Skocz do zawartości
IGNORED

Open baffle na aktualnie dostępnych głosnikach


slawek.xm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@slawek.xm przestaje Cię rozumieć. Zakładam, że wrzucane przez Ciebie zdjęcia mają robić za odpowiedzi w rozmowie ? To wystarczy? W takim razie „ ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia” 😎 coś byś napisał k tych zdjęciach może , wyjaśnij z czym to się je , skąd taka płaska odpowiedź , dlaczego nie ma przebiegu fazy ? Dlaczego brak jest przebiegu impedancji ? Jak są cięte i jak zszyte podziały ? Cokolwiek …… zakładam, że to twój system ….. na zdjęciu mi wychodzi , że to kompletnie aktywny system jest lub przynajmniej pierwsze podziały. Do tego potrzebna jest elektrownia. Z chęcią bym posłuchał . Chyba SE tego nie pociągnie ? więc to jest inna strona niż moja 👍🏻A ja tylko zapytałem o Twoją wizję OB , czy dobrze zrozumiałem jak byś widział OB. Kompletnie nie zamierzam się z nikim ścigać na „pomiary” wizję , lepszość wąskiej dechy nad szeroka czy nad H czy U Frame. Ja swoją wizję zaprezentowałem , zrobiłem, jest do posłuchania. Stąd sie spytałem o Twoją, chętnie bym posłuchał …

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Mikoski napisał:

przestaje Cię rozumieć. Zakładam, że wrzucane przez Ciebie zdjęcia mają robić za odpowiedzi w rozmowie ?

po porostu coś innego

kolumny nie moje tylko nieżyjącego już kolegi Sylwestra

8 minut temu, Mikoski napisał:

coś byś napisał k tych zdjęciach może , wyjaśnij z czym to się je , skąd taka płaska odpowiedź , dlaczego nie ma przebiegu fazy ? Dlaczego brak jest przebiegu impedancji ? Jak są cięte i jak zszyte podziały ?

pomiar robiony przez kolegów z Equilibrium z Zielonej Góry i tylko taki dostaliśmy

połaczenie 18we i tweetera filtr bierny

podział miedzy 12cali AE a 18we oraz między 18AE a 12AE aktywny

podziały 80hz 300hz 2500hz

zasilanie sub basu Accuphase  średnieca -wysokie Gryphon Essence

 

16 minut temu, Mikoski napisał:

Kompletnie nie zamierzam się z nikim ścigać na „pomiary” wizję , lepszość wąskiej dechy nad szeroka czy nad H czy U Frame

ja też nie 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Mikoski napisał:

nie zamierzam się z nikim ścigać na „pomiary”

Ale jeden wykres bys mogl wrzucic z tych 90+ na dwoch 15"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, slawek.xm napisał:

po porostu coś innego

Wcale nie tak innego - podział poza najważniejszym pasmem , czy 2,5 kHz czy 6 kHz to juz niewielka różnica . 

Inne to podziały typu 800/1500 500/1000 - tam gdzie jest najtrudniej i gdzie ja unikam cięcia.

No i OB poniżej 92 dB to też coś innego 😉 dla mnie bo trzeba gonić tranem i tak naprawdę moja idea OB to juz nie jest.

Taki sam wykres pomiaru jest na wielu kolumnach 😉 na tabliczkach , nie wiem jak Ty ale ja do takich tabliczek mam brak zaufania - taka równość nie istnieje poza labem , dużym smoothem , itp  

7 godzin temu, slawek.xm napisał:

podział miedzy 12cali AE a 18we oraz między 18AE a 12AE aktywny

Czyli praktycznie całość aktywnie .... ;-( 

Wiem czyj system - za dużo i nim czytałem 😉 stad też wiem, ze jest aktywny a docelowo miał być pasywny , wiem co go napędzało i ile trzeba było włożyć prądu w to....

