Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny vintage hi-end


pmcomp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiszę jeszcze jedną róznice, którą dzisiaj usłyszałem z dCS Debussy. Jak napisałem wcześniej na AN DAC4 moge grać wszystko ponieważ dCS NB w locie robi konwersje sygnału DXD, PCM24/176.4, PCM24/192 oraz DSD64 i DSD128 do PCM24/88,2 lub PCM24/96. I ... dzisiaj przy podłączeniu w system dCS Debussy ewidentnie była różnica w dźwieku pomiędzy natywnym DSD przed konwersją, a tym PCM24/88.2 po konwersji. Przy PCM dźwięk miał właśnie te cechy, które opisywałem w swoim poście powyżej, góra była ciut bardziej "natarczywa". Przy DSD dźwięk był "gładszy". I tak "najgładszy" był przy PCM24/88.2 przez Audio Note DAC4.

Czyli ewidentnie ten dCS NB coś przy konwersji w locie "zmieniał".

No nic, czeka mnie troche słuchania i porównań 😉 .

Całe szczęście, że zwrotnicę do JBL4343 mam zewnętrzną, będę ją budował na płycie montażowej i będę mógł wszystkie zmiany robić prawie "na żywca". Mam już dosyć rozkręcania i skręcania TL-800.

Pozdro

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taką podstawkę trzeba rozbebeszyć i wlutować piny w płytkę, do testów idealna

image.png.65c056b2ca7696a72b191c70a0375c6f.png

11 godzin temu, pmcomp napisał:

eflonowe ruskie kondensatory jako boczniki.

Może zmień na teflony Ft-1. Bynajmniej ja nie słyszałem aby darło ryja z nimi, może nie miałem tak przejrzystego systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, tymek napisał:

taką podstawkę trzeba rozbebeszyć i wlutować piny w płytkę, do testów idealna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

16 godzin temu, pmcomp napisał:

A nie lepiej kupić gniazda i piny precyzyjne?

image.png.b5cf53d04ea21fdf9ec2bda0f86f31c4.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

____________________________________________

.............nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by ciągle gonić go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, tymek napisał:

taką podstawkę trzeba rozbebeszyć i wlutować piny w płytkę, do testów idealna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Może zmień na teflony Ft-1. Bynajmniej ja nie słyszałem aby darło ryja z nimi, może nie miałem tak przejrzystego systemu.

Mam wstawione 2 FT-1. To nie jejst darcie ryja. I wystepuje tylko przy dCS Debussy. Z AN DAC4 jest OK. Moim zdaniem te teflon6 potrzbuja wygrzania. Co o tym sadzisz bazujac na swoich doswiadczeniach?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj gram na takich cacuszkach, starszego sprzetu juz nie mam 😉 .

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

image.thumb.jpeg.f2466e7ce40880c2bdf1b38f86181922.jpeg

 

Prostyjak cep. Sterująca ECC83 Mullarda, dwie lampy mocy EL84 Siemensa, prostownik EZ81. Odczepy 4, 8, 16 ohm.

Dzwiek bajka.

Mala moc, 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, pmcomp napisał:

Dzisiaj gram na takich cacuszkach, starszego sprzetu juz nie mam 😉 .

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

image.thumb.jpeg.f2466e7ce40880c2bdf1b38f86181922.jpeg

 

fajna sprawa. 

ps. O co chodzi z tymi kamykami ? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są z moich podróży, ladnie wygladają 😉 .

Tu schemat pierwszej wersji UA-1 ktora rozni sie od UA-2 o piczy wlos:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

image.thumb.gif.255256f717bb97aa94b854f5544cc2f4.gif

 

Rok 1958, USA.

Po calkowitej renowacji. Gra jak marzenie. Wczesniej napedzal w moich JBL4343 10” glosniki sredniotonowe. Teraz napedza TL-800. Oszczedzam prąd, bo to robi w klasie AB.

Jak widac wyciagnalem z polki, podlaczylem, nawet nie odkurzylem.

