Skocz do zawartości
IGNORED

Oppo 103D/105D w 2022r


bl4ck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Muszą go mieć, zmodyfikowany firmware to obchodzi ale o ile do 203/205 jb jest już darmowy to do 103/105 już nie i zdaje się ciężko już go dostać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem tak że zawsze chciałem sprawdzić jego obraz a w szczególności darbee, ale i ogólną obsługę. No i zdecydowanie zostaje będzie odtwarzane na nim BD, a panas ub820 do UHD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, bl4ck napisał:

A ja miałem tak że zawsze chciałem sprawdzić jego obraz a w szczególności darbee, ale i ogólną obsługę. No i zdecydowanie zostaje będzie odtwarzane na nim BD, a panas ub820 do UHD.

A ten Panasonic oprócz odtwarzania płyt, obsługuje również dodatkowo napisy i filmy z plików w jakości 4K z dysku zewnętrznego ?.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, fetek napisał:

Ja nie wiem co wy w tym sprzęcie widzie ale zawsze chciałem go mieć

 

Ja też nie wiem, co takiego jest fajnego w odtwarzaczach multimedialnych Blu - ray OPPO : ) ale chyba coś musi być, skoro podczas zakupu wcześniejszego modelu OPPO - BDP 105D oraz nowszego modelu OPPO UDP 205, nie mogłem znaleźć coś innego, dla siebie oczywiście. W sklepie też się pytałem chłopaków, czy jest jeszcze coś takiego jak OPPO, żeby nie przepłacać : ) wiadomo, czym tańsze tym lepsze : ) a skoro tanie to na pewno musi być lepsze, oczywiście nie każdy przypadek jest taki, czasami coś taniego jest jeszcze lepsze od jeszcze tańszego : ) no i chłopaki nie potrafili wskazać coś zastępczego, ciekawe dlaczego ? : )   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, _Piotrek napisał:

A ten Panasonic oprócz odtwarzania płyt, obsługuje również dodatkowo napisy i filmy z plików w jakości 4K z dysku zewnętrznego ?.  

Do plików się nie nadaje, napisy można mieć bo wgraniu płatnego firmware. Ogólnie Panas w pewnych kwestiach przewyższa oppo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

A mnie ciekawiło by takie porównanie Oppo 105D vs Panasonic 9004 ale tylko na płytach blu ray, bez sieciowych bzdur itp… oczywiście oba musiały by być skalibrowane pod Blu Ray i dopiero w tedy dokonywać porównań na jednym ekranie… 

ciekawe który by wygrał🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.08.2022 o 20:49, _Piotrek napisał:

Ja też nie wiem, co takiego jest fajnego w odtwarzaczach multimedialnych Blu - ray OPPO : ) ale chyba coś musi być, skoro podczas zakupu wcześniejszego modelu OPPO - BDP 105D oraz nowszego modelu OPPO UDP 205, nie mogłem znaleźć coś innego, dla siebie oczywiście. W sklepie też się pytałem chłopaków, czy jest jeszcze coś takiego jak OPPO, żeby nie przepłacać : ) wiadomo, czym tańsze tym lepsze : ) a skoro tanie to na pewno musi być lepsze, oczywiście nie każdy przypadek jest taki, czasami coś taniego jest jeszcze lepsze od jeszcze tańszego : ) no i chłopaki nie potrafili wskazać coś zastępczego, ciekawe dlaczego ? : )   

no dobra, ale jaka jest jego przewaga w porównaniu do dobrego odtwarzacza plików ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, fetek napisał:

no dobra, ale jaka jest jego przewaga w porównaniu do dobrego odtwarzacza plików ?

A jest taki odtwarzacz do plików na rynku, który może odtwarzać filmy, tak jak to robi OPPO ? : ) Nie interesują mnie takie odtwarzacze, chociaż kiedyś z ciekawości pożyczyłem za kaucją ze sklepu dwa pudełka do odtwarzania multimediów, nie były jakieś drogie, bardzo szybko oddałem.            

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jest mnóstwo dobrych odtwarzaczy plików, które dają tak samo dobry obraz, jak oppo.

