Skocz do zawartości
IGNORED

Organizacja pokoju odsłuchowego - wsparcie merytoryczne.


_Kuben_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zamierzam w  końcu wynieść się z salonu do planowanego pokoju odsłuchowego.

Będzie zaczynany od zera więc wiele można jeszcze zmienić na etapie remontu, dlatego proszę o wszelkie rady.

Wymiary to prostokąt 350 cm na 450 cm, wysokość 250 cm.

Załączyłem grafikę wstępnego planu rozkładu, czyli na krótszej ścianie sprzęt.

Na lewej (patrząc z fotelu) dłuższej ścianie regal na jej cały rozmiar - zwęża jeszcze szerokość krótkiej ściany.

 

Planuję skorzystać z usług pomiaru akustycznego, którego wyniki wykażą gdzie jakie gadżety akustyczne umieścić, zawiesić itp. - dobrych fachowców w tym zakresie prosiłbym polecić.

Podłoże planuję z wykładziny.

Ściany są gipsowe, sufit podwieszany karton gips, a nad nim nie poddasze tylko betonowy strop.

Chętnie zapoznam się z opiniami co na etapie wstępnego remontu warto jeszcze zmodyfikować - ew. jakieś farby tapety? Jakies konkretne żaluzje na okno i duże okno balkonowe?

Rozwiązania na sufit - na lub zamiast podwieszanego itp. itd.

Co generalnie warto rozważyć jeszcze przed wstępnym umeblowaniem i skorzystaniem z pomiaru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to wszystko odwrocil

- symetria scian bocznych i ustawienia/siedzenia/odbic
- wiecej miejsca na ustawienie/wysuniecie glosnikow (nie wchdzisz z drzwi na glosniki)
- zaslony/kotara za glosnikami korzystne dla alustyki
- za zaslonami mozesz ewentualnie schowas absorbery
- cala tylna sciana to regal z ksiazkami, dziala jak dyfuzor
- mozesz sluchac muzy siedzac z biurkiem
- nie patrzysz sie tepo w sciane
- masz swiatlo z lewej strony z okna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

38 minut temu, xajas napisał:

Ja bym to wszystko odwrocil

- symetria scian bocznych i ustawienia/siedzenia/odbic
- wiecej miejsca na ustawienie/wysuniecie glosnikow (nie wchdzisz z drzwi na glosniki)
- zaslony/kotara za glosnikami korzystne dla alustyki
- za zaslonami mozesz ewentualnie schowas absorbery
- cala tylna sciana to regal z ksiazkami, dziala jak dyfuzor
- mozesz sluchac muzy siedzac z biurkiem
- nie patrzysz sie tepo w sciane
- masz swiatlo z lewej strony z okna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzięki, daje to do myślenia.

Ja za istotne uznałem przeczytane gdzieś wymiary najlepszego pomieszczenia akustycznego i chciałem z boku dać mebel na zamówienie całościenny, aby oddalić sie wymiarami od kwadratu i wydłużyć jeszcze dłuższą ścianę zbliżając do tych idealnych proporcji.

Napewno warte przemyślenia, a gdybym się nie zmieścił na tej jednej scianie z wszystkim co mam tam upchać, stoi coś na przeszkodzie by jeszcze kawałek którejś bocznej sciany przeznaczyć na mebel?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sufit jest do zagospodarowania to super efekt daje montaż sufitu akustycznego z gips kartonu specjalnie perforowanego. Na kilku moich postach o nim pisałem przy okazji wytłumienia klatki schodowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, AZimi napisał:

Jeśli sufit jest do zagospodarowania to super efekt daje montaż sufitu akustycznego z gips kartonu specjalnie perforowanego. Na kilku moich postach o nim pisałem przy okazji wytłumienia klatki schodowej.

Podesłałbyś mi link do czegoś takiego, bym zobaczył jak to wygląda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.11.2021 o 20:56, AZimi napisał:

 

A co mógłbyś mi doradzić jak jestem na etapie remontu. Mam gołe ściany gipsowe, sufit podwieszany z karton gipsu i panele na podłodze.

Pomiar na tym etapie trochę mija się z celem. Nie wskaże mi pomiar czy pokój pełny echa wynika z generalnej pustki czy sufitu i jakie panele/wełnę dać na ten sufit podwieszany

Co więc w takim stanie faktycznym na tym etapie wybrać z parametrów płyt podwieszanych oraz wełny?

Zamierzam jeszcze całość podłogi pokryć wykładziną, na jedną ścianę zamówić półkę pod wymiar na książki i płyty, wstawić wszystkie meble sprzęt itd. Wtedy zrobić pomiar i na jego podstawie uzupełnić pozostałe akcesoria akustyczne dorożne, naścienne itp itd, aby ta akustykę już dopieścić.