Dawno go nie odpalalem. Jak go podlaczylem to przez pierwsze 5 minut byla tragedia. Teraz jest bajka. Tajemnica dzwieku tych koncowek sa … transformatory wyjsciowe.

Gram bez zewnetrznego pre, wyjscie prosto z DACa Audio Note. On ma potencjometry gainu, pozatym moge cydrowo sterowac z dCS NB.

 

Musze jeszcze wygrzebac inny rodzynek Dynaco Stereokit 35, tez na EL84 ale ciut mocniejszy:

image.thumb.jpeg.6ab4675674da7ec73becb0927e89c9a2.jpeg

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, pmcomp napisał:

Dzisiaj gram na takich cacuszkach, starszego sprzetu juz nie mam 😉 .

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

image.thumb.jpeg.f2466e7ce40880c2bdf1b38f86181922.jpeg

 

Prostyjak cep. Sterująca ECC83 Mullarda, dwie lampy mocy EL84 Siemensa, prostownik EZ81. Odczepy 4, 8, 16 ohm.

Dzwiek bajka.

Mala moc, 

Da się do tego dobrać współczesne lampy, żeby dobrze grało?

38 minut temu, pmcomp napisał:

Dzisiaj gram na takich cacuszkach, starszego sprzetu juz nie mam 😉 .

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

image.thumb.jpeg.f2466e7ce40880c2bdf1b38f86181922.jpeg

 

Prostyjak cep. Sterująca ECC83 Mullarda, dwie lampy mocy EL84 Siemensa, prostownik EZ81. Odczepy 4, 8, 16 ohm.

Dzwiek bajka.

Mala moc, 

Są do tego jeszcze inne klocki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, jaszcze1 napisał:

Da się do tego dobrać współczesne lampy, żeby dobrze grało?

Są do tego jeszcze inne klocki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Po co?

EL84 NOS sa w cenach, ktore da sie przezyć. Dobra ECC83 tez mozna kupic. Tanio to juz było 😉 .Jest drozej niz kilka lat temu ale … takie mamy czasy. Zadne lampy wspolczesne nie graja tak jak NOSy. Wystarczy porownac 300B WE d9 jakiejs relpliki  🙂 .

Dawno tego wzmaka nie sluchalem na calym pasmie … z Telefunkenami na odczepie 4 ohm gra oblednie. Szczeny szukam. Ta moc znamionowa 2 x 12 W, rozkrecona pewnie do jakis 6-8 W w zupelnosci wystarcza, zeby glosno napedzic te kolumny.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, pmcomp napisał:

Po co?

EL84 NOS sa w cenach, ktore da sie przezyć. Dobra ECC83 tez mozna kupic. Tanio to juz było 😉 .Jest drozej niz kilka lat temu ale … takie mamy czasy. Zadne lampy wspolczesne nie graja tak jak NOSy. Wystarczy porownac 300B WE d9 jakiejs relpliki  🙂 .

Dawno tego wzmaka nie sluchalem na calym pasmie … z Telefunkenami na odczepie 4 ohm gra oblednie. Szczeny szukam. Ta moc znamionowa 2 x 12 W, rozkrecona pewnie do jakis 6-8 W w zupelnosci wystarcza, zeby glosno napedzic te kolumny.

 

 

Oglądam takie różne starocie na lampach ale zapasy lamp się kiedyś skończą. Tak się zastanawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ten wątek nadaje się do zamknięcia.Miały być tutaj proponowane kolumny w serii.Wyszedł wątek odbiegający.Całkowicie zmieniacie seryjne kolumny według swoich upodobań,do tego służy zakładka DIY.Totalny bezsens.Może warto założyć temat,wątek hiend,vintage DIY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Shabranido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pmcomp napisał:

Mam wstawione 2 FT-1. To nie jejst darcie ryja. I wystepuje tylko przy dCS Debussy. Z AN DAC4 jest OK. Moim zdaniem te teflon6 potrzbuja wygrzania. Co o tym sadzisz bazujac na swoich doswiadczeniach?