Kompletnie nie moja bajka - choć posłuchałbym.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mikoski napisał:

podział poza najważniejszym pasmem , czy 2,5 kHz czy 6 kHz to juz niewielka różnica . 

mylisz się bardzo

dla horyzontalnych charakterystyk kierunkowych to kolosalna różnica zwłaszcza gdy tweeter jest w wavequide

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, rafa napisał:

Ale jeden wykres bys mogl wrzucic z tych 90+ na dwoch 15"

OK, tylko jaki CIę ineteresuje - podaj jak mam zmierzyć , jak ustawić poziom w REW, gdzie postawić mikrofon, na jakiej odległości , jak ustawić bramkowanie,na iel wyskalować SPL do pomiaru, itp . Uwzględnij to, że głośniki są już w H-Frame, leżą na podłodze i nie będę ich przesuwał bo to wyzwanie. Przebieg impedancji gdzieś tu jest wrzucony .Pytam serio bo wtedy znajdę czas i zmierzę tak abyś miał odnośnik wedle Twoich wskazówek. Moje pomiary są robiona dla mnie, ja znam pokój, wiem co chcę zobaczyć na pomiarze, po co mierzę , itp i wklejenie tego może przynieść więcej bałaganu niż danych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Mikoski napisał:

No i OB poniżej 92 dB to też coś innego

akurat kolumny Sylwka to skuteczność powyżej 90db

ilustracja prawdy , że dla uzyskania rozciągnięcia pasma przy dobrej skuteczności trzeba zwiększać powierzchnię wooferów

7 minut temu, Mikoski napisał:

Taki sam wykres pomiaru jest na wielu kolumnach 😉 na tabliczkach , nie wiem jak Ty ale ja do takich tabliczek mam brak zaufania - taka równość nie istnieje poza labem , dużym smoothem , i

wg mnie ktoś dysponujący wiedzą na temat konstrukcji OB potrafi ocenić możliwości danego układu

bez względu na wygładzanie 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, slawek.xm napisał:

mylisz się bardzo

dla horyzontalnych charakterystyk kierunkowych to kolosalna różnica zwłaszcza gdy tweeter jest w wavequide

Podział na 2,5 czy na 6 to niewielka różnica i jego wpływ dla mnie nie jest tak duży i nie ma takiego znaczenia jak podział w pasmie wrażliwym 400- 2000 gdzie powinno być to zrobione idealnie ( koherencja,fazy,itp) więc ja nie jestem zwolennikiem ruszania tego pasma a tym samym juz wyjaśniłem skąd moje zdanie na temat niewielkiego wpływu tego podziału w stosunku do całości. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Mikoski napisał:

OK, tylko jaki CIę ineteresuje - podaj jak mam zmierzyć , jak ustawić poziom w REW, gdzie postawić mikrofon, na jakiej odległości , jak ustawić bramkowanie,na iel wyskalować SPL do pomiaru, itp . Uwzględnij to, że głośniki są już w H-Frame, leżą na podłodze i nie będę ich przesuwał bo to wyzwanie. Przebieg impedancji gdzieś tu jest wrzucony .Pytam serio bo wtedy znajdę czas i zmierzę tak abyś miał odnośnik wedle Twoich wskazówek. Moje pomiary są robiona dla mnie, ja znam pokój, wiem co chcę zobaczyć na pomiarze, po co mierzę , itp i wklejenie tego może przynieść więcej bałaganu niż danych.

nie musisz wkładać pracy w nowe pomiary

jeśli jesteś chętny podzielić się wynikiem swojej konstrukcji

pokaż pomiar farfield , który na pewno robiłeś dla sprawdzenia pasma kolumny

odległość mikrofonu wg Twojego wyboru

wysokość mikrofonu oś konstrukcji kolumny

wygładzanie może być 1/6 oktawy anawet 1/3 jak chciałbyś pochwalić się ładną linią

na rozciągnięcie pasma nie ma to wpływu

a spl bez względu na pomiar nikt nie zweryfikuje ..... można tylko orientacyjnie

mnie osobiście wystarczy by porównać np z pomiarem kolumn Sylwestra

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, slawek.xm napisał:

dysponujący wiedzą na temat konstrukcji OB potrafi ocenić możliwości danego układu

bez względu na wygładzanie 🙂

Na podstawie tych wykresów co zamieściłeś ? Oj , one kompletnie nic nie mówią - no może tylko to, że taki wykres uzyska sią albo aktywnym strojem, albo wygładzaniem 😉 

