Skocz do zawartości
IGNORED

Unison Research


Varkasm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Varkasm napisał:

OK, piszecie o tym wzmacniaczu 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a ja chce przetestować ten

Vincent SV-227MK

spacer.png

Upss... Z nim nie miałem przyjemności. Pewnie podobne granie, bo widzę, że cenę trzyma. 227 miał wejście USB na przetwornik, a 237 ma coaxiala i opto

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, krzysztof.filipak napisał:

Upss... Z nim nie miałem przyjemności. Pewnie podobne granie, bo widzę, że cenę trzyma. 227 miał wejście USB na przetwornik, a 237 ma coaxiala i opto

Sprawdzimy, zobaczymy 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś podłączyłem do Unico Due DAC IFi Zen One Signature i usiadłem z wrażenia. Tego właśnie mu brakowało - dobrego źródła dźwięku, jednak DAC który ma wbudowany jest słaby. Z iFi nawet bo Bluetooth jest lepiej niż po kablu przez wejście USB w wzmacniaczu. Już Denon PMA1600 przegrywa w mojej opinii 😀. Jest moc w Unisonie 💪 Testujemy dalej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.07.2022 o 22:52, Varkasm napisał:

Dziś podłączyłem do Unico Due DAC IFi Zen One Signature i usiadłem z wrażenia. Tego właśnie mu brakowało - dobrego źródła dźwięku, jednak DAC który ma wbudowany jest słaby. Z iFi nawet bo Bluetooth jest lepiej niż po kablu przez wejście USB w wzmacniaczu. Już Denon PMA1600 przegrywa w mojej opinii 😀. Jest moc w Unisonie 💪 Testujemy dalej

Dobry krok!!

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.07.2022 o 22:52, Varkasm napisał:

Dziś podłączyłem do Unico Due DAC IFi Zen One Signature i usiadłem z wrażenia. Tego właśnie mu brakowało - dobrego źródła dźwięku, jednak DAC który ma wbudowany jest słaby. Z iFi nawet bo Bluetooth jest lepiej niż po kablu przez wejście USB w wzmacniaczu. Już Denon PMA1600 przegrywa w mojej opinii 😀. Jest moc w Unisonie 💪 Testujemy dalej

W odniesieniu do wbudowanego przetwornika co zaobserwowałeś na basie, jaka zmiana. Co na średnicy i górze. Całość wyszła do przodu, czy jak? Ciekaw jestem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, krzysztof.filipak napisał:

W odniesieniu do wbudowanego przetwornika co zaobserwowałeś na basie, jaka zmiana. Co na średnicy i górze. Całość wyszła do przodu, czy jak? Ciekaw jestem.

Jeżeli chodzi o górę i średnice to nie ma aż tak dużej różnicy jak na basie. Tutaj zdecydowanie widać poprawę, aż do tego stopnia, że musiałem go wyregulować gąbeczkami do zamykania wylotów od bass reflexu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Varkasm napisał:

Jeżeli chodzi o górę i średnice to nie ma aż tak dużej różnicy jak na basie. Tutaj zdecydowanie widać poprawę, aż do tego stopnia, że musiałem go wyregulować gąbeczkami do zamykania wylotów od bass reflexu.

Ja czekam na przesyłkę z Q21 na testy Myteka Liberty DAC II. Zobaczymy co pokaże w stosunku do Pro-Jecta RS2 Digitala. Kości te same 9038 ESS mobilne, zobaczę, jak go zaaplikowali. U mnie z końcówką Unico DM z basem jest ok, natomiast lekkie spowolnienie mam na wysokich. Może to tak ma Project, a może ESS, a może DM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.07.2022 o 23:55, Varkasm napisał:

OK, piszecie o tym wzmacniaczu 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a ja chce przetestować ten

Vincent SV-227MK

spacer.png

Pomiędzy 227 a 237 jest przepaść jakościowa. Chcesz coś konkretniejszego to dozbieraj do 237 jak Ci się tak bardzo podoba marka 🙂

W dniu 20.07.2022 o 19:21, ::ART:: napisał:

Niestety bas bardzo mi się nie podobał. Jest go bardzo dużo i często dominował nad innymi zakresami. Góra przygaszona, wycofana. Nie wiem jak Twoje kolumny grają ale w mojej opinii wzmacniacz dobry do kolumn jasnych i chudych na basie.