 

Poczekaj, powinien grać płynnie. Jak nie to zlikwiduj Dcs he he. Może silwer mica, tylko jest bardziej detaliczna, ale może akurat trafi w twój gust.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Shabranido napisał:

Ogólnie ten wątek nadaje się do zamknięcia.Miały być tutaj proponowane kolumny w serii.Wyszedł wątek odbiegający.Całkowicie zmieniacie seryjne kolumny według swoich upodobań,do tego służy zakładka DIY.Totalny bezsens.Może warto założyć temat,wątek hiend,vintage DIY.

Czy ktoś zmusza cię do czytania?

W czasach vintage’owych sprawdzilbys sie w … ORMO 😉 .

 

Pacz … nikt sie tutaj nie napie…la i nie ściga na dlugość malego. Moze wlasnie tego ci brakuje ? Bo … o roznych perelkach kolumn vintage hi-end jest tutaj mnostwo informacji.

Masz tutaj np. pelne info jak zrobic z Telefunkenów TL-800, za sumaryczna kwote powiedzmy 2,5 tys PLN plus upgrade za 1 tys PLN kolumny, ktore zleją wszystko współczesne za 100 czy nawet 200 tys PLN.

Masz wybor.

Bez odbioru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, pmcomp napisał:

Czy ktoś zmusza cię do czytania?

W czasach vintage’owych sprawdzilbys sie w … ORMO 😉 .

 

Pacz … nikt sie tutaj nie napie…la i nie ściga na dlugość malego. Moze wlasnie tego ci brakuje ? Bo … o roznych perelkach kolumn vintage hi-end jest tutaj mnostwo informacji.

Masz tutaj np. pelne info jak zrobic z Telefunkenów TL-800, za sumaryczna kwote powiedzmy 2,5 tys PLN plus upgrade za 1 tys PLN kolumny, ktore zleją wszystko współczesne za 100 czy nawet 200 tys PLN.

Masz wybor.

Bez odbioru.

Czyli wychodzi na to,że seryjne kolumny słabo się mają skoro wprowadzacie takie modyfikacje.Według mnie ten wątek miał być kwintesencją seryjnych kolumn z tamtych lat.Szanuje wiedzę i wykonaną pracę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Shabranido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Shabranido napisał:

Czyli wychodzi na to,że seryjne kolumny słabo się mają skoro wprowadzacie takie modyfikacje.Według mnie ten wątek miał być kwintesencją seryjnych kolumn z tamtych lat.Szanuje wiedzę i wykonaną pracę.

I jest. Jest pokazanych mnostwo takich kolumn. Tyle, ze śmiesznym kosztem mozna je … ulepszyć.

A myslisz, ze wspolczesne seryjne to jake sa? Jak tam wprowadzisz modyfikacje w zwrotnicy to one tez zagraja duuuuzo lepiej. Bo dzis wszystko buduja ksiegowi, kiedyś budowali inzynierowie pasjonaci. Dzisiaj kupujesz metke, kiedys kupowales dźwiek.

Gdybys poczytal dokladnie to wyczytalbys, ze te 50-o letnie TL-800 nawet z tymi elektrolitami w zwrotnicy wymiota wszystko do 50-u tys PLN. Napisalem, kiedys nie umiano robic kondensatorow o duzej pojemnosci kilkudziesieciu i wiecej uF o rozsadnej wielkosci innych niz elektrolity. Popatrz jak konstrukcje kolumn zatoczyly przez 70-lat kolo i jaki nastapił powrót do papieru. I zadne diamenty czy ceramiki nie sa potrzebne. Szmaciana kopółka potrafi zagrać wszystko … i na wysokich i na wyzszej srednicy. A nózka tupie.