Ale jak potrzebujesz jeszcze odtwarzacz płyt, to wiadomo, oppo będzie najlepsze, (albo jedno z najlepszych ale na pewno, najbardziej uniwersalne).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, _Piotrek napisał:

A jest taki odtwarzacz do plików na rynku, który może odtwarzać filmy, tak jak to robi OPPO ? : )

czyli nie umiesz niczego uargumentować, ok. Placebo.

6 godzin temu, RAF77 napisał:

Myślę, że jest mnóstwo dobrych odtwarzaczy plików, które dają tak samo dobry obraz, jak oppo.

Idąc tokiem myślenia przedmówcy, jak nie lepszych, zwłaszcza przy skalowaniu obrazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.08.2022 o 18:44, długi89 napisał:

Panasonic 9004

Panas przegrywa z prostego powodu, nie ma darbee ja na razie testuje na poziomie 35. Ogólnie różnica jest bardzo duża, ale do ostatecznej oceny chcę oglądnąć kilka filmów. Pierwsza moja ocena obrazu oppo "kryształowy", ostry, wyraźny i nasycony.

Jest to na pewno najlepszy obraz jaki widziałem.

Co do skalowania to rozdzielmy oppo na oppo bo 10x to nie 20x.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

105 do Full HD , a 9004 , to UD gdzie nie potrzeba Darbee .

I Darbee jest przydatne przy projektorach ze względu na duże przekatne .Sam procesor jest świetnym dodatkiem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
7 godzin temu, bl4ck napisał:

Panas przegrywa z prostego powodu, nie ma darbee ja na razie testuje na poziomie 35. Ogólnie różnica jest bardzo duża, ale do ostatecznej oceny chcę oglądnąć kilka filmów. Pierwsza moja ocena obrazu oppo "kryształowy", ostry, wyraźny i nasycony

Może nie ma Darbe ale ma procesor obrazu dzięki któremu można tez podkręcić/ wyżyłować obraz… ja mam po modyfikacji i kalibracji pod katem Full HD i jest znaczna różnica pomiędzy oryginałem a tym moim… 

kurczę, trochę zrobiłeś mi smakę na Oppo by przetestować, w zasięgu ręki mam 103D tylko cena 400€ przy twoim to dużo…. Pytanie czy pomiędzy 103D a 105D obraz się różni czy tam różnica polega tylko na tym że jest wyjście 7.1? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak mówisz tak musi być w ustawieniach obrazu panasa co jest ustawione?

Chyba nie ma różnic w 103d vs 105d tylko właśnie te analogi które z 2 strony niepotrzebnie się grzeją gdy z nich nie korzystamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, max720 napisał:

105 do Full HD , a 9004 , to UD gdzie nie potrzeba Darbee .

I Darbee jest przydatne przy projektorach ze względu na duże przekatne .Sam procesor jest świetnym dodatkiem

do UHD nie ma, Derbee używałem przy słabych projektorach, TV cyfrowej i faktycznie było lepiej choć bez defektów się nie obyło. Nie wiem jak on to robił ale po za uwypukleniem detali obraz stawał się płynniejszy co przy tańszych projach było bardzo dużą zaletą.

W czasach nawet pseudo 4k i ewolucji mechanizmów skalowania nie ma to sensu a przypominam że w syntetycznych testach pod kątem odzwierciedlenia detali i mechanizmów skalowania stare oppo przegrywało ze zintegrowaną kartą intela...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, fetek napisał:

czyli nie umiesz niczego uargumentować, ok. Placebo.

Feciu : ) Nie śledzę aż tak : ) odtwarzaczy multimedialnych, tak jak niektórzy maniaki filmowe. Po zakupie odtwarzacza OPPO UDP 205 nie potrzebuję lepszego urządzenia do plików i do płyt, sprawuje się wspaniale, także po co mam coś innego szukać ?. Wcześniejszy model też fajny, ale ten nowszy jeszcze fajniejszy : )

Kiedy miałem to sprawdzenia od kumpla dwa odtwarzacze Blu - ray z możliwością obsługi plików, jeden kosztował coś około 1000 zł drugi chyba coś powyżej 1500 zł. Dźwięk z obydwu był tragiczny, obraz już jakiś tam był, wiadomo, sam nośnik Blu - ray już sam z siebie podaje już fajny obraz, co do obsługi multimediów z obydwu odtwarzaczy ... jedna wielka tragedia : ) : )

