Skocz do zawartości
IGNORED

Szumy ze wzmacniaczy z wyższej półki


BlueDot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moc podaje się dla 8 Om, więc 650, to 72V na wyjściu, przy czułości 0,22 wzmocnienie wychodzi 327, dlatego powinno szumieć, ale przecież czułość może być 2,2 V i wtedy nie będzie szumieć tak mocno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ASURA napisał:

Stara zburzona największa komora w Polsce Tonsila miała 17dB i mimo klimatyzacji -wentylacji to było coś!

Trochę sporo, ale ok. Generalnie jednak:

Godzinę temu, ASURA napisał:

Te nasze komory bezechowe to obecnie są ”bezechowe"

chodziło mi o meritum, zostawmy komory, może napisze prościej:

cywilny "decybelomierz" mniej niż te 32-35 nie pokaże

bez względu na poziom dźwięku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
I nie uda się zejść, bo taki cywilny "decybelomierz" mniej niż te 32-35 nie pokaże nawet w komorze bezechowej
https://www.uni-trend.com/meters/m_html/product/Environmental/Environmental_Tester/Mini/UT353.html

Podają że od 30 dB.



Mnie profesjonalnym decybelomierzem nawet udawało się w piwnicy starego domu w nocy rejestrować delikatne dotknięcie palcem tkaniny hałas wtedy z zewnątrz dochodził w peakach do 17dB a dotknięcie to było na poziomie 7dB



Te nasze komory bezechowe to obecnie są ”bezechowe" Stara zburzona największa komora w Polsce Tonsila miała 17dB i mimo klimatyzacji -wentylacji to było coś! Oczywiście budowa pudełko w pudełku na specjalnych amortyzatorach akustycznych. Najłatwiej zburzyć, ciekawe ile by obecnie postawienie takiej komory kosztowało?


Może i słusznie że zburzyli, jeżeli Ty masz w domu lepsze parametry :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, tomek4 napisał:

Może i słusznie że zburzyli, jeżeli Ty masz w domu lepsze parametry 🙂

 

Rozwiniesz te myśl? Czy tylko w komorze bezechowej może być 'cisza'? Chyba nie do tego ona służy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomek4 napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Podają że od 30 dB.

Takiego mam. Owszem, podają 😉

Koledzy "hałasowcy" podczas pomiarów komorze  tym mierniczkiem i dla porównania porządnym swantekiem mówili "wiesz, my hałas mierzymy a nie ciszę" 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Rozwiniesz te myśl? Czy tylko w komorze bezechowej może być 'cisza'? Chyba nie do tego ona służy!
Que?

Przecież to nie moja piwnica.



Takiego mam. Owszem, podają
Koledzy "hałasowcy" podczas pomiarów komorze  tym mierniczkiem i dla porównania porządnym swantekiem mówili "wiesz, my hałas mierzymy a nie ciszę"


No to k... fajnie, bo czytając forum, kupiłem właśnie taki jak gdzieś tam polecałeś.

Nawet zdjęcie było ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Que?

Przecież to nie moja piwnica.
Napisałeś że w piwnicy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) nie może być ciszej niż w komorze bezechowej.. wytłumacz proszę dlaczego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, tomek4 napisał:
58 minut temu, AndrzejPiaseczno napisał:
Napisałeś że w piwnicy [mention=66830]ASURA[/mention] nie może być ciszej niż w komorze bezechowej.. wytłumacz proszę dlaczego.

Jako że on to napisał, to niech teraz udowadnia.

Nie pal głupa, napisz dlaczego?

Sam jestem ciekaw skąd taki wniosek…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomek4 napisał:

No to k... fajnie, bo czytając forum, kupiłem właśnie taki jak gdzieś tam polecałeś.

Nawet zdjęcie było 😉

No prawda, przepraszam, ale to przecież było w wątku audio mity gdzie pisałem jak go porównywałem z porządnym miernikiem w komorze i że tak wyszło 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

To wracając do tematu 😉 Pacjent Vincent sv-226 plus kappa 8.2i.  Szum na poziomie akceptowalnym. Bardzo ledwie słyszalny. Ale z miejsca odsłuchu bardziej buczenie. Też nie jakoś mocno ale pomiędzy utworami do wychwycenia. Powypinałem źródła i dalej słychać. Czy wyeliminiwałem tymi wypęciami kabli pętlę? Może mam głuchostuki 🙂 niemniej kręcenie głośnością pozostawia na każdym jej poziomie takie samo buczonko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, mister22 napisał:

To wracając do tematu 😉 Pacjent Vincent sv-226 plus kappa 8.2i.  Szum na poziomie akceptowalnym. Bardzo ledwie słyszalny. Ale z miejsca odsłuchu bardziej buczenie. Też nie jakoś mocno ale pomiędzy utworami do wychwycenia. Powypinałem źródła i dalej słychać. Czy wyeliminiwałem tymi wypęciami kabli pętlę? Może mam głuchostuki 🙂 niemniej kręcenie głośnością pozostawia na każdym jej poziomie takie samo buczonko.