Poczekaj ze dwa trzy tygodnie jak zbuduje nowa zwrotnicę do JBL4343 … to bedzie dzwiekowy killer  🙂 .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, pmcomp napisał:

A myslisz, ze wspolczesne seryjne to jake sa? Jak tam wprowadzisz modyfikacje w zwrotnicy to one tez zagraja duuuuzo lepiej. Bo dzis wszystko buduja ksiegowi, kiedyś budowali inzynierowie pasjonaci. Dzisiaj kupujesz metke, kiedys kupowales dźwiek.

Gdybys poczytal dokladnie to wyczytalbys, ze te 50-o letnie TL-800 nawet z tymi elektrolitami w zwrotnicy wymiota wszystko do 50-u tys PLN. Napisalem, kiedys nie umiano robic kondensatorow o duzej pojemnosci kilkudziesieciu i wiecej uF o rozsadnej wielkosci innych niz elektrolity. Popatrz jak konstrukcje kolumn zatoczyly przez 70-lat kolo i jaki nastapił powrót do papieru.

Poczekaj ze dwa trzy tygodnie jak zbuduje nowa zwrotnicę do JBL4343 … to bedzie dzwiekowy killer  🙂 .

 

Zgadzam się ,tylko nie każdy chce modyfikować,nie każdy ma warsztat oraz zdolności ku temu aby wykonać takie mody.JBLe to dla mnie inna liga niż Telefunkeny(nie umniejszając TL)czyli wyższa. Ja nie neguję wpływu modyfikacji na brzmienie,zdolności czy też włożonej pracy.Chciąlałbym aby to było sprawiedliwe porównanie czyli seria vs seria.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Shabranido napisał:

Zgadzam się ,tylko nie każdy chce modyfikować,nie każdy ma warsztat oraz zdolności ku temu aby wykonać takie mody.JBLe to dla mnie inna liga niż Telefunkeny(nie umniejszając TL)czyli wyższa. Ja nie neguję wpływu modyfikacji na brzmienie,zdolności czy też włożonej pracy.Chciąlałbym aby to było sprawiedliwe porównanie czyli seria vs seria.

Większosć mojego sprzetu jest przeze mnie modyfikowana. Oprocz cyfy. Mozesz kupic kabel sieciowy za 50 tys PLN czy interconnect za 40 tys PLN i sie cieszyć 🙂 . Ja wymieniam rezystory i kondensatory, poprawiam zasilanie, lampy, place 2-3 tys i klocek gra lepiej niz stokowy dwie czy trzy pozycje wyzej na polce tego samego producenta. Np. wszystkie moje magnetofony sa zmodyfikowane, i studyjne szpulowe i domowe kasetowe. Np. wszystkie kable w moim systemie, sieciowe AC, interconnecty czy glosnikowe sa … z tego samego przewodnika. Placonego kiedys po kilka dolarow za metr. Do tego i do tej wiedzy dochodzilem latami.

Kazdy swój rozum ma, swoje uszy takze.

Nie umiesz? Nie chcesz? To albo komus zlec albo … plac ksiegowym, marketingowcom, za auta i kochanki Prezesów. Plać branży, recenzentom, mediom. Mamy wolny swiat, mamy wybór.

🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, pmcomp napisał:

Większosć mojego sprzetu jest przeze mnie modyfikowana. Oprocz cyfy. Mozesz kupic kabel sieciowy za 50 tys PLN czy interconnect za 40 tys PLN i sie cieszyć 🙂 . Ja wymieniam rezystory i kondensatory, poprawiam zasilanie, lampy, place 2-3 tys i klocek gra lepiej niz stokowy dwie czy trzy pozycje wyzej na polce tego samego producenta. Np. wszystkie moje magnetofony sa zmodyfikowane. No. wszystkie kable w moim systemie, sieciowe AC, interconnecty czy glosnikowe sa … z tego samego przewodnika. Placonego kiedys po kilka dolarow za metr. Do tego i do tej wiedzy dochodzilem latami.

Kazdy swój rozum ma, swoje uszy takze.

Nie umiesz? Nie chcesz? To albo komus zlec albo … plac ksiegowym, marketingowcom, za auta i kochanki Prezesów. Plać branży, recenzentom, mediom. Mamy wolny swiat, mamy wybór.

