Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner używany (1,5/2 tyś)


KamilM999
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mając budżet jak w temacie na jakie modele ampli warto zwrócić uwagę? 

Obowiązkowo dźwięk po hdmi. Niestety mój sony x90j nie ma możliwości sterowania poziomem głośności z optyka. Fajnie gdyby były również funkcje sieciowe np radio i Spotify. Na 4k nie wiem czy moge liczyć bo to chyba inny budżet z dobrym hdr, o hdmi 2.1 nie wspominajac. 

Chciałbym dopiero zacząć budować swoje kino. Zacznę od systemu 3.0 potem sub i surroundy. Pomieszczenie ok 30m2

Kolumny, raczej coś większego aktualnie voyager 350 ale do wymiany. Celowałem w oberony albo pylony 27.

Z ampli ostatnio rzucił mi się w oczy denon x2000 oraz x3000. Na yamaha i marantz niebardzo znam, poproszę o porady. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o używane to Denon X3100 oraz Marantz SR6010, Yamaha RX-A 1050 mogę polecić tylko jak z aktualnymi cenami teraz to nie wiem - bo zwariowały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, max720 napisał:

Wysłałem PW 🙂

Dzięki rozważę propozycje. 

Marantz nr 1508 nie wydaje się być zła propozycja. Spełnia moje wymagania, tylko obawiam się że może mieć mało mocy, ale wtedy mógłbym przednie kolumny podpiąć pod pre out i podłączyć osobny wzmak stereo(dobrze myślę?). 

1 godzinę temu, kivlov napisał:

Jeżeli chodzi o używane to Denon X3100 oraz Marantz SR6010, Yamaha RX-A 1050 mogę polecić tylko jak z aktualnymi cenami teraz to nie wiem - bo zwariowały.

Rozejrzałem się na olx i podane modele oscyluja w granicach 2,5 do 3 tys. Trochę za dużo. A coś z klasy niżej? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli X2100 SR 5010 powinny sie mieścić w budżecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat, który z modeli Denona wystarczy do przepuszczenia sygnału  przez porty HDMI (4K,HDR, szeroka paleta barw) zaczynając od modelu X3000 do X3500, który model wystarczy , do którego już nie warto dopłacać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, pedros300 said:

który z modeli Denona wystarczy do przepuszczenia sygnału  przez porty HDMI (4K,HDR, szeroka paleta barw) zaczynając od modelu X3000 do X3500, który model wystarczy , do którego już nie warto dopłacać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z tej tabelki wynika, ze dopiero od modelu x3200 masz HDR, BT2020

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

A więc kupiony denon x3000.
Teraz szukam do niego kolumn 5.0
Jakie kolumny możecie polecić w budżecie 2tyś uzywki /3tys nowe ?

Netflix/Tv/radio fm
50/30/20%

1. Myślałem kupić parę używanych kolumn typowych stereo np zensor 7 / monitor audio mr6/ kef q7 i do nich dobrać centralny i surroundy z jakiegoś zestawu budżetowego np yamo/taga.

2. Nowe kolumny 5.0? 
Taga harmony (ładnie się prezentują białe) 
Quadral (wiele pozytywnych opinii w sieci)

a może Teufel? 

 

Niestety ampli tylko 6-8ohm. Więc komuny np pearl25 nie mogą być prawda? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego bez suba?

Pomysł 1 to byłby dobry, gdybyś słuchał dużo muzyki i to w dobrej jakości, a podajesz tylko radio fm 20%, więc tyle co nic. Kanał centralny jest mega ważny w kinie, więc nie ma co oszczędzać.

11 godzin temu, KamilM999 napisał:

Niestety ampli tylko 6-8ohm. Więc komuny np pearl25 nie mogą być prawda?

Jak są typowo 4 omowe to nie za bardzo, bo zakatujesz wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie chyba i tak zdecyduje sie na rozwiązanie nr 1.

Podacie jakieś modele które fajnie by działały z powyzszym denonem? 

Qbakos 

Na sub teraz brak funduszy, moze za jakiś czas :) wolę kupić lepsze fronty. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie do filmów inwestujesz w zestaw bez suba i z naciskiem na fronty? Nie czaję tego... To może już lepiej iść tylko w stereo. Amplituner nie da Ci takiego kopa i jakości dźwięku jak wzmacniacz stereo, a filmy też nieźle się na tym ogląda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem w ampli bo chce wygodę sterowania jednym pilotem(hdmi) ale tez z ciekawości tego co może zaoferować w filmach. 