Mialem Vincenta sv236mk, tez szumial, ale tak ze bylo to wyraznie slychac z miejsca odsluchowego. Doradzono mi zebym wymienil lampy bo pewnie sa stare. Niestety, wymiana lamp nie pomogla. Mysle ze niektore wzmacniacze tak maja i tyle. 

Ostatnio mialem okazje podlaczyc mojego Stello do Kef ls50 meta i szum stal sie prawie nieslyszalny. Wniasek z tego taki ze te szumiace nalezy laczyc z glosnikami o malej efektywnosci.

Tak czy siak postanowilem wyslac Stello na przeglad i zobaczymy czy sie cos zmieni jak wroci. Mam nadzieje ze tak, bo bardzo polubilem jego brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

U mnie przy Rotel RB-1582mk2 też z miejsca odsłuchowego słychać szum myślałem że to pętla masy ale przy RB-03 tego nie było a dysponował sporo mniejszą mocą więc to co napisał przemak się tutaj potwierdza, szum jest taki sam niezależnie od poziomu głośności, ogólnie to mi nie przeszkadza podczas odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, BlueDot napisał:

Wniasek z tego taki ze te szumiace nalezy laczyc z glosnikami o malej efektywnosci.

jeżeli tą efektywność mierzyć w decybelach to Kappy mają ją na poziomie 89dB - zatem to nie petardy skuteczności - natomiast potrzebują sporo prądu. Niemniej ten dźwięk jest słyszalny bez uruchomienia jakiegokolwiek źródła. Jeszcze raz sprawdzę kable w weekend i zrobię trochę porządku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, BlueDot napisał:

Mialem Vincenta sv236mk, tez szumial, ale tak ze bylo to wyraznie slychac z miejsca odsluchowego.

Szum powinien się prawie wtapiać w otoczenie, nie powinien być syczący, to nie mogą być też mechaniczne zakłócenia - brum, przydźwięk.

Jest sposób żeby trochę zapanować nad tym szumem - wystarczy nie celować dokładnie wysokotonowych w ucho.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Musical Fidelity kW250S i kW500 i nie szumiały. Ale to były porządne wzmacniacze.

Jak ktoś nie lubi szumów a lubi dead silence to polecam nowe wzmacniacze w klasie D. Szczególnie te na Hypex Ncore i Purifi.

Najmniej szumiącym wzmacniaczem jest ... tutaj niespodzianka 😉 Topping LS90 za 899$

Kolejny to Benchmark AHB2 za 16.000 zł.

Moim zdaniem wzmacniacz bez szumów zdecydowanie polepsza odbiór muzyki - znakomita separacja, mikrodynamika i czarne tło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, J.Jerry napisał:

to nie mogą być też mechaniczne zakłócenia - brum, przydźwięk.

otóż to, u mnie szum jest akceptowalny i bardzo cichy jednak pojawia się buczenie, przydźwięk i tu mam zagwozdkę. Poeksperymentuję ze źródłami, kablami i kolumnami w weekend i zobaczę czy zmiany konfiguracyjne przynoszą jakieś efekty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, J.Jerry napisał:

Szum powinien się prawie wtapiać w otoczenie, nie powinien być syczący, to nie mogą być też mechaniczne zakłócenia - brum, przydźwięk.

Jest sposób żeby trochę zapanować nad tym szumem - wystarczy nie celować dokładnie wysokotonowych w ucho.

Brum czy przydzwiek u mnie nie wystepuja, natomiast szum jest slyszalny z glosnika sredniotonowego i wysokotonowego. Przypomina on szum rozowy. Wzmacniacz w serwisie, zobaczymy czy sobie z tym poradza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, mister22 napisał:

otóż to, u mnie szum jest akceptowalny i bardzo cichy jednak pojawia się buczenie, przydźwięk i tu mam zagwozdkę.

To moim zdaniem ma tylko negatywny wpływ na dźwięk i samopoczucie.

6 minut temu, BlueDot napisał:

Przypomina on szum rozowy.

Można powiedzieć, że nie wtapia się w otoczenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Piopio napisał:

Miałem Musical Fidelity kW250S i kW500 i nie szumiały. Ale to były porządne wzmacniacze.

Jak ktoś nie lubi szumów a lubi dead silence to polecam nowe wzmacniacze w klasie D. Szczególnie te na Hypex Ncore i Purifi.