🙂 

Ja się zgadzam z powyższą wypowiedzią,dzisiejszy sprzęt audio to przede wszystkim marketing.Sam jestem zwolennikiem vintage,tylko bądźmy sprawiedliwi coś porównując.Nie umniejszam wiedzy czy też zdolności.Chodzi o sprawiedliwe porównanie tego co wyszło z fabryki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Shabranido napisał:

Ja się zgadzam z powyższą wypowiedzią,dzisiejszy sprzęt audio to przede wszystkim marketing.Sam jestem zwolennikiem vintage,tylko bądźmy sprawiedliwi coś porównując.Nie umniejszam wiedzy czy też zdolności.Chodzi o sprawiedliwe porównanie tego co wyszło z fabryki.

A jakie to ma znaczenie? Dla mnie liczy się jak gra …

Mnie nie interesuje sprawiedliwosć dziejowa tylko przyjemnosć ze sluchania muzyki.

🙂 

 

Chcesz inny przyklad? Smak … pomidorów. Np. takich z Biedronki i takich jakie dwa lata temu kupilem od starej babci na drodze w Rumunii. Takie brzydkie, pomarszczone, z plamkami. Chlopie … to smakowalo jak pomidory mojej babci z ogrodka 40-50 lat temu. Rok temu jadac ta sama trasa kupilem pomidory w tej samej wiosce 🙂 .

Ja chce w audio takie rumuńskie pomidory, a oferuje mi sie dzisiaj … z Biedronki. A jak juz z salonu, calkiem niezle, to … za wziętą z sufitu cenę.

PS. wiekszosc mlodych adeptów audio nie ma zielonego pojecia jak cos kiedys brzmialo i jak koedys smakowaly pomidory … niestety.

 

A co do modyfikacji vintage’owych kolumn audio … nie wszystkie sa warte modyfikcaje bo nie wszystkie dobrze kiedys graly. Modyfikować warto tylko te wybitne. Biorac pod uwagę przygody @jaszcze1 z watku o Acoustic Research. Z głową. Nic nie zwalnia od myslenia.

 

PS. kup stokowe Telefunkeny TL-800 posluchaj, potestuj … bedziesz zadowolony. Albo inne opisywane w tym watku.

 

 

 

 

 

Zwroc uwagę jak ja W TYCH SAMYCH kolumnach zmienilem dzwiek, przedwczoraj dokladajac trzy male kondensatory za 40 PLN. A „ty” musialbys zmienić cale kolumny i pewnie przy okazji polowę swojego sprzetu i kabli zeby ci sie podobalo 🙂😉 .
 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, pmcomp napisał:

A jakie to ma znaczenie? Dla mnie liczy się jak gra …

Mnie nie interesuje sprawiedliwosć dziejowa tylko przyjemnosć ze sluchania muzyki.

🙂 

 

Chcesz inny przyklad? Smak … pomidorów. Np. takich z Biedronki i takich jakie dwa lata temu kupilem od starej babci na drodze w Rumunii. Takie brzydkie, pomarszczone, z plamkami. Chlopie … to smakowalo jak pomidory mojej babci z ogrodka 40-50 lat temu. Rok temu jadac ta sama trasa kupilem pomidory w tej samej wiosce 🙂 .

Ja chce w audio takie rumuńskie pomidory, a oferuje mi sie dzisiaj … z Biedronki. A jak juz z salonu, calkiem niezle, to … za wziętą z sufitu cenę.

PS. wiekszosc mlodych adeptów audio nie ma zielonego pojecia jak cos kiedys brzmialo i jak koedys smakowaly pomidory … niestety.

 

A co do modyfikacji vintage’owych kolumn audio … nie wszystkie sa warte modyfikcaje bo nie wszystkie dobrze kiedys graly. Modyfikować warto tylko te wybitne. Biorac pod uwagę przygody @jaszcze1 z watku o Acoustic Research. Z głową. Nic nie zwalnia od myslenia.

