Skocz do zawartości
IGNORED

KD Klipsch - czy warto wymieniać?


Wojt1203
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. 

Jestem świeżakiem na forum , nie znam użytkowników oraz panującej retoryki na grupie 

Zostałem jednak zmuszony do szukania pomocy i wskazówek - a więc do rzeczy. 

 

Posiadam taki oto zestaw:

Front 2 x Klipsch RP260f

Centralny RP 400C

Tył 2 x Indiana Tesi line 

Całość spięta ampli Onkyo RZ840

 

Pomieszczenie, w którym zainstalowałem sprzęt zostało specjalnie zaprojektowane i wybudowane w celu spełnienia wymogów akustycznych. 

Ściany w 70% pokryte na przemiennie panelami akustycznymi oraz arkuszami pianki (gr. 10cm) . Jedyna szafa w pokoju (duża) została wykonana na wzór paneli akustycznych (fronty szafy zostały wyfrezowane na wylot,  tak aby posiadały kształt paneli akustycznych oraz  zostały podklejone od środka pianką). Podłoga wyłożona grubym, puszystym dywanem. Jedynym słabym punktem pokoju jest okno. 

Zestaw kalibrowałem używając dołączonego do onkyo mikrofonu. 

Bawiłem się ustawieniami EQ. 

Wydaje mi się, że odkryłem już i ustawiłem najważniejsze funkcje. 

1.  Problemy, których nie udało mi się wyeliminować to brak basu.....  zarówno podczas mode:  Dolby 5.1 (czy też thx 5.1)  oraz podczas słuchania muzyki w mode stereo 

Odsuwałem rp260 od ścian, zmieniałem ich położenie i.... NIC.   Wysokie tony grają ostro, wyraziście, środkowego pasma trochę brakuje,  ale basu nie ma wcale ...  Jest słaby... 

Czy coś robię źle? Czy coś pominąłem? 

Czy po prostu sprzedawać rp260 i spróbować np.  Z rp 8000f?

2. Czy uważacie ze podczas odsłuchu muzyki w stereo, na innym wzmacniaczu (2 kanałowym stereo) osiągnął bym spektakularnie lepszy rezultat niż na moim onkyo ? 

Chętnie wybiorę się gdzieś na odsłuchy, porównania w celu skompletowania satysfakcjonującego mnie finalnie zestawu. 

Pozdrawiam 

Wojtek 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subwoofer kup - a najlepiej dwa - to poczujesz bas

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, donsalieri napisał:

Subwoofer kup - a najlepiej dwa - to poczujesz bas

-  z całym szacunkiem, ale to nie jest właściwe rozwiązanie na dobry odsłuch w przypadku muzyki w stereo 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Wojt1203 napisał:

Cześć wszystkim. 

Jestem świeżakiem na forum , nie znam użytkowników oraz panującej retoryki na grupie 

Zostałem jednak zmuszony do szukania pomocy i wskazówek - a więc do rzeczy. 

 

Posiadam taki oto zestaw:

Front 2 x Klipsch RP260f

Centralny RP 400C

Tył 2 x Indiana Tesi line 

Całość spięta ampli Onkyo RZ840

 

Pomieszczenie, w którym zainstalowałem sprzęt zostało specjalnie zaprojektowane i wybudowane w celu spełnienia wymogów akustycznych. 

Ściany w 70% pokryte na przemiennie panelami akustycznymi oraz arkuszami pianki (gr. 10cm) . Jedyna szafa w pokoju (duża) została wykonana na wzór paneli akustycznych (fronty szafy zostały wyfrezowane na wylot,  tak aby posiadały kształt paneli akustycznych oraz  zostały podklejone od środka pianką). Podłoga wyłożona grubym, puszystym dywanem. Jedynym słabym punktem pokoju jest okno. 

Zestaw kalibrowałem używając dołączonego do onkyo mikrofonu. 

Bawiłem się ustawieniami EQ. 

Wydaje mi się, że odkryłem już i ustawiłem najważniejsze funkcje. 

1.  Problemy, których nie udało mi się wyeliminować to brak basu.....  zarówno podczas mode:  Dolby 5.1 (czy też thx 5.1)  oraz podczas słuchania muzyki w mode stereo 

Odsuwałem rp260 od ścian, zmieniałem ich położenie i.... NIC.   Wysokie tony grają ostro, wyraziście, środkowego pasma trochę brakuje,  ale basu nie ma wcale ...  Jest słaby... 

Czy coś robię źle? Czy coś pominąłem? 

Czy po prostu sprzedawać rp260 i spróbować np.  Z rp 8000f?

2. Czy uważacie ze podczas odsłuchu muzyki w stereo, na innym wzmacniaczu (2 kanałowym stereo) osiągnął bym spektakularnie lepszy rezultat niż na moim onkyo ? 

Chętnie wybiorę się gdzieś na odsłuchy, porównania w celu skompletowania satysfakcjonującego mnie finalnie zestawu. 

