnego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Patryk89_896 napisał:

witam. również zastanawiam się nad zakupem NAD c 658 warto czy nie warto ?   nie rozumiem o co chodzi z tym "natywnym tidalem" może to ktoś wytłumaczyć?

Mam tego NAD-a od półtora roku i jestem bardzo zadowolony. Przede wszystkim to nie tylko streamer ale też bardzo rozbudowany przedwzmacniacz, który w przyszłości można wykorzystać do wysterowania końcówki mocy. Złącza XLR i DIRAC którego użycie powoduje, że mamy w domu zupełnie inny system to kolejne zalety C658. Można powiedzieć, że nawet kilka nowych systemów ponieważ każde ustawienie można zapisać i wywołać tę charakterystykę w dowolnym momencie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie można jeszcze nabyć Cambridge Audio CXN (v2) Series 2 ale z tego co czytam to nie ma MQA. A jeśli chodzi o NAD'a to chyba nie ma natywnego tidala ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieżby w miarę wspolczesny nad 658 nie miał natywnego Tidala...? Nie wierzę 

Wadą jego i to dużą jest  że  nie zauważyłem tam wyjść cyfrowych 

Prędzej czy później przyjdzie taki moment że  będziesz miał jakiegoś daca i chciał go wypróbować i porównać...

Ja mam Cambridge 851N,  niby taki wspaniały ale z dobrym dacem jeszcze lepszy...czyli  nie taki wspaniały 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jedna z istotnych rzeczy.

Ja także nie odnalazłem go dla siebie gdyż nie miał wyjścia USB dac. Aczkolwiek Dirac mnie przekonywał.

Później zbadałem ddrc i mi przeszło.

Cxn zapewnił to co potrzebowałem.

851n fajne urządzenie. Czekamy na następcę.

 Piotrek 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze że  do dziś aktualizowany soft i jako transport sieciowy dla  mnie bez wad

Budowa w porównaniu z cxn to kosmos

Zwłaszcza dla tych co lubią radio internetowe jak ja, odtwarzacze Cambridge to najlepszy wybór, najlepsza funkcjonalnosc i wybór  streamow, można tam znaleźć wszystkie stacje hi res, flac, mp3 i aac 320 kbps,  a jak nie to ręcznie wpisać URL i gra

W innych odtwarzaczach np. z Tune In tylko pomarzyć o tym można 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, lukasz752 napisał:

Natywny TIDAL- masz podpięte konto TIDAL na urządzeniu. Z telefonu jedynie sterujesz, zmieniasz utwory itd. Bardzo wygodne rozwiązanie, bez porównania lepsza od streamowania z telefonu. Posiadam tego NAD. Brzmi dobrze, ma niezłe wyjście słuchawkowe, Dirac którego jak na razie nie skonfigurowałem poprawnie ale może być ciekawą opcją. Ma masę innych udogodnień. Jak ci to co wymieniłem nie potrzebne to Node to równie dobra opcja za połowę ceny.

Dziękuje za wyjaśnienie. A jeśli mamy nie natywny? to znaczy że urządzenie nie ma w sobie aplikacji np: Tidal, i z smartfona jest przesyłany do urządzenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt Cambridge wśród tych firm z rynku audio bardziej znanych zasługuje na uznanie gdyż aktualizuje swoje urządzenia bardzo długo. 

Pod takim kątem jest to bardzo bezpieczny zakup. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minutes ago, Patryk89_896 said:

Dziękuje za wyjaśnienie. A jeśli mamy nie natywny? to znaczy że urządzenie nie ma w sobie aplikacji np: Tidal, i z smartfona jest przesyłany do urządzenia?

Tak to rozumiem ale byś musiał potwierdzić u kogoś kto z tego korzysta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Lukas752 napisał:

Tak to rozumiem ale byś musiał potwierdzić u kogoś kto z tego korzysta.

Dla osoby która w tym nie "siedzi" to jest trochę problem, bo ludzie operują skrótami, byłem pewien że kupie sieciówkę za 2 tys jakąś yamahę, im więcej czytam to mniej mniej wiem ;/ i obecnie to sam nie wiem czego chce.  Szukam z natywnym Tidalem i ok, ale co nienatywny to znaczy że z tel wysyłam na odtwarzacz to bez sensu troche... ehhhh

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie,  to mało wygodne 

A co do tego co jest a czego nie ma na pokładzie urządzenia to wystarczy przeczytać opis  w necie

Nawet na pudle pisze często o jego funkcjach np Tune In , Tidal, Spotify  Chromecast itd...

