Skocz do zawartości
IGNORED

Jak skopiować płytkę drukowaną ?


Darek67
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.05.2022 o 20:51, piku bb napisał:

 i wygląda mi na TDA 2030+dodane tranzystory mocy.

Skad wiesz ? 🙂  . Dobra postaram się wniknać w strukturę atomu i może mi się uda . Dziekuje panowie za zainteresowanie i pomoc .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.05.2022 o 15:38, Darek67 napisał:

Echh liczyłem na jakieś genialne rozwiązanie

W Sprint Layout zrobisz duplikat każdej takiej płytki PCB. Pokazałem filmy jak się to robi tutaj::

Producent:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Licencja tylko ok. 50 euro.

Warto mieć jeszcze płaski skaner i wykonać płaski skan płytki, by uninąć zniekształceń kamerki czy obiektywu.
Odrobina wprawy, i jesteś w stanie wykonać dokładną lub lepszą wersję każdej PCB.
Z tego programu możesz wykonać wydruki dla zrobienia wprasowanki żelazkiem, lub wydruki na folii celem wykorzystania technologii UV dla wykonania nowej płytki. Możesz też zrobić eksport do gerbera i płytkę zamówić sobie w Chinach.
Ja tak robię wszystkie swoje płytki żelazkiem - pod tym względem warto być samowystarczalnym, każdą istniejącą PCB możesz w dodatku poprawić tak jak chcesz. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.05.2022 o 02:00, dekRe napisał:

Odrobina wprawy, i jesteś w stanie wykonać dokładną lub lepszą wersję każdej PCB

To nie do końca prawda 🙂

Można jedynie skopiować płytkę jednowarstwową

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też napiszę, że jest to możliwe i wykonalne. Dla przykładu wycinek płytki narysowanej z obrazka. Z kopiować płytkę z płytki jest troszkę trudniej, ale to tylko kwestia poprawnych skanów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez panterka
poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde Darek zrób zdjecia ,podaj wymiary pomiedzy skrajnymi otworami ,zmierz je dokladnie linijka ,wysli mi to ,zrobie Ci te płytke za free .Bo to jest prostota straszna .

Ale zdjęcie musi być zrobione pod kątem prostym do płytki ,nie z boku .I podane wymiary pomiedzy skrajnymi otworami w osi x i Y i zaznaczone pomiedzy którymi otworami aby nie było pomyłek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez atmeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem sam program ustali właściwy raster. Oznacza to, iż skan czy zdjęcie nie musi być hiper precyzyjne.

Dotyczy to również płytek dwustronnych. Ważne jest ustalenie bazy. To o co pyta @atmeg.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, kolmen napisał:

Można jedynie skopiować płytkę jednowarstwową

W przypadku Sprint Layout 6.0 można bez problemu skopiować każdą płytkę dwuwarstwową, bowiem program ma funkcję wczytania osobnej bitmapy dla warstwy C1 i osobny plik bitmapy dla C2 i bez problemu możesz przełączać się między tymi warstwami C1 i C2 w trakcie rysowania. Robiłem już takie "duplikaty" na koniec poprawiając je tak jak lubię.

Problem może być, gdy pojawiają się warstwy trzy lub cztery i więcej. Trudno jest bowiem zrobić zdjęcia tego, co jest w środku PCB. Natomiast gdyby to była jakaś dokumentacja projektowa dla czterech warstw, to możesz zrobić żelazkiem bez większego problemu płytkę PCB nawet kilkuwarstwową.

Możesz też zrobić odtworzenie dla dwóch warstw na podstawie zdjęć, a warstwy środkowe zaprojektować samemu według zdobytego schematu.

Patent polega na tym, że najpierw robisz dwie warstwy C1 i C2. Następnie zapisujesz je osobno jako swoje makro nadając im nazwy, np. warstwa_C1 i warstwa_C2. Nowy projekt. Wczytujesz kolejne bitmapy kolejnych warstw i je przerysowujesz tak samo i zapisujesz je tak samo jako kolejne swoje makra pilnując identycznego rastra.

Potem możesz te makra "położyć" na odpowiednie warstwy, bo każde makro jednej warstwy możesz wysłać na dowolną warstwę przyszłej PCB.
 
Mając kupiony powiedzmy laminat 0.5-0.8 mm dwuwarstwowy, żelazkiem/uv robisz pierwsze dwie warstwy. A AliExpress kupujesz miedziane nity przelotowe do płytek dwuwarstwowych PCB - są takie oferty na grubości pcb i na średnice dziurek - przykład -> [M0.9 M1.3 M1.5 M2 M2.5 M3 M4 M5 M6] GB876 nity rurowe dwustronne płytki PCB gwoździe miedziane nit rurkowy nakrętki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Robisz płytkę dwuwarstwową, wytrawiasz, wiercisz, cynujesz, zakładasz nity dla połączenia obu warstw tam gdzie potrzeba. Robisz tak samo drugi laminat. Składasz je potem ze sobą z cienką przekładką laminatową, klejąc te laminaty razem ze sobą dobrym klejem pod prasą. Robisz sam ręcznie to samo, co robi zautomatyzowana fabryka w Chinach. Na upartego w taki sposób możesz zrobić sobie żelazkiem nawet kilkuwarstwowe PCB, ale to dużo precyzyjnej ręcznej roboty.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.05.2022 o 18:28, atmeg napisał:

Kurde Darek zrób zdjecia ,podaj wymiary pomiedzy skrajnymi otworami ,zmierz je dokladnie linijka ,wysli mi to ,zrobie Ci te płytke za free .Bo to jest prostota straszna .

