Skocz do zawartości
IGNORED

Projektor 4K po taniości


KotSylwester
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, KotSylwester napisał:

Stwierdziłem że skoro nie warto kupować 4k za 4k zł to kupię tanie HD skoro mówicie że tanie 4k nie mają sensu. 

Taniego HD też nie ma sensu, dlatego propozycje dobrego Sony fullHD były ciekawsze niz tanie 4K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
4 minuty temu, burz napisał:

Teraz szkoda czasu na bicie piany, kolega kupił co chciał i po temacie.

Racja, ale po co truje gitarę jak sam wiedział co chce kupić od początku? My chcieliśmy by był mega zadowolony w danym budżecie a wyszło jak zawsze na tym forum każdy ma milion pytań a później albo kupują co innego albo po założeniu tematu już nie uczestniczą w dalszej dyskusji…. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, burz said:

Teraz szkoda czasu na bicie piany, kolega kupił co chciał i po temacie.

No niby tak ale z drugiej strony rozumiem podejscie kolegi @długi89. Sam byłem mocno zaskoczony wyborem Optomy HD33 i pewnie nie tylko ja.. Odradzaliśmy tanie 4K sugerując pójscie w dobre FHD w technologii LCoS lub SXRD, a jak się okazało wybór padł na kiepski model DLP sprzed ponad dekady o parametrach taniego projektora prezentacyjnego. Kolega @KotSylwester jest zadowolony i cieszy mnie to, chociaz gdy pomyslę ja byłby zadowolony z projektora Sony lub JVC to mam mieszane uczucia. Przynajmniej za jakiś czas znowu będzie co poprawić, a do tego czasu radzę koledze nie oglądać obrazu jaki generują "prawdziwe" projektory do KD, bo dopiero wtedy przekonałby się jak kiepskiego dokonał wyboru nawet za te 800zł 😉 przeciez wiadomo ze ta Optoma nie zostanie na zawsze ☺

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, RobertG7 napisał:

Taniego HD też nie ma sensu, dlatego propozycje dobrego Sony fullHD były ciekawsze niz tanie 4K

Mialem poprzedni tani FHD 4.5 roku i dzialal ok. Ten dziala lepiej. Sens dla mnie oczywisty. 

7 godzin temu, długi89 napisał:

Racja, ale po co truje gitarę jak sam wiedział co chce kupić od początku? My chcieliśmy by był mega zadowolony w danym budżecie a wyszło jak zawsze na tym forum każdy ma milion pytań a później albo kupują co innego albo po założeniu tematu już nie uczestniczą w dalszej dyskusji…. 

Bo od poczatku nie bylo zrozumienia ze pytam od Skode do wozenia tylka a nie o dream car do pucowania i jazdy weekendowej.

3 godziny temu, brewka87 napisał:

No niby tak ale z drugiej strony rozumiem podejscie kolegi @długi89. Sam byłem mocno zaskoczony wyborem Optomy HD33 i pewnie nie tylko ja.. Odradzaliśmy tanie 4K sugerując pójscie w dobre FHD w technologii LCoS lub SXRD, a jak się okazało wybór padł na kiepski model DLP sprzed ponad dekady o parametrach taniego projektora prezentacyjnego. Kolega @KotSylwester jest zadowolony i cieszy mnie to, chociaz gdy pomyslę ja byłby zadowolony z projektora Sony lub JVC to mam mieszane uczucia. Przynajmniej za jakiś czas znowu będzie co poprawić, a do tego czasu radzę koledze nie oglądać obrazu jaki generują "prawdziwe" projektory do KD, bo dopiero wtedy przekonałby się jak kiepskiego dokonał wyboru nawet za te 800zł 😉 przeciez wiadomo ze ta Optoma nie zostanie na zawsze ☺

Sluszna uwaga. Kupujac Skode  nie jezdzi sie na testy 911tką.  

