Skocz do zawartości
IGNORED

Który subwoofer REL HT1003, REL HT1205 czy SVS SB-2000 PRO


bartson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Który subwoofer będzie wystarczający do mojego salonu z aneksem kuchennym o powierzchni 22m2 gdzie część salonowa to ok. 60% czyli jakieś 12m2.

Sub będzie stał pod drzwiami balkonowymi w mieszkaniu w bloku i będzie służył TYLKO DO KINA DOMOWEGO przy umiarkowanych poziomach głośności, by nie utrudniać życia sąsiadom 😊

 

Moje typy:

REL HT1003 – 10’ 300W (rms) za ok. 2370zł

REL HT1205  – 12’ 500W (rms) za ok. 3470zł

SVS SB-2000 PRO– 12’ 500W (rms) + aplikacja za 3800zł

 

Ze względu na cenę wolałbym REL HT1003 i pytanie czy w moim pomieszczeniu sub ten będzie grał nisko i wystarczająco?

 

SVS jest drogi i kupno jego to będzie dla nie „gminastyka finasowa” 😊

 

Być może lepszy lub porównywalny od SVS będzie REL HT1205  i byłby złotym środkiem.

 

Cenne dla mnie będę wszystkie opinie ale najbardziej użytkowników tych subów.

 

Pozdrawiam

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiej powierzchni najtańszy z wymienionych rel powinien wystarczyć z zapasem.Jako że to konstrukcja zamknięta nie powinno tak straszyć basem sąsiadów.Do muzyki też pyknie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rumburak80
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz używać go w kinie Rel będzie nieco lepszy i dołożyłbym do 1205, lepiej mieć  delikatny zapas, SVS z serii SB wybierany jest częściej do zestawów stereo.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy umiarkowanych poziomach głośności to i SVS SB 1000 pro się sprawdzi. Mam 15 m² i też sąsiadów. Więc subwoofer gra raczej na 50 procent swoich możliwości. Natomiast aplikacja na telefon to bardzo duży plus. Dzięki niej bez wstawania z kanapy możesz na słuch w miejscu odsłuchowym zlikwidować piki lub braki odpowiednich częstotliwości. Oczywiście nie jest to profesjonalna kalibracja ale i tak jest o wiele lepiej niż bez korekcji subwoofera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada sie ciekawy temat. Z tego co zdążyłem sie zagłębić w te akurat suby to ht1205 ma mniejsze zejście ale więcej detali w reprodukcji basu , czyli wszelkie strzały itp są naturalnie oddawane niż w wypadku SVS ale głębsze zejście jest w SVS co w filmach ma duże znaczenie jeżeli słuchamy dość głośno . Sama aplikacja to jedno ale umiejętne jej użycie to drugie . Na plus to SVS ma chyba płynna regulacje fazy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym postawić suba z przodu ale ciasno jest. chyba ze wyjmę kwiatka z lewej. wówczas HT1003 wchodzi bez problemu a HT1205 na styk. 

Po lewej widać za firanką autko, gdzie myślałem postawić suba głośnikiem do słuchacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

17 minut temu, Pejotwroc napisał:

Przy umiarkowanych poziomach głośności to i SVS SB 1000 pro się sprawdzi. Mam 15 m² i też sąsiadów. Więc subwoofer gra raczej na 50 procent swoich możliwości. Natomiast aplikacja na telefon to bardzo duży plus. Dzięki niej bez wstawania z kanapy możesz na słuch w miejscu odsłuchowym zlikwidować piki lub braki odpowiednich częstotliwości. Oczywiście nie jest to profesjonalna kalibracja ale i tak jest o wiele lepiej niż bez korekcji subwoofera.

Miałem SVS SB 1000 czyli poprzedni model i nie pasował mi do Kina. Natomiast moje Monitor Audio RX8 w muzyce dają tyle dołu, że suba do muzyki na pewno nie będę włączał. 