7 minut temu, slawek.xm napisał:

ilustracja prawdy , że dla uzyskania rozciągnięcia pasma przy dobrej skuteczności trzeba zwiększać powierzchnię wooferów

Tak, ale też dobitnie świadczy, że aktywne napędy i zwrotnice sprowadzają wszystko do najniższego możliwego "dołka" jaki są w stanie zrównoważyć - czyli zaniżają "resztę" pasma aby uzyskać linijką - czy to dobrze czy źle - nie moja bajka - jak ktoś tak lubi to voila .

4 x 18 na stronę AE - to powinno mieć co najmniej 100 db a nie "powyżej 90 " - ale ok , jak ktoś tak chciał i zrobił to złego słowa nie powiem - tylko nie jest to argument, że nie da się uzyskać 95 dB z 2 x 15 cali - na pewno to nie jest dobry przykład na to 😉 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mikoski napisał:

4 x 18 na stronę AE - to powinno mieć co najmniej 100 db a nie "powyżej 90 "

nie rozumiesz tego , że pasmo 20hz to nie jest pasmo 50hz?

poczytaj o podziale aktywnym tych kolumn Sylwek pisał , że układ robi tylko za zwrotkę bez korekcji

w ostatnim czasie jego modyfikacji po usunięciu skrzydełek podniesiono zakres basu o 3 db

to wszystko

5 minut temu, Mikoski napisał:

nie jest to argument, że nie da się uzyskać 95 dB z 2 x 15 cali - na pewno to nie jest dobry przykład na to 😉 

da się dla rozciągnięcia pasma 60hz-50hz bez względu na odgrodę przy tej skuteczności

 

przy biernej zwrotce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, slawek.xm napisał:

pokaż pomiar farfield , który na pewno robiłeś dla sprawdzenia pasma kolumny

odległoś ok 3,5 m , pokój ok 22 m2 ,wys maks 2 metry, skos na połowie ( nad kolumnami ) , bez bramkownia, bez innych korygujacych ustawień  , SPL REW skalibrowany na 75 , 1/6 , mikrofon wycelowany " po prostej " kolumny lekko poza osią - pomair w moim swicie , jedyne co to dogięty supertweeter bardziej w kierunku mokrofonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

image.thumb.png.8e0950e1bfef6463818575d330dc7b21.pngimage.thumb.png.7263a36945b9baf7bdb7c9bc1ae9e283.png

image.thumb.png.c18dfdb2168beeb470cc0171e0928d33.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, slawek.xm napisał:

18m był przeze mnie proponowany do grania z AMT , który grałby do przodu i do tyłu bez przesunięcia fazowego

niestety Twój konstruktor wybrał inną koncepcję

Wg mnie granie do tylu tweeterem, to taka wisienka na torcie, która nie jest absolutnie niezbędna, bo jak cały tort jest mdły, to nawet wiśnia w likierze tego nie uratuje. Uważam, że w konstrukcji OB uwolnienie od obudowy basu i średnich tonów to najważniejszą rzecz, a granie tweeterem do tylu jest mniej istotne. W pierwszej konstrukcji Lutek miał tweeter, który grał do tylu, teraz ma klasyczny tweeter grający tylko do przodu, więc może się wypowiedzieć, czy coś stracił.

