Skocz do zawartości
IGNORED

Głośnik uszkodzony w transporcie - jak wybrnąć z sytuacji


Kontrakton80
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czasami jest potrzeba zamówić głośnik niskotonowy, waga takiego głośnika może wynieść nawet 3 kg. Zwykle zamawiamy do paczkomatu, otwieramy paczkomat, z zewnątrz przesyłka nie wzbudza podejrzeń, a przecież nie rozpakujemy przed paczkomatem. W domu otwieramy a tu wgnieciony kosz głosnika. Kurierzy jak wiadomo potrafią maskować uszkodzenia i gdy zobaczą uszkodzone opakowanie zewnętrze to kamuflują czarnym streczem i po problemie, przynajmniej dla nich. Co robić w takiej sytuacji? N allegro mamy 14 dniowy zwrot, możemy zwrócić bez podania przyczyny, zawsze głośnik mógł do nas przyjść dobry, a rozwalony mógł zostać w drodze powrotnej. Jak wy postępujecie w takiej sytuacji. Powiedzmy szczerze, główną winę ponoszą sprzedawcy, kiedyś zamówiłem głośnik tonsil przyszedł w fabrycznym pudełku, niczym nie zabezpieczony, owinięty kawałkiem tektury i streczem. Na szczęście nie rozwalono go, a gdyby sprzedawca chociaż obłożył karton styropianem i włożył do drugiego większego, na to strecz to taka paczuszka ma większe szanse na przetrwanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Oryginalne głośniki mają zwykle pudełka ze styropianową lub tekturową wkładką wokół kosza, więc są w miarę bezpieczne. Parę razy wysyłałem głośniki niskotonowe- albo spinam parę za kosze trytkami, co je porządnie wzmacnia, albo pojedynczy, duży głośnik przypinamy do kawałka płyty pilśniowej. Jeszcze się nie zdarzyło, by coś się im stało w transporcie.

Niestety, jak coś się już stanie, to d..a blada, ciężko udowodnić, że był źle spakowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np.kupowałem niedawno głośniki basowe i nie na paczkomat,tylko do firmy gdzie pracuję.Paczki otwierałem przed kamerami.Żeby mieć dowód w razie czego.

W dniu 7.02.2022 o 15:09, Kontrakton80 napisał:

N allegro mamy 14 dniowy zwrot, możemy zwrócić bez podania przyczyny, zawsze głośnik mógł do nas przyjść dobry, a rozwalony mógł zostać w drodze powrotnej.

No tu już kombinujesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kontrakton80 napisał:

niskotonowe tonsila

Kiedyś Tonsil wzorowo pakował głośniki. Ale wtedy, kiedy jeszcze był normalną firma, nie firmą-zombie, po dwukrotnej plajcie. Jak ponad 20 lat temu brałem od nich bodajże GDN 11/35, to każdy głośnik był w skorupie z dwóch połówek ze styropianu, a dopiero taki klocek wsunięty był do kartonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.02.2022 o 18:25, Kontrakton80 napisał:

A potem kurier rozwali taki głośnik i mamy problem

Dlatego tak delikatne rzeczy jak głośniki najlepiej zamówić np.tak jak ja do firmy gdzie pracuję lub do domu(o ile masz kamerkę) i od razu sprawdzić paczkę przy kurierze.Przy uszkodzeniu kurier spisze protokół,no i masz nagrany dowód.Ale o tym co wyprawiają kurierzy to temat był już poruszany na forum.

A co do samego tematu wątku-uszkodzili ci głośnik,czy profilaktycznie pytasz bo chcesz zamówić i się obawiasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Robili niezłe, ale już ich optymalne wykorzystanie zupełnie w firmie zawodziło ...

Wiem to już sprzed lat i to po wielu bezpośrednich kontaktach z Tonsilem, niestety.

Teraz pewnie byle amator zrobi to dużo lepiej, niż oni wtedy.

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakieś oszustwo, bo nawet wielkość magnesu powinna być porównywalna

z dowolną wersją tego niezłego głośnika. Dolne zdjęcie to podróbka, albo też

pomyłka autora strony, bo rysunki GDN 25/40/3 w sieci wskazują na magnes wielkości

niemal dolnego zawieszenia membrany, a nie pięciozłotówki 😉 

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna rzecz z kategorii - znajdź szczegół 😉 mianowicie magnes

z tego co pamiętam miał otwór; coś w rodzaju wentylacji cewki jak tu:

https://rad-sat.com.pl/shop/glosniki-i-czesci-glosnikowe/51152-tonsil-gdn-25403-8-glosnik-niskotonowy-z-membrana-celulozowa-altus-110.html

c33c468048f2aade6cbf2b16355f

co od razu odróżniało go kiedyś od tych z wysokim Qts nie nadającymi się do BR.

Edytowane przez audioburak

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to ten z linku od radsat bez naklejki z nadrukowanymi napisami to starsze wyroby, a te z naklejką z hologramem to nowe wyroby współczesnego tonsila? Słyszałem też o tajwańskich podróbkach głośników tonsil, na jednym z filmików z youtube widziałem takie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to ten z linku od radsat bez naklejki z nadrukowanymi napisami to starsze wyroby, a te z naklejką z hologramem to nowe wyroby współczesnego tonsila? Słyszałem też o tajwańskich podróbkach głośników tonsil, na jednym z filmików z youtube widziałem takie.

Proszę bardzo żeby nie być gołowsłownym długo szukałem tego filmiku. Głośniki z pozoru wyglądają jak tonsile nawet otwory pasują

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.