Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner z DTS Dolby TrueHD a ARC


Wojciech Wojciechowski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, bl4ck napisał:

Nie nie pomyliłem po prostu nie wiesz czym różni się atmos w streamingu od tego na płytach 🙂

Uzyskasz, po arc możesz mieć nawet atmosa ze streamingu ponieważ atmos że streamingu bazuje na dd plus, ale to wszystko w zależności od urządzeń i tego czy dogadają ze sobą.

 

 

Przecież Atmos ze strimingu jest w stratnej jakości bo jest kodowany w DD+ który z założenia jest kodekiem stratnym 768kbps, natomiast na płytach sa scieżki DD TrueHD (kodek bezstratny) i zniego jest wyciagany Atmos o przepustowaosci nawet 8430 kb/s . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Wojciech Wojciechowski napisał:

Streaming i telewizja zdaje się oferuje technologie wyłącznie Dolby, dlatego DTS nigdy nie mogę użyć? Tak?.

I tak i nie. Sony Bravia operuje na DTS, ale to trochę odizolowany stream dla wybrańców. Wyżej dałem linka że Disney+ w tym roku wypuści DTS. Na tą chwilę maksimum to DolbyDigital Plus z zakodowaną ścieżką Atmos i na to Ci wystarczy zarówno TV jak i amplituner ze zwykłym ARC

11 minut temu, Wojciech Wojciechowski napisał:

Czyli jeszcze się upewnie. Kupie nowszy TV z eARC i dzwiękiem Dolby Atmos i ze streamingu uzyskam lepszy dźwięk( w stosunku do zwykłego DD) nawet jak w ampli nie mam eARC?

DD to AC3, stary format. Nowszy masz DD+, w nim może (nie musi) być zakodowany Atmos, to skompresowany format i działa na zwykłym ARC. Wyżej masz bezstratny Dolby True-HD które może (nie musi) mieć obiektowy Atmos. Żaden VOD (jeszcze) go nie posiada, źródła tu masz na płytach BR i w grach np. z XBOX, tu już e-ARC będzie niezbędne jeśli będą podpięte pod TV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez impormer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze tutaj problem jest taki, ze załozyciel wątku chce (trochę na siłe) uzyskac dts bo liczy na to, ze głosniki efektowe będą odtwarzały więcej niz na dd (ac3). To przeciez przede wszystkim zalezy od samej realizacji sciezki dzwiękowej. Materiały z dzwiękiem HD brzmią lepiej ale jesli z tyłu niewiele w filmie się dzieje to tutaj kodek bezstratny nic nie pomoze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, brewka87 napisał:

Materiały z dzwiękiem HD brzmią lepiej ale jesli z tyłu niewiele w filmie się dzieje to tutaj kodek bezstratny nic nie pomoze.

Nawet jak nic się nie dzieje w True-HD czy DTS-HD MA, to i tak mam wrażenie jakbym uszy z miodu odetkał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minutes ago, impormer said:

Nawet jak nic się nie dzieje w True-HD czy DTS-HD MA, to i tak mam wrażenie jakbym uszy z miodu odetkał.

Słyszysz roznice z milczących głosnikow? 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słychać to drodzy panowie, macie przecież kina to kogo mam przekonywać? Byle film bez efektów, a tworzy zupełnie inną atmosferę, dochodzą jakieś dźwięki których w uboższych kodekach są nie do uchwycenia, powietrze przemyka wokół, byle szmer sprawia że się oglądamy za siebie itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bl4ck napisał:

Ale w dts vs dd w zasadzie nie ma prawa być różnicy jedno i drugie to kompresja z podobnym bitrate, natomiast ścieżki HD to ścieżki rzeczy około x10 wyższym bitrate. Różnica przykładowo ścieżki DD vs Truehd jest przeogromna w dźwięki ciężko będzie nie usłyszeć różnicy.

 

Taka sama różnica jak między Flac a mp3, różnica jest ale bardzo subtelna, a 80% ludzi (nie audiofilów) nic nie wyczuje. Liczy się bardziej jakość realizacji materiału, masteringu, nie chodzi o samą różnicę bitrate

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, impormer napisał:

Słychać to drodzy panowie, macie przecież kina to kogo mam przekonywać? Byle film bez efektów, a tworzy zupełnie inną atmosferę, dochodzą jakieś dźwięki których w uboższych kodekach są nie do uchwycenia, powietrze przemyka wokół, byle szmer sprawia że się oglądamy za siebie itd.