 

PS. kup stokowe Telefunkeny TL-800 posluchaj, potestuj … bedziesz zadowolony. Albo inne opisywane w tym watku.

 

 

 

 

Część kolumn wymienionych tutaj,a raczej mały procent miałem okazję słuchać w wydaniu w takim jakim wyszły z fabryki.Acoustic Research bardzo łatwo można zepsuć nieumiejętnymi modyfikacjami,ale w to nie wnikam.Dla mnie prym w fabrycznym wydaniu wiodą konstrukcje JBLa.W moim przypadku stałym elementem wymiany są głównie kolumny,reszta to dość duży zasób źródeł jak i samych wzmacniaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Shabranido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Shabranido napisał:

Część kolumn wymienionych tutaj,a raczej mały procent miałem okazję słuchać w wydaniu w takim jakim wyszły z fabryki.Acoustic Research bardzo łatwo można zepsuć nieumiejętnymi modyfikacjami,ale w to nie wnikam.Dla mnie prym w fabrycznym wydaniu wiodą konstrukcje JBLa.

Napisze ci tak: JBL4343 w fabrycznej konfiguracji z jedym wzmakiem brzmią … absolutnie nieadekwatnie do tego co mozna zrobic z nimi dalej. A wystarczy zastosowac fabryczna opcje i aktywna zwrotnicę i zrobic biamping. Tran na bas i lampa na reszte pasma. I powstaje zupelnie nowa kolumna i nowe granie. Ja poszedlem dalej i zastodowalem trojdrozna zwrotnice lampową i podzial na trzy pasma i trzy wzmaki. Trzeci podzial na cztery pasma zrobila mi nowa zbudowana przeze mnie zwrotnica na superduper elementach. I dotknalem dzwiekowego nieba. Teraz buduje zwrotnice CC plus zwrotka fabryczna aktywna na bas i reszte, jak w fabrycznym rozwiazaniu. I dwa wzmaki. Tran i lampa. I mam zamiar zlapac Pana Boga z nogi 🙂 .

Ta sama kolumna, a cztery podejscia do dzwieku.

Mozna?

 

PS. mam fabryczne nieruszone zwrotnice, zawsze moge wrocic do oryginalu 🙂 . Tylko po co cofa  sie w rozwoju.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Shabranido napisał:

Czyli wychodzi na to,że seryjne kolumny słabo się mają skoro wprowadzacie takie modyfikacje.Według mnie ten wątek miał być kwintesencją seryjnych kolumn z tamtych lat.Szanuje wiedzę i wykonaną pracę.

Nie mają się słabo. Grają świetnie. Są tanie więc jest pokusa żeby w nich grzebać. Gdyby @pmcompdal za nie 50tysi to by się pewnie zastanawiał czy grzbniecie nie zmniejszy ich wartości o 70% i pewnie słuchał by szczęśliwy oryginałów,  patrząc jak ich cena rośnie. Ale przy tej cenie co za różnica? A podciągnął jeszcze bardziej brzmienie korzystajac z nowych możliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jaszcze1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, pmcomp napisał:

Napisze ci tak: JBL4343 w fabrycznej konfiguracji z jedym wzmakiem brzmią … abolitnie nieadekwatnie co mozna zrobic z nimi dalej. A wystarczy zastosowac fabryczna opcje i aktywna zwrotnicę i zrobic biamping. Tran na bas i lampa na reszte pasma. I powstaje zupelnie nowa kolumna i nowe granie. Ja poszedlem dalej i zastodowalem trojdrozna zwrotnice lampową i podzial na trzy pasma i trzy wzmaki. Trzeci podzial na cztery pasma zrobila mi nowa zbudowana przeze mnie zwrotnica na superduper elementach. I dotknalem dzwiekowego nieba. Teraz buduje zwrotnice CC plus zwrotka fabryczna aktywna na bas i reszte, jak w fabrycznym rozwiazaniu. I dwa wzmaki. Tran i lampa. I mam zamiar zlapac Pana Boga z nogi 🙂 .