Kino domowe z lepszymi frontami nie zda egzaminu? Obejrzę film z efektami a i jak trzeba to puszcze coś z yt albo Spotify na małej posiadowce ze znajomymi. (suba kiedyś kupie, najpierw fronty) 

Może nie przemyślałem tych podziałów bo jednak jakaś muzykę też puszczam. 

Czy praktyka kupowania nowych kolumn w znanych sklepach rtv i ich zwrot jest częsta przy takich dylamatach? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, qbakos said:

Amplituner nie da Ci takiego kopa i jakości dźwięku jak wzmacniacz stereo, a filmy też nieźle się na tym ogląda.

No chyba ze porównamy porządny amplituner do bylejakiego wzmacniacza. 😉

Oczywiście zgadzam sie z tym co napisał @qbakos.

27 minutes ago, KamilM999 said:

Kino domowe z lepszymi frontami nie zda egzaminu?

Oczywiscie ze zda, tylko chodzi o to, ze lepsze fronty jeszcze lepiej zagrają napędzane wzmacniaczem stereo. Amplituner nie wykorzysta ich potencjału. Film mozna tez obejrzeć w stereo. Oczywiście nie są to kinowe doznania ale na początek moze wystarczyć. 

Jesli lubisz słuchać muzyki to zainwestowałbym na Twoim miejscu w dobre fronty, a efektowe dał jakieś tańsze. Oczywiście jak juz kompletujesz zestaw kinowy to subwoofer konieczny, no chyba ze kupisz konkretne podłogówki na przód i wystarczy Ci basu na początek przygody ☺

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Onkyo TX-8250? Fajny ampli i za tą cenę pewnie uda Ci się wyrwać. Ma wszystkie funkcje sieciowe. 

Poczytaj sobie o nim. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.01.2023 o 23:15, KamilM999 napisał:

A więc kupiony denon x3000.
Teraz szukam do niego kolumn

@pawlardojuż kupiony ampli :) możesz doradzić w drugiej sprawie.

Na oku mam

stx quant 300(ku nim się skłaniam) 

w okolicy tez man kefy q7

Monitor audio mr6

Klipsh r620 / r26

Yamaha ns777

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd, nie doczytałem :) Gratulacje zakupu. 

Najlepiej pojedź do jakiegoś salonu z Amplitunerem i sobie odsłuchaj różne kolumny. Z wymienionych kolumn to słuchałem tylko Klipshe, nie pamiętam dokładnie czy ten model który podałeś ale podobna półka cenowa, pamiętam że grały bardzo jasno, bas był bardzo słaby w trybie direct i trzeba było podbijać ale za to wokale były bardzo fajne i przestrzenne (dobre do filmów), w tej konfiguracji sub wymagany.

Dali Oberony mam w salonie i bardzo sobie chwalę, te Klipshe przy Oberonach brzmiały bardzo słabo, ale to i też inna półka cenowa. 

Z kolumn które podałeś, w podobnym budżecie rozważ KEF Q550 (nowe), są teraz bardzo mocno przecenione a myślę że są lepsze od tych które wspomniałeś bo to trochę inna półka cenowa. Z używanych w dobrej cenie rozważyłbym Dali Zensor 7. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten apmplituner ma wyjścia pre-out więc możesz próbować pożenić kino i stereo. Na razie wybierz takie kolumny, które dobrze brzmią w Twoim odczuciu. Zrób to w sklepie podpinając je do wzmacniacza, który kiedyś możesz kupić i który ma wejście HT (pre-inn). Następnie podłącz je do amplitunera. Kiedyś, jak będziesz mógł i jak poczujesz taką potrzebę kup wzmacniacz i kolumny frontowe odepnij od amplitunera i podepnij do wzmacniacza. Kablem sygnałowym połącz amplituner ze wzmacniaczem. Przełaczając wejścia miedzy HT a Twoim źródłem muzycznym ciesz się kinem domowym oraz dzwiękiem stereo 🙂

To oczywiście ma sens (podpięcie głośników frontowych pod wzmacniacz) dopiero wtedy jak już skompletujesz wszystkie głośniki do KD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.