Jump to content
IGNORED

Wzmacniacz do Elac Vela 407

Koloseum1980
 Share

Recommended Posts

23 minuty temu, Koloseum1980 napisał:

Co polecacie w zakresie All in One do Elac Vela 407.

Zastanawiam się nad jedną z poniższych opcji:

1. CA EVO 150

2. Atoll SDA-200 Signature

3. Primare I25 Prisma

NAD M10v2 - gra tak samo jak EVO150 a ma Dirac.

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

8 minut temu, Koloseum1980 napisał:

Miałem M33 i urządzenie można było wyłączyć tylko fizycznym przyciskiem, czy tak samo jest M10v2?

Nie mam pojęcia. Poczytaj recenzje. 

Ja tam jestem starej daty audiofilem - fizyczne przyciski to przecież standard ... 😉 Mnie nie przeszkadzają.

18 minut temu, Koloseum1980 napisał:

Miałem M33

A co Ci dźwiękowo nie podeszło w M33?

11 godzin temu, Koloseum1980 napisał:

Zastanawiam się nad jedną z poniższych opcji:

1. CA EVO 150

2. Atoll SDA-200 Signature

3. Primare I25 Prisma

W stosunku do Nad M33 zakup powyższych urządzeń mija się z celem - to zdecydowany krok w tył. 

20 minut temu, Maraudio napisał:

A co Ci dźwiękowo nie podeszło w M33?

W stosunku do Nad M33 zakup powyższych urządzeń mija się z celem - to zdecydowany krok w tył. 

Cieżko powiedzieć, porównywałem go akurat tylko z Sonos AMP i różnice były bardzo znikome, NAD generował mniejszy szum, reszta była bardzo zbliżona dźwiękowo, różnica cenowa przepaść. Główny powód dlaczego odpadł to brak opcji auto wyłączania i wybudzania poprzez AirPlay tak jak to było w Naim Nova czy w EVO 150. M33 w trybie gdy jest włączny bez grania pobiera od 260W, standby dostępny tylko z fizycznego przycisku na urządzeniu i wybudzenie również.

8 minut temu, Koloseum1980 napisał:

Cieżko powiedzieć, porównywałem go akurat tylko z Sonos AMP i różnice były bardzo znikome

To musiałeś mieć jakieś strasznie budżetowe kolumny ... albo nie wiesz na co zwracać uwagę. 

Wspomniane przez Ciebie urządzenia dzieli przepaść ...

1 minutę temu, Piopio napisał:

To musiałeś mieć jakieś strasznie budżetowe kolumny ... albo nie wiesz na co zwracać uwagę. 

Wspomniane przez Ciebie urządzenia dzieli przepaść ...

B&W 702 S2, muzyka głównie Rock, Soul Reggae. Swoja drogą testowałeś Amp-a czy oceniasz go tylko na podstawie ceny?

28 minut temu, Koloseum1980 napisał:

B&W 702 S2, muzyka głównie Rock, Soul Reggae. Swoja drogą testowałeś Amp-a czy oceniasz go tylko na podstawie ceny?

Może nie być zły sam w sobie ale nie ma startu do końcówek Purifi, które siedzą w NAD M33. Purifi to obecnie najlepsze końcówki w klasie D. 

Zawsze można coś tam jeszcze usprawnić, wyśrubować, itp. To jest ciągła technologiczna pogoń, która się chyba nigdy nie skończy 🤣 W każdym razie Purifi Eigentakt + Vela 407 tworzyło przez kilka miesięcy u mnie bardzo zgrany duet.

Edited by Maraudio

Ze wzmacniaczy typu all in one masz niewielki wybór. Muzykalne brzmienie uzyskasz podłączając Quad Artera Solus Play. Niemniej jednak uważam, że w przypadku Vela 407 warto podłączyć dynamiczniejszy i energiczny wzmacniacz jak CA Evo150 lub Primare ale model i35 Prisma, która zapewni bardziej zróżnicowany bas w porównaniu do i25. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

42 minuty temu, Q21 napisał:

w przypadku Vela 407 warto podłączyć dynamiczniejszy i energiczny wzmacniacz jak CA Evo150 lub Primare ale model i35 Prisma,

Ja właśnie sprzedałem Vela 407 swojemu przyjacielowi, który system ma oparty właśnie na Primare z serii 3 i jak dla mnie tonalnie gra to przeciętnie, by nie napisać słabo. W porównaniu do Inpola 2, którym je wcześniej napędzałem to jest przepaść.