 

Tu jest kwestia oczekiwan. Faktycznie moje pytanie na tym forum bylo niepotrzebne ale wg. was. Ja dzieli Wam nie kupilem 4k ktore wg.Was soe nie nadaje. Wiec nie popelnil bledu.

 

Przypomne ze kupowalem projektor do sypialni a nie do pomIeszczenia z kinem.

 

Sztuką jest doradzac wg. Oczekiwan pytajacego a nie to co najlepsze. Fajnie ze macie wypasione tv w kuchni za ciezkie pieniadze i do 7 glosnikow i 2 suby 12".... A nie moment w kuchni to wystarczy maly TV. 

 

Dziekuje koledze dlugi89 za wyszukanie aukjci, nie wiem czemu sie teraz obrazasz na clqy swiat. Ja Cie o to nie prosilem. Chcialem nawet kuoic tego sony 55 ale link byl do aukcji rylko z odbiorem osobistym... 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, RAF77 napisał:

Jak na tą roletę z Ikei, to kupiłeś "w sam raz"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

(Dobrze pamiętam, z tą roletą....?)

Roletę z Ikei?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pewnie chodzi o to że z rolety okiennej ktoś zrobił ekran.
Dokładnie .
No to jak nie kolega Kot Sylwester,.to się pomyliłem.
Ale do tego projektora była by w sam raz .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie nie masz warunków na projektor LCOS. nie ważne Czy Sony SXRD czy JVC D-ILA 
Po prostu masz wszystko białe.. odpuścił bym te projektory i poszedł w jasne 4K. Może Optoma UHD55
Po prostu nie wykorzystasz wysokich możliwość kontrastowych lcosa 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy temu...

Podbijam 4k po taniości. Optoma po raz drugi, uhd35x zastąpiła u mnie HD151x. Przepaść. Wszystko lepsze o klasę. Za te pieniądze - tylko zawodowy malkontent znajdzie argument, żeby się do czegoś przyczepić. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, wasylak napisał:

Podbijam 4k po taniości. Optoma po raz drugi, uhd35x zastąpiła u mnie HD151x. Przepaść. Wszystko lepsze o klasę. Za te pieniądze - tylko zawodowy malkontent znajdzie argument, żeby się do czegoś przyczepić. 

Jak cię nie stać na JVC i projektor na przetworniku LCOS, to będziesz właśnie taki pitolił bez sensu. A nawet nie wiesz i nie jesteś świadom co to znaczy prawdziwy obraz z projektora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minutes ago, JVC 4K said:

Jak cię nie stać na JVC i projektor na przetworniku LCOS, to będziesz właśnie taki pitolił bez sensu. A nawet nie wiesz i nie jesteś świadom co to znaczy prawdziwy obraz z projektora.

Ale temat jest o projektorze po taniosci, a projektory JVC to wysoka półka jakościowa ale przede wszystkim cenowa 😉

Z pewnoscią nie mozna napisac, ze projektory JVC to budzetowka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś wychwala jakaś Optome czy Eposna pod niebiosa to tylko dlatego że nie widział JVC w akcji.

Zależy jak dla kogo budżetówka jak ktoś obraca się w kręgu Barco Njord czy Bragi czy Sony GTZ 380 to nawet RS4100 można nazwać budżetówką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżetówka to dla mnie proj w cenie 1000€ no 1500€ czyli do 6 tys zł który da zadowalający obraz dla kowalskiego…

I sam się zastanawiam czy takiego nie szukać w tej cenie… ale 77 cali Oled to czerń i kolory a takie 100 cali z budżetówki to mleko zamiast czerni i jakieś tam kolory… ale 100 cali to 100 cali i przede wszystkim nie świeci po gałach po nocy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Stary200 napisał:

Budżetówka to dla mnie proj w cenie 1000€ no 1500€ czyli do 6 tys zł który da zadowalający obraz dla kowalskiego…

Dobra zapytam tak, to w którym momencie kończy się budżetówka od jakiego pułapu poziomu cen to już Hi-end.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, JVC 4K napisał:

Dobra zapytam tak, to w którym momencie kończy się budżetówka od jakiego pułapu poziomu cen to już Hi-end.