Aplikacja mnie korci ale cena SVS wysoka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Central na górę szafki po środku  lewa kolumna do szafki a sub w róg.Kwiatek tam gdzie samochodzik światło dobrze mu zrobi😂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rumburak80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 minuty temu, rumburak80 napisał:

Central na górę szafki po środku  lewa kolumna do szafki a sub w róg.Kwiatek tam gdzie samochodzik światło dobrze mu zrobi😂

Najgorsze co może być to sub w kąt!!! Gwarantowane na sam start podbicie o 9dB, mody pomieszczenia przez co wzbudzanie się basu i dudnienie… nie polecam najgorszego ustawienia. Tyczy się to samo RX-8 lewa kolumna wytwarza więcej basu i jest on bardziej słyszalny właśnie z lewej strony. Dodatkowo maja one też otwór bass refleks z tyłu co jeszcze to potęguje. Najgorsze miejsce z możliwych do odsłuchu, brak symetrii, nie wspomnę o centralnym bo jest w najgorszym miejscu jakim może być!!! Na dodatek jeszcze cofnięty do tylu, dyfrakcję i zniekształcenia gwarantowane. 
 

Co do suba najlepszy na jaki Cię stać… nie patrz na to że głośnik będzie miał np 30 czy 38 cm w kinie liczy się zejście i uderzenie kosztem tego że nawet na 1/4 mocy go nie wykorzystasz. Zawsze lepiej jest mieć zapas niż jego brak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Groot napisał:

Najgorsze co może być to sub w kąt!!! Gwarantowane na sam start podbicie o 9dB, mody pomieszczenia przez co wzbudzanie się basu i dudnienie… nie polecam najgorszego ustawienia. Tyczy się to samo RX-8 lewa kolumna wytwarza więcej basu i jest on bardziej słyszalny właśnie z lewej strony. Dodatkowo maja one też otwór bass refleks z tyłu co jeszcze to potęguje. Najgorsze miejsce z możliwych do odsłuchu, brak symetrii, nie wspomnę o centralnym bo jest w najgorszym miejscu jakim może być!!! Na dodatek jeszcze cofnięty do tylu, dyfrakcję i zniekształcenia gwarantowane. 

Też uważam, że stawianie kolumn i subwofera w kąt to katastrofa. Bas się leje po ścianach bez końca. Moje RX8 mają zatkane otwory Bass reflex z tyłu oryginalnymi gąbkami z uwagi na wiadome podbicie basu po ścianach. 

Co do centralnego to jak najbardziej posłucham porady i ustawie go centralnie 🙂 

24 minuty temu, Groot napisał:

Co do suba najlepszy na jaki Cię stać… nie patrz na to że głośnik będzie miał np 30 czy 38 cm w kinie liczy się zejście i uderzenie kosztem tego że nawet na 1/4 mocy go nie wykorzystasz. Zawsze lepiej jest mieć zapas niż jego brak.

Idąc Twoją opinią oraz Q21 wychodzi, że REL1205. Moje doświadczenie z RX6 też mi podpowiada, żeby brać większy, bo i tak przesiadłem się na RX8.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
7 minut temu, bartson napisał:

Moje doświadczenie z RX6 też mi podpowiada, żeby brać większy, bo i tak przesiadłem się na RX8.

Miałem kiedyś jedne jak i drugie. RX-8 pokazały na basie dopiero co potrafią jak dostały 200 watt/8ohm natomiast RX-6 były dużo łatwiejsze do wysterowania i lepiej mi pasowało ich brzmienie. Grane pod A-29 Arcam

 

9 minut temu, bartson napisał:

Co do centralnego to jak najbardziej posłucham porady i ustawie go centralnie 🙂 

Zamień go ze wzmacniaczem Cambridge Audio 650A miejscami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, bartson napisał:

Cześć,

Który subwoofer będzie wystarczający do mojego salonu z aneksem kuchennym o powierzchni 22m2 gdzie część salonowa to ok. 60% czyli jakieś 12m2.