Jest jakiś generalny/zalecany typ tej wełny oraz paneli by ich montaż finalnie oraz docelowo pomógł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.11.2021 o 19:57, _Kuben_ napisał:

Jest jakiś generalny/zalecany typ tej wełny oraz paneli by ich montaż finalnie oraz docelowo pomógł?

Nie ma, bo każde pomieszczenie jest inne. Jak planujesz dać wykładzinę po całości, to raczej nie stosował bym grubej wykładziny z podkładem i całego sufitu z płyt perforowanych, bo możesz zbyt mocno skrócić czas pogłosu. Jak możesz to zrób 50% sufitu z perforacją, lub jako wyspę i wykładzinę o grubości 8-12mm - im bardziej zbita tym teoretycznie lepiej. Jako podkład najlepiej korek, a nie pianomat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Acoustic Lab napisał:

Jak planujesz dać wykładzinę po całości, to raczej nie stosował bym grubej wykładziny z podkładem i całego sufitu z płyt perforowanych, bo możesz zbyt mocno skrócić czas pogłosu. Jak możesz to zrób 50% sufitu z perforacją, lub jako wyspę i wykładzinę o grubości 8-12mm - im bardziej zbita tym teoretycznie lepiej. Jako podkład najlepiej korek, a nie pianomat.

Ok, to jeszcze tak technicznie się upewnię - demontuję panele i stosowany pod nimi podkład.
Zostaje mi wtedy  wylewka - i wtedy stosuję ten "korek" (jeśli można poprosiłbym linka do czegoś takiego), na niego wykładzina ok 8-13mm - "zbitość" oceniam namacalnie prawda? Ściskając poszczególne wykładziny na wystawce i wybierając taką, która pod palcami najmniej się ugina?

A co do sufitu, skoro lepiej nie cały, tylko ta wyspa, to mogę bez demontażu aktualnych płyt kartongipsowych przymocować na środku do nich jakąś tego typu "wysepkę", bądź tego typu panel akustyczny?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez _Kuben_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.11.2021 o 11:56, _Kuben_ napisał:

Ok, to jeszcze tak technicznie się upewnię - demontuję panele i stosowany pod nimi podkład.
Zostaje mi wtedy  wylewka - i wtedy stosuję ten "korek" (jeśli można poprosiłbym linka do czegoś takiego), na niego wykładzina ok 8-13mm - "zbitość" oceniam namacalnie prawda? Ściskając poszczególne wykładziny na wystawce i wybierając taką, która pod palcami najmniej się ugina?

A co do sufitu, skoro lepiej nie cały, tylko ta wyspa, to mogę bez demontażu aktualnych płyt kartongipsowych przymocować na środku do nich jakąś tego typu "wysepkę", bądź tego typu panel akustyczny?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zbitość - wg specyfikacji kg/m3 i empirycznie zgniatając lub wbijając palce we włókna, jak łatwo palce wchodzą do podkładu to znaczy że wykładzina ma niską gęstość = będzie słabiej pochłaniała średnie częstotliwości, a mocniej wysokie.

Jeżeli za płytą z perforacją będzie wełna to możesz tak zrobić. Jak do obecnej płyty GK przykręcisz płytę perforowaną to niemal nic się nie zmieni, bo dźwięk wejdzie w otworki i odbije się od GK, który będzie za otworami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazowka no1. Nie zrobic komory bezechowej (praktycznie = nie przetlumic), wykładzina po calości pomieszczenia to juz sporo tlumienia wysokich czestotliwosci wprowadza. Potem bedzie sie ciezko z tego wycofac jak juz wykladzina bedzie na calej podlodze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie

W dniu 15.11.2021 o 17:11, GT napisał:

Wskazowka no1. Nie zrobic komory bezechowej (praktycznie = nie przetlumic), wykładzina po calości pomieszczenia to juz sporo tlumienia wysokich czestotliwosci wprowadza. Potem bedzie sie ciezko z tego wycofac jak juz wykladzina bedzie na calej podlodze. 

 

W dniu 12.11.2021 o 21:46, Acoustic Lab napisał:

Nie ma, bo każde pomieszczenie jest inne. Jak planujesz dać wykładzinę po całości, to raczej nie stosował bym grubej wykładziny z podkładem i całego sufitu z płyt perforowanych, bo możesz zbyt mocno skrócić czas pogłosu. Jak możesz to zrób 50% sufitu z perforacją, lub jako wyspę i wykładzinę o grubości 8-12mm - im bardziej zbita tym teoretycznie lepiej. Jako podkład najlepiej korek, a nie pianomat.