Pozdrawiam 

Wojtek 

 

 

Jak duze pomieszczenie? Brak basu z polaczenia onkyo i klipsch , cos tu srogo nie gra… 

moze za bardzo wytlumione pomieszczenie a moze masz glosniki w przeciwfazie, sprawdz polaczenie kabli . Jezeli wygladaja okay , to zrob test odwracajac je na kazdym z kanalow , moze w glosnikach ktos zle polaczyl podczas produkcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
-  z całym szacunkiem, ale to nie jest właściwe rozwiązanie na dobry odsłuch w przypadku muzyki w stereo 
 

G prawda Kto ci to oowiedzial?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Audiolubny napisał:

Jak duze pomieszczenie? Brak basu z polaczenia onkyo i klipsch , cos tu srogo nie gra… 

moze za bardzo wytlumione pomieszczenie a moze masz glosniki w przeciwfazie, sprawdz polaczenie kabli . Jezeli wygladaja okay , to zrob test odwracajac je na kazdym z kanalow , moze w glosnikach ktos zle polaczyl podczas produkcji.

Dziękuję, biorę się za sprawdzanie jak tylko wrócę do domu.  

Pomieszczenie ~24m2

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

To masz coś skopane w ustawieniach, podlaczeniach… 

To jest nie możliwe by basu nie było… ja mam mniejsze głośniki niż ty i 15m2 i basu mam tyle że korektor jest na 0 podczas słuchania muzyki ( Pure Direct ) i też mam akustycznie pokój zrobiony ( na przedniej ścianę 3,20x2,5 m mam 40 cm wełny na głębokość oraz ściany lewa i prawa 10 cm głębokości 2,5x2,5 m i później mam regały na filmy a pomiędzy nimi tez jest wełna akustyczna… na suficie mam też panele akustyczne pochłaniające a nad miejscem odsłuchu mam skyline o powierzchni 2,4x3 metra. Pokój ma 3,2 x 5,05 m) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, długi89 napisał:

To masz coś skopane w ustawieniach, podlaczeniach… 

To jest nie możliwe by basu nie było… ja mam mniejsze głośniki niż ty i 15m2 i basu mam tyle że korektor jest na 0 podczas słuchania muzyki ( Pure Direct ) i też mam akustycznie pokój zrobiony ( na przedniej ścianę 3,20x2,5 m mam 40 cm wełny na głębokość oraz ściany lewa i prawa 10 cm głębokości 2,5x2,5 m i później mam regały na filmy a pomiędzy nimi tez jest wełna akustyczna… na suficie mam też panele akustyczne pochłaniające a nad miejscem odsłuchu mam skyline o powierzchni 2,4x3 metra. Pokój ma 3,2 x 5,05 m) 

Cześć... No to ewidentnie coś jest nie tak.... Może rzeczywiście odwrócone fazy w głośnikach...   

 

Ja mam podbicie basu na korektorze na 9...   

 

Czy są tu jacyś specjaliści od ONKYO? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Klipsch słyną z mocnego basu i albo masz coś z akustyką pomieszczenia, albo powinieneś zainwestować w subwoofer co w wypadku kina powinno być standardem a i w stereo też może być stosowane. W wypadku subwoofera, który dałby sobie rade w stereo musiałbyś zainwestować w nieco droższe konstrukcje Rel, czy SVS.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, Wojt1203 napisał:

Ja mam podbicie basu na korektorze na 9... 

ło panie…

wrzuć zdjęcia ustawień amplitunera, sprawdzałeś już te kable? 
 

Puść sobie jakiś utworek i sprawdź jak głośniki pracują? Czy się wszystkie wychylają do przodu czy się cofają? Bo jeżeli jednej kolumnie będą się wychylać a w drugiej cofać No to już w tedy wiadomo że grają w przeciw fazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, długi89 napisał:

ło panie…

wrzuć zdjęcia ustawień amplitunera, sprawdzałeś już te kable? 
 

Puść sobie jakiś utworek i sprawdź jak głośniki pracują? Czy się wszystkie wychylają do przodu czy się cofają? Bo jeżeli jednej kolumnie będą się wychylać a w drugiej cofać No to już w tedy wiadomo że grają w przeciw fazie

W czwartek będę w domu wiec będę wszystko sprawdzał i meldował. Dziękuję za sugestie 

 

16 minut temu, przmor napisał:

W konfiguracji amplitunera subwoofer wyłączony a przednie głośniki ustawione na pełne pasmo?

Wydaje mi się ze tak. Sub off a głośniki na pełnym pasmie.  Jak wyżej - potwierdzę w czwartek jak dojadę do domu. Dzięki za podpowiedzi.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 hours ago, Wojt1203 said:

Ja mam podbicie basu na korektorze na 9...   

Odwrocenie fazy jednej z kolumn faktycznie "zjada" bas ale zaburza takze całą stereofonie. Mam nadzieje, ze to podbicie basu nie wynika z przyzwyczajenia do duzej ilości basu, tylko błędnego podłączenia/konfiguracji bo jesli to pierwsze to tylko subwoofer moze pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Wojt1203 napisał:

Dziękuję, biorę się za sprawdzanie jak tylko wrócę do domu.  