Ja na pewno, nie kupiłbym w obecnych czasach, odtwarzacz multimedialny Blu - ray który obsługuje wyłącznie fizyczne płyty, bez możliwości obsługi plików.   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oppo 105 to chyba jedyny sprzet, ktorego nie mam zamiaru wymieniac.... chyba ze ktos zainteresowany to za 10k oddam.... no sory inflacja 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, hifibloke napisał:

Oppo 105 to chyba jedyny sprzet, ktorego nie mam zamiaru wymieniac.... chyba ze ktos zainteresowany to za 10k oddam.... no sory inflacja 😉

Jest jeszcze coś, co warto zachować, nie sprzedawać, jeżeli ma ktoś to urządzenie w stanie sklepowym ...

PlayStation 4 Pro : ) 

Wspaniała konsola do gier i do filmów ( może nie obsługuje tak duże pliki jak to robi OPPO ) ale też znakomicie sprawdza się jako odtwarzacz multimedialny z obsługą napisów, oraz z innymi opcjami w odtwarzaczu multimedialnym, często korzystam z odtwarzacza w konsoli po zakończeniu grania, żeby się odstresować od ... nie mogę przejść : )  

PlayStation 5 : ) nie ma obecnie takiego fajnego odtwarzacza multimedialnego w konsoli, może kiedyś to się zmieni i PlayStation 5 również będzie posiadać taki odtwarzacz multimedialny.

Co do padów od PlayStation 4 Pro i PlayStation 5 obywa są super, nie mam jednego zwycięzcy, obydwa pady są super wygodne i super porządnie zrobione, nie wiem czym się tak podniecają w internetach gracze, że pad od PlayStation 5 jest lepszy, nie jest lepszy, jest taki sam.   

P.S 

Mam nadzieję, że będzie, pojawi się PlayStation 5 Pro za jakiś czas, z wyjściem optycznym i troszku ładniejszym wyglądem, oraz z odtwarzaczem multimedialnym, takim jak w PlayStation 4 Pro : )            

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez _Piotrek

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ja tam mam Apple TV4K do oglądania z serwisów streamingowych takich jak np. HBO Max, Disney+ czy Prime Video i do tego jest wystarczające, natomiast filmy z płyt głównie Blu Ray oglądam na zmodyfikowanym Panasonicu 9004… od dłuższego czasu nie kupiłem żadnego filmu w formacie UHD tylko BD które są w Full HD.

Za Oppo przemawia tylko jedno! Możliwość podłożenia napisów poprzez USB do odtwarzanej płyty. I tylko to. Oczywiście jest to moje prywatne podejście do tego odtwarzacza…

9 minut temu, _Piotrek napisał:

Co do padów od PlayStation 4 Pro i PlayStation 5 obywa są super, nie mam jednego

Póki Sony nie zrobi lewej gałki w miejscu klawiszy kierunkowych to nigdy nie kupię tej konsoli. Najlepszy pad to ten od X-a

Edytowane przez długi89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, długi89 napisał:

Póki Sony nie zrobi lewej gałki w miejscu klawiszy kierunkowych to nigdy nie kupię tej konsoli. Najlepszy pad to ten od X-a

Nie miałem przyjemności pograć na najnowszym padzie od konsoli XBOX, czyli konkurencja dla konsoli PlayStation 5, czyli obecna generacja, ale rozumiem, każdy inaczej trzyma pada, każdy ma swoją ulubioną pozycję w trzymaniu pada. 

Jeżeli zaś chodzi o pady : ) od PlayStation 4 Pro i PlayStation 5, dla mnie obydwa są super wygodne, nie mam jednego zwycięzcy, tak wiem : ) to już pisałem wyżej.   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, _Piotrek napisał:

Feciu : ) Nie śledzę aż tak : ) odtwarzaczy multimedialnych, tak jak niektórzy maniaki filmowe. Po zakupie odtwarzacza OPPO UDP 205 nie potrzebuję lepszego urządzenia do plików i do płyt, sprawuje się wspaniale, także po co mam coś innego szukać ?. Wcześniejszy model też fajny, ale ten nowszy jeszcze fajniejszy : )

A czy ja mówię że masz szukać ? szkoda że sprzęt za kilka tysi zestawiłeś w chińskim marketem i po prawdzie niczego nie jesteś w stanie powiedzieć.