W zwykłym DD też są te same dźwięki, nic nie jest przecież wycięte i usłyszysz każdy szmer, tylko w niższym bitrate. Kwestia czy usłyszysz różnicę i na ile będzie istotna. Trzeba też mieć odpowiednio szczegółowe głośniki aby była nawet ta subtelna różnica. Mi osobiście przy filmach nie zależy aż tak jaki jest kodek dźwięku, przy muzyce / koncertach już tak, tak samo jak Flac/cd vs stratne formaty. 

W dniu 5.02.2023 o 03:49, Wojciech Wojciechowski napisał:

Jak się mylę to mi powiedzcie. Amplituner (Yamaha rx V371) ma DTS HD Dolby True HD ale kanał zwrotny ma jedynie ARC, tak samo jak TV. Jak czytam ARC nie przepuszcza formatów, które podałem a jedynie Dolby Digital. Zatem realnie nie da się uzyskać dżwięku lepszego od Dolby Digital?

Jeśli masz zestaw kolumn pasujących klasą do tej Yamahy, to serio nie przejmowałbym się kodekiem, byleby działał tryb surround. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minutes ago, impormer said:

Słychać to drodzy panowie

Spoko, na koncu moiej wypowiedzi byl usmieszek 😊

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
"Tylko DD lub Atmos, ale są to wciąż ścieżki "stratne"
Atmos stratne? Chyba się pomyliłeś.
A Dolby Digital Plus uzyskam przy eARC w tv i ARC w ampli?
Tak.
Uzyskasz, po arc możesz mieć nawet atmosa ze streamingu ponieważ atmos że streamingu bazuje na dd plus, ale to wszystko w zależności od urządzeń i tego czy dogadają ze sobą.
 
Natomiast jeśli mamy nowoczesny tv 4K z eARC i stary amplituner z ARC a chcemy np odtwarzacz filmów z plików czy to na tv czy to na zewnętrznym odtwarzaczu czy to odtwarzacz płyt ultra hd to? Jesteśmy zmuszeni podłączyć te urządzenia do tv aby uzyskać najlepszy obraz, ale co z dźwiękiem ano dupa!
I jeśli chcemy również mieć dźwięk w formatach HD to albo kupujemy nowy amplituner z eARC , wtedy również jest opcja podłączenia urządzeń bezpośrednio pod amplituner bo potrafi on przepuścić najnowsze formaty obrazów i rozdzielczości.
ALBO kupujemy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
I dzięki temu tv wyśle dźwięk po eARC do starego amplitunera.
Koniec.
Nie bardzo koniec.
Przy podłączeniu odtwarzacza pod AVR, wersja arc, nie ma znaczenia. Znaczenie ma wersja złącza HDMI.
Żeby wszystko dobrze było przesyłane potrzeba HDMI 2.0b
(Przeważnie jest ono ze standardowym arc).
Dobrze byłoby żeby taki AVR przesyłał również Dolby Vision, jeśli telewizor i odtwarzacz, to obsługuje.
W TV mam DTS i DD. Streaming i telewizja zdaje się oferuje technologie wyłącznie Dolby, dlatego DTS nigdy nie mogę użyć? Tak?. Nie mam jak sprawdzić czy gra jest warto świeczki, głośniki tylne przy filmach w DD słabo działąją coś tam brzęczy, raz na jakiś czas jakis lepszy dzwiek tam słyszę czy efekt.
Czyli jeszcze się upewnie. Kupie nowszy TV z eARC i dzwiękiem Dolby Atmos i ze streamingu uzyskam lepszy dźwięk( w stosunku do zwykłego DD) nawet jak w ampli nie mam eARC? 
Wystarczy telewizor ze zwykłym arc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że temat dotyczy ARC, autor i tak gówno z tego wątku wyciągnął bo dalej zadaje idiotyczne pytania;) takie są fakty niestety także czym więcej się pisze tym jeszcze mniej rozumie.

😄

Brakuje mi tu jeszcze pytania o to dlaczego w TV wyświetla mi dolby digital a głośniki nie grają z tylu, albo dlatego w dekoderze Polsatu na kanałach tv nie mam dts bo przecież pisze że urządzenie obsługuje;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 minutes ago, bl4ck said:

autor i tak gówno z tego wątku wyciągnął bo dalej zadaje idiotyczne pytania;) takie są fakty niestety także czym więcej się pisze tym jeszcze mniej rozumie.

