Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny aktywne do TV


seedog
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Proszę o pomoc w.. dla Was chyba bardzo prostej sprawie. Jakiś czas temu kupiłem kolumny aktywne Edifier R2750DB BT pod TV Sony Bravia. I wszystko pięknie grało (nie śmiejcie się, nie jestem audiofilem:)) dopóki dzieci nie bawiły się zbyt ekpresyjnie i nie rzuciły czymś w TV. Wymieniłem na LG Nano 55 coś tam. Model chyba nie ma znaczenia.

I tu powstał problem. Dźwięk z TV na kolumnach jest bardzo słaby, w sensie, nie wiem czy nawet połowa głośności z Bravii. Zero jakiejś głębi czy fanu z muzyki. Jeśli chodzi o BT nadal wszystko jest w porządku. Jestem kompletnym laikiem w temacie i ciężko mi to w ogóle zrozumieć, ale wiem że jest coś takiego jak zewnętrzny DAC.

 

Mam dwa pytania:

1. Czy taki DAC pomoże w chociażby doprowadzeniu dźwięku i mocy kolumn z powrotem do zestawu Sony-Edifier?

2. Jeżeli tak, to czy powinien wystarczyć tani DAC, np: DAC Fiio D03 Taishan?

 

Od razu powiem, że na chwilę obecną nie interesują mnie DACi w cenach ok 1000 zł. Ja po prostu nie wiem gdzie leży przyczyna (przypuszczam że w TV LG) i jak to naprawić. Tym bardziej że wiem, że głośniki potrafią jak dla mnie bardzo ładnie i głośno grać

 

Jeżeli chciałoby się komuś mną pokierować w temacie, byłbym niezmiernie wdzięczny. Sam mogę tylko rozłożyć ręce i słuchać tego marnego brzdękolenia. Może tragedii nie ma, tylko dramat, ale niestety jest bardzo wyraźna różnica w stosunku do poprzedniego zestawu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom powinien być podobny ... może coś w ustawieniach trzeba

pogrzebać. Rzeczywiście kiepsko, ale może spróbuj kontaktu z serwisem

o ile nie możesz go już zwrócić.

Na wyższy poziom z Fiio bym nie liczył, chyba, że Edifier ma akurat duży

zapas poziomu przy wejściach analogowych; wtedy jest jakaś szansa.

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV ustawiałem już na wszystkie możliwe sposoby, zero różnicy. Marnie i już. Kolumny działają jak należy bo ponownie podłączałem do zepsutej Bravii i było ok. Myślę, że to sprawka tego LG. Nawet jak podłączę słuchawki przewodowe to dźwięk zupełnie odbiega od tego z Bravii.

W sumie nic nie kosztuje kupić tego małego DACa, sprawdzić i odesłać jeżeli nic to nie da. Dziwi mnie jednak fakt, że nowszy TV może sobie nie dawać rady w takich sprawach, tym bardziej że jest lepiej wyposażony i po prostu pod każdym względem lepszy. Może właśnie nie w każdym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj polaczenia po analogu czyli np wyjsciem sluchawkowym z TV. 

Wyglada ze po optyku ma niski poziom wyjsciowy ten LG i tyle.

 

Nie widze sensu w kupowaniu jakichs smieciowych DAC do telewizora 🙂 bo po co?

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, seedog napisał:

TV ustawiałem już na wszystkie możliwe sposoby, zero różnicy

Sprawdzałeś, czy nie ma włączonego ograniczenia dynamiki do nocnego słuchania?

Może być to różnie nazwane, bo każda firma stosuje swoje oznaczenia funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nic to nie daje, dalej połowa (niecała) głośności bluetooth'a. Przeleciałem wszystkie możliwe ustawienia dźwięku. Jeśli kolumny mają jakiegoś DACa, to chyba jednak nie ma sensu dokładać przed nim kolejnego, tak na logikę, skoro problem leży przy wyjściu z TV. Ale wygląda to mimo wszystko beznadziejnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
niestety nic to nie daje, dalej połowa (niecała) głośności bluetooth'a.


Nie rozumiem. I to jest problem?

przeciez najlepiej bylo by, gdybys w zrodle BT glosnosc dal na max, albo wogole nie regulowal, a regulacja nastepowala w wzmacniaczu/receiverze.

cyfrowa regulacja glosnosci jest niekorzystna i im bardziej ja zredukujesz tym wieksze straty.

pomijam tu topowe rozwiazania, ale o tych tu nie mowimy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez połączenie Bluetooth masz na myśli połączenie z telewizorem, czy z innymi źródłami?

Bo jeśli z telewizorem, to najprościej zostawić Bluetooth.LG używa aptx, i jakość jest wystarczająco dobra do takich głośników.Ja łączyłem na próbę mój system z lg i jakość była przyzwoita.Równie dobra, jak przez optyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. Na analogu również jest taka sama lipa.

Nie będę już dochodził co i przez co to może być bo już mnie zmęczył ten temat:) Generalnie nikt nie wie dlaczego taka sytuacja ma miejsce i tyle.

Marcin_75, pomysł z BT okazuje się najlepszy. Jest zdecydowanie głośniej, choć przy większej głośności jakość pozostawia już troszkę do życzenia. Z fona przez BT jest zdecydowanie najlepiej w obecnej konfiguracji, choć oczywiście najrzadziej z tego korzystam.

Jak widać różnica między SONY a LG w kwestii źródła dźwięku to przepaść, bo na 6 letnim TV dźwięk super, na nowym LG szkoda gadać.

 

Dzięki wszystkim za pomoc, może dzieciaki znów rzucą czymś w ten TV to wezmę znowu SONY:) Jak będę miał wolną chwilę, to podłączę jeszcze takiego 12 letniego Samsunga i zobaczę jak pod nim będą chodziły kolumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.