7 godzin temu, _Piotrek napisał:

Ja na pewno, nie kupiłbym w obecnych czasach, odtwarzacz multimedialny Blu - ray który obsługuje wyłącznie fizyczne płyty, bez możliwości obsługi plików.   

pytanie czy dzisiaj jest sens kupować płyty a właściwie czy będziemy w stanie kupić płyty, obawiam się że brutalnie jesteśmy spychani na gówniany streaming

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.08.2022 o 19:35, długi89 napisał:

mam Apple TV4K

To takie info atv ma zepsute kolory.

W dniu 18.08.2022 o 14:04, fetek napisał:

W czasach nawet pseudo 4k i ewolucji mechanizmów skalowania nie ma to sensu

Co nie ma sensu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz takiego gościa co robi testy "pod lupą" o ile o tym że nowe oppo średnio sobie radzi z upscalingiem i film to potwierdza to na zagranicznych forach lubie zostawiają stare oppa dla upscalingu np dvd a jednocześnie mają najnowsze panasy.  Druga sprawa pytanie czy upscaling w ogóle nam potrzebny? Myślę że lepiej z oppo podać 1080p do tv lub projektora i efekty będą najlepsze. Oczywiście inaczej jest w mediaplayarach tu urządzenie powinno mieć najlepszy upscaling.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś czas wrzucę tego więcej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

strzałkami w prawe lewo można szybko przełączać obrazy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.08.2022 o 23:55, bl4ck napisał:

Panas przegrywa z prostego powodu, nie ma darbee ja na razie testuje na poziomie 35. Ogólnie różnica jest bardzo duża, ale do ostatecznej oceny chcę oglądnąć kilka filmów.

To musisz jednak więcej obejrzeć, bo Darbee robi wielkie wow tylko na początku. Zobacz co się dzieje np. z napisami, że dodawana są wokół nich jakby sztuczne "obwódki". Poza tym nie jestem za tak dużą ingerencją w obraz.

W dniu 18.08.2022 o 14:04, fetek napisał:

W czasach nawet pseudo 4k i ewolucji mechanizmów skalowania nie ma to sensu a przypominam że w syntetycznych testach pod kątem odzwierciedlenia detali i mechanizmów skalowania stare oppo przegrywało ze zintegrowaną kartą intela...

Czy aż z Intelem żeby przegrywał to nie wiem, ale od Oppo wygodniejszym, bardziej uniwersalnym i lepszym jakościowo jest zestaw PC z madVR + odtwarzacz Blu-ray. A Oppo służy wyłącznie jako przetwornik obrazu i dźwięku. Jest tylko jedna wada: płytka startuje ok. 20 s., w Oppo 4-5 s., ale da się przeżyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, qbakos napisał:

To musisz jednak więcej obejrzeć, bo Darbee robi wielkie wow tylko na początku. Zobacz co się dzieje np. z napisami, że dodawana są wokół nich jakby sztuczne "obwódki". Poza tym nie jestem za tak dużą ingerencją w obraz.

 

Efekt halo? Myślałem,że przy Darbee nie występuje,przynajmniej przy niskich ustawieniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Lobo Srobo napisał:

Efekt halo? Myślałem,że przy Darbee nie występuje,przynajmniej przy niskich ustawieniach.

Stosowałem tylko ustawienie High, czy tam HD (nie pamiętam nazwy) i przy sensownych ustawieniach efekt halo niestety występował. Tylko na ostrych, kontrastowych krawędziach, ale jednak...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę problemu u siebie, na jaki wyświetlacz podawałeś obraz na fhd czy na 4k?

Ja używam trybu HD 38, no i tak na prawdę przecież nie zawsze trzeba używać darbee. Oglądałem kilka już filmów i dla mnie rewelacja, ogólnie jestem fanem ostrych filmów i wyraźnych detali stąd lubię i preferuje taki obraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.