Ale zdjęcie musi być zrobione pod kątem prostym do płytki ,nie z boku .I podane wymiary pomiedzy skrajnymi otworami w osi x i Y i zaznaczone pomiedzy którymi otworami aby nie było pomyłek.

Witam.

Bardzo ci dziękuję. Odwdzięczę się jakoś . Zaraz zrobie pomiary i wyślę ci na priv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wysłałem ci kolego 'atmeg" zdjęcia i wymiary. Mam nadzieję że są czytelne. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta właśnie usiłuje coś wykonać na tej podstawie i zonk wielki jest .

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dlaczego tak zbaboliłeś i błednie zwymiarowałeś te PCB ?

Przecież tam twoje wymiarowanie nie trzyma sie kupy ?

Postawiłem kilka punktów lutowniczych ale te twoje wymiarowanie jest z dupy .Nie ze chce ciebie zniechęcać ale weż to zrób normalnie .

Dlaczego mniejsze wymiary u ciebie są wieksze niż te wieksze?

Na czym ja mam sie oprzeć robiąc te płytke .Weż to przemyśl .

I wystarczą wymiary płytki i skrajnych dziur .Reszta wychodzi z proporcji.

jak wymiar okolo 80 mm ma sie do wymiaru 44 milimetry a ten 44 milimetry widac ze jest 2/3 wymiaru 80 milimetrow 

wez to normalnie pomierz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmij jako punkt o wymiarach 0/0 górną lewą krawedz płytki i wszystkie wymiary podaj w wartosciach od tego 0/0 mm.

wystarcza wymiary pcb oraz skrajnych otworów .Ale wymiary ,muszą być poprawnie podane .Inaczej ,ja nie jestem wróżką .

=======================

Jak wymiar 85 jest mniejszy niż 75 ? 

===========================

Przerwałem rysowanie tego PCB ponieważ przesłane dane są wzajemnie wykluczające sie .

========================

Nie rezygnuje z pomocy ale musisz podać wymiary w sposób znormalizowany .Górny róg pcb jako 0/0 mm i od niego zaczynając wymiary płytki oraz wymiary skrajnych otworów .

Typowo jest to dolny lewy kawałek pcb ale tam masz skos .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako punkt 0/0 mm przyjmij górną lewą krawedz PCB od strony lutowania  i zmierz linijką ale dokładnie od tego miejsca wymiary pcb oraz położenia skrajnych otworów .Reszte Ja zrobie .

No chyba że mnie zdenerwujesz 🙂 Ale ja spoko typ jestem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez atmeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Przepraszam , źle napisałem ten wymiar - To jest 58mm a nie 85 mm . Po prostu napisałem go tak na kartce , i nie popatrzyłem że to wygl ada jak 85 . Wcale się nie dziwię że sie wkurzyłeś ....

Wszystkie wymiary które napisałem sa idealnie pomierzone. Ale ok zrobię to jeszcze raz zaraz.

Szerokość płytki to 110mm ,a wysokość to 75mm. Nie bardzo rozumiem ( wiem tępy jestem) jak mam zmierzyć położenie skrajnych otworów względem punktu zero czyli lewego górnego rogu płytki . Po przekątnej czy jak ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Darek67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiary robi się od konkretnego miejsca zwanego bazą. 

Następny wymiar można podać od punktu na którym kończy się poprzedni wymiar tworząc łańcuch pomiarowy.

Spróbuj pomyśleć następująco: W którym miejscu płytki wywiercić pierwszy od góry i z lewej otwór? Nie jesteś tego w stanie stwierdzić z tego wymiarowania. 

 

Atmeg będzie musiał kombinować z "proporcji"...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Ten ściety kawałek płytki jest niepotrzebny. Po prostu w starej obudowie musiał być , teraz jest nowa i jest niepotrzebny . W ogóle odległość ścieżek od brzegu płytki też jest nieistotna 🙂 gdyz wchodzi ona w nowa obudowę . Czy to będzie dookoła po 10mm czy po 20 to nie ma znaczenia . Płytka moze byc większa . Najważniejsze to oczywiście rozstaw nózek tranzystorów (TIP 35 i 36  i układu scalonego  TDA2040- wymiary zewnętrzne płytki -nieistotne. Przepraszam że pisze o tym dopiero teraz . Wydawało mi się że jak podam wymiary płytki i rozstaw otworów to wystarczy , ale skad mam to wiedzieć skoro nigdy tego nie robiłem. Dla was jest to banał , ja jednak nie pracowałem nigdy z zadnym programem do projektowania płytek, nawet nie wiem jak on wygląda .

