Skocz do zawartości
IGNORED

Tv toslink vs Raspberry pi 4 + volumio


Franekfrank
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka  dni myślę nad  źródłem, początkowo miał to być tidal z tv wpięty toslinkiem w toppinga e30. Z tego co wyczytałem ,aby wykorzystać caly potencjał daca lepiej jest go wpiąć po usb. Idąc za ciosem można by kupić raspberry pi 4, wrzucić na kartę volumio i grać tidala po usb. Konfiguracje jakie rozważam to :

1) Raspberry pi 4 + volumio  + topping e30 

2) Raspberry pi 4 + volumio + ifi zen dac 

Ifi zen daca który ma mqa można  kupić za fajne pieniądze z rynku wtórnego, czasem nawet z lepszym zasilaniem. Myślę, że wybiorę opcje 2. Czynnikiem decydującym będzie fakt czy rzeczywiście toslink z tv + topping to złe rozwiązanie, nie tyle co złe ... Taniej i prościej będzie kupić toppinga i po prostu go wpiąć do tv, ewentualnie później wymienić na lepszy dac.

Reasumując czy kupno raspberry pi za + - 300 zł  i granie po usb będzie faktycznie lepsze i warte zainwestiwania w volumio i malinkę.

Z góry dziękuję za podpowiedź.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Franekfrank napisał:

czy rzeczywiście toslink z tv + topping to złe rozwiązanie,

Tak. To złe rozwiązanie. Albo może inaczej. Jeśli jakość dźwięku jest dla Ciebie całkowicie pomijalnym czynnikiem, jest rozwiązaniem, które można wziąć pod uwagę. Temat wykorzystania TV jako źródła sygnału audio był tyle razy wałkowany na forum. Cofnąłbyś się o 1-2 tygodnie, przeczytałbyś niemal bliźniacze rozważania jednego z użytkowników forum

ifi zen dac + malina. To rozwiązanie ma sens. Choć policz sobie, czy nie opłaci Ci się w dłuższej perspektywie dożucić kilka stów i kupić Volumio Primo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, piotrek7 napisał:

Tak. To złe rozwiązanie. Albo może inaczej. Jeśli jakość dźwięku jest dla Ciebie całkowicie pomijalnym czynnikiem, jest rozwiązaniem, które można wziąć pod uwagę. Temat wykorzystania TV jako źródła sygnału audio był tyle razy wałkowany na forum. Cofnąłbyś się o 1-2 tygodnie, przeczytałbyś niemal bliźniacze rozważania jednego z użytkowników forum

ifi zen dac + malina. To rozwiązanie ma sens. Choć policz sobie, czy nie opłaci Ci się w dłuższej perspektywie dożucić kilka stów i kupić Volumio Primo

Nie widziałem wcześniej tego urządzenia, ciekawy konkurent dla Noda. Chciałem ciąć koszta dlatego zrezygnowałem z Noda ... zen daca można kupić za 500/600 zł (używany) plus malina 300 zł i volumio 30€/$.  Tysiak, a nawet więcej w kieszeni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Franekfrank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tal napisał:

Z rynku wtórnego za niewiele więcej znaleźć można SOtM SMS-200 Neo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rzeczywiście ... tego też nie widziałem, fajna opcja na przyszłość.

Godzinę temu, Piopio napisał:

Nie kupisz pi 4b za 300 zł. Volumio Premium kosztuje 60E na rok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co do volumio, faktycznie  są dwa pakiety 30 i 60 €. Myślałem, że ten za  30 €  ma już opcje grania po usb z dackiem.

ZEN dac  V2 dorwałem za 480 zł 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Franekfrank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że brak towaru jeśli chodzi o pi 4. Nawet darmowy Volumio gra po USB. Gorzej z funkcjonalnością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Piopio napisał:

Zauważ, że brak towaru jeśli chodzi o pi 4. Nawet darmowy Volumio gra po USB. Gorzej z 

Będę szukał może coś się pojawi.

Muszę  doczytać czym się różnią pakiety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowana większość DACów zyskuje na połączeniu USB także zakup malinki jest dobrym kierunkiem. 

Topping E30 to muzykalniejsze brzmienie z potężniejszą podstawą basową. iFI Zen DAC V2 to dynamiczniejsze brzmienie z bardziej precyzyjnym basem. Zależy tak na prawdę od preferencji. 

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Heeeej !

Odświeżamy Panowie !!!

Zen daca  nie udało się kupić, ktoś inny go zabrał. 

Zdecydowałem się na wolf 2 nostromo, ogranicza mnie w nim coxial na wyjściu. Znów  burza mózgów co wybrać jako źródło ...

 

1) Myślałem o nakładce na raspberry digione signature. Opcja droższa i chyba najlepsza czytajac ogrom pozytywnych opinii tej nakładki. Ktoś  z was może  badał temat jak z dostępnością tego sprzętu u nas w PL z drugiej ręki? Na hifishark znalazłem za 225chf. Nowa chyba 360€ + 2x zsilacze ktorych nie ma w zestawie.

 

 

2) Raspberry pi4b - bez nakładki  do tego gustard u12. Opcja budżetowa. 

 

Wybrałem tego daca ponieważ bardzo dobrze wypada na tle droższej konkurencji np. RME Adi 2 dac.

 

Miał ktoś styczność z tym gustardem,  jakie są opinie na temat tych interfejsów? Może lepiej uprościć ścieżkę i zdecydować się na digiego. Myślę że w budżecie do 2 k nie patrzyłbym na inne źródło niż digi. Decyduje o tym cox na wyjściu, node 2i też go ma - jednka gdybym  szukał gotowca to wziąłbym SOtM SMS-200 Neo + np gustard u12.  Pomieszanie z poplątaniem.

Pozdrawiam !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.