Natomiast z samym AMT, jaki zaproponowałeś, problem był taki, że ten głośnik kompletnie nie pasował do 18M Scana. Nie pasował pod kątem promieniowania, zniekształceń, pasma przenoszenia wymaganego do przewidywanego punktu podziału, a przede wszystkim nie pasował do 18M pod względem brzmienia. Owszem, ten głośnik bardzo ładnie "cykał", ale to jeszcze za malo, aby mieć synergie z głośnikiem sredniotonowym. Gdybym robił system 4 drożny z 12MU na górnej średnicy, to bym AMT rozważył, choć docelowo pewnie i tak bym wolał założyć berylowa Bliesme t25, jeśli budżet by na to pozwalał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Mikoski napisał:

odległoś ok 3,5 m , pokój ok 22 m2 ,wys maks 2 metry, skos na połowie ( nad kolumnami ) , bez bramkownia, bez innych korygujacych ustawień  , SPL REW skalibrowany na 75 , 1/6 , mikrofon wycelowany " po prostej " kolumny lekko poza osią - pomair w moim swicie , jedyne co to dogięty supertweeter bardziej w kierunku mokrofonu.

ok dzięki

główny mod pomieszczenia w tym wypadku bardziej pomaga niż psuje

fajnie to wygląda zwłaszcza przy założeniu nierozbudowanej zwrotki

mnie się podoba

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

osobiście poświęciłbym sporo czasu na próby podniesienia zaznaczonego fragmentu bo dociążenie go wg mnie wpływa bardzo dobrze na przekaz tym bardziej , że zakres ok 1khz jest podniesiony

a jeśli to jest kwestia akustyki a nie cechy kolumny to tym bardziej warto spróbować zawalczyć....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mikoski napisał:

SPL REW skalibrowany na 75

Tego nie rozumiem. Co to za kalibracja REW i jak z tego dla ciebie wynika 95dB tego ukladu?

Czy tlumienie/glosnosc wzmacniacza do testu byla ustawiona na 2.83V ktore jest uzywanym popularnym standardem i czy mierzyles tez z 1m?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rafa napisał:

Co to za kalibracja REW i jak z tego dla ciebie wynika 95dB tego ukladu

Kalibracja REW to info bardziej dla mnie, napisane z rozpędu i nie ma kompletnie znaczenie, jest to wartość względna. Z tego też nie wynika 95 dB - i nic o tym nie pisałem przy wykresie. 

 

Godzinę temu, rafa napisał:

Czy tlumienie/glosnosc wzmacniacza do testu byla ustawiona na 2.83V ktore jest uzywanym popularnym standardem i czy mierzyles tez z 1m

To nie standard a norma jeśli już, a zawiera nie tylko wytyczne dotyczące 2,83 V ( a jesteś pewien , że 2,83? dla wszystkich głośników ? bo chyba nie ) , norma zawiera też wytyczne dotyczące mikrofonu, miejsca, odległości, otoczenia , "dechy" w jakiej ma być głośnik i pozycji na tejże desce. I wtedy dopiero można dostać rzetelne wartości BEZWGLĘDNE- każdy inny pomiar będzie pokazywał wartości względne. 

Napisałem, ze pomiar jest z ok 3 m - inne informację też są podane. Niezależnie od tego czy mierzyłbym wartości WZGLĘDNE czy BEZWGLĘDNE - odpowiedź będzie miała ten sam przebieg, a o to chodzi przecież 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Do przebiegu wykresu nic nie mam ani calej reszty.

Ale najwiekszy znak zapytania to te 95-100dB z OB o ktorych mowisz 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to aplikacje do pomiarów akustycznych mają kalibrację aby wyrównać SPL i mieć charakterystyki coś warte. Bo inaczej nie wiemy jaki jest podstawowy (!) atrybut budowanych ZG; liniowość w zakresie pasma.

W przykładzie @Mikoski jest np. ponad 15dB nierówności (abstrahuję tu teraz z czego to wynika; modów pomieszczenia, przetworników czy zwrotnicy). To może i dużo ale charakterystyki nie grają. Już była tu wcześniej mowa o tym. 

Definicja wychodząca od napięcia jest mniej ważna. Kupuje się miernik natężenia dźwięku za 60zł. Jak się nie ufa jego wskazaniom to idzie się na Politechnikę w pobliżu i prosi o porównanie. Popularne sonometry mają odchylenie nie większe niż 2dB a z reguły mniej. Kalibracji dokonuje się w miejscach standardowych; 94, 104dB...