Dobierasz kolumny bez dołu, zepniesz z Vincentem i wtedy jest dopiero ciekawie, bo z kolumn które nie mają dołu to nie wykrzesasz czegoś czego nie ma. 237 albo się lubi albo nie, ma dużo basu i dlatego przyciąga sporą rzeszę ludzi, bo to jest jego atut i z tego jest rozpoznawalny. Jak komuś się nie podoba dół w Vincencie to wybiera Unisona, aczkolwiek tam sądzę że góra ma sporo więcej do zaoferowania. Nuovo również ma sporo dołu, może nie tyle co Vincent, ale jest go pod dostatkiem, w dodatku ma świetną kontrolę. Na sam koniec warto również wspomnieć o Pier Audio, który ma bardzo dużo do zaoferowania. Klienci którzy słuchają i wypożyczają elektroniki a dokładniej hybrydy często zatrzymują się właśnie na MS-680. Wygląd kontrowersyjny, aczkolwiek posiada świetną scenę, dobrą kontrolę i w miarę wyrównane granie z lekkim ociepleniem na dole.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, S4Home napisał:

Pomiędzy 227 a 237 jest przepaść jakościowa. Chcesz coś konkretniejszego to dozbieraj do 237 jak Ci się tak bardzo podoba marka 🙂

Dobierasz kolumny bez dołu, zepniesz z Vincentem i wtedy jest dopiero ciekawie, bo z kolumn które nie mają dołu to nie wykrzesasz czegoś czego nie ma. 237 albo się lubi albo nie, ma dużo basu i dlatego przyciąga sporą rzeszę ludzi, bo to jest jego atut i z tego jest rozpoznawalny. Jak komuś się nie podoba dół w Vincencie to wybiera Unisona, aczkolwiek tam sądzę że góra ma sporo więcej do zaoferowania. Nuovo również ma sporo dołu, może nie tyle co Vincent, ale jest go pod dostatkiem, w dodatku ma świetną kontrolę. Na sam koniec warto również wspomnieć o Pier Audio, który ma bardzo dużo do zaoferowania. Klienci którzy słuchają i wypożyczają elektroniki a dokładniej hybrydy często zatrzymują się właśnie na MS-680. Wygląd kontrowersyjny, aczkolwiek posiada świetną scenę, dobrą kontrolę i w miarę wyrównane granie z lekkim ociepleniem na dole.

A jakby Pan porównał Unison Unico Due z Pier MS-680.
Czy to podobnie grające wzmacniacze? 
Grałem u siebie Unico Due i podoba mi się to granie, sęk w tym, że jest on drogi i chciałbym poszukać coś co zagrałoby podobnie a kosztowałoby mniej. Nie wiem czy w ogóle jest to realne. 
Jeżeli chodzi o Vincenta 237 to chyba z tym basem nie będzie pasował do moich kolumn bo już przy Unico Due musiałem zasłaniać bass reflexy, że zmniejszyć jego poziom.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Varkasm napisał:

A jakby Pan porównał Unison Unico Due z Pier MS-680.
Czy to podobnie grające wzmacniacze? 
Grałem u siebie Unico Due i podoba mi się to granie, sęk w tym, że jest on drogi i chciałbym poszukać coś co zagrałoby podobnie a kosztowałoby mniej. Nie wiem czy w ogóle jest to realne. 
Jeżeli chodzi o Vincenta 237 to chyba z tym basem nie będzie pasował do moich kolumn bo już przy Unico Due musiałem zasłaniać bass reflexy, że zmniejszyć jego poziom.  

