Skocz do zawartości
IGNORED

Słuchawki zamknięte z welurowymi padami


michaello
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Szukam dla siebie słuchawek jak w tytule, tak do ok. 1000 zł, ale niestety, w tym przedziale cenowym znalazłem tylko Beyerdynamic dt770. 

Znacie może jakieś inne modele?

Ktoś wie czemu producenci tak rzadko wybierają taki wariant?

Btw, nie chcę dt770 bo nie podoba mi się ich charakterystyka i system regulacji nauszników. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is More

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo welur przepuszcza powietrze, a zamknięte mają być szczelne dla dźwięku.

Drożej, ale spełnione kryterium dla Neumanna NDH20 (odsprzedaje ktoś właśnie za 1500).
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam Pioneer HRM7 i do moich uszu są wygodne, bo poduszki są obszerne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xetras jakbyś określił ich charakter?

Już małem kupować Rode nht 100, ale obejrzałem filmik o ich wadzie fabrycznej, ehhhh 😕

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is More

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym całym "charakterem" to nie wiem, jak go określić.

Mnie nie męczą i nic mi nie gniecie odstających uszu. Do użytku w domu, bo to spore słuchawki.

Dobór słuchawek to mocno osobiste zagadnienie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Cześć, niestety ciężko o pady materiałowe/welurowe przy zamkniętych słuchawkach. Pamiętaj o tym, że na dobrą sprawę możesz kupić dowolne słuchawki, takie jak Meze 99 Neo, czy Audio Technica A990Z i do nich dokupić welurowe pady. Pamiętaj, że to jednak znacząco wpłynie na brzmienie. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.01.2023 o 08:05, michaello napisał:

Witajcie!

Szukam dla siebie słuchawek jak w tytule, tak do ok. 1000 zł, ale niestety, w tym przedziale cenowym znalazłem tylko Beyerdynamic dt770. 

Znacie może jakieś inne modele?

Ktoś wie czemu producenci tak rzadko wybierają taki wariant?

Btw, nie chcę dt770 bo nie podoba mi się ich charakterystyka i system regulacji nauszników. 

Cześć! Na całe szczęście, dla słuchawek w tym przedziale cenowym znajdziesz pełno opcji padów, które nie kosztują fortuny. Wybierz po prostu słuchawki, których brzmienie lubisz, i przetestuj w miarę możliwości jakieś opcje wymiennych padów. Niedrogie, a lubiane pady produkują chociażby Brainwavz lub Dekoni. (co do słuchawek - mogę tu zasugerować np Meze 99).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21, @iFi Audio dzięki za podpowiedź. Pady brainwavz z żelem chłodzącym to jest chyba właśnie to czego szukam.


Co do meze 99, ciekawe i specyficzne słuchawki, chyba bardziej do zastosowań mobilnych. Z opinii wynika że wersja neo jest chyba za bardzo basowa dla mnie, obie wersje mają kiepski, mikrofonujący kabel, nie wiem jak z komfortem, potrzebuję słuchawek raczej na dużą głowę. Msr7b były ciut za małe, choć grały rewelacyjnie.
Bardzo mocno rozważam a990z, już nawet dzwoniłem do @Q21 w celu zamówienia ich razem z fiio e10, ale nikt nie odebrał i uznałem to za znak 😛

Zastanawiam się jeszcze nad k371, ale tu znowu jakość wykonania trochę kuleje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is More

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.02.2023 o 10:31, michaello napisał:

@Q21, @iFi Audio dzięki za podpowiedź. Pady brainwavz z żelem chłodzącym to jest chyba właśnie to czego szukam.


Co do meze 99, ciekawe i specyficzne słuchawki, chyba bardziej do zastosowań mobilnych. Z opinii wynika że wersja neo jest chyba za bardzo basowa dla mnie, obie wersje mają kiepski, mikrofonujący kabel, nie wiem jak z komfortem, potrzebuję słuchawek raczej na dużą głowę. Msr7b były ciut za małe, choć grały rewelacyjnie.
Bardzo mocno rozważam a990z, już nawet dzwoniłem do @Q21 w celu zamówienia ich razem z fiio e10, ale nikt nie odebrał i uznałem to za znak 😛

Zastanawiam się jeszcze nad k371, ale tu znowu jakość wykonania trochę kuleje.

Jak dla mnie Meze 99 Classic to jedne z najciekawszych słuchawek w tym przedziale cenowym. Jeżeli szukasz czegoś na dużą głowę to może Monoprice, albo Ollo? Ostatnio o tych drugich głośno, nawet DJ 600V je polecał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, iFi Audio napisał:

Jak dla mnie Meze 99 Classic to jedne z najciekawszych słuchawek w tym przedziale cenowym. Jeżeli szukasz czegoś na dużą głowę to może Monoprice, albo Ollo? Ostatnio o tych drugich głośno, nawet DJ 600V je polecał.