Sub będzie stał pod drzwiami balkonowymi w mieszkaniu w bloku i będzie służył TYLKO DO KINA DOMOWEGO przy umiarkowanych poziomach głośności, by nie utrudniać życia sąsiadom 😊

 

Moje typy:

REL HT1003 – 10’ 300W (rms) za ok. 2370zł

REL HT1205  – 12’ 500W (rms) za ok. 3470zł

SVS SB-2000 PRO– 12’ 500W (rms) + aplikacja za 3800zł

 

Ze względu na cenę wolałbym REL HT1003 i pytanie czy w moim pomieszczeniu sub ten będzie grał nisko i wystarczająco?

 

SVS jest drogi i kupno jego to będzie dla nie „gminastyka finasowa” 😊

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To co porównujesz to nie jest "głośność" subów tylko moc wzmacniaczy. A nie wiadomo jaka jest efektywność głośnika, więc nawet sub ze wzmacniaczem 200W może grać głośniej od 600W.

SVS SB2000 jest dużo głośniejszy od Rela, szczególnie w zakresie 15-25hz, gdzie w Rel prawie nic nie słychać. Nawet SB1000 będzie głośniejszy i o sporo niższym zejściu od Rel HT 1205. Rel będzie miał krótszy, bardziej ostry bas, idealny powiedzmy na takie wystrzały z karabinów czy czołgu, ale jak idzie Godzilla to prawie nic nie będzie słychać czy czuć, bo to już rejon 20hz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na tym kanale gość w fajny sposób testuje i opisuje wrażenia z subów, są modele którymi się interesujesz. Chwali bardzo Rele, ale zejście jest cieniutkie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komodę masz w otwartym aneksie więc nie powinno być problemu z przesunięciem jej dalej w prawo od kolumny FR. W powstałe miejsce możesz tam wstawić suba i to nawet otwartego. Bas i tak Ci się rozejdzie po obu pomieszczeniach, w sensie mniej odbić będzie = mniej dudnienia. Kwiatka daj gdzie autko, a FL ustaw pośrodku odległości od kaloryfera do szafki rtv. Odsun je też od ściany, efekty powinny Cię pozytywnie zaskoczyć. No i central na wierzch. 

Co do suba to ja polecam svs, ja mam sb 1000pro i zadowolony. U mnie tylko zamknięty wchodził w rachubę ze względu na pomieszczenie i odległość do kanapy (1,5)m.

 

Aha, no i polecam @Q21 Zero problemów a i dobrą cenę dostałem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rexpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rexpl napisał:

Komodę masz w otwartym aneksie więc nie powinno być problemu z przesunięciem jej dalej w prawo od kolumny FR. W powstałe miejsce możesz tam wstawić suba

Nie widać na foto ale na komodzie stoi akwarium 200l czyli jakieś 300kg wagi. Więc ewentualne przesunięcie o max 10cm możliwe przy następnej podmianie wody 🙂 

Plan obecny po sugestiach kolegów to centralny na szafkę po środku. Kwiatek zamieni się z lewą kolumną lub ustąpi miejsca subowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, max720 napisał:

Szukaj PB , zapomnij o SB .

Ma być kino .

To nie jest dobry pomysł . PB moze pusto furczec na takiej małej odległości co bedzie nieprzyjemne w odbiorze . Ja bym szukał SB pro zdecydowanie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butler i jak tu nie lubieć rybek 🙂

Teraz układ wygląda tak jak na foto

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

13 godzin temu, max720 napisał:

Szukaj PB , zapomnij o SB .

Ma być kino .

PB są ogromne. Biorę pod uwagę SB-2000 PRO lub REL HT1205 i w stronę Rel'a się przekonuję.

Choć widziałem recenzje na YT, gdzie gość opisywał system 2x REL HT1003 i żona pytała go po odsłuchach czy on chce dom zawalić. To zapowiada że 1 REL HT1003 też zagra potężnie w mieszkaniu w bloku. 