Pier ma trochę mniej dołu od Unico Due. Dwa góra również wydaje się być nie co bardziej analityczna. Można u nas wypożyczyć i sprawdzić, ja osobiście zachęcam ponieważ jest to świetna alternatywa dla powyższych. Jeśli masz problem z za dużym basem to Pier w tym przypadku będzie dobrym rozwiązaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.07.2022 o 14:50, S4Home napisał:

Pier ma trochę mniej dołu od Unico Due. Dwa góra również wydaje się być nie co bardziej analityczna. Można u nas wypożyczyć i sprawdzić, ja osobiście zachęcam ponieważ jest to świetna alternatywa dla powyższych. Jeśli masz problem z za dużym basem to Pier w tym przypadku będzie dobrym rozwiązaniem.

Potwierdzam jako użytkownik tego wzmacniacza. Mam go z Fyne Audio F502 SP, które mają dużo basu i razem z tym Pier Audio ładnie się zgrały. Basu jest akurat, a pokój ma tylko 23 m2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, hlary napisał:

Potwierdzam jako użytkownik tego wzmacniacza. Mam go z Fyne Audio F502 SP, które mają dużo basu i razem z tym Pier Audio ładnie się zgrały. Basu jest akurat, a pokój ma tylko 23 m2.

Proszę proszę, świetne kolumny! Mało jest o modelu SP na forum z tego co widzę, a dziwi mnie to bo warto posłuchać tej konstrukcji! 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S4Home
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.08.2022 o 18:16, hlary napisał:

Potwierdzam jako użytkownik tego wzmacniacza. Mam go z Fyne Audio F502 SP, które mają dużo basu i razem z tym Pier Audio ładnie się zgrały. Basu jest akurat, a pokój ma tylko 23 m2.

Bardzo dobre kolumny. To twój pierwszy piec do nich?

Mało popularne kolumny bo ich wygląd jest często utożsamiany z modelami klasycznymi nie SP. A to w zasadzie tylko wygląd. Wsad inny. 

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to pierwszy wzmacniacz z tymi kolumnami. Ale konsultowałem z kilkoma salonami i byłem na odsłuchu. 501SP zagrały nawet lepiej rozdzielczo, ale wg mnie traciły muzykalność. Z tej rozdzielczości zrobiła się kakofonia dźwięków. Wyszło bardziej zbiorowisko niż muzykalna całość. Jednak dla mnie i żony lepiej zagrały 502 SP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hlary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Panowie, podłącze się pod temat i zapytam czy posiadając Opery Grand Mezza wzmacniacz nuovo się dobrze z nimi zgra.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, jarmat62 napisał:

Panowie, podłącze się pod temat i zapytam czy posiadając Opery Grand Mezza wzmacniacz nuovo się dobrze z nimi zgra.?

No taki był zapewne zamysł producenta. Aby te urządzenia do siebie pasowały. 

Pytanie jest bardziej w tym kierunku czy to tobie będzie pasować.

Lubisz łagodniejszy melodyjny dźwięk?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

No taki był zapewne zamysł producenta. Aby te urządzenia do siebie pasowały. 

Pytanie jest bardziej w tym kierunku czy to tobie będzie pasować.

Lubisz łagodniejszy melodyjny dźwięk?

Teraz grają z hk970 i AVR5550 Harman.Zaryzykowalem i już nuovo zamówiony w dobrej cenie.Dziekuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jarmat62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jarmat62 napisał:

Teraz grają z hk970 i AVR5550 Harman.Zaryzykowalem i już nuovo zamówiony w dobrej cenie.Dziekuje.

A to szkoda że tego nie napisałeś wcześniej. 

W tej konfiguracji co ci przeszkadzało dlaczego chęć zmiany?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy hk 970 trochę brakuje dołu,mało ciepła.

Przy AVR 5550 wszystko ładnie ale z regulacją barwy na max.I trochę wykończyły go kolumny 4 ohm granie od oczywiście zostanie do kina.