Ale jak mam zmierzyc rozstaw otworów skrajnych z punktu zero czyli lewego rogu ? Po przekątnej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Darek67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może niech @Atmeg  zwymiaruje płytkę " na pusto "(obrysuje zdjęcie płytki liniami wymiarowymi )a @Darek67 tylko powpisuje wyniki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jako przykład edukacyjny.
Gdy mamy wskazówkę bardzo prawdopodobną, że układem jest TDA2030, to mamy pewien raster nóżek na wzór - do niego potrzeba ustalić właściwą prawdopodobną proporcję zdjęcia.
Jeśli zdjęcie jest po kątem - to prostujemy je w dobrym narzędziu dla fotografa - np. Adobe Lightroom ma narzędzie - Lens Correction - czyli korekcja obiektywu, którym można "wyprostować" pochyloną PCB do postaci zbliżonej do naturalnej "na płasko".
Potem po poprawieniu zdjęcia, należy je odbić w poziomie - np. przy pomocy choćby przeglądarki do foto - Fast Stone Image Viewer.

Zdjęcie w odbiciu poziomym zapisujemy jako plik BMP i wczytujemy do Sprint Layer jako wzorzec tła. Musi być odbicie w poziomie, bo to jest warstwa C2, warstwa ścieżek, patrzymy na nią jakbyśmy mieli RTG w oczach.

W opcjach importu bitmapy dla warstwy C2 czyli warstwy ścieżek, musimy "wyregulować" właściwą proporcję wczytywanego zdjęcia - tu mamy wskazówkę albo poprzez wymiar płytki 110mm, a gdy jej nie mamy, to na wzór znanego elementu - tu TDA2030.
Ja kładę więc pobrany z biblioteki pinout dla TDA2030, i regulując wartość dpi w opcjach importu dopasowuje do wymiarowania zdjęcia płytki.
Tu mogę zacząć od postawienia punktów lutowniczych, albo jak jestem leniwy, od razu narzędziem ZONE obrysowujemy swoje ścieżki bo i tak teraz nie wiemy, gdzie powinny być dokładnie punkty lutownicze.

Po chwili mamy kopię PCB, którą możemy wydrukować do wprasowanki, lub do pliku pdf jako archiwum. Można też zrobić eksport do gerbera. Jeśli popełni się błąd z wymiarowaniem - powtarzamy zabawę robiąc wszelkie korekty wymiaru.

Jako przykład edukacyjny BEZ DBANIA O PRAWIDŁOWY WYMIAR - czyli na oko - zrobione w kilka minut załączniki, gdyby ktoś chciał się też pobawić i polubić Sprinta.

Jak widać, można kopiować PCB różnymi programami, nawet nie mając super dokładnych wymiarów na zdjęciu. Zdjęcie może być tylko wzorem - elementy mają swoje wymiary, każdy element albo już jest w bibliotece makr, albo sobie go sami zrobimy bardzo łatwo. W ten sposób zawsze zrobimy sobie płytkę pod wymiar swoich posiadanych elementów.
Dodałem wygenerowaną prasowanę w pdf - by posiadacz płytki sprawdził po wydrukowaniu, na ile robiąc "na oko" rozjechałem się z oryginalnym wymiarem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

narzedzie-zona.jpg

na-wzor.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dekRe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No jest praktycznie idealnie 🙂 . Różnice jeśli są to są znikome , zupełnie nieistotne. Najważniejszy oczywiście jest rozstaw otworów tranzystorów i układu TDA 2040 , pozostałe elementy to rezystory, kondensatory i diody , zważając na to że będą to różniące się między sobą elementy jeśli chodzi o gabaryty (będą dobierane indywidualnie) dokładność pozostałej części płytki może być już dużo mniejsza bo choćby rezystory wlutuje się zawsze 🙂 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Darek67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po głębszej analizie wychodzi że rozstaw nóg tranzystorów jest minimalnie mniejszy niż w mojej płytce. Na wszystkich tranzystorach dodając tą różnicę  wychodzi w sumie jakieś 1,5mm na całej szerokości płytki . Być może moja ma zły rozstaw 🙂 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ilu znawców tematu zjawiło sie po fakcie ,Jak człowiek prosił o pomoc to was nie było .

A teraz zrobimy  te PCB ,chłopak już poprawnie zwymiaruje i po problemie .

A w kwestii rozkumania jakie to pcb i jakie są rozstawy punktów wierceń to jasne że można dojść do tego metodą analizy układu ale tu nie oto chodzi .To nie zagadka jakaś .Autor tematu ma zrobić podstawy wymiarowania a nie Ja .On ma oryginał pcb .Wychodzi tu brak wiedzy u autora jak prosto zwymiarowac pcb ale mam nadzieje że da rade .

Bo naco jemu zle odwzorowane PCB ,dla mnie to niema problemu ale to bedzie robota na nic jesli wymiary nie bedą grac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez atmeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.