Potem wszystko zależy już tylko od liniowości mikrofonu pomiarowego. Ale w końcu płacimy kilka stówek za to aby był liniowy... Zresztą mają i tak tabele poprawek do wgrania. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja do SPL amatorom nie jest do niczego potrzebna, co innego kalibracja odpowiedzi częstotliwości samego mikrofonu wg wzorca.

Poza tym są dość proste metody kalibracji do SPL w warunkach amatorskich i na takie potrzeby są zupełnie wystarczające. Warunek jest tylko taki, aby pomiar był wykonywany dwukanałowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje OB na ten moment tak wygląda. (wygładzanie psychoakustyczne)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Grzegorz7 napisał:

W przykładzie @Mikoski jest np. ponad 15dB nierówności

dół na 500hz jest wg mnie wynikiem wygaszania fali przedniej tylną z racji symetrycznego rozmieszczenia głośników

to cecha konstrukcji kolumny

podobnie jak tu na 800hz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

acap-next-1.thumb.jpg.6e2d67b5f82457668d0dd25301ed6472.jpg

albo jamo R909

18371-max_jamo_r_lab_a.thumb.jpg.9e103e56c54c6d50dbd67fafa97b6ae8.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rafa napisał:

Moje OB na ten moment tak wygląda. (wygładzanie psychoakustyczne)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rozważ może opisanie wrażeń , którymi dzielisz się poza forum ... wiem , że to może prowadzić do sporów ale skoro dla mnie Twoje wnioski są ciekawe i absorbujące to może Twoje doświadczenia będą pomocne również dla innych użytkowników

zrobiłeś bardzo duże postępy w konstrukcji kolumn czego Ci szczerze gratuluję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Grzegorz7 napisał:

Po to aplikacje do pomiarów akustycznych mają kalibrację

Dlatego z rozpędu napisałem po kalibracji - zawsze kalibruję na tę samą wartość 😉 

 

5 godzin temu, Grzegorz7 napisał:

ponad 15dB nierówności

Mod, ustawienie i parę drobiazgów - ale też celowe rozsunięcie cięcia tutaj bo tak mi obecnie "lepiej gra" 😉 

 

4 godziny temu, meloV8 napisał:

Poza tym są dość proste metody kalibracji do SPL w warunkach amatorskich i na takie potrzeby są zupełnie wystarczające

Czasem nie potrzebuje tego robić.... ale korzystam z obu kanałów 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mikoski napisał:

Czasem nie potrzebuje tego robić.... ale korzystam z obu kanałów 😉 

Mam wrażenie, że chyba nie piszemy o tym samym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, meloV8 napisał:

Mam wrażenie, że chyba nie piszemy o tym samym.

Napiałeś o kalibracji SPL w warunkach domowych uzywajac karty dwukanałowej. Jeden kanał robi za referencję a drugi robi pomiar - bardzo często nie korzystam z tego ponieważ korzystam z wartości względnych. Tak jest szybciej ........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Mikoski napisał:

Napiałeś o kalibracji SPL w warunkach domowych uzywajac karty dwukanałowej. Jeden kanał robi za referencję a drugi robi pomiar - bardzo często nie korzystam z tego ponieważ korzystam z wartości względnych. Tak jest szybciej ........

Co to znaczy szybciej? Raz skalibrowany system dwukanałowy nie trzeba kalibrować za każdym razem do SPL, nie mówiąc już o innych korzyściach wynikających z wykonywaniem pomiaru dual channel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, meloV8 napisał:

system dwukanałowy nie trzeba kalibrować za każdym razem do SPL

Chyba, ze pomiedzy powmiarami karta i komputer są  wykorzystywane do innych działań. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Mikoski napisał:

Chyba, ze pomiedzy powmiarami karta i komputer są  wykorzystywane do innych działań. 

Poki nie zmieniasz wzmocnienia preampa i czułości wejścia nadal nic się nie zmienia, ale nawet jakbyś zmieniał, to nadal pomiar dual channel jest dokładniejszy, w pewnych przypadkach wręcz niezbędny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z pomiary dwukanałowego , niemniej jak potzrebuję coś na szybko to nie robię pełnej kalibracji zgodnie z marszrutą .....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.