Ta sama kolumna, a cztery podejscia do dzwieku.

Mozna?

 

PS. mam fabryczne nieruszone zwrotnice, zawsze moge wrocic do oryginalu 🙂 . Tylko po co cofa  sie w rozwoju.

 

Nie chodzi mi o cofanie się w rozwoju.Doceniam włożoną pracę oraz wiedzę.Chodzi mi tylko o uczciwe porównanie.Każde kolumny można zmodyfikować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jaszcze1 napisał:

Nie mają się słabo. Grają świetnie. Są tanie więc jest pokusa żeby w nich grzebać. Gdyby @pmcompdal za nie 50tysi to by się pewnie zastanawiał czy grzbniecie nie zmniejszy ich wartości o 70% i pewnie słuchał by szczęśliwy oryginałów,  patrząc jak ich cena rośnie. Ale przy tej cenie co za różnica? A podciągnął jeszcze bardziej brzmienie korzystajac z nowych możliwości.

Nie chodzi tutaj o pieniądze w żadnym wypadku,czy też dyskredytowanie którejś ze stron.Jeżeli już porównujemy,to porównujmy sprawiedliwie-niemodyfikowane vintage vs niemodyfikowane współczesne.W większości wpisów wynika,że jednak w tych seryjnych vintage coś nie wpisuje się w gusta,stąd modyfikacje i poszukiwania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Shabranido napisał:

Nie chodzi tutaj o pieniądze w żadnym wypadku,czy też dyskredytowanie którejś ze stron.Jeżeli już porównujemy,to porównujmy sprawiedliwie-niemodyfikowane vintage vs niemodyfikowane współczesne.W większości wpisów wynika,że jednak w tych seryjnych vintage coś nie wpisuje się w gusta,stąd modyfikacje i poszukiwania.

Seryjne wpisują się swietnie w gusta. Dla tego zwracamy na nie uwagę. I dla tego uważam że skoro właśnie grają tak, że jest pięknie, to przy modyfikacji trzeba zachować to piękno, a nie zmieniać. Tak, żeby zachowały charakter oryginałów, tylko weszły na wyższy poziom.

A po co porównywać oryginały? Przecież nie robimy zawodów. Chodzi o dźwięk, przyjemność i satysfakcję.

A jeśli jesteś z okolic Wrocławia to możesz posłuchać oryginałów TL-800  - jeszcze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jaszcze1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, jaszcze1 napisał:

Seryjne wpisują się swietnie w gusta. Dla tego zwracamy na nie uwagę. I dla tego uważam że skoro właśnie grają tak, że jest pięknie, to przy modyfikacji trzeba zachować to piękno, a nie zmieniać. Tak, żeby zachowały charakter oryginałów, tylko weszły na wyższy poziom.

A po co porównywać oryginały? Przecież nie robimy zawodów. Chodzi o dźwięk, przyjemność i satysfakcję.

A jeśli jesteś z okolic Wrocławia to możesz posłuchać oryginałów TL-800  - jeszcze.

Można powiedzieć,że poluję na TL800 od pewnego czasu.Jeżeli chodzi o porównanie chodziło mi o konstrukcje vintage vs współczesne.Uważam,że zarówno w starszych jak i tych nowych konstrukcjach można coś znaleźć ciekawego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Shabranido napisał:

Można powiedzieć,że poluję na TL800 od pewnego czasu.Jeżeli chodzi o porównanie chodziło mi o konstrukcje vintage vs współczesne.Uważam,że zarówno w starszych jak i tych nowych konstrukcjach można coś znaleźć ciekawego.

To prawda. Niestey wszystko i tak na koncu sprowadza sie do … kasy. Oczywiscie, ze dzisiaj tez sa znakomite konstrukcje. Np. Canton Reference za … 230 tys PLN. A Telefunken TL-800 za 2,5 tys PLN.