Pomieszczenie ~24m2

 

Sama wielkosc pomieszczenia nie jest taka wazna jak miejsce w ktorym siedzisz.

Zanim zaczniesz kombinowac, najpierw sprawdz, czy ten problem braku basu wystepuje w calym pomieszczeniu czy tylko w miejscu siedzenia -> chodz od sciany do sciany, od przodu do tylu i obeserwuj czy slyszysz zmiany w poziomie basu. Jesli slyszysz zmiany, to masz problem z miejscem siedzenia, jesli nie slyszysz zmian to masz problem ze sprzetem 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, xajas napisał:

sprawdz, czy ten problem braku basu wystepuje w calym pomieszczeniu czy tylko w mierjscu siedzeni -> chodz od sciany do sciany, od przodu do tylu i obesrwuj czy slyszysz zmiany

Tak wiem, zdaję sobie z tego sprawę. Dlatego też chodziłem po całym pomieszczeniu i sprawdzałem to w  sposób jaki to pisałeś. W dwóch lub trzech miejscach słychać poprawę basu ale jest to dosyć subtelna różnica a nie bas o jaki mi chodzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jest postawić taka zdalna diagnozę, jeśli się nie wie dokładnie co znaczy "brak basu"

Czy masz to samo odczucie przy słuchaniu muzyki w stereo?

Do czego zmierzam.

Jesli kalibrujesz twój system KD, to znaczy ze masz chyba jakiś mikrofon należący do Amplitunera KD

Najpewniejsza prosta diagnoza było by zrobienie pomiaru w stereo przy użyciu darmowego programu REW używając ten posiadany mikrofon. Czyli musiał byś podłączyć ten mikrofon do PC-ta (jeśli się da), PC-ta jako źródło stereo do Amplitunera i wystartować pomiar programem REW. Dzięki temu widzisz 2 ciekawe informacje:

- czy masz bas 🙂

- jak i gdzie działa twoja adaptacja akustyczna pomieszczenia

Nie jest to skomplikowane i dobrze opisane w Youtube  

Jesli z tego pomiaru wyniknie ze masz "brak basu" to wszelkie twoje wysiłki z setupem KD są zbedne i trzeba zaczac "od podstaw" 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te same głośniki i ten sam centralny + Onkyo RZ 810. I właśnie ze względu na jakość basu zakupiłem te głośniki po wcześniejszych odsłuchach.

Czy adaptację akustyczną robiłeś po uprzednich pomiarach akustycznych pomieszczenia, czy wg własnego uznania? Moje podejrzenia padają na wyfrezowane otwory w szafie, które działają jako dyfuzor oraz zbyt dużą ilość pianki akustycznej, która może pochłaniać niskie częstotliwości. Jeśli tak jest, nic nie da majstrowanie przy ustawieniach.

Oczywiście wyzerowanie ustawień w Onkyo to pierwsze co powinieneś zrobić. Onkyo z serii RZ powinno zagrać poprawnie bez żadnej kalibracji, tym bardziej w stereo. 

Najprościej będzie wynieść głośniki frontowe i amplituner do innego pomieszczenia bez adaptacji i zobaczyć czy będzie jakaś różnica.

A co jest źródłem dźwięku? Mam nadzieję, że nie telewizor, bo tam rzeczywiście brak basu. U mnie nawet w filmach akcji subwoofer nie chce się uaktywnić, chyba, że mocno podkręcę głośność. 😉

Na filmach z płyt oczywiście wszystko gra poprawnie.

Subwoofer oczywiście dodaje dużo basu, ale i zajmuje sporo miejsca. Ja przerabiałem szafkę aby go schować. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DrWredman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naskrobałem wczoraj bardzo długa wiadomość.... Opisałem wszystko ze szczegółami i poruszyłem wiele wątków. Teraz widzę, że wiadomość się nie dodała i przepadła... 

 Ehhhhh....

Spróbuję napisać ja ponownie wieczorem. 

 

Pozdrawiam Panowie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Wojt1203 napisał:

Naskrobałem wczoraj bardzo długa wiadomość.... Opisałem wszystko ze szczegółami i poruszyłem wiele wątków. Teraz widzę, że wiadomość się nie dodała i przepadła... 

 Ehhhhh....

Spróbuję napisać ja ponownie wieczorem. 

 

Pozdrawiam Panowie 

Dlatego ja zawsze długie wpisy piszę najpierw w notatniku 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Wojt1203 said:

Naskrobałem wczoraj bardzo długa wiadomość.... Opisałem wszystko ze szczegółami i poruszyłem wiele wątków. Teraz widzę, że wiadomość się nie dodała

Tez tak miałem kilka razy. Pozniej zawsze pisze krócej bo nie chce mi się znowu tak rozpisywac. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
On 11/1/2022 at 11:53 AM, Wojt1203 said:

Spróbuję napisać ja ponownie wieczorem. 

Jak widac wieczorem juz się nie udało napisac 😂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.