Powód ,uzyskać lepsze brzmienie jak z ampli i tylko czysty wzmacniacz stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Nuovo już jakiś czas w domu wygrzewa się.Z Grand Mezza ładnie się zestawia ale moimi zdaniem trochę mało dołu.Pytanie takie czy wymieniając lampy które fabrycznie są montowane Ruskie na te z serii Art coś się zmieni w brzmieniu czy kombinować z kablami?Czy dać mu jeszcze czas na dotarcie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jarmat62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, jarmat62 napisał:

Nuovo już jakiś czas w domu wygrzewa się.Z Grand Mezza ładnie się zestawia ale moimi zdaniem trochę mało dołu.Pytanie takie czy wymieniając lampy które fabrycznie są montowane Ruskie na te z serii Art coś się zmieni w brzmieniu czy kombinować z kablami?Czy dać mu jeszcze czas na dotarcie?

Raczej pokombinuj z ustawieniem kolumn w pokoju, wymiana kabli nie da satysfakcjonujących efektów, lampy coś zmienia ale tez bez przesady, raczej szukałbym czegoś z epoki a nie nowe chinczyki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.11.2023 o 07:31, krolewicz napisał:

Raczej pokombinuj z ustawieniem kolumn w pokoju, wymiana kabli nie da satysfakcjonujących efektów, lampy coś zmienia ale tez bez przesady, raczej szukałbym czegoś z epoki a nie nowe chinczyki

Pojeździłem z kolumnami ale nie za bardzo coś to wniosło do dziś.Przyszly zamówione kabelki Chorus II Straight Wire i szok jak otworzyła się scena i pogłębił bas.Kable z niskiej półki a już jestem zadowolony.Dzieki za reakcję w watku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często masz problem z dołem w urządzeniach gdzie nie powinno go być. Więc może go nie kwestia sprzętu a akustyki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Często masz problem z dołem w urządzeniach gdzie nie powinno go być. Więc może go nie kwestia sprzętu a akustyki?

Musi co tak. Ale możliwe, że to też kwestia "chcenia" jeszcze więcej dołu, tam gdzie dla innych jest już go dosyć;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat czy wziąć używanego Hegla H300 czy nowego Unisona Unico Due 🤷 
Hegel wydaje się być półkę wyżej co i lepiej poradzi sobie z Gold 300

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Varkasm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Varkasm napisał:

Mam dylemat czy wziąć używanego Hegla H300 czy nowego Unisona Unico Due 🤷

Zapodaj resztę systemu, jaki pokój, jaka muzyka, czego szukasz w brzmieniu, na czym najbardziej Ci zależy? Wtedy będzie łatwiej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tomek11 napisał:

Zapodaj resztę systemu, jaki pokój, jaka muzyka, czego szukasz w brzmieniu, na czym najbardziej Ci zależy? Wtedy będzie łatwiej. 

Kolumny już napisałem a jako źródła Gustard R26 i Pro-Ject Debut Carbon III. Pokój 30 m2 z jedną otwartą ścianą na kuchnię która ma około 20 m2. Jeżeli chodzi o muzykę to musi być uniwersalny bo w domu są różne gusta. Obecnie mam Hegla H100 i nie jest źle ale wiem że z Goldów jeszcze można by było wyciągnąć coś więcej. Dlatego między innymi zastanawiam się nad H300. W zeszłym roku miałem okazję słuchać Unico Due ale na Silver 500 i z tego co pamiętam to jego kontrola basu była taka sobie. A zestawiłem te dwa wzmacniacze bo są w podobnej cenie. Jeżeli chodzi o brzmienie to oczekuję dobrej kontroli basu (gdyż kolumny mam pod ścianą), detalu i muzykalności 😊

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Varkasm napisał:

Kolumny już napisałem a jako źródła Gustard R26 i Pro-Ject Debut Carbon III. Pokój 30 m2 z jedną otwartą ścianą na kuchnię która ma około 20 m2. Jeżeli chodzi o muzykę to musi być uniwersalny bo w domu są różne gusta. Obecnie mam Hegla H100 i nie jest źle ale wiem że z Goldów jeszcze można by było wyciągnąć coś więcej. Dlatego między innymi zastanawiam się nad H300. W zeszłym roku miałem okazję słuchać Unico Due ale na Silver 500 i z tego co pamiętam to jego kontrola basu była taka sobie. A zestawiłem te dwa wzmacniacze bo są w podobnej cenie. Jeżeli chodzi o brzmienie to oczekuję dobrej kontroli basu (gdyż kolumny mam pod ścianą), detalu i muzykalności 😊

Muzykalność i szybkość (dobrą kontrolę) dostaniesz na lampowym pre na lampach 6SN7 i końcówką w klasie D.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.11.2023 o 14:01, jarmat62 napisał:

Pojeździłem z kolumnami ale nie za bardzo coś to wniosło do dziś.Przyszly zamówione kabelki Chorus II Straight Wire i szok jak otworzyła się scena i pogłębił bas.Kable z niskiej półki a już jestem zadowolony.Dzieki za reakcję w watku.

Nic tylko pogratulować, że kable wniosły taką poprawę. Poszukaj gdzieś niedrogich starych lamp typu RFT, Tungsram. Oryginalne i wszystkie z bieżącej produkcji bym sobie darował. Zmiana lamp na pewno wniesie więcej niż kabelki.

W dniu 3.11.2023 o 17:51, Varkasm napisał:

Kolumny już napisałem a jako źródła Gustard R26 i Pro-Ject Debut Carbon III. Pokój 30 m2 z jedną otwartą ścianą na kuchnię która ma około 20 m2. Jeżeli chodzi o muzykę to musi być uniwersalny bo w domu są różne gusta. Obecnie mam Hegla H100 i nie jest źle ale wiem że z Goldów jeszcze można by było wyciągnąć coś więcej. Dlatego między innymi zastanawiam się nad H300. W zeszłym roku miałem okazję słuchać Unico Due ale na Silver 500 i z tego co pamiętam to jego kontrola basu była taka sobie. A zestawiłem te dwa wzmacniacze bo są w podobnej cenie. Jeżeli chodzi o brzmienie to oczekuję dobrej kontroli basu (gdyż kolumny mam pod ścianą), detalu i muzykalności 😊

Nie sądzę, by słaba kontrola była winą Unisona i piszę to jako posiadacz. Przy takich stwierdzeniach należy wziąć pod uwagę jakie lampy były w nim zainstalowane. No i akustyka... U mnie np. w rogu pokoju niemal zawsze "traci kontrolę", co jest równoznaczne z koniecznością ustawienia pułapek. Nie zrobiłem tego ze względu na kobietę, ale nigdy nie winiłem za to wzmacniacza. W miejscu odsłuchu zawsze jest ok. Z drugiej strony winienie wzmacniacza za kiepską kontrolę basu, kiedy kolumny przytulają się ze ścianą też nie jest fair.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Czlowiek97 napisał:

Nic tylko pogratulować, że kable wniosły taką poprawę. Poszukaj gdzieś niedrogich starych lamp typu RFT, Tungsram. Oryginalne i wszystkie z bieżącej produkcji bym sobie darował. Zmiana lamp na pewno wniesie więcej niż kabelki.

Nie sądzę, by słaba kontrola była winą Unisona i piszę to jako posiadacz. Przy takich stwierdzeniach należy wziąć pod uwagę jakie lampy były w nim zainstalowane. No i akustyka... U mnie np. w rogu pokoju niemal zawsze "traci kontrolę", co jest równoznaczne z koniecznością ustawienia pułapek. Nie zrobiłem tego ze względu na kobietę, ale nigdy nie winiłem za to wzmacniacza. W miejscu odsłuchu zawsze jest ok. Z drugiej strony winienie wzmacniacza za kiepską kontrolę basu, kiedy kolumny przytulają się ze ścianą też nie jest fair.

Masz rację. Nie ma co winić wzmacniacza za to że w pomieszczeniu nie ma akustyki. Ale muszę przyznać że Hegel lepiej radzi sobie w tych warunkach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.