Jest Budżetówka do 6 tys zł, Premium do 28 tys zł i High End od 30 tys w górę dla  „Mnie” !!! dla innych High End to dopiero od 100 tys zł w górę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Stary200 napisał:

Jest Budżetówka do 6 tys zł, Premium do 28 tys zł i High End od 30 tys w górę dla  „Mnie” !!! dla innych High End to dopiero od 100 tys zł w górę

No właśnie High End to Sony GTZ 380 np. a nie jakieś RS4100 od JVC to przecież znany i ceniony i bardzo popularny produkt przynajmniej w USA ale tam każdy dobrze zarabia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minutes ago, JVC 4K said:

High End to Sony GTZ 380

Jakies 2 dni temu zobaczyłem ten projektor na jakims filmie z youtube.

Z ciekawości zerknąłem na parametry i miałem mieszane uczucia. Oczywiscie mam na myśli suche dane, bo projektora na oczy nie widziałem. 10 000lm to juz jasność do naprawdę duzych sal. Miałbym jednak obawy jak w tym projektorze wygląda czerń.

1 minute ago, Stary200 said:

śmierdzi mi multikontem 😎

Marcin, zakładasz nowe konto raz na kilka miesięcy i takie zarzuty komus stawiasz..? 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, brewka87 napisał:

Marcin, zakładasz nowe konto raz na kilka miesięcy i takie zarzuty komus stawiasz..? 😁

Ale mnie znasz, wiesz co miałem… a taka świeżynka się mądrzy i ni kij wie co ma itd… dla mnie to g… ma i g… widział mądrym może być każdy tylko doświadczenie jest ważniejsze…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Stary200 napisał:

Ale mnie znasz, wiesz co miałem… a taka świeżynka się mądrzy i ni kij wie co ma itd… dla mnie to g… ma i g… widział mądrym może być każdy tylko doświadczenie jest ważniejsze…

Zgadzam się może nie posiadać kina w ogóle i jakiekolwiek kino domowe co widział to tylko w internecie.

Godzinę temu, Chloru napisał:

Moje doświadczenie mówi mi, że ocenianie tego co ktoś ma albo co wie po stażu na dowolnym internetowym forum jest niemądre.

Przyznaj się i pochwal się tym co masz.

2 godziny temu, brewka87 napisał:

Jakies 2 dni temu zobaczyłem ten projektor na jakims filmie z youtube.

Z ciekawości zerknąłem na parametry i miałem mieszane uczucia. Oczywiscie mam na myśli suche dane, bo projektora na oczy nie widziałem. 10 000lm to juz jasność do naprawdę duzych sal. Miałbym jednak obawy jak w tym projektorze wygląda czerń.

Marcin, zakładasz nowe konto raz na kilka miesięcy i takie zarzuty komus stawiasz..? 😁

GTZ 380 z tą jasnością to projektor przeznaczony do sal konferencyjnych, auli na uczelniach, planetariach o obrazie co najmniej 6-7m w podstawie nikt do domu go nie kupi, wymiary 80cm głębokości 60cm szerokości i ok 30cm wysokości oraz 50kg wagi dyskwalifikuje go jako projektor do normalnego pokoju kinowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minutes ago, JVC 4K said:

GTZ 380 z tą jasnością to projektor przeznaczony do sal konferencyjnych, auli na uczelniach, planetariach o obrazie co najmniej 6-7m w podstawie nikt do domu go nie kupi, wymiary 80cm głębokości 60cm szerokości i ok 30cm wysokości oraz 50kg wagi dyskwalifikuje go jako projektor do normalnego pokoju kinowego.

To wlasnie miałem na mysli pisząc, ze jest dedykowany do duzych sal. Cena około 350kpln tez nie jest dla kazdego 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.