Czy różnica w cenie 1100zł pomiędzy REL'ami będzie w bloku sensownie wydana?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosisz się o szybszą wymianę amplitunera mając go w tej wnęce. Przemyśl aktywne chłodzenie z tyłu by cyrkulację chociaż zachować. Nie grzeje Ci się ten Marantz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Butler napisał:

Nie grzeje Ci się ten Marantz?

Grzeje się i właśnie zaczyna mi piszczeć  😞 Ostatnio usunąłem z tyłu dyktę by polepszyć cyrkulacje powietrza oraz mieć lepszy dostęp do kabli. Teraz jak postawiłem na dole Cambridga to czeka mnie to samo. Są jakieś ciche gotowe rozwiązania na taką wentylację?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz trigger z tyłu który daje sygnał dla uruchomienia zewnętrznego urządzenia za pomocą zwykłego przekaźnika 12V. Zanim się zdecydowałem na wstawienie wszystkiego w wentylowaną szafą rack, chciałem amplituner (i końcówkę mocy) podobnie jak Ty umieścić w szafce pod TV. Kupiłem dwa wentylatory komputerowe, regulowany zasilacz 12V (regulacja obrotów) i wspomniany przekaźnik. Wydane kilkadziesiąt złotych i działało na próbę super. Tak to pierwotnie miało wyglądać. Możesz kombinować też inaczej, na rynku jest pełno aktywnych podstawek pod laptop.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bartson napisał:

Butler i jak tu nie lubieć rybek 🙂

Teraz układ wygląda tak jak na foto

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PB są ogromne. Biorę pod uwagę SB-2000 PRO lub REL HT1205 i w stronę Rel'a się przekonuję.

Choć widziałem recenzje na YT, gdzie gość opisywał system 2x REL HT1003 i żona pytała go po odsłuchach czy on chce dom zawalić. To zapowiada że 1 REL HT1003 też zagra potężnie w mieszkaniu w bloku. 

Czy różnica w cenie 1100zł pomiędzy REL'ami będzie w bloku sensownie wydana?

Może przeszli z kina plastikowego LG i stąd takie podniecenie.

Skoro chcesz golasa Rela, to czemu od razu SB 2000 Pro? Nie lepiej kupić zwykłego SB1000 (bez pro) lub dwa, po 1900 ? I tak SB1000 będzie mocniejszy i niżej zejdzie od HT1205, o 1003 nie wspominając. Dokładanie do Rela nie ma sensu gdy sub ma być tylko do kina. Gdyby było kino + stereo to jeszcze można by się zastanawiać, choć przewaga Rela w stereo nie jest tak wielka jak przewaga SVS w kinie (zejście słyszalnie lepsze o 10hz w dół). Na niektórych filmach pewnych efektów nie usłyszysz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, bartson napisał:

Butler i jak tu nie lubieć rybek 🙂

Teraz układ wygląda tak jak na foto

kino 2.jpg

 

Teraz jest to aktualna fotka. Na poprzedniej nie było widać odtwarzacza płyt. W takim ustawieniu to ten wzmacniacz się będzie strasznie grzał. Daj odtwarzacz po prawej stronie gdzie jest konsola. Co do ustawienia kolumn to teraz jest git majonez👌 Co do suba dałbym go najpierw tam gdzie chciałeś może jednak się okaże że będzie to dobre miejsce. Teoretyków jest tutaj dużo ale w rzeczywistości wychodzi całkowicie co innego podczas testowania. Może się również okazać że sub będzie b.dobrze grał w miejscu odsłuchu obok komody z akwarium 🤷‍♂️ tego się nie wie póki nie spróbuje 

1 godzinę temu, bartson napisał:

Grzeje się i właśnie zaczyna mi piszczeć

A od czego ma się grzać skoro fronty masz pod wzmacniaczem i zostają wpięte w amplituner tylko centralny i tylne? Z foto widać że masz odstęp od górnego blatu z dobre 3 cm wiec nie ma problemu z cyrkulacja powietrza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub ma stać tam gdzie gra dobrze. A będzie grał dobrze tam gdzie zazwyczaj nie stoi. Albo robisz pomiary, albo na ucho Janusza. Subwoofer stawiasz na sofie gdzie siedzisz, a sam na klęczkach łazisz po pokoju i słuchasz przy podłodze gdzie bas najlepszy. Tam ma stać. Tylko do akwarium go nie wkładaj, rybki będą zadowolone, ale sub raczej takiego szoku nie wytrzyma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, Butler napisał:

Sub ma stać tam gdzie gra dobrze

No właśnie tam gdzie gra dobrze, neutralnie bez podbarwień a nie podbity przez mody pomieszczenia dzięki czemu wydaje nam się że jest mięsisty i nisko schodzi a tym czasem bas się wzbudza i potęguje. 1/4 i 3/4 pomieszczenia w tych miejscach jest naturalny bas bez podbijania względem modów. U kolegi może to być miejsce miedzy komoda a rtv lub pod wspomnianym balkonem ale tu domniemam bo nie znamy wymiarów pokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Groot napisał:

A od czego ma się grzać skoro fronty masz pod wzmacniaczem i zostają wpięte w amplituner tylko centralny i tylne? Z foto widać że masz odstęp od górnego blatu z dobre 3 cm wiec nie ma problemu z cyrkulacja powietrza 

od pewnego czasu grał sam amplituner, ponieważ stereo schowałem przed dwoma małymi chłopaczkami, którzy lubią majstrować :). Ampli już ma rysy. Wolałem uchronić Cambridga. Przestrzeń nad ampli to 5,5cm. Przedni rant jest trochę grubszy od samego blatu co mylnie pokazuje jakby było ciasno.

 

32 minuty temu, Groot napisał:

Teraz jest to aktualna fotka. Na poprzedniej nie było widać odtwarzacza płyt. W takim ustawieniu to ten wzmacniacz się będzie strasznie grzał. Daj odtwarzacz po prawej stronie gdzie jest konsola. Co do ustawienia kolumn to teraz jest git majonez👌 Co do suba dałbym go najpierw tam gdzie chciałeś może jednak się okaże że będzie to dobre miejsce. Teoretyków jest tutaj dużo ale w rzeczywistości wychodzi całkowicie co innego podczas testowania. Może się również okazać że sub będzie b.dobrze grał w miejscu odsłuchu obok komody z akwarium 🤷‍♂️ tego się nie wie póki nie spróbuje 

Słusznie Groot. Zacznę od różnych ustawień - najpierw pod oknem balkonowym, bo tam najmniej problemów. Potem wstawię go po lewej stronie szafki a kolumna pod grzejnik (zawsze wyłączony :)) 

I tu pytanie o akustykę. Jaki panel byłby właściwy do lewego kąta oraz za kolumnami?

47 minut temu, don111 napisał:

Skoro chcesz golasa Rela, to czemu od razu SB 2000 Pro? Nie lepiej kupić zwykłego SB1000 (bez pro) lub dwa, po 1900 ? I tak SB1000 będzie mocniejszy i niżej zejdzie od HT1205, o 1003 nie wspominając. Dokładanie do Rela nie ma sensu gdy sub ma być tylko do kina. Gdyby było kino + stereo to jeszcze można by się zastanawiać, choć przewaga Rela w stereo nie jest tak wielka jak przewaga SVS w kinie (zejście słyszalnie lepsze o 10hz w dół). Na niektórych filmach pewnych efektów nie usłyszysz. 

Otóż miałem SB-1000 (bez PRO) i sprzedałem. W stereo nie był mi w ogóle pomocny, ponieważ moje RX8 są dla mnie rewelacyjne w dolnych rejestrach. (Był za to niezbędny gdy na froncie włączałem monitory RX1). Dlatego obecnie szukam suba typowo do KD.

SB-2000 PRO korci i jest bezpośrednio porównywany z HT1205 i póki co analizuję wszystkie opinie na tym forum jak i recenzje na YT (wraz z komentarzami).