Wytlumacz mi proszę dlaczego mam wywalać 227.500,- PLN w bloto? Bo sa piekne? Bo to flagowiec Cantona? Ile za nie dostanę za 5-7 lat jak będę chcial je sprzedać? 30%? Jak bede chciał kupic dzielo sztuki to na pewno nie będa to kolumny 😉 . Do tego dobre dzielo sztuki zapewne bedzie dobra inwestycją?

Jak napisał @jaszcze1 … jak kupisz kolumny za 230 tysiów nie bedziesz ich modyfikować.Moze ktos zrobi to kiedyś za kolejne 50 lat. Jak widzialem zwrotke to … jest co pogrzebać 🙂 

i jak napisał @jaszcze1 „my” modyfikujemy kolumny, ktore graja wybitnie. I to nie jest dzielo sztuki, ktorego nie wolno modyfikować. To przedmiot uzytkowy, ktorego wartosć podnosisz modyfikujac jego brzmienie. Waetosc uzytkową. Sluchanie takich kolumn sprawia ci wiecej satysfakcji niz przed modyfikacją bo … sa lepsze i … sam tego dokonałeś 🙂 .

Tak to mniej wiecej wyglada z mojego punktu widzenia.

Wiesz ilu juz audiofilów z Warszawy zmodyfikowalo Electrovoice Delta?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

image.thumb.jpeg.faafb704223a7f20bf3d5742a7d2e67a.jpeg

 

Tak pod 10 podchodzi. Dlaczego? Bo kochają dobry dzwiek i modyfikuja znakomite kolumny.

Jeden z nich, @miniabyr grzebał w nich chyba ze dwa lata. Bo lubi 🙂 . I podoba mu sie to co z nich wycisnął.

 

Pozdro

18 minut temu, Shabranido napisał:

Można powiedzieć,że poluję na TL800 od pewnego czasu.Jeżeli chodzi o porównanie chodziło mi o konstrukcje vintage vs współczesne.Uważam,że zarówno w starszych jak i tych nowych konstrukcjach można coś znaleźć ciekawego.

Czasy, kiedy mozna bylo kupic TL-800 za tysiaka juz nie wrócą 😉 .

Brać póki kosztuja ile kosztują bo taniej nie bedzie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu na prowincji znajomy ma  MBL 101E. Pewnie by sprzedal za $10k. Inny klimat niz klunkry z JBL ale tez "vintage" . Wlasnie mi sie przyplatal set SimAudio W-10 , P5, Eclipse CD. troche poobijane dokladnie jak te ladowniki Apollo co je widzialem w muzeum NASA i od razu zakochalem sie w tym wygladzie. Cholera nie mam specjalnie pokoju do tych 101E no i musialbym znowu wrocic do kopania dolow, zeby na nie zarobic co mi sie wcale nie usmiecha no masz tu babo placek. Wspominam Sim poniewaz 750W powinno sobie poradzic z npedzeniem "czarnych dziur" MBL no i sa dosyc cieple a pelny firmowy zestaw MBL toche swiszczy tymi wysokimi 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez limono
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, limono napisał:

A tu na prowincji znajomy ma  MBL 101E. Pewnie by sprzedal za $10k. Inny klimat niz klunkry z JBL ale tez "vintage" . Wlasnie mi sie przyplatal set SimAudio W-10 , P5, Eclipse CD. troche poobijane dokladnie jak te ladowniki Apollo co je widzialem w muzeum NASA i od razu zakochalem sie w tym wygladzie. Cholera nie mam specjalnie pokoju do tych 101E no i musialbym znowu wrocic do kopania dolow, zeby na nie zarobic co mi sie wcale nie usmiecha no masz tu babo placek. Wspominam Sim poniewaz 750W powinno sobie poradzic z npedzeniem "czarnych dziur" MBL no i sa dosyc cieple a pelny firmowy zestaw MBL toche swiszczy tymi wysokimi 

No pacz ... a do napędzenia TL-800 wystarczyła lampka nocna 2 x 12W 🙂 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.