 

2 godziny temu, xajas napisał:

Wskazowka No2.

Jak sprawdzasz to, czy jest przetlumione?

W takim razie proszę o pomoc, którą drogą podążyć na tym etapie, kiedy pomiar nie jest w stanie pomóc.

 

Opcja 1. Trudniejsza w realizacji.

Robię sufit z KG perforowanego wypełnionego wełną, a na wylewkę kładę ten korek akustyczny a na niego panele i na podstawie pomiaru wybieram wymiar dywanu (już bez wykładziny na całości podłogi, aby nie było "przetłumione").

 

Opcja 2. Łatwiejsza.

Całość podłogi korek a na niego wykładzina, po umeblowaniu pomiar i zakup narożnych i naściennych
(jak są to i sufitowych) akcesoriów akustycznych.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, _Kuben_ napisał:

Opcja 2. Łatwiejsza.

Całość podłogi korek a na niego wykładzina, po umeblowaniu pomiar i zakup narożnych i naściennych
(jak są to i sufitowych) akcesoriów akustycznych.

Jeśli pokój nie jest mocno niski to w tej opcji na suficie możesz zastosować dyfuzory np. Vicoustic DC2. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Realizacja_Lodz_03.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Acoustic Lab napisał:

Jeśli pokój nie jest mocno niski to w tej opcji na suficie możesz zastosować dyfuzory np. Vicoustic DC2

Bartku jak się ma akustycznie zamaskowanie tego typu ustroju optycznie napinaną membraną typu Barisol?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, ASURA napisał:

Bartku jak się ma akustycznie zamaskowanie tego typu ustroju optycznie napinaną membraną typu Barisol?

panie Bartku? panie Mirku 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, slawek.xm napisał:

panie Bartku? panie Mirku 🙂

 

Dziękuję panie Sławku 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
5 godzin temu, Acoustic Lab napisał:

Jeśli pokój nie jest mocno niski to w tej opcji na suficie możesz zastosować dyfuzory np. Vicoustic DC2. 

Realizacja_Lodz_02.jpg

Realizacja_Lodz_03.jpg

Skoro Acoustic Lab nie może otrzymywać wiadomości PW napisze tutaj Krótko:

Sciana frontowa i sufit do odizolowania od sąsiadów( mieszkanie w bloku ), Na froncie ma powstać ściana BaffleWall z umieszczonymi głośnikami do Kina Domowego firmy Klipsch z seri THX, mają się tam też znaleść subwoofery pasywne w postaci dwóch sztuk w obudowach zamkniętych. ( https://heimkinobau-shop.de/collections/12-chassis-1/products/12-chassis-dayton-ultimax-series-um12-22 ) głębokość na która mogę sobie pozwolić to 50 cm, teraz sufit: pokój ma 250 cm ale chciałbym cały zaadaptować obniżając go i wypełniając od strony sufitu: https://soundsolutions.pl/pl/p/Pianka-akustyczna-140-kgm3-4-cm-/85 dalej 10 cm wełna mineralna na koniec 5 cm wełny. Od strony Baffle Wall chciałbym zamontować płyty firmy Nida Sonic a od połowy normalna zwykła 12,5mm. W suficie będą się znajdowały dwa Atmosy Klipscha dlatego chce obniżyć sufit maksymalnie o 20 cm. W planach mam tez montaż dwóch  subwooferów 10’ lub jeżeli to zły pomysł to chciałbym je zamontować pod tylnymi kanałami na bocznych ścianach. System będzie opart na konfiguracji 5.1( SBA ).2 pokój typowo pod kino zero muzyki. Wymiary obecne pokoju 3,25x5,04x2,5m. Czy jesteś w stanie podjąć się zaprojektowania planu pod Kino uwzględniając to co napisałem?  Oczywiście napisałem to tak jak ja bym chciał w rzeczywistości może być troszeczkę inaczej. Najważniejsze to to by odizolować sąsiadów a przy okazji za bardzo nie zdegradować odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, długi89 napisał:

Czy jesteś w stanie podjąć się zaprojektowania planu pod Kino uwzględniając to co napisałem?

Tak, mogę.

Godzinę temu, długi89 napisał:

Skoro Acoustic Lab nie może otrzymywać wiadomości PW napisze tutaj Krótko:

Nie mogę mieć stopki w postach, nie mogę mieć strony O mnie, a teraz mam mniejszą skrzynkę na wiadomości, bo nie zapłaciłem za pakiet premium. Milusio.
Usunąłem część wiadomości i już można do mnie pisać.