😄

Juz wczesniej to zauwazylem. Autor tematu nie do konca ma pojęcie o tym, co chce osiągnąc, po co i czy w ogole mu to potrzebne ☺ argument, ze chce osiągnąc cos więcej niz dd jest trochę bez sensu. Trochę taka sztuka dla sztuki. Moze tylko dla lepszego samopoczucia 😉 

@bl4ck ma rację. Im więcej podpowiadamy tym mniej @Wojciech Wojciechowski z tego rozumie i jakoś niebardzo się stara aby temat ogarnąc. To, ze telewizor/amplituner/źródło obsługuje jakiś kodek nie znaczy ze on MA BYĆ, "bo się należy" jakby to powiedziała Pani Beata Szydło 😆

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
DD to AC3, stary format. Nowszy masz DD+, w nim może (nie musi) być zakodowany Atmos, to skompresowany format i działa na zwykłym ARC. Wyżej masz bezstratny Dolby True-HD które może (nie musi) mieć obiektowy Atmos. Żaden VOD (jeszcze) go nie posiada, źródła tu masz na płytach BR i w grach np. z XBOX, tu już e-ARC będzie niezbędne jeśli będą podpięte pod TV.
Ciekawe na czym ten Disney chce tego DTSa odtwarzać

Wycieli DTS ze wszystkich telewizorów i certyfikowanych playerów aplikacji vod.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.02.2023 o 03:49, Wojciech Wojciechowski napisał:

Jak się mylę to mi powiedzcie. Amplituner (Yamaha rx V371) ma DTS HD Dolby True HD ale kanał zwrotny ma jedynie ARC, tak samo jak TV. Jak czytam ARC nie przepuszcza formatów, które podałem a jedynie Dolby Digital. Zatem realnie nie da się uzyskać dżwięku lepszego od Dolby Digital?

Witam 

Dziś wiele rzeczy dla osób zaczynających temat ??? Nie jest jak dawniej 0/1  ( ZERO/ Jednostkowych ) kiedyś było prościej 🙂

Lub jeszcze  inaczej  ??, Mam urządzenie które ma możliwości odtwarzania  muzyki ( dźwięku ) w tym czy inny m  standardzie   . I  "czemu"  jak np. TV  nadaje "ten standard " to mój  amplitunier  nie zmieni na lepszy ??? I znów  pytanie laika ☹ "Dlaczego "?, 

A Panowie ( hop siup ?? 

Nie wiesz ☹ žle pytasz ?? Wypada wytłumaczyć ? Że to tak nie działa? A A A nie 

...

Pozdrawiam 

 

Ps Wielu  wie wiele !!!I czasem trudno  się coś dowiedzieć??,, 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, bogus18 said:

A Panowie ( hop siup ?? 

Nie wiesz ☹ žle pytasz ?? Wypada wytłumaczyć ? Że to tak nie działa? A A A nie 

Tylko ze my juz tłumaczymy od poczatku tego tematu. Poczytaj i zobacz pierwsze odpowiedzi. @bl4ck @RAF77 i ja staralismy się wytłumaczyć co i jak. Potem dolaczyli inni. Mi w pewnym momencie brakło cierpliwosci, bo pytający zdawal się byc głuchy na odpowiedzi ktore otrzymywał na zadawane pytania. Ilez tak mozna? Juz 2 strony ma ta dyskusja i konca nie widac 😂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez brewka87

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, RAF77 napisał:

Ciekawe na czym ten Disney chce tego DTSa odtwarzać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wycieli DTS ze wszystkich telewizorów i certyfikowanych playerów aplikacji vod.

 

Sony i Hisense będą głównymi partnerami.  Phillips, TCL, Vizio także wspierają DTS

Tu rozpiska z zeszłego roku.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Samsung się wyłamuje. LG też, z tego co kojarzę prowadzi jednak rozmowy na temat przywrócenia licencji. Nie mogę znaleźć info gdzie to czytałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam 
Dziś wiele rzeczy dla osób zaczynających temat ??? Nie jest jak dawniej 0/1  ( ZERO/ Jednostkowych ) kiedyś było prościej
Lub jeszcze  inaczej  ??, Mam urządzenie które ma możliwości odtwarzania  muzyki ( dźwięku ) w tym czy inny m  standardzie   . I  "czemu"  jak np. TV  nadaje "ten standard " to mój  amplitunier  nie zmieni na lepszy ??? I znów  pytanie laika "Dlaczego "?, 
A Panowie ( hop siup ?? 
Nie wiesz žle pytasz ?? Wypada wytłumaczyć ? Że to tak nie działa? A A A nie 
...
Pozdrawiam 
 
Ps Wielu  wie wiele !!!I czasem trudno  się coś dowiedzieć??,, 
 
 
O masz.
Święty Boguś, obrońca uciśnionych.

To proszę zrób wykład koledze,. żeby wszystko pojął a nie mądrujesz się .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.