Patrząc na suche dane liczbowe to SB-2000PRO znacząco przewyższa HT1205 ale z reakcji po odsłuchach na YT wynika, że tabliczki znamionowe nie przekładają się na realne odczucia podczas odsłuchu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
12 minut temu, bartson napisał:

I tu pytanie o akustykę. Jaki panel byłby właściwy do lewego kąta oraz za kolumnami?

Za kolumny to pochłanianie: https://allegro.pl/oferta/panel-akustyczny-absorber-123x64x11-isover-pt80-11696555815 coś takiego, a w narożnik nic nie dasz bo byś musiał mieć duże basstrapy lub rezonatory Helmholtza strojone na dana częstotliwość. Ten narożnik to najgorsze co może być dla subwoofera. Ale jak Ci będzie taki bass podbity, sztuczny pasował to twoja sprawa ale nie po to się wydaje większe pieniądze by niszczyć brzmienie takimi zabiegami

Edytowane przez Groot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, bartson napisał:

od pewnego czasu grał sam amplituner, ponieważ stereo schowałem przed dwoma małymi chłopaczkami, którzy lubią majstrować :). Ampli już ma rysy. Wolałem uchronić Cambridga. Przestrzeń nad ampli to 5,5cm. Przedni rant jest trochę grubszy od samego blatu co mylnie pokazuje jakby było ciasno.

 

Słusznie Groot. Zacznę od różnych ustawień - najpierw pod oknem balkonowym, bo tam najmniej problemów. Potem wstawię go po lewej stronie szafki a kolumna pod grzejnik (zawsze wyłączony :)) 

I tu pytanie o akustykę. Jaki panel byłby właściwy do lewego kąta oraz za kolumnami?

Otóż miałem SB-1000 (bez PRO) i sprzedałem. W stereo nie był mi w ogóle pomocny, ponieważ moje RX8 są dla mnie rewelacyjne w dolnych rejestrach. (Był za to niezbędny gdy na froncie włączałem monitory RX1). Dlatego obecnie szukam suba typowo do KD.

SB-2000 PRO korci i jest bezpośrednio porównywany z HT1205 i póki co analizuję wszystkie opinie na tym forum jak i recenzje na YT (wraz z komentarzami).

Patrząc na suche dane liczbowe to SB-2000PRO znacząco przewyższa HT1205 ale z reakcji po odsłuchach na YT wynika, że tabliczki znamionowe nie przekładają się na realne odczucia podczas odsłuchu. 

Z tego co sam sie orientowałem , tutaj jest ciężka batalia . Rel bardzo dobrze radzi sobie z dynamicznymi akcjami gdzie precyzja ma znaczenie , zaś SVS zejdzie niżej ale jest mniej precyzyjny , niektórzy mówią ze jest „ boomy” wiec najlepiej u siebie porównać obydwa i wyciągnąć wnioski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja podjęta. Zamówiłem REL HT1205. Trzeba było w końcu coś wybrać 🙂

Oba subwoofery są potworami jak na warunki w bloku. Z opinii i recenzji wynika, że SVS SB2000 PRO zejdzie niżej i szybciej lecz nie tak mięsiście jak REL. SVS bardziej nastawiony jest na muzykę. Seria HT (od Home Theater) stworzona do KD i wg recenzji (teoretycznie) potrafi zagrać głębszym basem i również wybitnie szybko. 

Posłucham - napiszę jak to gada.

Nie bez znaczenia jest wygląd a REL bardzo mi się podoba. Miałem już SVS SB-1000 (bez PRO) i chciałem posmakować czegoś nowego, by zaspokoić ciekawość i nabrać więcej doświadczenia. 

Przyjąłem uwagi co do ustawienia elektroniki i propozycje ewentualnych ustawień suba. Napiszę jak już ustawię i skalibruję system. Dzięki wszystkim za pomoc i pozdrawiam.   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.