 

7 godzin temu, ASURA napisał:

jak się ma akustycznie zamaskowanie tego typu ustroju optycznie napinaną membraną typu Barisol?

Słabo, bo barrisol czy inne zamienniki to i tak folia napinana na gorąco, czyli membrana. Przy rozpraszaniu ta membrana odbije część dźwięków i nie dostaną się one do dyfuzorów. Nawet wersja z otworami nie będzie akustycznie przezroczysta, bo otworów jest mało względem całej powierzchni.

Przy pochłanianiu można stosować barrsol, ale trzeba się zabezpieczyć, żeby fragmenty wełny/gąbki nie spadały na membranę, bo potem będą widoczne dołki. Wtedy bas i średnie przejdą przez membranę i zostaną pochłonięte w wełnie/gąbce. 

Natomiast wizualnie to taki sufit potrafi zrobić duży efekt WOW. Kilka miesięcy temu robiłem studio, w którym połowa sufitu była w lustrzanej membranie, dzięki której pomieszczenie wydaje się dwa razy większe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Acoustic Lab

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Acoustic Lab napisał:

Przy rozpraszaniu ta membrana odbije część dźwięków

Jakie częstotliwości odbije- jakie widmo  i jaki jest współczynnik stratności przy tak w sumie cienkim materiale o bardzo małej masie własnej i małej twardości panie Mirku ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowie pan Gerard 😉 , nawet cienki materiał może przyciszyć wysokie zakresy, odczujemy to na wybrzmieniach i przestrzenności
Oczywiście gdy pogłos w tych zakresach jest za duży to takie materiały są wskazane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, .:Gerard:. napisał:

Odpowie pan Gerard 😉 , nawet cienki materiał może przyciszyć wysokie zakresy, odczujemy to na wybrzmieniach i przestrzenności
Oczywiście gdy pogłos w tych zakresach jest za duży to takie materiały są wskazane

Pan Gerard jest niezastąpiony-Pozdrowionka 🙂 

 

p.s. ruszyłem temat który reklamowaliśmy-buda się robi front ma na razie 60mm ale... jestem otwarty iść dalej :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Acoustic Lab napisał:

Usunąłem część wiadomości i już można do mnie pisać.

za rzadko tu zaglądasz 🙂

a to znaczy , że na brak pracy nie narzekasz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.11.2021 o 09:25, ASURA napisał:

Jakie częstotliwości odbije- jakie widmo  i jaki jest współczynnik stratności przy tak w sumie cienkim materiale o bardzo małej masie własnej i małej twardości panie Mirku ?

Strecz jest cieńszy niż Barrisol, a ma wyraźny wpływ na odbijanie wysokich częstotliwości gdy owinie się nim arkusz wełny mineralnej. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Acoustic Lab napisał:

Strecz jest cieńszy niż Barrisol, a ma wyraźny wpływ na odbijanie wysokich częstotliwości gdy owinie się nim arkusz wełny mineralnej. 

 

Za tym zostaje nam zastosowanie materiałów typu welon ale czy jego mierzyliście 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Strecz jest cieńszy niż Barrisol, a ma wyraźny wpływ na odbijanie wysokich częstotliwości gdy owinie się nim arkusz wełny mineralnej. 
 

Dobry przyklad, jak mozna manipulowac „ogladacza“

Co wynosi „ogladacz“ -> pogorszenie o 100% przy 4kHz.
Katastrofa.

Ale 100% w relacji do czego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ja widze 0,045 bez stretchu, a 0,075 ze strechem
Pogorszenie o 0,03 czyli o 66%

2. o wiele ciekawsze jest pytanie, jakie wartosci absolutne (a nie w procentach) sa wlasciwe i normalne w warunkach „domowych“ a nie „laboratoryjnych“

Jesli zalecana wartosc jest np. 0,3 a dopuszczalna odchylka to +/-10%, to zmiana przez strech (0,03) jest bez znaczenia, bo miesci sie w dopuszczalnej odchylce

Jesli zalecana wartosc jest np. 0,15 a dopuszczalna odchylka to +/-10%, to zmiana przez strech (0,03) ma znaczenie, bo przekracza dopuszczalna odchylke

Tak trzeba czytac i analizowac cyferki

Zmierzyc mozna wszystko, i wszelkie roznice!

Ale najwazniejsze w tym interesie jest wiedziec, od jakiej wielkosci roznicy, ta roznica ma znaczenie i jest SLYSZALNA (significant)!


Cyferki w kontekscie to informacja.

Cyferki bez kontekstu to smieci!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to dla konstruktorów projektantów jest? powinno być oczywiste że dopiero w danej aplikacji stosujemy takie a nie inne materiały

 

Stąd to pytanie o Barisol 

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.