Najmniej szumiącym wzmacniaczem jest ... tutaj niespodzianka 😉 Topping LS90 za 899$

Kolejny to Benchmark AHB2 za 16.000 zł.

Moim zdaniem wzmacniacz bez szumów zdecydowanie polepsza odbiór muzyki - znakomita separacja, mikrodynamika i czarne tło.

Mialem Yamahe as1100 i tez zadnych szumow nie bylo, no moze po przystawieniu ucha do wysokotonowca, ale sredniotonowy byl cicho, jak by byl odlaczony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, J.Jerry napisał:

To moim zdaniem ma tylko negatywny wpływ na dźwięk i samopoczucie.

no dokładnie, najlepiej jednak zacząć od porządków i to zrobię w pierwszej kolejności. Sprawdzę też na innych paczkach. Wyeliminuję wszelkie czynniki zewnętrzne łącznie ze zmianą obwodu elektrycznego. Jak nic nie da - oddam do zaprzyjaźnionego serwisu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Piopio napisał:

Moim zdaniem wzmacniacz bez szumów zdecydowanie polepsza odbiór muzyki - znakomita separacja, mikrodynamika i czarne tło.

Trzeba popróbować, mieć takie i takie, a najlepiej z regulacją poziomu szumu i możliwością szybkiego wyłączenia jak funkcja DIrect.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, J.Jerry napisał:

 

Można powiedzieć, że nie wtapia się w otoczenie?

No wlasnie nie. Jest to drazniace szczegolnie w muzyce w ktorej wystepuja ciche momenty. Gdybym sluchal tylko metalu lub jakiegos ciezkiego rocka to pewnie bym to olal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, J.Jerry napisał:

Trzeba popróbować, mieć takie i takie, a najlepiej z regulacją poziomu szumu i możliwością szybkiego wyłączenia jak funkcja DIrect.

Regulacja poziomu szumu własnego wzmacniacza ? A co tu porównywać ? Słyszę od razu kiedy jest większa selektywność i separacja. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, BlueDot napisał:

No wlasnie nie. Jest to drazniace szczegolnie w muzyce w ktorej wystepuja ciche momenty.

Nie jest to szum w moim przekonaniu dodający jakości brzmieniu, a nawet równomierny przyjemny szum z kilku metrów z bliska staje się drażniący.

10 minut temu, Piopio napisał:

Regulacja poziomu szumu własnego wzmacniacza ? A co tu porównywać ? Słyszę od razu kiedy jest większa selektywność i separacja.

Radziłbym porównywać przez kilka minut lub lepiej kilka utworów płyt, a bez regulacji to szum przypadkiem musiałby być na odpowiednim poziomie. Można ewentualnie słuchać cicho i bardzo blisko, a potem zwiększać odległości i słuchać coraz głośniej. Chodzi o to, żeby w miejscu odsłuchu delikatnie było słychać neutralnie brzmiący szum, zrobić odsłuchy z szumem, bez niego, kilka utworów, kilka płyt i wszystko będzie jasne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, J.Jerry napisał:

Radziłbym porównywać przez kilka minut lub lepiej kilka utworów płyt, a bez regulacji to szum przypadkiem musiałby być na odpowiednim poziomie. Można ewentualnie słuchać cicho i bardzo blisko, a potem zwiększać odległości i słuchać coraz głośniej. Chodzi o to, żeby w miejscu odsłuchu delikatnie było słychać neutralnie brzmiący szum, zrobić odsłuchy z szumem, bez niego, kilka utworów, kilka płyt i wszystko będzie jasne.

Kompletnie nie rozumiem o czyn piszesz. Jak można zrobić odsłuch z szumem lub bez ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Piopio napisał:

Kompletnie nie rozumiem o czyn piszesz. Jak można zrobić odsłuch z szumem lub bez ?

Do wyboru jest posiadanie urządzeń szumiących w różnym stopniu albo jedno z regulacją szumu i możliwością wyłączenia szumu przełącznikiem.

Nie wiem jaka jest twoja skala oceny szumu...ja mówię o szumie poniżej 40-50dB od sygnału.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, J.Jerry napisał:

Do wyboru jest posiadanie urządzeń szumiących w różnym stopniu albo jedno z regulacją szumu i możliwością wyłączenia szumu przełącznikiem.

Nie wiem jaka jest twoja skala oceny szumu...ja mówię o szumie poniżej 40-50dB od sygnału.

Regulacja szumu ? Co Ty bredzisz ? Jak można wyłączyć szum własny urządzenia ? Zwariowałeś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Piopio napisał:

Regulacja szumu ? Co Ty bredzisz ? Jak można wyłączyć szum własny urządzenia ? Zwariowałeś ?

Tez nie czaje o co chodzi. Jeszcze nie mialem wzmacniacza z taka opcja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.