Jesli pisze Tidal to znaczy że  jest natywny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, costa brava napisał:

No dokładnie,  to mało wygodne 

A co do tego co jest a czego nie ma na pokładzie urządzenia to wystarczy przeczytać opis  w necie

Nawet na pudle pisze często o jego funkcjach np Tune In , Tidal, Spotify  Chromecast itd...

Jesli pisze Tidal to znaczy że  jest natywny

Dobra to ostatnie 2 pytania mam.

To jeśli nie jest natywny to smartfon przesyła muzykę bezprzewodowo do odtwarzacza ?
Jaki polecasz odtwarzacz natywny z MQA?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest aplikacja na androida Bubble UPnP i jakaś jeszcze, i za ich  pośrednictwem się streaminguje z telefonu do odtwarzacza

Ale nie polecam,  polecam odtwarzacz obsługujący bezpośrednio Tidala 

A jaki? Zależy ile chcesz wydać, jakie masz wymagania,   ja bym spojrzał i na rynek wtórny 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz dobrego DACa, to Bluesound Node jest świetnym wyborem. Jeśli chcesz skorzystać z wyjść RCA to koniecznie dołóż do niego zasilacz od @k4mil3k, inny świat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, costa brava napisał:

Jest aplikacja na androida Bubble UPnP i jakaś jeszcze, i za ich  pośrednictwem się streaminguje z telefonu do odtwarzacza

Ale nie polecam,  polecam odtwarzacz obsługujący bezpośrednio Tidala 

A jaki? Zależy ile chcesz wydać, jakie masz wymagania,   ja bym spojrzał i na rynek wtórny 

To w takim razie nienatywnie jest bezsensu.  Chciałbym z natywnym tidalem i mqa . Najlepiej wpasuje się Arcam st60 ale cena ....

37 minut temu, temp78 napisał:

Jeśli masz dobrego DACa, to Bluesound Node jest świetnym wyborem. Jeśli chcesz skorzystać z wyjść RCA to koniecznie dołóż do niego zasilacz od @k4mil3k, inny świat.

Dac w musical fidelity m5si . A wytłumacz o co chodzi z tym zasilaczem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Patryk89_896 napisał:

A wytłumacz o co chodzi z tym zasilaczem ?

Fabrycznie jest płytka ze zwykłym zasilaczem impulsowym, do którego wchodzi 230V, zasilanie od PD Creative zamienia to na moduł, do którego dochodzi 5V i wtedy umożliwia podłączenie niskoszumowego zasilacza liniowego, zresztą takie można kupić w zestawie. Cena - szczególnie najdroższego zestawu - robi wrażenie, ale na tle producentów zagranicznych to okazja.
Efekty? Poczytaj na stronce, pod wszystkim mogę się podpisać!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Patryk89_896 napisał:

To w takim razie nienatywnie jest bezsensu.  Chciałbym z natywnym tidalem i mqa . Najlepiej wpasuje się Arcam st60 ale cena ....

Dac w musical fidelity m5si . A wytłumacz o co chodzi z tym zasilaczem ?

Są różne rozwiązania np. HEOS nie ma Tidal Connect, ale obsługuje sam Tidala tzn. nie wymaga ciągłego streamowania z telefonu („pilotem” jest aplikacja HEOS), ale obsługuje tylko HiFi bez MQA. Z drugiej strony ma Amazona z HiRes w pełnej rozdzielczości na tej samej zasadzie, więc po co Tidal.

Bardzo dobrą obsługę większości serwisów ma Wiim - można za symboliczne pieniądze porównać serwisy i dopiero szukać docelowego rozwiązania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, costa brava napisał:

Gdzieżby w miarę wspolczesny nad 658 nie miał natywnego Tidala...? Nie wierzę 

Wadą jego i to dużą jest  że  nie zauważyłem tam wyjść cyfrowych 

Prędzej czy później przyjdzie taki moment że  będziesz miał jakiegoś daca i chciał go wypróbować i porównać...

