Skocz do zawartości
IGNORED

W Ameryce zadymka środowiskowa. MoFi w ogniu krytyki.


Zombywoof
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawostka, to cena zapieczętowanej płyty Abraxas od MoFi na rynku wtórnym (SZAP). Ceny 1400 - 1700 $.
Jakiś fetysz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.05.2023 o 21:23, iro III napisał:

Jak "niczego nie słychać" z CD, są dwie opcje- albo laryngolog albo słaby sprzęt.

Producenci wymyślają - juz wyjaśniałem - audiofile bardzo chcą to mają, płacą i mają.

Popyt generuje "wymyślanie producentów" i jest podaż. 

Prosciej już nie można.

Ale mam obawę, że i tak nie zrozumiesz i jeszcze nie raz przeczytam podobne wydumki.

 

To Ty niczego nie rozumiesz. 

Pisałem wyraźnie i dokładnie że główny konstruktor Philipsa odpowiedzialny za projekt CD już w chwili premiery żałował ten format w takim stanie technologicznym wszedł do produkcji by docelowo zastąpić w salonach płytę winylowa. Jak powiedział główny konstruktor Philipsa już w dniu premiery formatu CD technologia pozwalała na wyższa jakość, tyle że decydenci zainteresowani byli jak najszybszym wprowadzeniem nowego towaru do sprzedaży i tyle. Praktycznie już od następnego dnia rozpoczął się wyścig producentów płyt i sprzętu mający na celu wyjście poza nieszczęsne 16 bitów.

Natomiast to że Ty teraz słyszysz nie,la jakość z płyty CD to właśnie wynik tej wojny.

Po pierwsze- zastosowane podczas produkcji płyty CD algorytmy kompresji gęstego studyjnego zapisu do 16 bitów

Po drugie- zamiana w locie w odtwar,aczu 16 bitowego zapisu na gesty.

Mam nad,ieje że teraz zrozumiałej, faktycznie prościej juz nie można.

Faj ie byłoby przypiąć ten prosty i zrozumiały tekst do ekranu powitalnego, by ws,yscy Forumowicze mogli się zapoznać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Audroc napisał:

Faj ie byłoby przypiąć ten prosty i zrozumiały tekst do ekranu powitalnego, by ws,yscy Forumowicze mogli się zapoznać.

Tak, razem z przesłaniem, jakoby również drutki drastycznie wpływają na brzmienie.

Obydwa nośne i jednako błędne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, iro III napisał:

Tak, razem z przesłaniem, jakoby również drutki drastycznie wpływają na brzmienie.

Obydwa nośne i jednako błędne.

A Ty nie masz innych zainteresowań? Odpisałeś na moje słowa po kilku minutach, ja na to samo potrzebowałem kilku dni...

Jeśli naprawdę tak się interesujesz sprawami audio to poświęć więcej czasu na lekturę. Wszystko o czym pisałem można znaleźć choćby w archiwalnych numerach HiFi i Muzyki, tu Ameryki nie odkrywam.

Natomiast co do kabli to wystarczy udać się do salonu audio i posłuchać, jeśli wiedzą z dziedziny elektroakustyki i wogole elektroniki Ciebie nie interesuje.

Mimo wszystko dziękuję za możliwość szerokiego o.owienia ciekawego zagadnienia na naszym Forum i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, Audroc said:

Pisałem wyraźnie i dokładnie że główny konstruktor Philipsa odpowiedzialny za projekt CD już w chwili premiery żałował ten format w takim stanie technologicznym wszedł do produkcji ...

Jakieś konkretne źródła tej informacji? I na wszelki wypadek, stwierdzenie "archiwalne numery HiFi i Muzyki" to nie jest konkretne źródło 🙂. Co najmniej, który numer, chociaż o wiele lepiej byłoby coś dostępnego w internecie.

 

4 hours ago, Audroc said:

Jak powiedział główny konstruktor Philipsa już w dniu premiery formatu CD technologia pozwalała na wyższa jakość

Tego samego Philipsa, co to chciał, żeby docelowym formatem było

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ?

Quote

There was a long debate over the use of 16-bit (Sony) or 14-bit (Philips) quantization, and 44,056 or 44,100 samples/s (Sony) or approximately 44,000 samples/s (Philips).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historyjka o MoFi trafiła też do jutubowego blogera.

Opowiada też o kabelkch, no i pada stwierdzenie "w archiwalnych magazynach...".

Dodam od siebie, że mam znajomego, który budując dom wybudował pokój odsłuchowy o specjalnych wymiarach.
Kto bogatemu zabroni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 hours ago, Zombywoof said:

Opowiada też o kabelkch, no i pada stwierdzenie "w archiwalnych magazynach...".

🙂

Jedyny inżynier Philipsa, który czegoś żałował, o którym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , to Lou Ottens. Czego żałował? Że to Sony a nie Philips stworzyło Walkmana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 23.05.2023 o 12:33, Audroc napisał:

To Ty niczego nie rozumiesz. 

Pisałem wyraźnie i dokładnie że główny konstruktor Philipsa odpowiedzialny za projekt CD już w chwili premiery żałował ten format w takim stanie technologicznym wszedł do produkcji by docelowo zastąpić w salonach płytę winylowa. Jak powiedział główny konstruktor Philipsa już w dniu premiery formatu CD technologia pozwalała na wyższa jakość, tyle że decydenci zainteresowani byli jak najszybszym wprowadzeniem nowego towaru do sprzedaży i tyle. Praktycznie już od następnego dnia rozpoczął się wyścig producentów płyt i sprzętu mający na celu wyjście poza nieszczęsne 16 bitów.

Natomiast to że Ty teraz słyszysz nie,la jakość z płyty CD to właśnie wynik tej wojny.

Po pierwsze- zastosowane podczas produkcji płyty CD algorytmy kompresji gęstego studyjnego zapisu do 16 bitów

Po drugie- zamiana w locie w odtwar,aczu 16 bitowego zapisu na gesty.

Mam nad,ieje że teraz zrozumiałej, faktycznie prościej juz nie można.

Faj ie byłoby przypiąć ten prosty i zrozumiały tekst do ekranu powitalnego, by ws,yscy Forumowicze mogli się zapoznać.

Odkąd czytam to forum ty pod różnymi nickami (ale zawsze na A) pier**lisz to samo od nastu lat. Tylko kiedyś wieszczyłeś rychłe zwycięstwo SACD, że w Japonii nikt już nie kupuje CD tylko SACD itp. brednie z palca wyssane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.