Zachęcam się z mała recenzją 3 modeli OLLO od 600v






volt-min.thumb.png.9282a5fdb6f80e944991c40975bd5e50.png.93ff77eba44a0d2ce05fd40dea822c22.png








https://estradaistudio.pl/mieszanka/33014-ollo-s4x-s5x-s4r-sluchawk
i-nie-tylko-do-studia

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe stwierdzenia na temat OLLO - cytuję:

"Do tej roli są nieco zbyt łagodne i ciemne. Sporo agresywnych i niepożądanych szczegółów typu szum czy klik zniknęło w odsłuchanym przeze mnie materiale niemal do zera. To znaczy, że gdybym wykonał mix czy mastering używając tylko i wyłącznie tych słuchawek (nikt podchodząc poważnie do pracy tak oczywiście nie robi) przepuściłbym prawdopodobnie drobne i niechciane dźwięki, których wyłapanie to jedno z moich podstawowych zadań, gdyż S5X zwyczajnie by mnie o istnieniu tych dźwięków a właściwie o ich wadze nie poinformowały."

oraz

"Z drugiej strony ustalenie równowagi w zakresie całego pasma jest niemal niemożliwe przy użyciu tego modelu (s4r)."

___________________

Dobre słuchawki są uniwersalne - do każdej muzyki, uniwersalizm bierze się z równego oddania dźwięków w całym przetwarzanym paśmie. Wobec tego, czy takie słuchawki można polecać?

Podobnie jak Meze 99 - jeśli się je kupuje, to należy od razu kupić też jeszcze parę innych, żeby wysłyszeć, co zostało w materiale zarejestrowane. Zależy jak rozumieć audiofilizm, ale czy na pewno tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Wuelem napisał:

Bardzo ciekawe stwierdzenia na temat OLLO - cytuję:

"Do tej roli są nieco zbyt łagodne i ciemne. Sporo agresywnych i niepożądanych szczegółów typu szum czy klik zniknęło w odsłuchanym przeze mnie materiale niemal do zera. To znaczy, że gdybym wykonał mix czy mastering używając tylko i wyłącznie tych słuchawek (nikt podchodząc poważnie do pracy tak oczywiście nie robi) przepuściłbym prawdopodobnie drobne i niechciane dźwięki, których wyłapanie to jedno z moich podstawowych zadań, gdyż S5X zwyczajnie by mnie o istnieniu tych dźwięków a właściwie o ich wadze nie poinformowały."

oraz

"Z drugiej strony ustalenie równowagi w zakresie całego pasma jest niemal niemożliwe przy użyciu tego modelu (s4r)."

___________________

Dobre słuchawki są uniwersalne - do każdej muzyki, uniwersalizm bierze się z równego oddania dźwięków w całym przetwarzanym paśmie. Wobec tego, czy takie słuchawki można polecać?

Podobnie jak Meze 99 - jeśli się je kupuje, to należy od razu kupić też jeszcze parę innych, żeby wysłyszeć, co zostało w materiale zarejestrowane. Zależy jak rozumieć audiofilizm, ale czy na pewno tak?


Tak, tylko jest to pod kątem masteringu. Do tej roli Sebastian wybrał S4X. Dźwiękowo do słuchania właśnie poleca S5X. Praca przy masteringu a odsłuchy to inna bajka. Miałem okazję trochę porozmawiać prywatnie z Voltem na temat słuchawek i procesu masteringu inna bajka niż słuchanie muzyki. 


"Muzycy najczęściej nie mają zamiaru komunikować się z odbiorcą przez szum czy trzask a te elementy zostaną przesunięte w cień gdy słuchamy s5x. Gdybym był wyłącznie melomanem te słuchawki uznałbym za najlepsze z serii. W skrócie "Pure pleasure seeker"."

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, michaello napisał:

Wszystko fajnie, pięknie ale wszystkie modele Ollo są poza moim budżetem.

Myśle ze rabat z okazji touru na forum się znajdzie 😉 

 

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Może wielu rozbawi moje pytanie, ale jako marnotrawny syn odsłuchów słuchawkowych, wróciłem do nich. Kupiłem Ifi zen can (do kompletu). Do Beyerdynamic 770 dobra para jak dla mnie. ale pytanie... Czy lepiej pozostawić wtyk cały czas w gnieździe słuchawkowym, czy wyjmować po każdym odsłuchu? Kilka razy w ciągu dnia sięgam po słuchawki... Pytam ze względu na obawy o awaryjność gniazda - w której opcji jest bezpieczniejsze? Niedawno załatwiłem gniazdo usb w smartfonie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, maciek1 napisał:

Może wielu rozbawi moje pytanie, ale jako marnotrawny syn odsłuchów słuchawkowych, wróciłem do nich. Kupiłem Ifi zen can (do kompletu). Do Beyerdynamic 770 dobra para jak dla mnie. ale pytanie... Czy lepiej pozostawić wtyk cały czas w gnieździe słuchawkowym, czy wyjmować po każdym odsłuchu? Kilka razy w ciągu dnia sięgam po słuchawki... Pytam ze względu na obawy o awaryjność gniazda - w której opcji jest bezpieczniejsze? Niedawno załatwiłem gniazdo usb w smartfonie...

Ani jedna ani druga opcja nie powinna zniszczyć ci gniazda na dłuższą metę, moim zdaniem możesz po prostu trzymać słuchawki wpięte. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.