Ja mam Cambridge 851N,  niby taki wspaniały ale z dobrym dacem jeszcze lepszy...czyli  nie taki wspaniały 

ale C658 ma natywnego TIDAL. Zobacz sobie screeny lub filmiki w necie. Dobrze to chodzi na BLUOS. Teraz jest za 6000 zł i moim zdaniem jest lepszą propozycją niż Kambodża.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Tonnii99 napisał:

ale C658 ma natywnego TIDAL. Zobacz sobie screeny lub filmiki w necie. Dobrze to chodzi na BLUOS. Teraz jest za 6000 zł i moim zdaniem jest lepszą propozycją niż Kambodża.

I ma MQA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Tonnii99 napisał:

No, to kolega powyżej ma już duże doświadczenie podejrzewam z tym produktem .

Jak BLUOS się spisuje?

Dla mnie rewelacyjnie. Choć graficznie nie jest to co oferuje aplikacja na PC-ta to jest to powiedzmy jakieś 80% użyteczności wersji komputerowej. Przede wszystkim BluOS działa bardzo pewnie. Miałem wcześniej Yamahę z Music Cast-em i tam funkcjonalność była bardzo ograniczona a grafika.... lepiej pominąć milczeniem. 

W przypadku NAD C658 można posługiwać się BluOs-em oraz zainstalowaną na telefonie czy tablecie aplikacja Tidal (dotyczy to również większości serwisów streeamingowych ) z funkcjonalnością i grafiką jak na PC-ta. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.01.2023 o 16:20, Patryk89_896 napisał:

Dla osoby która w tym nie "siedzi" to jest trochę problem, bo ludzie operują skrótami, byłem pewien że kupie sieciówkę za 2 tys jakąś yamahę, im więcej czytam to mniej mniej wiem ;/ i obecnie to sam nie wiem czego chce.  Szukam z natywnym Tidalem i ok, ale co nienatywny to znaczy że z tel wysyłam na odtwarzacz to bez sensu troche... ehhhh

Im więcej czytam tym mniej wiem.

Tak nazywał się jeden z moich pierwszych wpisów felietonowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie wiem tylko dlaczego treść z pierwszej strony została wykastrowana.

Ale to akurat nic nowego:)

Jak budżet Ci pozwala to oba te urządzenia i c 658 i Cambridge cxn są na prawdę godne polecenia 

Który konkretnie byłby dla ciebie to sprawdzisz jedynie testując je w domu.

Piotrek 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Im więcej czytam tym mniej wiem.

Tak nazywał się jeden z moich pierwszych wpisów felietonowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie wiem tylko dlaczego treść z pierwszej strony została wykastrowana.

Ale to akurat nic nowego:)

Jak budżet Ci pozwala to oba te urządzenia i c 658 i Cambridge cxn są na prawdę godne polecenia 

Który konkretnie byłby dla ciebie to sprawdzisz jedynie testując je w domu.

Piotrek 

 

Zdecyduje się na st 60 arcam wydaje mi się że będzie mi odpowiadał aczkolwiek zobaczę w domu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, dlmtb napisał:

Dla mnie rewelacyjnie. Choć graficznie nie jest to co oferuje aplikacja na PC-ta to jest to powiedzmy jakieś 80% użyteczności wersji komputerowej. Przede wszystkim BluOS działa bardzo pewnie. Miałem wcześniej Yamahę z Music Cast-em i tam funkcjonalność była bardzo ograniczona a grafika.... lepiej pominąć milczeniem. 

W przypadku NAD C658 można posługiwać się BluOs-em oraz zainstalowaną na telefonie czy tablecie aplikacja Tidal (dotyczy to również większości serwisów streeamingowych ) z funkcjonalnością i grafiką jak na PC-ta. 

teraz musiccast dostał aktualizacje i przerodził się w ładne kaczątko, pykałem jest dużo lepiej 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Patryk89_896 napisał:

Zdecyduje się na st 60 arcam wydaje mi się że będzie mi odpowiadał aczkolwiek zobaczę w domu

Też bym go wybrał :)jakos mi wypadło , myślałem że tylko te dwa zostały na placu boju 🙂

daj znać po jakimś czasie 🙂

18 godzin temu, Tonnii99 napisał:

teraz musiccast dostał aktualizacje i przerodził się w ładne kaczątko, pykałem jest dużo lepiej 🙂 

W sensie wyglądu? Nie zepsuto przy tym nic innego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.